Kaliteli Web Siteleri Nasıl ve Nereden Alınır?

Buy-kalite web siteleri


İnsanların çoğu internette PC’lerinde ve mobil cihazlarında gezintiğinden, sürekli bir gelir akışı sağlayan kendi web sitenizi başlatmak her zaman iyi bir fikirdir. İnsanlar bir şey istediklerinde, genellikle Google üzerinden ararlar ve mükemmel ürünü bulana ve satın alana kadar mevcut birçok çevrimiçi mağazadan geçerler..

Bir web sitesi oluşturmak, Google sıralamasında tercih edilen bir yer kazanmak için SEO’ya girmeniz gereken işi belirtmemek için önemli miktarda zaman ve çaba gerektirir. Ancak çevrimiçi satış yapmaya başlamak istiyorsanız aslında iki seçenek var. Birincisi kendi başınıza bir web sitesi kurmak ve ikincisi zaten mevcut olanı satın almak.

Bu fikir riskli gelebilir, ancak zaten büyük bir gelir kaynağı olduğunu kanıtlamış bir web sitesi bulursanız, kesinlikle iyi bir yatırımdır. Tabii ki, küçük bir yatırımdan bahsetmiyoruz çünkü zaten başarılı bir web sitesi oldukça büyük bir anlaşma.

Bununla birlikte, bu tür bir işte fazla deneyiminiz yoksa, kolayca kötü bir anlaşma yapabilirsiniz. Bu yazıda, size bir web sitesi satın almanın temel avantajlarını ve satın almadan önce dikkate almanız gereken her şeyi göstereceğiz. Bu makalenin sonunda, kaliteli web sitelerini nerede bulacağınızı ve kötü web sitelerini iyi web sitelerinden nasıl ayırt edeceğinizi tam olarak bileceksiniz. Okumaya devam et.

Oku: Oluştur & Kâr İçin Web Siteleri Sat

Neden Bir Web Sitesi Satın Almalısınız?

Bir web sitesi satın alma işlemi internette başka bir şey satın almak veya değiştirmek için oldukça benzerdir. Bu işlem ayrıca, her bir tarafın sonunda tatmin olmasını sağlayan, güvenlik ve eşitliği sağlayan bir üçüncü taraf platformu içermelidir. Mükemmel web sitesini bulduğunuzda, bir teklif verir veya kesin bir fiyat ödersiniz.

Sonunda, birinden bir ev satın alırken olduğu gibi, gerekli tüm verileri alarak sitenin yeni sahibisiniz. Birçok kişi bunu duymamış olsa da, bugün web siteleri satın almak ve satmak aslında sağlıklı, hızla büyüyen bir pazar. Bir web sitesi satın almanın işletmeniz için son derece yararlı olmasının birçok nedeni vardır, örneğin:

 • En baştan bir web sitesi oluşturmak ve popülaritesini artırmak çok zaman alır, bu da hemen satış yapmaya başlamak istiyorsanız sahip olamayacağınız
 • Belki pazarlama, trafik oluşturma, dönüşüm oranını artırma vb. Konularında uzmansınız, ancak bir web sitesini nasıl tasarlayacağınızı ve programlayacağınızı bilmiyorsunuz
 • Belirli bir bütçeniz var ve bunu büyük potansiyeli olan bir şeye yatırmak istiyorsunuz

Aslında, yukarıda belirtilen ifadelerden herhangi biri doğruysa, kesinlikle bir web sitesi satın almalısınız. Bu fikirle ilgileniyorsanız, devam edelim ve size hedefinize nasıl ulaşacağınızla ilgili bazı ipuçları vereceğiz.

Web Siteleri için En Popüler Pazar Yerleri

Web sitelerini ve günlük tonlarca başarılı alımları sunan çok sayıda insanla bugün Web’de birçok pazar yeri bulabilirsiniz. Kendinizi güvenli bir şekilde satın alabileceğiniz en yüksek kaliteli web siteleriyle şu anda size en iyi 3 en iyi pazar yerini göstermek için buradayız..

İmparatorluk Paletleri

imparatorluk-yüzgeçler-buy-kalite web siteleri

Yalnızca arkasında önemli bir geçmişi olan yerleşik web siteleriyle ilgileniyorsanız Empire Flippers ile yanlış gidemezsiniz. Orada bulabileceğiniz web sitelerinin çoğu en az iki yaşında ve aynı zamanda gelir elde etti. Şirket, son zamanlarda sattıkları web sitelerinin toplam değeri söz konusu olduğunda 50 milyon dolarlık reklama ulaştı.

İstatistiklerine göre, son 3 ayda listelenen web sitelerinin% 90’ını sattılar ve geçen ay sattıkları web siteleri neredeyse 1,5 milyon dolar değerinde. Empire Flippers hakkında BuzzFeed, Huffington Post, Shopify, Moz ve daha fazlası dahil olmak üzere olumlu makaleler yazan bazı büyük isimler var. Şirketin çevrimiçi işletmeler, içerik pazarlaması ve benzeri konular hakkında konuştukları kendi podcast’i var.

Ayrıca web sitenizin mevcut değerini hesaplamak için kullanılabilecek kendi Empire Değerlendirme Aracı var. Empire Flippers her web sitesini bir niş olarak sınıflandırır ve para kazanma yöntemi, bugüne kadar elde ettiği kesin gelir ve zaman içindeki trafik de dahil olmak üzere alıcılar için gerekli tüm bilgileri sağlar..

FE Uluslararası

fe-uluslararası-buy-prim-web siteleri

FE International 2010’da piyasaya sürüldü ve sadece yüksek değerli, yerleşik web siteleri bulabileceğiniz başka bir pazar. Hiç başlangıç ​​web sitesi yok, ancak büyük bir yatırım yapmaya hazır olanlar için harika bir yer. FE International’da çok büyük web siteleri olduğundan, tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda her zaman danışabileceğiniz bir takım brokerleri de vardır..

Ekibi, yasal belgenin son parçasına bakana ve son olarak yeni web siteniz üzerinde tam sahip oluncaya kadar tüm süreç boyunca kullanılabilir. FE International, web sitelerinin satışında ortalama% 94,1’lik bir başarı oranına sahiptir. Strateji danışmanlığı, girişimcilik, yatırım bankacılığı ve teknoloji konularında deneyimli, güçlü bir ekibe sahiptir..

Huffington Post, Inc., Marketever, Skip Blast ve e-Ticaret Yakıt da dahil olmak üzere FE International ile röportaj yapan veya onlarla bir podcast yapan birçok büyük isim var. Buna ek olarak, şirket tarafından Time, Yahoo Finance, Fortune, Fox News ve daha fazlası tarafından yazılmış birçok makale bulunmaktadır. FE International ayrıca, kesinlikle kontrol etmeniz gereken işle ilgili yararlı makalelerle dolu kendi bloguna da sahiptir..

Flippa

Flippa-alım-yüksek kaliteli siteleri

Flippa yolculuğuna 2009 yılında başladı ve platformda satılan tüm web sitelerinin değeri şu anda 200.000.000 $ ‘dan fazla. Tabii ki, bu kilometre taşına ulaşana kadar binlerce işlem gerektirdi ve onları en popüler pazar yerlerinden biri haline getirdi..

Web sitelerinde de görebileceğiniz gibi, başlangıç ​​web siteleri, yerleşik web siteleri, alan adları ve uygulamalar da satın alabilirsiniz. Herkes kendi web sitesini, etki alanını ve uygulamasını uygun bir fiyata listeleyebilir ve satarsanız, nihai fiyatın% 15’ini alır.

Flippa, Forbes, Mixergy, Business Insider ve Mashable da dahil olmak üzere birçok büyük ismin güvendiği başarılı bir şirket ve aynı zamanda pazar hakkında olumlu eleştiriler de yazdılar. İnsanların bu kadar hoşlanmasının nedenlerinden biri, kullanıcı dostu arayüzü ve herhangi bir yardıma ihtiyaç duymaları durumunda herkesin ekipleriyle iletişim kurabilmesidir..

Ortalama bir günde, Flippa’da yeni bir sahip arayan 5.000 yeni web sitesi ortaya çıkıyor ve yılda ortalama 30.000’i başarılı bir şekilde satıyorlar. Başka bir harika şey, Flippa’nın web sitelerinin geçmişi ve trafiği hakkındaki tüm bilgileri sunmasıdır, bu yüzden aramanıza bile gerek yoktur.

En İyi Web Sitesi Nasıl Bulunur??

Bir web sitesi satın almak için en iyi yerleri bilmek iyi bir şeydir, ancak bir web sitesinin iyi mi kötü mü olduğu nasıl belirlenir? Size doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç önemli uygulama göstereceğiz. Web sitelerini farklı açılardan analiz etmeniz gerekeceğinden, her biri biraz çaba gerektirir, ancak karşılığında güçlü bir web sitesi alırsanız gerçekten hiçbir şey.

Her Sitenin Geçmişi Var

Her şeyden önce, seçmeden önce belirli web sitesinin yaşına bir göz atmalısınız. En önemli faktörlerden biridir, çünkü bir web sitesi daha eskiyse, aynı zamanda daha kararlı olduğunu gösterir. Size nedenini gösterelim:

 • Eski bir web sitesinin kesinlikle sahip olduğu organik olarak trafik oluşturmak çok zaman alıyor
 • Geçmişte web sitesi tarafından elde edilen gelir hakkında bol miktarda veriye sahip olacaksınız
 • Daha eski ve hala çalışıyor, bu harika bir işaret. Başarısız web siteleri genellikle kaybolur

Bir alan adının yaşını belirlemek önemli değildir. Web’de aşağıdaki gibi araçlar var Alan Adı Yaş Kontrolü Burada web sitesinin adresini alana kopyalarsınız ve size tam sayıları gösterir.

Ancak, bu yöntemle yalnızca web sitesinin yaşıyla aynı olmayan alanın yaşını öğreneceğinizi belirtmek önemlidir. Gerçek yaşın ne olduğunu bulmak için daha derine inmeniz gerekir. Temel olarak bir İnternet arşivi olan Wayback Machine adlı bir web sitesi var ve birkaç dakika içinde bulmanıza yardımcı olabilir.

Trafik Miktarı ve Kaynağı

İkinci şey, web sitesinin belirli bir süre içinde ne kadar trafik biriktirdiğini kontrol etmektir. Bu zaten bazı yararlı bilgiler, ancak trafiğin nereden geldiğine bir göz atarak bunu daha da bozabilirsiniz. Trafik kaynakları arama motorlarını, sosyal medyayı ve web sitesi hakkında yazılan diğer siteleri içerir.

Bu, bir web sitesinin değerini ölçmenin harika bir yoludur. Çok basit: eğer büyük bir kitleye sahipse, o zaman çok değerlidir. Öte yandan, trafiği düşük olan web siteleri yeni başlayanlardan çok farklı değildir. Neyse ki, yukarıda bahsettiğimiz tüm web siteleri, belirli bir web sitesinin sahip olduğu kitle ve nereden geldikleri kaynakları hakkında bol miktarda ayrıntı sağlıyor..

Ayrıca ziyaretçilerin hangi ülkelerden geldiğini de gösterirler. Örneğin, İngiltere’den insanlar hedef kitlenizse, çoğunlukla Çin’den gelen ziyaretçilerin bulunduğu bir web sitesi işletmeniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle, yüksek trafik alan bir site mutlaka iyi bir site değildir..

Bu nedenle, çeşitli kaynaklardan çok miktarda trafiğe sahip bir web sitesi bulursanız, trafiğin geldiği bölgeleri kontrol etmek önemlidir, aksi takdirde görünüşte büyük bir anlaşma kolayca bir rip haline dönüşebilir.

Web Sitesinin SEO Dostu Olduğundan Emin Olun

Ve son bir şey var, ama çok önemli bir şey var: SEO. Arama Motoru Optimizasyonu web siteniz için organik trafik oluşturmak söz konusu olduğunda çok yardımcı olur. SEO dostu bir web sitesi ve zaten önemli miktarda organik trafik oluşturuyorsa bunun iyi bir göstergesini bulmanız gerekir.

İyi SEO kesinlikle bir avantaj olsa da zorunlu değildir. Trafik, kaynaklar ve genel geçmiş uygun görünüyorsa kötü SEO ile bir web sitesi satın alabilirsiniz. Herhangi bir zamanda geliştirilebilecek bir şeydir ve çevrimiçi sunulan çok sayıda SEO aracıyla o kadar da zor değildir. Google’ın kötü SEO uygulamaları uygulayan web sitelerini cezalandırdığını unutmayın; bu nedenle, bazı sorunlar varsa, en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir..

Web siteleri arasında oldukça yaygın olan iki gerçekten kötü SEO uygulaması vardır:

 • Uygun anahtar kelime kullanımıyla ilgili tüm temel kurallara uyan düşük kaliteli içerik
 • Tamamen veya kısmen diğer sitelerden kopyalanan kopya içerik

İyi bir şey anlaşma sızdırmazlık ve web sitesi satın almadan önce bu ayrıntılardan herhangi birini kontrol edebilirsiniz. Gördüklerinizi beğenmezseniz, masaya çok şey getirebilecek çok sayıda web sitesi olduğu için aramaya devam edin.

Sonuç olarak

Mevcut bir web sitesini satın almak istemenizin birçok nedeni vardır. Ya bir web sitesi oluşturmakta rahat değilsiniz, sadece bir web sitesi oluşturmak için zamanınız yok ya da büyük bir yatırım olarak görüyorsunuz. Sebepler değişebilir, ancak zaman ayırıp akıllıca seçim yapmak her zaman önemlidir. Mükemmel web sitesini seçmede büyük rol oynayan bu üç faktörü unutmayın:

 • Web sitesi ne zamandan beri çalışıyor?
 • Ziyaretçi sayısı ve geldikleri kaynaklar
 • Site ne kadar organik trafik alıyor? SEO dostu mu?

Hepsi bu, şimdi bir web sitesi satın almadan önce nelere bakacağınızı biliyorsunuz. Bu adımları, ileride daha yüksek bir değer karşılığında satmak istiyorsanız, web sitenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda bir tavsiye olarak da kullanabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map