Kendinizi Geliştirerek İçeriğinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Kendinizi Geliştirerek İçeriğinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz
0 10 мин.

içeriğinizi geliştirin


Yaptığınız her türlü çalışma ile ilerlemeye devam etmek için, her şeyden önce kendinizi geliştirmeniz gerekir. Kendini geliştirmeye çaba göstermek, sizi daha yetkin, güvenilir ve uzun vadede paraya değer kılacak şeydir..

Kim olduğunuz, yazdığınız her gönderiye ve işinizin hemen her yönüne doğru bir şekilde yansır. Yeterince şanslıysanız, sizi ileriye itmek ve her geçen gün daha iyi olmanıza yardımcı olmak için ellerinden geleni yapan meslektaşlarınız var. Değilse, o zaman şimdi bazılarını aramalı veya bu sorumluluğu kendiniz almalısınız. Çünkü hiçbir alanda olumsuzluk ve yapıcı olmayan bir zihniyetten başka hiçbir şey başarınızı sabote edemez. Olumsuzluk, alanınızda gerçekten harika bir birey olma potansiyelinizi sınırlayabilir ve amaçlı ve doyurucu bir işe liderlik edebilir.

İlerlemek ve eski alışkanlıkları bırakmak her zaman kolay değildir. Ama en zor kısmı sürekli kendiniz üzerinde çalışmak değil, değişikliği yapma kararıdır. Kendinizi sürekli kendini geliştirmeye adamaya karar vermek, kariyerinize ve sevdiklerinize verebileceğiniz en büyük şeydir. Çünkü bir şeylerin nasıl olduğuna gerçekten baktığınızda, karşılaştığınız tek gerçek engelin kendiniz olduğunu görürsünüz..

Bu makalede, daha başarılı bir kariyer ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için geliştirmeniz gereken alışkanlıkları ve özellikleri yıkacağım. Bunlar sizi sadece çok daha iyi bir profesyonel yapmakla kalmayacak, aynı zamanda daha iyi bir insan haline getirecektir. Daha iyi olmak, çalışmanızın ve diğer tüm seçimlerinizin çoğunun daha iyi etkileneceği anlamına gelir. Yani, bu zihniyetle, ona inelim!

Zorlukları Her Zaman Kabul Et

zorlukları kabul et  Rahat olmak, her seferinde daha büyük başarılara ulaşmak için gösterdiğiniz çabayı öldürecektir. Kendinizi zaten bir alanda kurduysanız ve geçmek için yeterli para kazanıyorsanız, yerleşmeyin. Aşırı rahat olmak ve yeni zorlukları kabul etmemek hayatınızı yavaş yavaş tüketir, sadece beş yıl sonra kariyerinize geri dönmenizi ve aynı şeyi tekrar tekrar yaptığınızı fark etmenizi sağlar. Kişinin yeni çabalar ve zorluklarla ilerlememesi, sadece korkudan kaynaklanmaktadır. Endişeli duygulara “neyin işe yaradığını” bahane ederek bağlanırlar.

Daha iyi olmanın ilk adımı rahatlık alanınızdan çıkmaktır. Hiç de kolay değil ve her rahatsız edici deneyim her seferinde geri dönmek istemenizi sağlayacaktır. Ancak ilerlemek tekil bir inançtan gelecektir, bu da “her zorluğun büyümenize yardımcı olmak için var” gerçeğidir. Deneme yanılma yoluyla öğrenirsiniz, bu nedenle meydan okurken etkili bir şekilde yaşamak için elinizden geleni yapın.

Fırsatları Görün

Getirdiği birçok sınırlama için bir durum görmek kolaydır, ancak çoğu zaman, eşit miktarda fırsat da vardır. İşinizde / iş hayatınızda sahip olmadığınız şeylere bakarsanız, şu ana kadar elde ettiğiniz şeyleri takdir edemezsiniz..

Her şeyde fırsatı görmek için kendinizi eğitin. Şikayet sizi hiçbir yere götürmez ve yaptıkları iş hakkında sürekli olumsuz olan birinin etrafında olmaktan daha fazla bir şey düzelmez. Olumsuzluğunuzdan minnettarlığa zihinsel geçiş yaparsanız, tutumunuz durumunuzda önemli olanlar tarafından fark edilmek zorundadır..

Bu Kadar Ciddi Olmayın

Her zaman sert ve meşgul olmak kolaydır. Çalışma hayatınız kolayca rutin olarak yönlendirilebilir ve görev odaklı olabilir, ancak eğlenceyi çıkarırsanız, artık yapmaya değmez. Gülmeyi ve eğlenmeyi bırakırsanız, mekanik olarak harekete geçmeye başlarsınız ve aniden hayatınızı herhangi bir yerine getirmeye yol açmayan karanlık bir görev bulutu altında yaşadığınızı hissedersiniz..

İşiniz sadece görevleri yerine getirmek, daha fazla içerik oluşturmak, daha fazla para kazanmak değil. Rutininizde bir değişiklik yapmak için biraz zaman ayırın, biraz değiştirin, seyahat edin veya sadece eğlenceli şeyler yapmayı seçin.

Bir Amaçla Çalışın

amaç ile çalışmakSadece para için çalışmak çok ince bir amaçtır ve sizi de fazla ileriye götürmez. Ancak kendinizden daha büyük bir şey için çabalamak, gerçekten harika bir şey inşa etmek gerçekten bol bir hayata yol açacaktır. Herkes bir şey başarmak için çalışır. Mutluluk, bu başarının bir yan ürünüdür.

Zihninizde sürekli net bir hedefle harekete geçerseniz, olumsuzluk için bir depresyona yer yoktur. İş hedeflerinize doğru ilerleyerek, daha yaratıcı ve yenilikçi olmak sizi görevinize devam etmek ve çok daha büyük hedeflere ulaşmak için motive edecektir..

Kendi Tutumunuzu Seçtiğinizden Emin Olun

Değişim her zaman içsel tutumunuza bağlıdır, ancak genellikle onu seçmemeniz yeterlidir, sadece şartlandırıldığınız şekilde tepki verirsiniz. İşinizdeki ve işinizdeki en büyük müttefikiniz veya en büyük düşmanınız olabilirsiniz, ancak her iki şekilde de yapacak bir işiniz var, bu yüzden kendisine yardımcı olan biri de olabilirsiniz. Hayat asla istediğin şekilde% 100 olmayacak ve kimse sana gümüş bir tabakta bir şey teslim etmeyecek, ama davranış biçimini her zaman değiştirebilirsin.

Bununla ilgili basit bir yol, kendinizle konuştuğunuz dili değiştirmektir. Bu, işler iyi gitmediğinde yapılacak en zor şey olabilir, ancak her zaman değiştirebilirsiniz.

Kendine karşı dürüst ol

İster benzersiz içerikler oluşturun, ister günlük yaşamınızı yaşayın, kendinize karşı dürüst olmak, geliştirebileceğiniz en önemli kişilik özelliklerinden biridir. Kendinize karşı dürüst olmak, doğal olarak daha iyi performans gösterdiğiniz durumlara yönelmenize yardımcı olacaktır. Ancak aynaya bakmak ve çalıştığınız şeyin aslında neşe içinde bulduğunuz bir şey olmadığını anlamak cesaret ister..

Bununla başa çıkmak zor bir yol ama sizi çok daha iyi ve daha mutlu edecek. İki seçeneğiniz var. Ya nihayetinde zevk almadığınız bir şeye doğru çalıştığınıza kendinizi ikna etmeye devam edin ya da değişime karşı dürüst bir çaba gösterin.

Okuyun ve Keşfedin

Harika içerikler oluşturmak, iyi işler yapmak ve genel olarak benzersiz olmak, zamanla topladığınız çeşitli dürtülerden gelir. Bugün, tüketebileceğiniz ve seyahatlere devam ettiğiniz içeriğe sınırsız erişiminiz var ve çeşitli etkinlikler hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kendinizi genişletmek ve yeni bir şey olmak için sayısız fırsattan yararlanın.

Yeni Bir Şeylere Başlamak için Cesaret Oluşturun

Şimdiye kadar yaptığınız şeyden geçmek ve tamamen farklı bir şeye başlamak en cesaret ve çabayı gerektirir. Aniden rahatlık alanınızın dışına çıkıyorsunuz ve ilk başta iyi olamayacağınız tamamen farklı bir şeye adım atıyorsunuz. Ancak her zaman buna değer olduğunu unutmayın.

Yol Boyunca Başkalarına Yardım Edin

Çalışma hayatınızı tıpkı sizin hakkınızda olduğu gibi yaparsanız, bir hedefe ulaştığınızda mücadele edersiniz ve daha az memnun hissedersiniz. Benmerkezci olmak, bir şeyler yapmak için etkili bir yol gibi görünebilir, ancak aslında sizi mutluluğu boşaltır. Bir şirkete sahip olmanın ve hizmet sunmanın amacı, başkalarının hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Yol boyunca başkalarına destek olmak, onları başarılı kılmak ve kendilerinin en iyi versiyonunu elde etmek için ekstra iş yapmak, artan bir tatmin hissine giden yoldur.

Olumlu İnsanları Benimseyin ve Olumsuz Olanları Ayıklayın

pozitif kal“4 kaybeden arkadaşınız varsa, beşinci olmak zorundasınız” diyen yaygın bir ifade vardır. Bu hayatın hemen hemen her alanında geçerlidir. Muhtemelen haftalık olarak takıldığınız en az birkaç negatif kişiniz var. Belki de çocukluğundan beri arkadaşındı, ama eğer adam ot içiyor ve bütün gün video oyunları oynuyorsa, onu sadece çok sevebilirsin.

Bunun yerine, bazı açılardan sizden daha iyi olan insanları arayın. Kendiniz için üzülmek yerine, öğrenebileceğiniz ve sizi ileriye itmek isteyen kazananları arayın.

Öz Disiplin Oluşturun

Hiçbir şey sizi disiplinden çok, yolunda ilerletmeyecek ve kendinizi geliştirmeye çalışamaz. Başarmaya değer her şey çok fazla öz disiplin ve azim gerektirir. Kendinizi uzun vadeli bir hedefe odaklamak ve hiçbir şeyin veya başkalarının sizi izlemesine izin vermemek. Başladığınız projelerle ısrarcı olmak ve takip etmek için çalışın. Mümkün olduğunca detay odaklı olmaya ve her seferinde işinizden en iyi şekilde yararlanmaya çalışın.

Sonuç

İşte burada. Takip ettiğiniz her kariyerde daha iyi olmak ve genel olarak çok daha yetkin bir insan olmak için sağlam bir rehber. Buradan en iyi şekilde yararlanmak size kalmış, bu yüzden dışarı çıkın ve yapın!

Umarım bu makale bugün yeni bir şeyler öğrenmenize yardımcı olmuştur ve yakında bir sonraki bölümde görüşürüz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector