İşletmeler için Cloud Hosting Hizmetini Kullanmanın 8 Önemli Avantajı

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'İşletmeler için Cloud Hosting Hizmetini Kullanmanın 8 Önemli Avantajı
0 7 мин.

iş avantajları bulut barındırma hizmeti


Bulut ortamını kullanmak, işle ilgili görevlerini daha iyi yönetmek için ölçeklenebilir, esnek ve verimli araçlar arayan işletmeler için tercih edilen bir yaklaşım haline gelmiştir. Geleneksel tek sunuculu veya sanal sunucu hizmeti sunumunun aksine, bulut barındırma, ihtiyacınız olan barındırma hizmetini sunmak için bir sunucu ağı kullanır. Bulut bilişim, muhasebeden müşteri ilişkileri yönetimine kadar uzanan belirli görevlerin zamanında ve maliyet etkin bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılar. Bulut barındırma hizmetleri, dakikalar içinde dağıtılabilen inanılmaz derecede karmaşık bir altyapı sunarak işletmelerin daha iyi proje çıktısı elde etmelerine, bir seferde birkaç projeyi yönetmelerine ve bunların tümünü daha az tam zamanlı çalışanla yapmasına olanak tanır.

Bulut barındırma hizmetlerinin işletmenizi daha iyi yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğini görmek için, bulut barındırma hizmetlerini iş amaçlı kullanmanın en büyük avantajlarının bir listesini derledik.

1. Esneklik ve ölçeklenebilirlik

Bir bulut sunucusunun hızlı kurulumu, geleneksel bir sunucunun aksine projelerinizi daha hızlı bir şekilde hazır hale getirmenizi sağlar. Bu sadece verimliliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda proje yönetimiyle ilgili maliyetleri de azaltır. Bulut barındırma hizmetleri de isteğe bağlı olarak ölçeklenebilir – ihtiyaçlarınız değiştikçe veya dalgalandıkça, bu amaçla uzman personel istihdam etmeye gerek kalmadan ölçeklendirilebilir ve küçültebilirsiniz. Bu sadece size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda projeniz artık asalda olduğu gibi aynı kaynaklara ihtiyaç duymadığında da maliyetleri azaltır. Maliyetler ve ölçeklenebilirlik açısından bu dinamiklik, geleneksel BT yapıları tarafından sunulabilecek bir şey değildir. Yalnızca kullandığınız ürünü ödeyerek maliyetleri kontrol altında ve minimumda tutabilirsiniz. Tekrar ölçeklendirmeniz gerektiğinde, bunu sözleşme veya lisanslama kısıtlamaları olmadan yapabilirsiniz.

2. Daha Az Operasyonel Sorun

Standardizasyona odaklanma, büyük bulut barındırma hizmetlerinin ortak bir özelliğidir. Bu, aynı tür hizmetleri veya bir dizi hizmeti dağıtarak, belirli kaynak öncesi modelleri, kalıpları veya şablonları kullanarak temelde mevcut kaynaklarınızı klonladığınız anlamına gelir. Bulut bilişimden yararlanarak, genel masraflar, BT ile ilgili maliyetler ve operasyonel maliyetler, sıfırdan uygulama ve araç geliştirmenize gerek kalmadan avantaj sağlayarak azaltılır. Buna ek olarak, iş sürekliliği daha iyi korunabilir ve operasyonel sorunların giderilmesi için harcanan zaman da en aza indirilir.

3. Kaynakların Daha İyi Tahsisi

Denklemden çıkan yüksek donanım maliyetleri ve geleneksel BT kurulumları ile gelen sorunlar olmadan, ekibiniz işinizin gündemindeki diğer, muhtemelen daha önemli konularla başa çıkmakta özgür olacaktır. Artık tüm şirketinizi etkileyen problemlerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız (örneğin sunucu duruş süreleri), çünkü bulut sunucularının dağıtımı her ihtiyaç için aynı sunucuya güvenmemeyi mümkün kılar. Personeliniz artık operasyonel sorunlardan etkilenmediği için, bir sonraki projeye kolayca geçebilir ve hatta daha fazla verimlilikle aynı anda daha fazla projeyi yönetebilirler.

4. Düşük Maliyetler

Bulut barındırma hizmetlerinin kullandıkça öde özelliği sayesinde, önceden belirlenmiş sermaye maliyetleri azalır, yapılandırma süreleri de ihtiyacınız olan kesin kaynakları satın alarak ve sanal olarak dağıtarak en aza indirilir. Bulut barındırma hizmetleri, işletmelerin uzun vadeli finansal taahhütlerden kaçınmasına ve projelerin çok daha kısa bir sürede başlatılmasına ve hatta her ne zaman olursa olsun bitirilmesine olanak tanıyan bir operasyonel gider modelini seçmesine izin vererek kısa ve orta vadeli projeler için mükemmel bir çözümdür. bulut hizmetlerinde kaybedilen yatırımlar konusunda endişe etmek zorunda.

5. rekabetçi kenar

Yeni işletmeler ve özellikle küçük işletmeler, genellikle rekabeti yakalamakta zorlanırlar. Bulut bilişim, projelerinizin tüm yönlerini daha kısa sürede ve daha düşük yatırımlarla yönetmek için sayısız araç ve otomasyondan yararlanmanızı sağlar. Bir projenin veya ürünün pazara sunma süresini ve toplam maliyetleri azaltarak, rakiplerinizden daha yüksek kaliteli ürünleri daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle sunabilirsiniz. Bu, kaçınılmaz olarak işiniz için daha iyi bir rekabet avantajı sağlayacaktır, böylece küçük işletmelerin pazarda ortaya çıktıklarında karşılaştığı belirgin kaynak dezavantajını ortadan kaldıracaktır..

6. İş yenilikleri

Kolayca erişilebilen bulut hizmetlerinin bir diğer yararı da, iş yeniliklerinin çok daha hızlı yayılmasını sağlama yetenekleridir. Bir işletmenin yenilik yapma ve büyüme kapasitesi, rekabetin yoğun olduğu bölgelerde ayakta kalmak için çok önemlidir. Bulut barındırma hizmetleri ve bulut bilişim sayesinde yeni işletmeler, yalnızca bu hizmetlere güvenerek veya bu hizmetlerin farklı türlerini birleştirerek yeni iş modelleri ve projeler ve ekipler arasındaki işbirliğini kolaylaştırmak için yeni yollar oluşturmak için yeni gelir akışları oluşturabilir..

7. Kolay işbirliği

Bulut tabanlı iş akışı, personelinizin nerede ve ne zaman olursa olsun belgeleri paylaşmasına, erişmesine veya düzenlemesine olanak tanır. Bu hizmetler aynı zamanda üretkenliklerini etkilemeden işbirliklerini daha iyi görmelerini ve çalışan esnekliğini (örneğin uzaktan çalışmalarına izin vererek) artırmalarını sağlar. Bulut tabanlı ortak çalışma araçları, daha büyük ekiplerin bile büyük projeleri sorunsuz bir şekilde üstlenmelerini ve düzenlemelerini sağlar.

8. Güvenlik & Güvenilirlik

Bulut ortamı, işletmenize geleneksel güvenlik yöntemlerinin sunamayacağı veya hiç sunamayacağı güçlü güvenlik ve güvenilirlik sunar. Hassas işletme verileriniz bulutta depolandığında, bu verilere erişiminiz donanım arızaları veya diğer talihsiz olaylar tarafından kısıtlanmayacaktır. Felaket kurtarma artık kurumsal düzey şirketlerin kaynaklarıyla eşleşemeyen işletmeler için bile basit ve uygun maliyetli bir süreç olabilir.

Bulut barındırma hizmetleri ve bulut bilişim sayesinde, sınırlı kaynaklar, uzmanlık ve zamanla bile iş başarıları elde edilebilir, bu da ilk kaynak kısıtlamaları olmasa bile işletmeler için özellikle iyi bir haber olacak bir özelliktir. Tek sunuculu bilgi işlem paradigmasından bulut barındırma hizmetlerinin sunduğu avantajlara geçmek yalnızca daha yüksek performans, hız, ölçeklenebilirlik ve daha kolay işbirliği anlamına gelmez, aynı zamanda işletmenize kaynakları dikey veya yatay olarak ölçekleme gücü ve özgürlüğü verir belirli ihtiyaçları karşılamak için.

Bulut Barındırma Aranıyor?

Şimdi, işiniz için bulut barındırma kullanmanın temel faydaları olduğunu bildiğinize göre, muhtemelen bulut barındırma hizmeti satın alacağınızı merak ediyorsunuz. Aşağıda, önerdiğimiz en uygun fiyatlı bulut barındırma sağlayıcılarından 3 tanesi verilmiştir:

şirket
Başlangıç ​​fiyatı

1ucuz iş için bulut hosting5,95 $ / aylık
2kurumsal bulut barındırma planları6,95 $ / aylık
3bulut barındırma hizmeti20 $ / aylık

Resim Kredisi: Freepik.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector