Joomla CMS Web Sitesi Oluşturmak İçin İyi Bir Seçim mi?

neden web sitesi oluşturmak için joomla seçin


Joomla, 2005 yılında, WordPress’e benzer şekilde MySQL veya PostgreSQL kullanan PHP programlama programında programlanmış, WP’den sonra internetten en popüler ikinci içerik yönetim sistemi olan WP’den sonra, bir blog, sunulardan biri veya başka tür.

Web siteniz için Joomla’yı seçmeniz için en az 7 neden vardır ve bunlar şunlardır: düşük fiyatlar, zamandan tasarruf, programlama bilgisine gerek yok veya gerek yok, yüksek uyumluluk, kullanımı kolay, arka uç üstün organizasyon ve güçlü menü oluşturma aracı.

Ücretsiz veya Düşük Fiyatla Bir Web Sitesi Oluşturun

İlk başta, herkes bir web sitesinin oluşturulmasının ne kadar maliyetini bilmek ister, iyi Joomla, şablonların ve uzantıların çoğunun da ücretsiz olması tamamen ücretsizdir ve dileklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak hangisini yükleyeceğinizi seçebilirsiniz, ancak bazı primler de vardır. 1000 $ ile 2500 $ arasında başlayan bir tasarıma kıyasla 50 $ ‘dan başlayan fiyatlarla şablonlar ve uzantılar.

Joomla, bunu yapmak için başka birini işe almadan kendi içeriğinizi oluşturma, değiştirme ve silme olanağı sunar ve ayrıca Joomla’yı sunucunuza yüklemek veya web sitesini oluşturmak için bir web tasarımcısı ve bir web programcısı tutmanız gerekmez.

Hızlı Başlayın ve Zaman Kazanın

Bu içerik yönetim sisteminin yardımıyla, web sitenizi tam olarak nasıl istediğinizi yapabilirsiniz, telefonda ne istediğinizi anlaması gereken bir çalışanla konuşarak zaman kaybetmeden ve sonra istediğiniz şeyi yapmak ve programlamada gömülmeden yapabilirsiniz diller veya diğer teknik BT.

Birkaç tıklama ve maksimum 10 dakika ile, Joomla’yı yalnızca veritabanıyla birlikte yükleyebilirsiniz ve diğer birkaç tıklama ile, özellikler ve tasarımla ilgili kararınıza bağlı olarak en sevdiğiniz şablonu ve uzantıları diğer 10 dakikadan daha fazla veya daha az bir süre ile seçebilirsiniz. web sitesinin.

Gerekli Bilgi Programlama Eksikliği

Joomla ile programlama bilgisine ihtiyacınız yoktur, çünkü sadece resmi web sitesine gidebilirsiniz https://www.joomla.org/, Joomla veya en yeni sürümü Joomla 3’ü indirin, indirilen arşivi açın ve yeni klasörü Winscp, FireFTP veya Filezilla gibi bir dosya aktarım protokolü istemcisi ile FTP üzerinden yükleyin ve sonunda ana makinenizin Cpanel’inden bir veritabanı oluşturun ve adı kaydedin , Joomla yapılandırma dosyasına kullanıcı adı ve şifre.

Joomla’yı indirmeden, veritabanını manuel olarak oluşturmadan veya Joomla’yı FTP’ye yüklemek için, Cpanel ve Fantastico otomatik yükleyici komut dosyası yardımıyla, 2 dakika ve 5 tıklama ile herhangi bir popüler platformu yükleyebileceğiniz daha kolay bir yöntem bile vardır. barındırıcınızın kullanılabilir olduğu komut dosyası, Joomla da kullanılabilir.

Joomla Son Derece Uyumludur

Joomla Apache 2 ile uyumludur+, nginx 1.1 ve Microsoft IIS 7 sunucuları ve 5.3.10’dan daha yeni herhangi bir PHP sürümü, aşağıdaki veritabanlarını destekler: InnoDB destekli MySQL 5.1+, SQL Server 10.50.1600.1+, Oracle ve PostgreSQL 8.3.18+.

Joomla, kurumsal web siteleri, portallar, kurumsal intranetler ve ekstra ağlar, e-ticaret, çevrimiçi rezervasyonlar, çevrimiçi dergiler, yayınlar veya gazeteler, hükümet uygulamaları, topluluk tabanlı portallar, kar amacı gütmeyen ve kurumsal web siteleri, küçük işletmeler oluşturmak için kullanılabilir web siteleri, okul veya kilise web siteleri ve kişisel veya aile ana sayfaları.

Ziyaretçiler bir Joomla web sitesine her yerden, istedikleri zaman ve Linux, Windows, Mac gibi herhangi bir işletim sisteminden ve sunucu tarafında kısıtlama yoksa Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera gibi herhangi bir internet tarayıcısından erişebilirler. herhangi bir sorun yaşamadan web sitenizde kolayca gezinebilirsiniz.

Joomla Kullanımı Kolay

Joomla çok sezgiseldir, çok kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve gösterge tablosunda aşağıdaki düğmelerle başlığa bir menü yerleştirilmiştir: Sistem, Kullanıcılar, Menüler, İçerik, Bileşenler, Uzantılar ve Yardım, hepsinin kendi alt kategorileri vardır . Bu nedenle, ekleyebileceğiniz, değiştirebileceğiniz veya silebileceğiniz Kullanıcılar’a, Menüler seçeneğinden menüler, İçerik düğmesinden sayfalar, Uzantılar seçeneğinden uzantı vb. Yönetmek için çok kolaydır. Yardım düğmesi sizi Joomla için kılavuzları ve diğer faydalı kaynakları içeren bir sayfaya yönlendirecektir.

Joomla ile Microsoft Word’de yazdığınız şekilde metin veya Microsoft Excel’de tablolar yazabilirsiniz, kendi eviniz için bir mobilya seçtiğiniz gibi favori tasarımınızı seçebilir ve tatile nereye gideceğinizi seçtiğiniz gibi uzantıları seçebilirsiniz , bir genç veya yaşlı bir kişi bile bir web sitesi yapmak için Joomla’yı kullanabilir.

Joomla çok dilli, kolay yükseltmeler, entegre yardım sistemi, medya yöneticisi, afiş yönetimi, iletişim yönetimi, gelişmiş arama, içerik yönetimi, etiketleme seçenekleri, iç içe kategori, ön düzenleme, içerik sürümü, menü yöneticisi ve çoğu barındırma şirketi tarafından iyi destekleniyor, web programcıları, ziyaretçiler ve topluluk.

Backend Üstün Organizasyonu

WordPress, makale ve sayfalar oluşturabileceğiniz karmaşık ve iyi gelişmiş bir arka uca sahipken, Joomla, üstün bir arka uç organizasyonuna sahip belirli bir sayfa için bir eklenti seçebileceğiniz daha iyi bir arka uca sahiptir. Gösterge tablosunun yardımıyla, Joomla’da makaleleri kategoriye göre kategorilere ayırabilir, yeni bir menü kolayca yapılabilir ve içeriğinizin sorunsuz ve kaynak kod yazmadan görünmesini istediğiniz belirli sayfayı kolayca seçebilirsiniz..

Aynı şekilde, bir makaleyi seçtiğiniz gibi şablonları ve uzantıları kolayca seçebilirsiniz, hepsi farklı filtreler, çeşitli tasarımlar ve özelliklerden sonra iyi organize edilir. Joomla, WordPress’ten daha karmaşık olan Drupal’dan daha az karmaşık bir panoya sahiptir ve her ikisinden de daha iyi organize edilmiştir.

Joomla, arka ucundan güçlü sosyal ağ özelliklerine sahip bir topluluk platformu oluşturma imkanı sunarken, WordPress bir blog oluşturma olanağı sunar ve daha fazlasını istiyorsanız ek eklentiler yüklemeniz gerekir.

Güçlü Menü Oluşturma Aracı

Joomla en iyi bilinmektedir, çünkü menüleri, sadece düğmeleri yazabileceğiniz ve menülerin nereye yerleştirileceğini seçebileceğiniz WordPress’ten daha iyi özel menüler oluşturabileceğiniz herhangi bir programlama becerisine ihtiyaç duymadan son derece kolaydır..

Güçlü ve kolay menü oluşturma aracıyla, Joomla dahili ve harici olarak farklı konumlara işaret eden ve ayrıca menünün konumunu ve diğer özellikleri seçen çeşitli menü öğelerinden oluşan hiyerarşik menüler oluşturabilir..

Joomla CMS, İnternet Pazarlaması ve bir web sitesi oluşturmak için, özellikle ne istediklerini ve bu web platformunun tüm potansiyelini bilen deneyimli kullanıcılar için çok iyi bir seçimdir..

Özet – Joomla İyi Bir Seçim mi?

Popülerliği, Joomla’nın bir web sitesi oluşturmak için iyi bir seçim olduğunu kanıtlıyor: 50 milyondan fazla kez indiriliyor ve 2014 yılında tüm çevrimiçi web sitelerinin% 3’ünden fazlasına güç veriyor. Başarılı bir Joomla web sitesine sahip olmak için güvenilir bir barındırma hizmetine de ihtiyacınız olacak . Joomla projeleriniz için InMotion Hosting’i öneriyoruz, çünkü güvenilir ve Joomla optimize barındırma hizmeti, Joomla ile ilgili sorunları ele almak için eğitimli destek ve 90 günlük para iade garantisi ile desteklenen diğer birçok özellik sunar.

Joomla Web Siteniz İçin Güvenilir Hosting Alın

InMotion Hosting’den Joomla web siteniz için güvenilir ve yüksek performanslı hosting hizmeti alın. Bu şirket çok iyi bir fiyata Joomla optimize hosting sunuyor.

Şimdi başla! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map