Kendi Cryptocurrency Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz?

kripto para birimi web sitesi oluştur


Kripto para birimleri ortaya çıkmasından bu yana çok dikkat çekti. Dijital para birimleri, dijital varlıkların çevrimiçi olarak nasıl değiş tokuş edildiğini kesinlikle etkiledi ve eşitsizliği kontrol etmeye doğru itti, ancak denkleme şeffaflık, doğrulanabilirlik ve güven kattı.

Kripto para birimleri hakkında bir web sitesi başlatmayı düşünüyorsanız, bir kripto para birimi hesap makinesi web sitesi, bir madencilik ekipmanı satış web sitesi, bir kripto para cüzdanı veya değişim sitesi veya dijital para birimlerine adanmış profesyonel bir blog olsun, size kendi para biriminizi nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz finansal piyasaları şaşırtan en yeni ödeme yöntemleri hakkında kripto para web sitesi.

Ama önce, kripto para birimlerinin neler olduğunu görelim:

Cryptocurrency nedir?

Özetle, kripto para birimi, değişim ortamı ek birimler oluşturmak için kriptografi kullanan ancak aynı zamanda işlemleri güvence altına alan ve doğrulayan bir dijital varlık olarak tanımlanabilir. Bunlar, üçüncü taraf müdahalesini (ör. Bir bankanın kontrolü) hariç tutan ve böylece kesinti, sansür veya sahtekarlık gibi unsurları ortadan kaldıran, değeri aktarmak için eşler arası bir yöntemdir.

Kripto para birimlerinin faaliyet gösterdiği bazı kavramlar şunlardır:

 • Madencilik: Madencilik, yeni kripto para birimleri oluşturma sürecini ifade eder. Madenciler genellikle sonlu bir miktardan yeni kripto para birimleri oluştururlar ve bu sırada adresler arasındaki işlemleri gerçekleştirir ve kolaylaştırırlar.
 • Ledger: Tüm kripto para birimi işlemleri bir defteri kebire kaydedilir. Deftere yeni işlemler eklenir ve madenciler tarafından küçük bir ücret karşılığında imzalanır..
 • Cüzdan: Temel olarak, bir kripto para cüzdanı, bir çift özel ve genel anahtardan oluşan bir dosyadır. Genel anahtarınız kripto para birimi adresinizdir (fiat eşdeğeri banka hesap numaranızdır), özel anahtar ise bu hesaptan para harcamanıza olanak tanır. Çevrimiçi bir kripto para birimi cüzdan sağlayıcısı kullanıyor olsanız bile, cüzdanınızın güvenli bir yedeğini almanız önemlidir, çünkü cüzdanınızı kaybetmeniz, yani kalıcı olarak silinmesi, paranıza erişememenizi sağlar;
 • Blockchain: Bir blok zinciri, zincirdeki bir bloğun kriptografi ile güvence altına alınan ve imzalanan bir grup işlem olduğu Bitcoin gibi kripto para birimlerine güç veren teknolojidir. Ağdaki tüm işlemlerin bir kaydıdır ve tüm katılımcılar tarafından erişilebilir.

en iyi kripto para birimi

Binlerce kripto para birimi olmasına rağmen, şu anda en popüler olanları Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin, 2009 yılında ortaya çıkan ilk kripto para birimiydi. Şu anda, Bitcoin, yerleşik kıtlığından da dolayı en değerli kripto para birimi olmaya devam ediyor – sınırlı sayıda bitcoin var ve sınır 21 milyona ayarlandı bitcoin işareti.

Öte yandan Ethereum, 2015 yılında ortaya çıktı. Bitcoin’in aksine Ether açık uçlu, yani arzının sürekli ve genişliyor. Aynı zamanda bir blockchain uygulama platformu ve geliştiricilerin dağıtılmış uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan bir programlama dilidir.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, dağıtılmış defterler ve kriptografi prensibi ile güçlendirilse de, sonuçta amaçları çok farklıdır: Bitcoin, fiat paraya alternatif olarak yaratılırken, Ethereum sosyal sözleşmeleri ve dağıtılmış uygulamaları kolaylaştıran bir platformdur.

Bu yeni para birimlerinin nasıl değer kazandığını ve değer taşıma yollarının yeni yollarını nasıl açtığını görünce, geleneksel sistemlerden uzaklaşırken, bir finansal analist veya kripto para birimi meraklısı olup olmadığınıza girmek ilginç bir niş.

Kendi Kripto Para Birimi Web Sitenizi Oluşturma

Web sitenizin platformu için, kripto paralara odaklanan bir web sitesi de dahil olmak üzere neredeyse her tür web sitesinin oluşturulması için uygun bir içerik yönetim sistemi olan WordPress’i seçmenizi öneririz..

Esnek bir platform olarak WordPress, eklentiler aracılığıyla sitenize çeşitli işlevler eklemenizi sağlar. Örneğin, Kripto Para Birimi All-in-One WordPress eklentisi, fiyatları ve döviz kurlarını, kripto para birimi hesap makinesini, siparişleri ve ödemeleri kabul etme, bağışları kabul etme vb..

CoinCompare gibi diğer premium eklentiler, 2000’den fazla kripto para birimi için gerçek zamanlı teklifler, işlemler ve etkileşimli grafikler görüntüler. Bu eklenti, trend olan paraları tanımlamaya ve çeşitli kripto para birimlerinin tarihsel performansını karşılaştırmaya yardımcı olabilir.

İşlevsel özelliklerin yanı sıra, sitenizin tasarımını ele almak, web sitenizin ziyaretçilere nasıl göründüğünü belirleyecek temalar aracılığıyla yapılabilir. Premium temalar genellikle istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz kullanıma hazır sayfa şablonları içerir.

Platformunuz olarak WordPress kullanmasanız bile, basit bir HTML web sitesi istiyorsanız, yine de ihtiyaçlarınıza göre daha fazla özelleştirilebilen ve düzenlenebilen HTML şablonlarını kullanabilirsiniz.

Ancak, gerekli eklentileri yüklemeden ve kripto para birimi web sitenizin tasarımını kişiselleştirmeden önce, önce bir alan adına ve web barındırma işlemine ihtiyacınız olacaktır.

Alan Adı Al & InMotion Hosting’ten Hosting

Alan adınızı Namecheap gibi tanınmış alan adı kayıt kuruluşlarından satın alabilir veya alan adınızı, özellikle barındırma planlarıyla birlikte ücretsiz bir alan adı sunuyorsa, doğrudan web barındırıcınıza kaydedebilirsiniz..

Web barındırma şirketleri genellikle web barındırma ek olarak etki alanı kayıt hizmetleri sağlar. Ancak InMotion Hosting gibi web sunucuları, iş ortak barındırma, WordPress barındırma ve VPS planları ile ücretsiz alan adı kaydı sunacak. Başka bir yerde zaten bir alan adı satın aldıysanız, daha sonra kullanılabilecek alan adı kredisi alırsınız.

Kripto Web Sitenizi InMotion Hosting ile Başlatın

InMotion Hosting, mekanik sabit disklere kıyasla çok daha iyi performans ve güvenilirlik sunan tamamen SSD barındırma hizmeti ile popülerdir. Ücretsiz yedeklemeler, kötü amaçlı yazılım koruması, spam koruması, 90 günlük para iade garantisi, ücretsiz web sitesi transferleri, ücretsiz web sitesi oluşturucu ve 24 saat destek InMotion tarafından sunulan diğer harika özelliklerden sadece birkaçı.

Şimdi başla “

Başlatmayı planladığınız kripto para birimi web sitesi türü, seçmeniz gereken barındırma türünü belirler. Dijital para birimleriyle ilgili kişisel bir blogsa, paylaşılan bir barındırma planıyla başlayabilir ve gereksinimleriniz yol boyunca değişirse diğer planlara geçebilirsiniz. Kaynağa aç bir site ise, başlangıçtan itibaren basit bir paylaşılan barındırma planından daha fazlasına ihtiyacınız olabilir.

InMotion’ın paylaşılan barındırma paketleri aylık 3,49 ABD dolarından başlar. Paylaşılan her planda Google AdWords, Bing veya Yahoo gibi arama motoru reklamcılığı platformlarında kullanılacak sınırsız depolama alanı, sınırsız bant genişliği, ücretsiz e-posta hesapları ve ücretsiz reklam kredisi bulunur..

inmotion iş barındırma kripto para birimi

Dijital para birimi web sitenizi WordPress ile oluşturuyorsanız, aylık 6,99 ABD dolarından başlayan WordPress için ince ayarlanmış bir barındırma planını da tercih edebilirsiniz..

InMotion’ın yönetilen WordPress barındırma platformu, web siteniz için üstün performans ve güvenliğe dönüşen gelişmiş sunucu önbelleği, ücretsiz otomatik yedekleme, saldırı ve kötü amaçlı yazılım koruması, otomatik güncellemeler ve güvenlik yamaları sağlar.

WP-2000 ve daha yüksek planlarda, arama motoru sıralamalarınızı ve değişiklikleri test etmenizi sağlayan bir hazırlama siteleri eklentisini daha iyi yönetmenize yardımcı olabilecek bir SEO eklentisi de dahil olmak üzere yüzlerce premium eklentiye ve temaya premium abonelik alabilirsiniz. ve siteniz yayınlanmadan önce sitenizdeki güncellemeler.

Çoğunlukla, çeşitli özel uygulamalar veya yoğun kaynak kullanan uygulamalar çalıştırmak istemiyorsanız, paylaşılan bir barındırma planı veya yönetilen bir WordPress barındırma planı yeterli olacaktır. Durum buysa ve özel yazılım yüklemek istiyorsanız, sunucunuza daha fazla kaynak ve kök erişimi sunan bir VPS planı seçmenizi öneririz..

InMotion’da, kendi kendine yönetilen VPS planları aylık 19,99 ABD dolarından başlarken, yönetilen VPS planları aylık 27,99 ABD dolarından başlar. Yalnızca yönetilen VPS seçenekleri cPanel ve WHM, ücretsiz sunucu yönetimi, güncellemeler ve güvenlik yamaları ile birlikte gelir. Bu planlar ayrıca e-Ticaret için optimize edilmiştir, ücretsiz özel IP adresleri ve cPanel’de etkinleştirilmiş ücretsiz SSL içerir.

Alan adı ve barındırma endişeleriyle, kripto para birimi web sitenizin iyi görünmesine odaklanabilirsiniz ve bu, web sitenizi oluşturmanın bir sonraki adımına götüren şablonlar veya WordPress temaları ile hızlı bir şekilde elde edilebilir:

Bir Web Sitesi Şablonu Seçin

İster sitenizi WordPress ile inşa ediyor olun ister bir HTML5 web sitesi başlatıyor olun, her ikisi için de ücretsiz temalar ve şablonlar mevcuttur. Ancak, güncellemelere ve güvenlik yamalarına erişmek istiyorsanız, premium bir seçenekle gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz..

Themeforest gibi platformlarda kripto para birimleri için özel olarak tasarlanmış premium temalar ve şablonlar bulabilirsiniz. HashCoin şablonu, bitcoin hesap makinesi web siteleri, bitcoin madencilik ekipmanı web sitesi veya diğer dijital para birimi web siteleri için oluşturulmuş bir HTML şablonudur. Tamamen duyarlı olan ve 100’den fazla HTML sayfası (çoklu ana sayfa seçenekleri, blog düzenleri, özel yayın türleri, 404 sayfa vb.) İçeren bir Bootstrap 3 tabanlı şablon..

hashcoin html wordpress teması

HashCoin, sayfalarınızı önceden tanımlanmış yapı taşları, herhangi bir öğeyi canlandırmanızı sağlayan CSS3 animasyon kütüphanesi, şık ve modern görsel efekt için Paralaks Bölümleri ve çeşitli PHP widget’ları ile oluşturmanıza olanak tanıyan Görsel Sayfa Oluşturucu ile birlikte gelir (MailChimp abone formu, İletişim Form, Twitter widget’ı vb.).

HashCoin’in ayrıca, duyarlı bir madencilik ve kripto para birimi değişimi WordPress teması olan bir WordPress sürümü olan Coinster vardır. Tema, sürükle ve bırak Unyson Sayfa Oluşturucu, WooCommerce desteği, İletişim Formu 7 ve diğer popüler eklenti entegrasyonlarıyla birlikte gelir.

Sonuç

Her gün yeni ve daha etkili kripto para birimleri ile dijital para birimleri bir sonraki çevrimiçi projeniz için dikkate alınması gereken sıcak bir niş. Kripto alanına derinlemesine dalmak ve Bitcoin veya Ethereum hakkında bir blog oluşturmak istiyorsanız veya bir kripto para birimi değişim web sitesi düşünüyorsanız, iyi bir web barındırıcısı ve şık bir web sitesi şablonu kripto alanına adanmış web sitenizi hemen başlatabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map