Kişisel Web Siteniz veya Blogunuz için Web Hosting Nasıl Bulunur?

kişisel hobi web siteleri veya blog için en iyi web hosting


Hatırlıyorum, geri günlerde, web barındırma hizmeti çok pahalı, sadece büyük şirketler ve bazı büyük işletmeler bir web sitesi kurmak ve sürdürmek mümkün. Her web sitesi, sıfırdan yüzlerce saat kodlama, test ve sorun giderme gerektiren manuel olarak oluşturulmuştur.

Neyse ki, son on yılda, hosting endüstrisi değişti ve herkesin bir hosting hesabı kiralayabileceği ve ayda sadece birkaç dolar için küçük bir web sitesi oluşturabileceği bir seviyeye dönüştü. Bazı şirketler bir tür barındırma planı konusunda uzmanlaşmışken, diğerleri geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Çoğu barındırma sağlayıcıları, herhangi bir programlama dili kullanmadan, basit bir web sitesi kurmak için gereken tüm temel özellikleri içeren her şey dahil planlar sunar.

Bireyseniz, hobi web siteniz veya kişisel blogunuz için bir barındırma hesabı satın almak istiyorsanız, ancak programlama veya yazma kodunu öğrenmiyorsanız, iyi bir kişisel web barındırma seçmeyi öğrenmek için okumaya devam etmelisiniz. Aşağıda kişisel bir web sitesi için minimum gereksinimlerin neler olduğunu ve kişisel web sitesi barındırma seçerken dikkate alınması gereken en önemli yönleri göstereceğim.

Kişisel bir web sitesi oluşturmak için gerekenler

Öncelikle, arkadaşlarınız tarafından web sitesine erişmek için kullanılacak bir alan adına ihtiyacınız olacak. Bir alan adı basit ve hatırlanması kolay olmalıdır, burada iyi bir alan adının nasıl seçileceği hakkında tam bir rehber bulabilirsiniz. Örneğin, google.com 3 bölümden oluşan bir alan adıdır: “google” adı, nokta “.” ve “com” uzantısı ise, tüm alan adları aynı yapıya sahiptir, ancak her alan benzersizdir ve belirli bir süre boyunca bir kez kaydedilebilir. Alan adları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen daha önce bahsettiğim makaleye göz atın.

Bir e-posta adresi ayarlamak için henüz bir alan adına sahip olmak yeterli değildir, bunun için aldığınız veya gönderdiğiniz e-postaları işleyecek bir barındırma hesabına ihtiyacınız olacaktır. Barındırma sunucusu aynı zamanda web sitenizin dosyalarını tutacağınız yerdir ve diğerleri gelecekte bu dosyalara her zaman erişebileceklerdir.

Bir alan adını kaydettirdikten sonra, bunu barındırma hesabınıza eklemeniz ve barındırıcınızla senkronize etmek için alan adında gerekli ad sunucusu değişikliklerini yapmanız gerekir. Bu karmaşık gelebilir, ancak aslında kurulumu çok kolaydır, ancak bu adımı atlamak istiyorsanız, size ücretsiz bir alan sunan bir barındırma planı seçebilirsiniz. Biraz para biriktirmenin yanı sıra, alan adı otomatik olarak barındırma hesabınıza atanacak ve kullanıma hazır olacaktır.

Aşağıdaki web hosting şirketleri de ücretsiz bir alan adı da dahil olmak üzere çok uygun bir fiyata harika kişisel hosting planları sunuyor:

# 1 BlueHost

aylık 3,95 ABD dolarından başlar, ücretsiz bir alan adı içerir ve birden fazla web sitesinin barındırılmasına izin verir.

daha fazla gör… “

# 2 iPage

aylık 2,25 $ ‘dan başlar, ücretsiz alan adı içerir, birden fazla web sitesi ve e-posta barındırma olanağı sunar.

daha fazla gör… “

kişisel web sitesi veya blog için wordpress kullanın

Barındırma hesabınıza eriştikten sonra, [email protected] gibi e-postanızı kurmanın ve web sitenizi oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Kişisel bir web sitesi oluşturmak için birçok seçeneğiniz vardır; Sıfırdan yapmayı düşünmüyorum, bu yüzden büyük olasılıkla bir web sitesi oluşturma aracı isteyeceksiniz. Bir web sitesi oluşturucu veya WordPress kullanabilirsiniz. WordPress’e aşina değilseniz, bu makaleye göz atmanızı öneririz; Kısacası WordPress, PHP ve MySQL ile inşa edilmiş ve tüm dünyada milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan son derece popüler ücretsiz bir yazılımdır. WordPress, acemi bir kullanıcı için bir sorun olabilecek barındırma hesabınıza yüklenmelidir, ancak yukarıda belirtilen barındırma sağlayıcıları, yükleme işlemini son derece basit hale getirecek tek tıklamayla bir yükleme aracı sunar:

 1. Web barındırma hesabınıza WordPress yükle’yi tıklayın
 2. Yüklemek istediğiniz alan adını seçin
 3. Yönetici adı ve şifresini ayarlayın (bu daha sonra sitenizin yönetim alanına erişmek için kullanılacaktır)
 4. Yüklemeyi bitir – dosyalar yüklenip veritabanına bağlanana kadar bekleyin
 5. Web siteniz kullanıma hazır, içerik eklemeye başlayın, resim yükleyin.

WordPress’in ana kullanımı makaleleri yayınlamak olsa da, sistem çok esnektir ve işlevselliğini genişletmek için sisteme yükleyebileceğiniz birçok uzantı vardır; örneğin, yeni bir tema ekleyerek sitenizin varsayılan tasarımını değiştirebilirsiniz, bir galeri görüntülemek veya özel bir kişi sayfası oluşturmak veya hoş görünümlü bir portföy veya resim galerisi oluşturmak istiyorsanız bir eklenti yüklemeniz gerekir. Belirtildiği gibi, kodlamaya gerek yoktur, sadece.

Kişisel web sitenizi yapma özeti

Şimdiye kadar yaptıysanız, kişisel hobi web sitenize veya kişisel blogunuza çevrimiçi olduğunu söyleyebilirsiniz. Tebrik! Artık içerik eklemeye odaklanabilirsiniz. Bilgilendirici ve kaliteli makaleler size harika bir kitle getirebilir, bu nedenle daha sonra yeterli trafiğe sahip olduğunuzda kişisel veya hobi sitenizi pasif bir para kazanma web sitesine dönüştürebilirsiniz.

Sizinle aynı ilgiye sahip okuyucuları çekmek istediğiniz kişisel bir blog veya hobi sitesi inşa ettiğiniz ne olursa olsun, en önemlisi iyi ama ucuz bir kişisel barındırma hesabına sahip olmaktır. Zaten öğrenmiş olabileceğiniz gibi, birçok şirket var ve bir barındırma planı seçmek zor, özellikle deneyiminiz yoksa. Kılavuzlarımız bir alan adı seçmenize ve web sitenize başlamak için ihtiyacınız olan barındırma planını seçmenize yardımcı olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map