En İyi Alan Adını Bulmak için 10 Alan Adı Öneri Aracı

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'En İyi Alan Adını Bulmak için 10 Alan Adı Öneri Aracı
0 12 мин.

en iyi alan adı öneri araçları


Genellikle, insanlar kendi yaratıcılıklarını ve isteklerini web sitelerine uygun bir alan adı oluşturmak için kullanırlar, ancak çoğu zaman en iyi seçenek olmayan sıra dışı alan adlarıyla geldiklerini ve aynı zamanda ek özelliklere sahip en iyi alan adını bulmak için birçok alan adı öneri aracı.

Çevrimiçi etkinliğinize bağlı olarak en iyi etki alanı adını bulmak için en iyi etki alanı önerme araçları, aynı zamanda yeni bir marka oluşturmanıza yardımcı olur:

Yalın Alan Adı Arama

yalın-alan-aramaYalın Alan Adı Arama web alan adları için öneri aracı, alan adınızın içereceği bir kelimeyi girebileceğiniz bir arama motorunu kullanarak web siteniz için uygun alan adını bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca en popüler 30’dan fazla öneri var ve öneriniz popüler hale geliyorsa, listede bulacaksınız. Kelimeyi yazdıktan sonra, sonuçları popülerlik, uzunluk veya alfabetik olarak sıralayabilir, ancak arama terimiyle başlayan, arama terimi ile biten alanlar veya tüm sonuçlar gibi terim filtrelerinden sonra da sıralayabilirsiniz..

Motor, girdiğiniz kelimenin binlerce öneriyle mevcut alan adlarının sayısını gösterir, böylece “house” terimi için 733 sonuç alırsınız, tüm alan adları .com uzantısına sahiptir. Sonuçlar renklere göre kategorilere ayrılır: yeşil, kayıt için uygun oldukları, önceden kaydedilmiş kırmızı ve sarı favori favorileridir.

Bir alanı favori alan olarak işaretleyebilir ve web sitesindeki kullanılabilirlik denetleyicisi aracıyla kullanılabilirliğini anında kontrol edebilirsiniz. Sonuçlar sayfasının sağ alt köşesinde, teriminize ilişkin istatistikleri de bulabilirsiniz; bu durumda, “ev”, alan adı sayısına göre İnternet’te 51. en popüler konudur, ardından 52’de “altın” ve 50’de “reklam” dır..

Bu öneri aracı listeyi panoya kopyalamanızı ve kendi arama geçmişinizi görmenizi sağlar. Bu araçlarla ilgili diğer referansları SEOMOZ, TNW ve benzeri referanslar sayfasında bile okuyabilirsiniz..

Nameboy

ad-oğlanKullanabilirsiniz Nameboy şehir adı gibi birincil anahtar kelimeleri ve açıklayan bir kelime gibi ikincil anahtar kelimeleri kullanarak web siteniz için uygun alan adını bulmak için. Her iki anahtar kelime ayrı alanlara eklenir ve ikincisi isteğe bağlıdır, birincisi için isterseniz tire ve kafiye kullanma seçeneğiniz vardır..

Sonuçlar sayfasında, alan adlarında yalnızca harflere, sayılara ve tirelere izin verildiğini ve ayrıca kırmızı sonuçlar için alan adının alındığını bildiğiniz bir efsane aldığınızı fark edersiniz, ancak yine de bir teklif veya geri alabilirsiniz sipariş için, kullanılabilirliği kontrol etmeniz gereken beyaz sonuçlar için, mavi olanlar için namemedia.com’dan kaydetmeniz gerekir ve yeşil olanlar mevcuttur, sadece 15 $ karşılığında satın almak için kutuyu işaretlemeniz ve bu sepete ekle’yi tıklamanız yeterlidir. Alan adlarının .com, .net, .org ve .info gibi çeşitli uzantıları vardır.

Yeni bir arama yapmak için Yeni Arama düğmesini kullanabilirsiniz ve seçilen alan adını hesap oluşturma ve alan adı sepetinize ekleme aracından da kaydedebilirsiniz..

Ayrıca, yenileme vergilerini ödemeniz için gönderilecek olan Renew Domain (Web sitesi Yenileme Etki Alanı) web sitesinin birincil menüsünde yer alan alanları yenileyebilirsiniz.

Ses benzeri kelimeleri ve cümleleri bulan Radyo Testi ve İngilizce sesli yeni kelimeler üreten Gen gibi bazı beta araçları da mevcuttur..

Kafes adı

ad-örgüKafes adı aracı, en yaygın tld’lerin kullanılabilirliğini kontrol etme hakkında okuyabileceğiniz yeşil, alternatifleri kontrol etmek için açık yeşil, yeni gtld’lerin kullanılabilirliğini kontrol etmek için turuncu, bazı SEO tavsiyelerini kontrol edebileceğiniz kırmızı gibi farklı renk ve önerilere sahip gökkuşağı tasarımına sahiptir. kısa etki alanı adları oluşturmanız tavsiye edilen pembe, menekşe, etki alanı adları için eğlenceli ve yaratıcı teknikler kullanmanızı söylüyor, koyu mavi ve açık mavi hem popüler tld’ler hem de popüler soneklerle ilgili.

Bu cihazların ve gösterge renklerinin üzerinde, web sitesi sahipleri, web programcıları, web tasarımcıları, web sitesi yöneticileri ve benzeri diğer kullanıcılardan farklı referanslar bulabilirsiniz..

Bu araç ayrıca, müstehcen anahtar kelimenizi veya müzik videoları gibi anahtar kelime grubunuzu girebileceğiniz, izin verdiğiniz vb., 6 milyondan fazla kelime ve 20’den fazla jeneratör içerebileceğiniz bir arama motoru kullanır..

Ayrıca aramanın boşlukla ayrılmış 2 veya 3 alan adı anahtar kelimesini kullanmak gibi, aramanın en iyi şekilde nasıl çalıştığını okuduğunuz bir ipucu da alırsınız.

Sonuçlar sayfası, .com, .io, .co ve .net gibi farklı seçenekler ayarlarsanız sıfırlama ayarlarını gösterir. kayıt şirketi adı şirketleri: GoDaddy, BlueHost, United Domains, iwantmyname, 1and1, Domain.com, NameCheap veya 123-reg.co.uk. Ayrıca kayıtlı alan adını gizleyebilir veya maksimum uzunluğu ayarlayabilir veya hatta bir alan adını favori olarak işaretleyebilirsiniz.

Bu araç, işletme türünüz için en iyi adları üreten Başlangıç ​​Adları için ek bir özelliğe sahiptir.

İsim Bardak

İle bu araçlar bir anahtar kelime kullanabilir ve bunu sıfatlar, temel kelimeler, hayvanlar, binalar, yerler, iş isimleri, iş fiilleri, ortak nesneler, –er, ers, ess, full, ing, ism, ist gibi farklı soneklerle biten kelimelerle birleştirebilirsiniz. az, veya, veya, orus, bileşik kelimeler, bilgisayar terimleri, ülkeler, ülke kodları, finansal terimler, çalışma alanları, gıda ile ilgili, büyük ABD şehirleri, soyadları, milliyetler, isimler, spor, oyunlar, eyalet kısaltmaları, durumlar, üst İngilizce kelimeler veya fiiller. Ayrıca, aramayı yazılı anahtar kelimeyle başlayacak veya bitecek şekilde ayarlayabilir, aynı zamanda tireler kullanmak ve .com, .asia, .ws, .net gibi belirli uzantıları arıyorsanız da ayarlayabilirsiniz..

Sonuçlar sayfasında çeşitli müstehcen alanlar göreceksiniz ve bunları panonuza yapıştırabilir ve listeden Uniregistry, Domain.com, Dotster.com, MyDomain.com veya Register.com gibi bir kayıt şirketi kullanarak kullanılabilirliklerini kontrol edebilirsiniz..

Bu araç, bir alan adını favori olarak ayarlamak veya bir kayıt web sitesine gitmeden kullanılabilirliğini kontrol etmek gibi temel seçenekler sunmaz.

imkânsızlık

imkânsızlıkimkânsızlık alan adlarını 4, 5 veya 6 harfli sıfat, isim veya fiil anahtar kelimelerinizin sonuna veya sonuna ekleyerek Name Tumbler ekleme gibi benzer bir şekilde kontrol edebileceğiniz duyarlı bir web tasarım web sitesine sahiptir..

Bu araç hakkında kendi görüşlerinizi yazabileceğiniz bir yorum sayfası ve ayrıca bir SSS bölümü de var..

Sonuçlar sayfasında, yalnızca harf ve rakam girmediyseniz bir hata mesajı alırsınız; böylece boşluk, tire ve diğer özel sembollere izin verilmez. Varsa her etki alanını görebilirsiniz ve istediğiniz etki alanını kaydettirmek için GoDaddy ve NameCheap bağlantılarınız bile vardır.

Bu araçlar sadece yaklaşık 20 sonuç sunar ve buggy’dir, bu yüzden bir kelime girmediyseniz bir hata alabilirsiniz, ancak aynı zamanda çalışabilmek için sayfayı yenilemeniz gerekir, bazı sayılar veya grup yazarsanız aynı sorunlar ortaya çıkar veya diğer sembollerle ayrılmış kelimelerin listesi.

İsim İstasyonu

ad-istasyonuİsim İstasyonu anahtar kelimeleri kullanarak ve anında kullanılabilirlik kontrolüne sahip harika alanları bulabileceğiniz bir araçtır. Sadece anahtar kelimeler girdiğiniz standart aramayı veya popüler önekleri, en iyi 1000 anahtar kelimeyi vb. Seçebileceğiniz 2 listeyi kullanabileceğiniz gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz. isimler, tireler, diller vb. Bu durumda, bir hesap oluşturmanız veya Facebook ile giriş yapmanız gerekir ve ayrıca genel bir alan adı için bir ad yarışması başlatabilirsiniz.

Bir hesabınız varsa, alan adlarıyla gelişmiş bir gösterge tablosuna, 35 ABD dolarına mal olan ad yarışmalarına, anahtar kelimelere ve kişi sekmelerine erişebilirsiniz. Bununla birlikte, 2 hesap planı, her bir ad oluşturucu ile günde 10 alan ve sayfa başına 20 alan ve 60 gün boyunca 24 dolara mal olan ve sınırsız alan adı araması gibi özelliklere sahip tek seferlik bir ödeme olan tek bir ücretsiz deneme sürümü vardır. , Sayfa başına 200 alan adı, 200’den fazla kelime listesini, anahtar kelime önerilerini, 18 ad oluşturucuyu birleştirin.

Her kullanılabilir alan için GoDaddy’ye ve diğer ilginç seçeneklere kaydolmak için bir bağlantınız var.

İsim Durak

ad-durakat NameStall, bir anahtar kelime yazabileceğiniz, 3 veya 4 harfli kombinasyonu seçebileceğiniz, sözlük kelimesini kullanabileceğiniz bir arama motoruna sahip en iyi alan adını bulmak için başka bir popüler araç bulabilirsiniz. Uzantıyı seçebilirsiniz: .com, .net, .org veya .info, kısa çizgiler, sayılar, iki veya üç kelime kullanın veya brandable adlarını görün.

Sonuçlar sayfası, alan adlarının dört uzantı için de alınıp alınmadığını veya ücretsiz olup olmadığını, ayrıca alanla ilgili diğer ayrıntıları da gösterir.

Bu aracı Whois sorguları için değil, aylık 10 ABD Doları veya yıllık 100 ABD Doları için abone olan bir hesap oluşturursanız gelişmiş alan adı araması için de kullanabilirsiniz..

Domain Puzzler

domain-bilinmezİle Domain Puzzler  .com, .net, .org, .se, .nu, .dk, .es, .uk.net, .eu, .me, .biz, .mobi, gibi farklı uzantılara sahip gelişmiş bir arama görebilirsiniz. info, .tv, .uk, .uk.com vb. İhtiyacınız olması durumunda bir destek sohbetiniz var ve seçtiğiniz alan adlarını başka kelimelerle birleştirdiğiniz kolay arama veya gelişmiş arama, seçilen alan adlarının popüler kelimelerle veya sayfa sıralaması aramasıyla birleştirileceği sihirli arama için gidebilirsiniz.

Her arama türünde, kelimeleri ayırmak için virgül ve boşluk kullanabilirsiniz; seçtiğiniz alanlar birbirleriyle karşılaştırılacaktır.

Sonuçlar sayfasında, kullanılabilir veya kullanılamayan durum ve Google Sayfa sıralamasına sahip yalnızca 10 alan görürsünüz. Sepeti kullanarak mevcut olanı satın alabilir veya kendinize veya bir kişiye e-posta göndererek bunları favorilere ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz..

Nokta-o-mator

dotomatorİle Nokta-o-mator, alan adı adlandırma ipuçlarını bulabilir veya iPhone için bir uygulama veya Web 2.0 Name Generator için çevrimiçi bir sürüm kullanabilirsiniz. Başlangıç ​​bölümü ve bitiş sözcükleri, basit renkler, süslü renkler, oyunlar, teknoloji, minik, başlangıç ​​kısmı için web 2.0 kelime listelerini veya ek alanları, evleri, tekneleri, arabaları vb. Birden çok sonuç elde etmek için aynı anda birden çok kelime kullanabilirsiniz.

Kelimelerinizi kullanmanız durumunda yalnızca birkaç sonuç görebilirsiniz ve bunları görmek için, alan hakkında ek bilgi edinebileceğiniz aracın ayrı bir sayfasına girmeniz gerekir. Sonuçlar sayfasında, kullanılabilir veya alınmış durumunuz ve alan adı listenizi yazabileceğiniz bir çizik kutusu var.

Wordoid

wordoidİle Wordoid İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca veya Almanca olarak yüksek, orta veya düşük kaliteli kelimeler oluşturabilir, yazdığınız bir kelimeyi başlatır, içerir veya biter ve 5 ila 15 karakter uzunluğunda.

Araç, sık izleyebileceğiniz ve sabitleyebileceğiniz .com ve .net uzantılarına sahip sonuçlar sunar, ancak Facebook veya Google Hesabınızla oturum açmanız gerekir; ayrıca, belirli düğmeleri kullanarak da satın alabilirsiniz.

Hangi Araç Favori?

Muhtemelen, bahsetmeye değer birkaç alan adı öneri aracı daha var, ancak en çok sevdiğim üst kısmı sunmayı seçiyorum. Açıkçası bu araçlardan sadece bir veya iki tane kullanıyorum, ancak alternatiflere sahip olmak her zaman iyidir.

Hangi alan adı öneri aracını favoriniz? Lütfen yorumlarda bana bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector