Joomla Web Sitenizin Saldırıya Neden Olmasının En Önemli Nedenleri

joomla-web-hack


Web siteniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, ne tür bir gelişmiş güvenlik kullanırsa kullansın, küçük bir özel blog veya büyük bir e-ticaret sitesi olsun, İnternet’teki olası herhangi bir web sitesi savunmasız olabilir veya bilgisayar korsanları için bir hedef olabilir . Bu bilgisayar korsanları her zaman savunmasız web sitelerini arıyor ve özel bilgileri çalmak, bir web sitesini ele geçirmek veya sadece saldırıya uğratmak için kolay avlar.

Joomla, WordPress ve Drupal internette bulunan en popüler ve saygın içerik yönetim sistemlerinden bazılarıdır. Joomla özellikle benzersizdir, çünkü diğer içerik yönetim sistemlerinin sağlayamadığı çok popüler ve güçlü bazı farklı özelliklere sahiptir. Ve Joomla tonlarca harika özellik, özellik ve araç içeriyor olsa da, Joomla web siteleri için birçok güvenlik kaygısı vardır..

Bu yazıda Joomla! ‘Nın neden en yaygın nedenlerinden bazılarına bakacağız. web sitesi saldırıya uğradı ve ayrıca değerli web sitenizi ve çok değerli kişisel bilgilerinizi daha iyi nasıl koruyacağınıza dair bazı ipuçlarından ve püf noktalarından bahsedecek.

Joomla! web sitesi saldırıya uğradı

1. Kimlik Avı

Kimlik avı, web sitenizin giriş kimlik bilgilerini çalmak için tasarlanmış bir e-posta veya web sitesi içeren yaygın bir bilgisayar korsanlığı yöntemidir. Bilgisayar korsanları, giriş yapmak istediğiniz platforma benzemek için web sitesini veya e-postayı gizler ve gizler ve dikkatli olmazsanız giriş kimlik bilgilerinizi çalacaktır.

En sık onlar size dupe ve bir Joomla! yönetici acilen hesabınıza giriş yapmanızı istiyor. Bu nedenle, herhangi bir yere giriş yapmadan veya kişisel bilgiler veya kredi kartı bilgileri vermeden önce alan adını veya e-posta göndericisini her zaman iki kez kontrol etmelisiniz..

2. Zayıf web sitesi güvenliği

İnternette kullanım için birçok farklı güvenlik sistemi vardır, bazıları zayıftır ve sadece web sitesi güvenliğinde temelleri sağlar, ancak korumanız için tonlarca araç ve seçenek sunan diğer gelişmiş ve daha pahalı web sitesi güvenlik seçenekleri de vardır. ile web siteniz.

Bununla birlikte, en büyük şirketler ve web siteleri bile, web sitesi güvenliğine tonlarca para harcamasına rağmen bilgisayar korsanlarının saldırılarını tamamen önlemek ve önlemek için mücadele ediyor. Web sitenizdeki en yaygın hack girişimlerini önlemek için kendinizi ve web sitenizi en azından bazı web sitesi güvenlik yazılımlarıyla donatmak her zaman iyi bir fikirdir.

3. Bilgisayarınızın güvenliği

Web sitenizi hacklemenin bir başka yaygın yolu, kendi kişisel bilgisayarınıza hacklenmesidir. Bilgisayar korsanları, web siteleriniz için tüm çerezleri ve kaydedilmiş bilgileri ve ayrıca bilgisayarınızda depolamış olabileceğiniz tüm giriş bilgilerini çalabildiğinden, kişisel bilgisayarınızın güvenliğini çok ciddiye almalısınız..

Bilgisayarınız virüsler, kötü amaçlı yazılımlar veya yalnızca güvenliği ihlal edilmiş web siteleri veya bilgisayar korsanı tarafından virüs bulaşmış herhangi bir yazılım uygulaması yoluyla saldırıya uğramış olabilir. Bu bilgisayar korsanları, kişisel bilgisayar güvenliği zayıf olan ve saldırı saldırılarına karşı savunmasız olan IP adresleri için İnternet’i taramak için otomatik botlar kullanır.

Bu nedenle, her zaman premium bir virüsten koruma yazılımı uygulamasının yanı sıra bir reklam yazılımı ve kötü amaçlı yazılım engelleyici yazılım kullanmalısınız. Kişisel bilgisayarınızda haftada en az bir kez tam sabit disk taraması yapmak yaygın bir kuraldır.

4. Hassas eklentiler ve uygulamalar

Joomla kullanıyorsanız, büyük olasılıkla web sitenizin işlevselliğini artırmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı tema, widget, eklenti ve diğer kullanışlı araçları da entegre edeceksiniz. Ve tüm bu araçlar çok yararlı ve güçlü, ancak tehlikeye atılabilir ve web sitenize kesmek için kullanılabilir. Özellikle web sitesi tasarımı ve web sitesi içeriği söz konusu olduğunda çok önemli bir faktör olan eklentiler ve widget’lar gibi araçlar, bilgisayar korsanları tarafından güvenlik açıkları için özellikle hedeflenir.

Kendinizi ve web sitenizi korumak için yapabileceğiniz bir şey, web sitenize eklediğiniz tüm eklentilerin, widget’ların ve araçların düzenli olarak güncellendiğinden emin olmaktır. Bazı eklenti ve widget yazarları araçlarından vazgeçer ve bunları güncellemeyi durdurur ve işte bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı savunmasız kaldıkları zamandır. Eski komut dosyaları, web sitenize saldırmak için de kullanılabilir, bu nedenle web sitenizdeki tüm eski komut dosyalarını silmeniz gerekir.

Ayrıca, yaygın bir saldırı yönteminin barındırma sunucusunun kendisine saldırmak olduğunu da unutmamalısınız. Web sitelerini ve içeriklerini paylaşılan sunucularda barındıran kullanıcılar bu tür saldırılara karşı özellikle savunmasızdır. Paylaşılan sunucudaki bir başkası saldırıya uğradıysa, söz konusu barındırma sunucusundaki web sitesi sahiplerinin tümü tehlikede.

Bu nedenle web barındırma sağlayıcınız piyasadaki en iyi ve en güçlü web sitesi güvenlik yazılımını kullandığından emin olmak akıllıca olacaktır. Başka bir harika ipucu, web sitenizin saldırıya uğraması durumunda önceki ödün vermeyen sürüme geri yükleyebilmeniz için her zaman web sitenizin günlük veya haftalık yedeklerini oluşturduğunuzdan emin olmaktır..

Joomla! Web sitesi saldırıya uğradı?

Bazı bilgisayar korsanları saldırılar konusunda çok dikkat çekici olmayabilir, bu da web sitenizin zaten saldırıya uğramasını mümkün kılar, ancak henüz bilmiyorsunuzdur. Bu tür saldırılar yavaş yavaş web sitenizi ele geçirir ve onaylamadığınız tavsiye bağlantıları ve reklamlarla doldururlar. Ve bazen web sitenizin saldırıya uğradığını veya bulunmadığını öğrenmek oldukça zor olabilir.

Bazen doğrudan web barındırma sağlayıcınızdan web sitenizin saldırıya uğramış bir mesaj alırsınız. Ancak çoğu zaman web sitenizin saldırıya uğramış olup olmadığını öğrenmek o kadar kolay veya kolay olmaz. Web sitenizin güvenliği ihlal edildiğini veya saldırıya uğradığını gösteren birçok kırmızı bayraktan birini aramalısınız.

Bu kırmızı bayraklardan biri, web sitenizi veya web sitenizdeki sayfaları Google aramasının veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarından alınıyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey, web sitenizin daha önce gösterilmeyen bazı hataları kırması veya göstermesidir. Bu genellikle web sitenizin saldırıya uğramış olabileceğinin güçlü bir göstergesidir.

Ayrıca, kullanabileceğiniz birçok analiz aracından bazılarını kullanarak web sitenizi ayrıntılı bir şekilde analiz etmelisiniz. Trafiğinizin bir kısmının veya herhangi birinin bilinmeyen sayfalara ve üçüncü taraf web sitelerine yönlendirilip yönlendirilmediğini görmek için trafiğinizi dikkatle analiz etmelisiniz. Ayrıca, web sitenizin analizinde, iletişim kurmadığınız web sitelerine atıfta bulunabilecek olası tutarsızlıklar bulunup bulunmadığını da kontrol etmelisiniz..

Bazı bilgisayar korsanları, web siteniz saldırıya uğradığında bilgisayarınıza veya tarayıcınıza yetkisiz ve istenmeyen yüklemeler başlatır. Sayfalarınızdan biri hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir indirme başlatmaya çalıştığında, web sitenizin saldırıya uğramış olabileceğinin çok güçlü bir göstergesidir. Ek kırmızı bayraklar arasında, web sitenizde tanımadığınız yöneticilerin bulunması ve web sitenizde kırık resimlerin görünmesi yer alır, bu yüzden onları arayın.

Joomla Web Sitenizi Nasıl Korursunuz?

Web sitenizi ve içeriğinizi güvende tutmanın en önemli yöntemi Joomla! içerik yönetim sistemi tamamen güncel. Joomla! hacker’ların web sitenizi hacklemek için sömürmeye çalışabilecekleri hataları ve yama güvenlik açıklarını düzelttikleri çerçeve için güncellemeleri sürekli yayınlar ve yayınlar. Çok sayıda farklı üçüncü taraf eklenti, widget ve diğer araçlar kullanıyorsanız, her şeyi güncel tutmak biraz zaman alabilir, ancak web sitenizi ve kişisel bilgilerinizi güvende tutmak ve ses.

Joomla söz konusu olduğunda web sitesi güvenliği ve koruması için önemli olan küçük bir numara! tabanlı web siteleri, web sitesi veritabanınızdaki PHP dosyalarınızın her birine yazma izni vermemektir. Bu dosyaları salt okunur tutmak, bilgisayar korsanlarının web sitenizi kolayca ve hızlı bir şekilde hacklemesini ve sömürmesini önler.

Web sitenizin günlük aktivitelerine ilişkin izinleri nasıl temsil ettiğinize dikkat etmek de oldukça önemlidir. Çok basit ve basit görünebilir, ancak web sitenizin güvenliği ve refahı için web sitesindeki genel dizinlerinizde yürütme izinleri vermemesi çok önemlidir. Bu, bilgisayar korsanlarının web sitenize kötü amaçlı yazılım, kötü amaçlı yazılım, komut dosyası ve virüs yüklemesini ve yürütmesini engeller.

Bilgisayar korsanlarının web sitenizi hacklemek ve istismar etmek için kişisel bilgilerinizi ve giriş kimlik bilgilerinizi almak için kitaptaki her olası hileyi kullanmaya çalışacağını unutmayın. Bunu başarmak için kullandıkları hilelerden biri, web sitesinin kullanıcı tablosundan veri almaktır. Kullanıcılarınızın tablo veritabanının önekini herhangi bir rastgele önekle değiştirerek bunun olmasını engelleyebilirsiniz..

Yalnızca tüm uzantılarınızı ve üçüncü taraf widget’larını, araçlarını ve eklentilerini güncel tutmanız değil, aynı zamanda eski tüm yazılımları, eski uzantıları ve olası kalan dosyaları kaldırmayı, kaldırmayı ve silmeyi de unutmamalısınız. eski kurulumlardan. Bu basit bir numara ama birçok insan bunu yapmayı unutuyor ve web sitelerini hackliyor.

Web sitenizde güvenlik barındırma güvenliğinden ödün vermemenizin uzun vadede size bir ton para tasarrufu sağlayabileceğini belirtmek çok önemlidir. Web sitenizin saldırıya uğraması çok kolay bir şekilde kimlik hırsızlığına ve kredi kartı hırsızlığına yol açabilir. Bu nedenle web hosting paketinin gelişmiş web sitesi güvenlik araçları ve web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumak için bile birkaç dolar daha ödeme yapmak anlamına geldiğinden emin olmak önemlidir..

Modern kesmek yöntemleri sürekli değişir ve gelişir, bu yüzden çok önemli bir web sitesi güvenlik araçlarını ve yöntemlerini sürekli günceller ve geliştiren bir sağlayıcı barındırma seçmek önemlidir. Programlama dilleri ve antivirüs veritabanları söz konusu olduğunda web barındırma sağlayıcınızın yalnızca en yeni ve çığır açan teknolojiyi kullandığından emin olmak çok önemlidir.

Ancak, web sitelerinizi saldırılara karşı korumak için gerçekleştirmeniz gereken en önemli şey, ona karşı bağışık olmamanızdır. Ne yazık ki, birçok kişi, özellikle de sadece web sitesi projelerine başlayanlar, mantıksız bir şekilde bilgisayar korsanları için önemli olmadığını düşünüyor.

Hackerlar en küçük web sitelerini bile sömürmeye, hacklemeye ve ele geçirmeye çalışacaktır. Bunun nedeni, saldırıya uğramış bu web sitelerini trafiği yeniden yönlendirmek, web sitenize bağlantıları geri koyarak web sitelerinin Google arama sıralamalarını iyileştirmek ve spam e-posta göndermek için sunucunuzu kullanmak için kullanmalarıdır..

Bu herkesi olası bir hedef haline getirir. Saldırıya uğrayacak kadar önemli olmadığınızı asla düşünmeyin ve hackleme girişimlerine karşı bağışık ve savunmasız olduğunuzu asla düşünmeyin. Korsanları önlemenin, saldırıya uğramış web sitelerini iyileştirmekten her zaman daha iyi olduğunu daima aklınızda bulundurmalısınız. Dünyanın dört bir yanındaki birçok kişi, kişisel bilgileri ve kredi kartı bilgileri web sitelerinde bilgisayar korsanları tarafından çalındığında kabus gibi bir savaşa giriyor.

Sonuç

Her web sitesi sahibi, web sitelerini ve kişisel bilgisayarlarını saldırı girişimlerine karşı koruma ve koruma konusunda bilgilendirilmeli ve eğitilmelidir. Bu özellikle Joomla! Bu açık kaynaklı içerik yönetim sistemlerinin bu saldırılara karşı oldukça savunmasız olduğu tespit edildiğinden.

Bu makale, bilgisayar korsanlarının sömürmeye ve web sitenizi ve kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışabileceği en yaygın yöntemler ve yollar hakkında sizi bilgilendirmeye çalışmak için yazılmıştır. Ayrıca kendinizi ve Joomla’nızı nasıl koruyacağınız konusunda birçok farklı yöntemi araştırdık ve analiz ettik. Web sitesi bu tür saldırı girişimlerinden.

Durumun gerçeği, bilgisayar korsanlarına, kimlik avcılarına ve dolandırıcılara karşı asla tam olarak güvenli ve bağışık olamayacağınızdır. Ancak bu, Joomla! ‘Yı denemek ve önlemek için elinden geleni yapmaya çalışman gerektiği anlamına gelmez! web sitesinin saldırıya uğraması.

Özetlemek gerekirse, üçüncü taraf uygulamalarınızı, eklentilerinizi, widget’larınızı ve uzantılarınızı tamamen güncel tutun ve Joomla! sürümü tamamen güncel ve web barındırma sağlayıcınızın sadece piyasadaki en iyi ve en gelişmiş antivirüs yazılımına erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik yöntemlerini sürekli ve düzenli olarak güncellemesini sağlar. Bu makalede size sunduğumuz bu adımları, ipuçlarını ve püf noktalarını izlerseniz Joomla! web sitesi öncekinden çok daha güvenli olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map