Kişisel ve Ticari Kullanım için 12+ En İyi Gmail Alternatifi

en iyi gmail alternatifleri kişisel iş


E-postalar çalışma hayatımızda büyük rol oynamaktadır. Uzun menzilli iletişimi saniyeler içinde yapılabilecek bir şeye dönüştürdüler ve geliştirdiler. Bugün e-postalarımız aracılığıyla gönderdiğimiz ve aldığımız bilgi miktarı çok zor olabilir.

İşleyemeyeceğiniz çok fazla veri varsa, size yardımcı olacak ve çalışmanızı daha verimli hale getirecek bazı iyi araçlara ihtiyacınız vardır. E-posta istemcileri, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak ve rakiplerinden daha iyi olmak için çabalamaktadır. Bu sayede çok sayıda e-posta istemcisi var.

Gmail oldukça uzun zamandır var ve o zamandan beri en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biri oldu. Piyasaya sürüldüğünden beri birçok güncelleme var ve sonunda arayüzü daha basit ve kullanıcı dostu hale geldi, bu da bazı değişiklikler getirdi. Birçok insan onu seviyor ve elbette dayanamayan insanlar var.

Bu yeni arayüzün kullanıcı dostu olmadığından ve oluştur düğmesinin bazen çok hatalı ve rahatsız edici olduğundan şikayet edecek birçok kullanıcı var. Birden fazla Gmail hesabınız varsa, yalnızca bir tane görüntüleyebilirsiniz (tek bir sekmede).

Gmail, daha önce kullandığınız diğer posta hizmetlerinden de hesap almanın bir yolunu sunmaz. Ancak en sorunlu şey, Google’ın her e-posta iletinizi taramasıdır. Google bunu yapar; böylece reklamverenler kullanıcıları daha iyi hedefleyebilir ve kendileriyle daha alakalı reklamlar görüntüleyebilir.

Bu tam olarak kabul edilebilir saygısızlık ve mahremiyet ihlali.

Okuyun: İşletmeler için Gmail’i Kullanmalısınız?

Bu nedenler Gmail’den uzaklaşıp yeni ve daha iyi bir şey denemek için fazlasıyla yeterli.

Bu makalede, ihtiyaçlarınıza en uygun e-posta hizmetini bulmanıza yardımcı olacağız.

Mail.com

Siteyi ziyaret et “

Mail.com, 200’den fazla alan adı arasından seçim yapmanızı sağlayan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Her alan adını mesleğinize (@ content-writer.com), hobilere (@ carlover.com) ve spora (@ footballplayer.com) bağlı olarak seçebilirsiniz..

Mail.com ayrıca sınırsız e-posta depolama alanı, antivirüs taraması, spam filtreleri, posta toplayıcı, mobil hizmet, takvim entegrasyonu ve 50 MB ekleri de sunar. Ayrıca, Mail.com hesabınızdaki tüm harici e-posta hizmetlerini almanızı ve göndermenizi sağlayan bir Posta Toplayıcı özelliği de vardır. Gmail, Yahoo ve Hotmail desteği var.

Outlook.com

Siteyi ziyaret et “

Herhangi bir hardcore Microsoft kullanıcısı için en iyi e-posta hizmeti. Ayrıca bazı harika Office Web Uygulamaları ve SkyDrive ile birlikte getiriyor. Tüm e-postalarınızı Windows Mail, Windows Live posta veya Outlook Express’ten alabilirsiniz. Diğer e-posta hesaplarından e-posta göndermek ve almak için de kullanabilirsiniz.

Outlook, Facebook kişilerinizi kolay erişim için içe aktarmanıza ve Mesajlaşma özelliği aracılığıyla onlarla sohbet etmenize olanak tanıyan derin bir sosyal entegrasyona sahiptir. Tüm Facebook durumlarınıza, fotoğraflarınıza veya videolarınıza erişip yayınlayabilir ve arkadaşlarınızın güncellemelerini de görüntüleyebilirsiniz.

Depolama alanı temel olarak sınırsızdır ve ihtiyacınız olduğunda otomatik olarak artar.

Inbox.com

Siteyi ziyaret et “

Inbox.com, 50 MB e-posta ve ek boyutları için 5 GB depolama alanı sunan şaşırtıcı özelliklerle dolu bir e-posta istemcisidir. Ayrıca tüm fotoğraflarınızı kolayca saklamanızı, paylaşmanızı ve organize etmenizi sağlayan bir fotoğraf modülüne sahiptir.

Birçok özelliği arasında verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek entegre bir Organizatör var ve ayrıca bir görev yöneticisi, takvim ve hatırlatıcılar içeriyor. Daha da fazla işlevsellik eklemek için, notlar oluşturmak, fikirleri kaydetmek ve yapılacaklar listesi oluşturmak için Notlar özelliğini kullanabilirsiniz..

Inbox tüm iletilerinizi otomatik olarak spam, casus yazılım ve virüslere karşı tarar ve gizliliğinizi her zaman korur. Masaüstünüzde e-posta bildirimleri almak istiyorsanız Inbox.com araç çubuğunu da yükleyebilirsiniz.

Zimbra

Siteyi ziyaret et “

Zimbra, çok istenen sekmeli bir arayüze sahip olduğu için değil, aynı zamanda Facebook ve Twitter hesaplarınızı da işleyebildiği için popüler bir seçimdir. Arayüzü biraz modası geçmiş gibi görünüyor, ancak çok fazla işlevsellik sunuyor. Zimbra’nın sunduğu büyük miktardaki özellikler, bunları doğru bir şekilde kullanabilmeniz için daha gelişmiş bir arayüz gerektirir. Çevrimdışı çalışmayı da destekler.

Yandex

Siteyi ziyaret et “

Yandex, ücretsiz bir @ yandex.com adresi ve e-postalarınıza göz atmaya biraz neşe katan basit bir arayüz sunuyor. Yandex Diskinizde, Windows uygulamasını yüklemek, birkaç dosya yüklemek ve bir arkadaşınızı servise yönlendirmek gibi birkaç basit şey yaparak 7 GB’a kadar genişletilebilen 3 GB depolama alanına sahip olursunuz. Yandex, Rusya’da en popüler olanıdır ve İngilizce içeren 9 dilde de desteği vardır.

Yandex ayrıca tüm e-postalarınızı POP veya IMAP kullanarak içe aktarmanıza olanak tanır. İOS ve Android uygulamaları da indirilebilir.

Yahoo e

Siteyi ziyaret et “

Yahoo bir zamanlar korkunç bir posta istemcisiydi, ancak geliştirilmesinde uzun bir yol kat etti ve çok daha modern oldu. Bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza, temel olarak POP’u destekleyen herhangi bir e-posta istemcisinden erişilebilir..

Depolama alanınız sınırsızdır ve Facebook, Outlook, Gmail ve diğerlerinden kişileri içe aktarabilirsiniz. Yahoo’nun spam koruması büyük ölçüde yükseltildi ve SSL şifrelemesi de mevcut, ancak manuel olarak açılması gerekiyor.

Yahoo Messenger sayesinde, e-postanızı okurken arkadaşlarınızla sohbet etmek de yapılabilir ve SMS mesajları da gönderebilir ve alabilirsiniz.

GMX

Siteyi ziyaret et “

GMX, Gmail’e mükemmel bir alternatiftir. Gmail ile çok benzer özellikler sunan ücretsiz bir e-posta hesabı edinebilir, e-posta adresinizin @ gmx.com veya @ gmx.de alan adını kullanmasını bekleyebilirsiniz. Hesabınızda kaç e-posta depolayabileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur, ancak 50 MB’lık bir ek boyutu sınırı vardır. Daha büyük dosyalar göndermeniz gerekiyorsa, bunların FileStorage özelliklerini kullanabilirsiniz.

GMX hesaplarınıza gelen e-postalar virüs ve truva atları için taranır ve istenmeyen mesajların alınmasını önlemenize yardımcı olmak için gelişmiş spam filtreleri uygulanır.

Facebook

Siteyi ziyaret et “

Harici e-posta göndermek ve almak için Facebook’u kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Facebook Messenger ile arkadaşlarınıza veya diğer Facebook kullanıcılarına mesaj gönderebileceğinizi hepimiz biliyoruz, ancak Gmail, Yahoo veya diğerleri gibi harici e-posta adreslerine de e-posta göndermek mümkündür..

Harici e-postalara mesaj göndermek, arkadaşınızın adını değil, e-posta göndermek istediğiniz e-posta adresini girmeniz gereken küçük farkla Facebook’ta özel mesaj göndermekle tamamen aynıdır. Ayrıca grup mesajları gönderebilir, konuşma geçmişini görüntüleyebilir veya spam masajlarını işaretleyebilirsiniz.

Zoho Mail

Siteyi ziyaret et “

Kendi alan adınızla çalışan bir e-posta adresine ihtiyacınız varsa, Zoho ihtiyacınız olan hizmettir. Ücretsiz sürümle bir alan adı barındırabilir ve her hesap için 5 GB alan içeren en fazla 5 e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Birden fazla alan adını barındırmak için, aylık 2 ABD dolarından başlayan ve ücretsiz sürümden çok daha fazla özellik sunan ücretli hizmetlerine geçmeniz gerekecek.

Zoho e-posta hizmeti POP ve IMAP erişimini destekler. Herhangi bir cihazda ve ayrıca üçüncü taraf e-posta istemcilerinde kullanılabilir. Harici e-posta adreslerinden POP yoluyla Zoho Mail hesaplarınıza posta da alabilirsiniz.

Husmail

Siteyi ziyaret et “

Husmail, 25 GB depolama alanı, e-posta şifrelemesi sunan ve POP ve IMAP’i destekleyen harika bir reklamsız e-posta hizmetidir. Husmail’i tarayıcınız üzerinden kullanabilirsiniz, Android, iOS ve Blackberry gibi çok çeşitli mobil cihazlar için uygulamaları vardır veya üçüncü taraf e-posta istemcileri aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Ücretsiz e-posta hesabınız @ hushmail.com alan adını kullanacak, ancak özel e-posta adresine ihtiyacınız varsa planı yükseltmeniz gerekecek.

Bu e-posta servis sağlayıcısının tek dezavantajı, ücretsiz e-posta hesabınızı aktif tutmak için haftada en az bir kez giriş yapmanız gerektiğidir, bu da özellikle tatile giderseniz bir güçlük olabilir.

Tutanota

Siteyi ziyaret et “

Tutanota, Almanya merkezli basit ve güvenli bir e-posta servisidir. Tutanota e-posta hesapları arasında gönderilen e-postalara uçtan uca şifreleme sağlar.

Ücretsiz hesap, @ tutanota.com e-posta hesabıyla 1 GB e-posta depolama alanı sunuyor. Aylık 1 € tutan premium plan, özel alan adınızı eklemenize ve 5 adede kadar e-posta hesabına sahip olmanıza olanak tanır. Ücretli planla gelen kutunuzun özelleştirilmesine de izin verilir. Daha büyük dosyalar için daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, 1 TB’a kadar ek alan satın alabilirsiniz.

AOL Mail

Siteyi ziyaret et “

AOL, Gmail’in alternatifi ve en eski ve muhtemelen en popüler ücretsiz e-posta hizmet sağlayıcılarından biridir. AOL ile sınırsız e-posta depolama alanına sahip ücretsiz bir e-posta hesabına ve birden fazla e-posta alanı arasında seçim yapma seçeneğine sahip olabilirsiniz (@ love.com, @ ygm.com, @ games.com).

AOL ile mesajları şifrelenir ve virüslere karşı spam’a karşı taranır. Mesajlaşma uygulaması arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde mesaj göndermenizi sağlar.

Daha büyük dosyalar göndermeniz gerekiyorsa, ekteki 25 MB dosya boyutu olumsuz olabilir.

iCloud Mail

Siteyi ziyaret et “

İCloud Mail hizmeti, iOS ve Mac kullanıcıları arasında iyi bilinir. Apple kimliğiniz varsa ve e-postanıza uygulama üzerinden iPhone veya iPad’inizden erişebiliyorsanız bu hizmeti kullanabilirsiniz. İCloud e-postanıza bir web tarayıcısı kullanarak ve icloud.com url’sine erişerek bir PC veya Android cihazdan da erişebilirsiniz.

Hizmet 5 GB e-posta depolama alanı sağlar ve maksimum 20 MB boyutlu dosyaların yüklenmesine izin verilir. Verileri farklı Apple cihazları arasında senkronize etmenizi sağlar. Bu e-posta hizmeti, e-postalarınıza yüksek güvenlik ve gizlilik sunar.

Genel olarak harika bir Gmail alternatifidir, ancak birkaç dezavantajı da vardır. Diğer istemcilerden e-posta hesaplarını alamazsınız ve e-postalarınızı klasörlerde düzenleyemezsiniz.

FastMail

Siteyi ziyaret et “

Fastmail, harika bir e-posta hizmetinin yanı sıra minimalist tasarıma sahip basit, kullanımı kolay bir arayüz sunar. Şirket, gelen kutunuzu spam’dan uzak tutmak için gelişmiş anti-spam filtreleri kullanır ve Gmail’e benzer özellikler sunar. Arama sistemleri sayesinde istediğiniz mesajları hızlı bir şekilde bulabilirsiniz ve e-postalarınıza hızla göz atabilirsiniz. Önemli mesajları sabitleyebilirsiniz; bunlar gelen kutunuzun en üstünde görünür.

E-posta hesabınıza bir web tarayıcısı üzerinden erişebilir veya uygulamalarını kullanabilirsiniz. Takvimleri tabletler, mobil cihazlar veya PC gibi diğer cihazlarla veya diğer hesaplarla senkronize etmek veya paylaşmak da mümkündür.

E-posta uygulamaları tüm platformlar için kullanılabilir ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler.

özet

Bu, bize göre en iyi e-posta istemcilerinin listesini sonuçlandırır. Yeterli Gmail’iniz varsa taşıyabileceğiniz birçok yer olduğunu görebilirsiniz. Bu müşterilerin birçoğu tonlarca özellik ve işlevsellik topluyor ve bu yüzden her birinin milyonlarca kullanıcı tarafından desteklenmesinin nedeni bu. Dışarıda hala ele almadığımız birçok müşteri var, ancak eminim bunlardan biri ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyacaktır!

Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umarız ve sizi tekrar görmeyi umarız!

Güncelleme:

Yararlı E-posta İstemcileri

E-posta hizmetleri ile e-posta istemcileri arasında bazı karışıklıklar olsa da, bu makaleyi güncelledik ve birbirinden ayırdık. Aşağıda, yukarıda belirtilen e-posta hizmetlerinden bazılarıyla kullanabileceğiniz bir e-posta istemcileri koleksiyonu bulabilirsiniz..

em Müşteri

Siteyi ziyaret et “

em Müşterinin basit arayüzü, sonsuz sayıda özelliğe göre işlevsellik ve erişim kolaylığına daha fazla odaklanır. Birkaç e-posta hesabı ekleyebilirsiniz, ancak ücretsiz sürüm yalnızca 2 ile sınırlıdır. Benzersiz bir özellik, Skype entegrasyonu olup müşteriniz üzerinden sohbet etmenizi sağlar.

Ayrıca Exchange, iCloud, Gmail ve Outlook.com için de destek vardır. Entegre takvim, dokunmatik kontroller, kişiler ve hızlı arama gibi özellikler onu gerçekten güçlü bir araç yapar.

kapkara

Siteyi ziyaret et “

Inky sezgisel tasarımı ile ünlüdür. Muhtemelen orada en iyi görünen Gmail alternatifidir. Ayrıca mobil istemcileri vardır ve tüm ayarlarınızı bulut üzerinden senkronize edebilirsiniz. Farklı e-posta hesapları oluşturmak ve kullanmak parkta bir yürüyüştür ve çok fazla uğraşmanıza gerek yoktur.

TouchMail

Siteyi ziyaret et “

E-postaları benzersiz ve basit bir şekilde sunan ilginç bir e-posta istemcisi. E-postalarınızın her biri kendi başlığı olarak vurgulanır ve onları kişilere göre ayırırsınız. Ayrıca birden fazla hesabı destekler ve aklınıza gelebilecek her türlü filtreyi destekler. Windows 10 makineleri ve tabletleri için üretilmiştir, böylece arayüz bir fare ve klavye yerine dokunmatik ekranlar için tasarlanmıştır. Ücretsiz sürümle iki hesabınız olabilir.

Mailbird Lite

Siteyi ziyaret et “

Mailbird Lite, çeşitli uygulamalar tarafından genişletilebilen özellik dolu bir iletişim platformudur. Zamanlama, dosya senkronizasyonu, sohbet ve ekip çalışması ekleyebilirsiniz.

Mailbird’i indirdikten sonra, pro sürümüne 30 gün boyunca erişebilirsiniz. Deneme süresi bittikten ve profesyonel için ödeme yapmamayı seçtiğinizde, müşteriniz kendi kısıtlamalarına sahip ücretsiz sürüme geri dönecektir.

Ücretsiz kullanıcılar hızlı okuma, eklerin önizlemesi, e-posta erteleme gibi özelliklere sahip olmaz, ancak bu müşteri yine de mükemmel bir iş çıkarır. Hız için optimize edilmiştir, harika görünür ve üç adede kadar e-posta hesabı kullanabilirsiniz.

Thunderbird

Siteyi ziyaret et “

Size ünlü Firefox web tarayıcısını getiren insanlar, birkaç yıl önce Thunderbird’ü yarattılar ve o zamandan beri korudular. Bir Gmail hesabı da dahil olmak üzere temelde istediğiniz e-posta adresi için ayarlayabileceğiniz standart bir IMAP ve Pop posta istemcisidir..

Açık kaynak kodlu ve kullanımı ücretsiz. İnsanlar sunduğu basitlik ve işlevsellik için onu seviyor. Ayrıca Gmail kimlik bilgilerinizle oturum açıp Thunderbird’ü IMAP kullanacak şekilde ayarlayarak Thunderbird ile kolayca bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Bu platformlar arası e-posta istemcisi Windows, Linux ve Mac OS X için kullanılabilir.

Opera Mail

Siteyi ziyaret et “

Opera Mail sevgili Opera web tarayıcısı ile birlikte gelir ve hemen hemen her e-posta sağlayıcısıyla kurulumu gerçekten kolaydır. Opera Mail hakkında çok iyi olmayan tek şey, göz atma deneyimine entegre edilmiş olmasıdır.

Opera Mail, Opera web tarayıcısının içinde kullanılabilir ve çevrimdışı kullanımı da destekler. Mükemmel arama özellikleri sayesinde her şeyi kolayca bulabilirsiniz ve ekler bölümü tüm eklerinize aynı yerden erişmenizi sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map