Gerçek İstatistikler: M-Ticaret Gelecekte E-ticaretten daha iyi performans gösterecek mi?

e ticaret vs e ticaret


Çin’den sonra Hindistan, ikinci büyük mobil pazar olarak kabul ediliyor ve geniş abone kitlesini takdir ediyor. Diğer pazar konularına bakılmaksızın, Hindistan pazarı agresif bir şekilde bu kesik boğaz savaş alanında birbirlerini yenmeye çalışan e-ticaret işlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, çok sayıda akıllı cihaz, e-ticaret alışveriş web sitelerine, çevrimiçi alışveriş mobil uygulamaları aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmak için çok büyük fırsatlar sunuyor..

M-ticaret hakkında:

M-ticaret, mobil ticaret için kullanılan ön terimdir. Aslında, kullanıcıların masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarında bile oturmadan çevrimiçi ürün satın almalarına izin verir. Aksine, bunu akıllı telefonların yardımıyla kolayca yapabilirler. Daha önce olduğu doğrudur mobil e-ticaret tartışmada çok fazla değildi. Ancak şimdi, mobil alışveriş uygulamalarıyla müşteri satın almak çevrimiçi perakendecilerin en büyük önceliği haline geldi.

Birçok insan hala m-ticareti bir dükkan olarak görüyor. Ama hayır! Dijital bir alışveriş deneyimi yaşamak için gereken her şeyi verimli bir şekilde kapsayan gelişmiş bir terimdir. İster sepete ürün ekleme, teslimat seçeneklerini ve ödeme ağ geçitlerini sıralama, ister yaklaştığınızda Mobil uygulama veya web sitesi üzerinden m-ticaret alışverişi, her etkinlik güvenlikle yürütülür. Buna ek olarak, m-ticaret, mobil e-ticaret, uygun ödeme seçenekleriyle kolay ödeme ağ geçitleri sağladığından mağaza içi alışveriş ve çevrimiçi alışveriş arasındaki boşluğu da köprüler.

Şimdi, E-ticaret ve M-ticaretin büyüme oranlarını açıkça görebileceğiniz aşağıdaki tabloya geçelim:

Fiili çalışmalara dayalı istatistikler:

 • Bugün, mobil e-ticaret yıllık% 48 büyüme oranıyla yükselişte ve e-ticareti yenmektedir. Rakamlarla, 8 milyar dolarlık çevrimiçi harcama olarak tahmin edilebilir.
 • M-ticaret dahil genel e-ticaret söz konusu olduğunda, bu oran yıllık bazda% 15,9 artmıştır. Rakamlarla, çevrimiçi satışlar yoluyla yaklaşık 70,1 milyar dolar.

Diğer faydalı rakamlar:

sayı akıllı telefon kullanıcıları birleşik devletler tahmini

 • Mobil kullanıcılar genel olarak genel e-ticaret pastasının daha büyük ve daha büyük payında hesaba katılıyor.
 • Şu anda, toplam nüfusun neredeyse dörtte birinin üzerinde akıllı telefonlara sahip olduğu hesaplanmaktadır. insanların yaklaşık% 55’i harcıyor perakende alışveriş sitelerinde tam zamanlı olarak.
 • Bununla birlikte, M-ticaret de kullanıcılar tarafından seviliyor, çünkü cep telefonlarına alışveriş uygulamaları yükleyerek elde ettikleri hızlı yükleme ve hızlı alışveriş deneyimi istiyorlar..
 • Pazarda perakendecilerin yaklaşık yarısı, kullanıcılara optimize edilmiş tarama deneyimi sağlamak için mobil web siteleri işletiyor.
 • Amerika’da her 2 kullanıcıdan 1’i mobil cüzdan kullanarak alışveriş yapmak istiyor.
 • Her 5 kişiden 1’i TV izlerken ürün araması yapıyor.
 • Hem erkekler hem de kadınlar mobil cihazlar veya tabletlerle alışveriş yapmakla ilgileniyor.

M-ticaret, e-ticaret mağazası sahiplerine nasıl zemin hazırlar??

E-Ticaret sahipleri için m-ticaret göz ardı edilecek bir konu değildir. Bu teknolojiyi benimsemeli ve kullanıcılarını her şekilde mutlu etmelidirler. Online alışveriş sitesi sahibi olmak, müşteri kapmak için resmi bir web sitesi oluşturmak için yeterli olduğunu düşünüyorsanız. Afedersiniz! Bu noktada haklı değilsin. Çünkü bu ileri teknoloji dünyasında mobil herkes için her şeydir. Bu nedenle, müşterileri mutlu ve memnun etmek için mobil ortama geçmek zorunludur.

M-ticarette bir e-ticaret web sitesi sahibine başarı sağlayabilecek birkaç gerçek vardır:

 • Tamamen uyarlanabilir ekran
 • Mükemmel tasarım ve giriş seçenekleri
 • Hızlı & sorunsuz gezinme
 • Açık & bilgilendirici ürün konseptleri

Bu hızlı büyüyen sektörde M-ticaretin rolü:

Bugün, seyahat gibi mobil uygulamalar & turizm, gıda, alışveriş, bankacılık, eğitim, sağlık, ulaşım, hızlı ödemeler ve ev hizmeti pazarında kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmak için yarışıyor. İş girişimcileri bunu kullanıcıları m-ticarete çekmek için yapıyor. Bunu kullanıcılar için daha ilginç hale getirmek için, kullanıcıları mobil uygulamalarına yönlendirmek ve markalarını harika yollarla popüler hale getirmek için genellikle nakit ödeme olanağı, indirimler, ücretsiz sürpriz hediyeler ve diğer ödüller sunarlar..

Her yerde, mobil uygulamaların büyük bir katılımını görebilirsiniz. Son zamanlarda, mobil uygulama endüstrisinde, herkesin akıllı telefon ve tabletlerle günlük etkinliklerini gerçekleştirmeye doğru ilerlemesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda artması beklenen bir patlama görülmüştür. Bu büyük değişiklik mobil uygulama endüstrisi tüm perakendecilerin, herkesin mobil cihazında varlıklarını interaktif mobil uygulamalar biçiminde yapmaları gerektiğini belirtir. Bu dolaylı olarak m-ticaret ölçeğini momentuma yönlendirir.

M-ticaretin sektördeki rolüne daha fazla katkıda bulunan web tabanlı m-ticaret ve Uygulama tabanlı m-ticaret yoluyla m-ticaretin önemini de ortaya koymaya çalışıyoruz:

Web Tabanlı M-Ticaret

M-ticaretin piyasaya sürülmesiyle, hemen hemen her işletme, duyarlı ve etkileşimli bir web sitesine sahip olmayı zorunlu hale getirdi. Web siteleri tüm ekran boyutlarına uyarlanmalı ve kullanıcıların mükemmel bir tarama deneyimi yaşamalarına izin vermelidir.

İngiltere’de, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla çevrimiçi perakende satışların tahmini oranı yaklaşık% 51’dir. Öte yandan, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan yapılan satışlar% 49 olarak gerçekleşmiştir..

Mobil ticarete kıyasla, web tabanlı m-ticaret de yükselişte. Daha duyarlı web siteleri tanıtarak web ticaretini küçümsemeyin ve geliştirmeyin.

Uygulama Tabanlı M-Ticaret

Şu anda, küçük perakendeciler bile mobil ticareti ürün satış platformu olarak kullanmaya başladılar. Ayrıca, mükemmel ve uygulama tabanlı bir alışveriş deneyimi sağlamak için iş odaklı uygulamalar geliştirerek mobil ticareti benimsemeye odaklanıyorlar. Bunlar, kullanıcıları olağanüstü bir dijital alışveriş deneyimi yaşamaya teşvik eden harika araçlardır. Ayrıca, mobil uygulamaların e-ticaret sektöründe gerçekten çok iyi performans gösterdiğine inanmayacaksınız.

Mobil Ticaretin Avantajları:

 • M-ticaret, büyük müşterilere ulaşmak için sağlam bir ortam olduğundan, çevrimiçi alışveriş için büyük bir kanal açma potansiyeline de sahiptir..
 • Ayrıca, kolay erişim ve çeşitli tesisler nedeniyle kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi..
 • ABD istatistiklerindeki 2015 istatistiklerinden, zamanın% 59’unu akıllı telefonlarında ve% 41’ini masaüstlerinde harcadı ve bu da mobil ticaret talebini artırdı.
 • Cep telefonları aracılığıyla olağanüstü alışveriş deneyimine katkıda bulunan birçok faktör vardır, kullanışlı mobil cihazlar aralarında birincil faktörlerdir.
 • M-ticaretin e-ticareti devralmasına yardımcı olan en iyi örneklerden biri, bu günlerde mobil kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan tek tıklamayla ödeme seçenekleridir.

Sonuç:

İstatistikleri yakından gözlemlersek, akıllı telefonlar masaüstü bilgisayarlardan çok daha iyi performans gösteriyor. Bu, bugün insanlar genellikle e-ticaret web sitelerine masaüstü bilgisayarlar aracılığıyla erişmek yerine akıllı telefonlarından satın almayı tercih ettikleri için yapıldı. Bunu, evlerinin rahatlığında ürün satın alma özgürlüğü elde etmek için yapıyorlar. Umarım, M-ticaret kavramı size açık olacaktır. Şimdi, kendi başınıza,M-Commerce Gelecekte E-ticaretten daha iyi performans gösterecek mi??”Desteklemeye değer.

Tom Hardy, bir SEO Uzmanı olarak deneyim sahibidir. Şu anda çalışıyor Sparx BT Çözümleri: E-ticaret SEO Hizmetleri Şirket ve küresel müşteriye olağanüstü SEO denetim hizmetleri sunmaktadır. Şirkette her zaman övgüyle karşılanan kaliteli işler sunar. Tutkulu bir SEO uzmanı olarak, müşterilere ilk görevini zamanında yapmayı düşünüyor. Ayrıca, yazar, trend olan pazarlama taktikleri için pazarı araştırmaya devam ediyor ve okuyuculara derin bilgiler vermek için içerik taslağı oluşturmak için yoğun çaba sarf ediyor. Çeşitli SEO ile ilgili konularda bilgilendirici bloglar ve makaleler yazıyor ve okuyucuların SEO araçlarını ve tekniklerini kullanarak web üzerinde nasıl bir web sitesi optimize etmek için en iyi ipuçlarını bilmelerine yardımcı oluyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map