Google Web Hosting’e Başlarken

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Google Web Hosting’e Başlarken
0 6 мин.

google web barındırma


Bu günlerde bir web sitesi oluşturmak kolay ve eğlenceli. Bir web sitesini sıfırdan kendiniz oluşturmaya karar verirseniz, size yardımcı olacak birçok araç vardır. Web sitesi kurucularından içerik yönetim sistemlerine kadar, web sitesi oluşturma uygulamasının paleti muazzam.

Bugün, sizi Google web barındırma ile tanıştıracağım ve Google’da nasıl bir web sitesi, e-posta adresi, ana bilgisayar resimleri, videolar, belgeler ve diğer uygulamalar oluşturulacağınızı göstereceğim..

Google Sites ile web sitenizi oluşturun

Google Sites ile ücretsiz bir web sitesi oluşturabilir ve barındırabilirsiniz. Ancak bu size web sitesi ile ilgili çok fazla seçenek sunmaz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç şablon var, ancak hiçbiri çok profesyonel görünmüyor. Bu daha çok hobi ve kişisel web sitesi içindir. Web sitenizi profesyonel bir site oluşturucu ile oluşturmak istiyorsanız, eHost 1000’den fazla profesyonel şablonla mükemmel bir çözüme sahiptir.

Her neyse, Google site oluşturma aracına geri dönersek, bu ücretsiz site oluşturma aracıyla web sitenizi oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

1. Bir “alan adı”, aslında bir alt alan adında bir klasör adı seçin

google web sitesi oluştur şablon seç

2. Beğendiğiniz ücretsiz bir şablon seçin

ücretsiz şablon seç

3. Web sitenizin sayfalarını düzenleyin, yeni sayfalar oluşturun

web sayfalarını düzenle

4. fotoğraf yüklemek, düzeni özelleştirmek, metin eklemek

resim ekle metni değiştir

5. Sitenizi yayınlayın ve arkadaşlarınızla paylaşın

https://sites.google.com

Gmail ile ücretsiz e-posta hizmeti

Google, Gmail hizmetiyle e-postalarınızı onlarla birlikte barındırmanıza da olanak tanır. Bu, bireyler tarafından işletmeler tarafından kullanılan çok popüler, ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Bir gmail hesabına sahip olmak çok kullanışlıdır, çünkü burada diğer e-posta adreslerinden e-postalar alabilir ve ayrıca gmail’e eklenen diğer hesaplarınızdan e-posta gönderebilirsiniz. Gmail’e profesyonel bir e-posta adresi eklemek için erişiminiz olacak:

Ayarlar > Hesaplar ve İthalat > Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresini ekleyin

E-postanız doğru şekilde ayarlandıktan sonra, e-postalarınıza iş e-postanızla her yerden erişebileceksiniz. https://mail.google.com/

Picasa web albümü ile görüntülerinizi barındırın

picasa web albümü ücretsiz resim barındırma

Fotoğrafçıysanız veya yalnızca aile fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak saklamak istiyorsanız, Picasa web albümü, resimlerinizi arkadaşlarınızla yönetmenin, kategorilere ayırmanın ve paylaşmanın harika bir yoludur. Picasa, istediğiniz kadar resim yükleyebileceğiniz, albümlerinizi herkese açık hale getirebileceğiniz veya belirli kullanıcılarla kısıtlayabileceğiniz ücretsiz bir çevrimiçi depolama alanıdır. Ayrıca yönetmek için albümünüze başka kullanıcılar da ekleyebilirsiniz. Picasa, görüntülerinizi çevrimiçi olarak ücretsiz olarak saklamak için harika bir araçtır. https://picasa.google.com/

Dokümanlarınızı Google Dokümanlar’a yükleyin

Dokümanlar, sunular, excel tabloları veya PDF dosyaları için Google dokümanlarını depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Buradan dosyalarınızı kolayca yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. Dosyalarınızı diğer kullanıcılarla kısıtlayabilir veya bunlara izin verebilirsiniz. Dosyalarınızı hızlı erişim için depolamanız gerekiyorsa, Google dokümanlar harika bir depolama seçeneğidir. https://docs.google.com/

Google Project Hosting’deki barındırma uygulamaları

google kod projesi barındırma

Bir geliştiriciyseniz ve açık kaynaklı bir proje üzerinde çalışıyorsanız, Google Project Hosting’te başvurunuzu ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Bu, geçmişte kaynak kodunu internet üzerinden dağıtmanın çok popüler bir yoluydu, ancak GitHub popüler hale geldiğinden, Google Kodu artık çok fazla kullanılmıyor. Bunun üzerine Google, 25 Ocak 2016’da kapatmaya karar verdi. Dolayısıyla, burada barındırdığınız herhangi bir projeniz varsa, GitHub’a aktarmanız gerekir. Araç, kodunuzu otomatik olarak GitHub’a gönderecek hızlı bir dışa aktarma özelliği sunar. https://code.google.com

Videolarınızı YouTube’a yükleyin

Tatilde veya evcil hayvanınızla ilgili kişisel bir video ne olursa olsun ya da neden şirin bebeğiniz hakkında değil ve arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, Youtube kullanmak için en iyi platformdur. Youtube, pazarlama stratejisi video prodüksiyonuna ve içerik oluşturmaya dayanan işletmeler tarafından da kullanılır.

Barındırma hesabınız yerine youtube’a video yüklemek çok fazla bant genişliği ve işlem süresi tasarrufu sağlayabilir. Youtube ile videolarınızı hedef kitlenize çok daha hızlı iletebilirsiniz. Neredeyse sıfır yükleme ve bekleme süresi, normal ana bilgisayarlarda bu çok daha uzun olabilir.

Youtube ayrıca yaşamak için video içeriği oluşturan birçok kişi tarafından kullanılır. Vlog yapmak, video eğitimleri oluşturmak, şaka videoları yapmak o kadar popüler oldu ki çoğu insan TV izlemek yerine youtube’a geçti. http://youtube.com

Son kelimeler: Google benim için doğru mu??

Google, en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Hizmetlerini her zaman yaratır, test eder ve geliştirirler. Hizmetlerinin bir kısmı o kadar popüler olmayabilirken, diğerleri günlük olarak dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bireysel veya işletme sahibiyseniz, gmail, youtube ve picasa gibi bazı Google ürünlerini kullanmayı düşünmelisiniz. Web sitesi oluşturmak için, ancak kendi etki alanınızı, profesyonel e-posta adresinizi ve kaliteli web tasarım şablonunuzu alacağınız düzenli bir webhost almayı düşünmelisiniz. Daha küçük web siteleri için iPage’e veya daha büyük işletme siteleri için InMotion hosting’e göz atmalısınız. WordPress hosting için BlueHost’a göz atmanızı tavsiye ederim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector