Magento e-Ticaret Yazılımına Başlarken

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Magento e-Ticaret Yazılımına Başlarken
0 9 мин.

magento e-ticaret ile çalışmaya başlama


Magento, satıcılar tarafından çok kullanılan bir e-ticaret platformudur, özellikle çok sayıda ürünü olan ve kullanıcı dostu birçok özellik isteyen büyük şirketler.

Magento ile içerik yönetim sistemine sahip güçlü bir web sitesi oluşturabilir ve PHP, HTML ve CSS’de oluşturulan ve FTP yoluyla kurulabilen farklı temalar sunabilirsiniz. Magento ayrıca işlev sayısını artıran modüller sağlar ve kurulum tema kasasındaki ile aynıdır.

Magento’yu web sunucunuza kurmak için Apache 2.2 veya 2.4, PHP 5.6.x veya 5.5.x ve MySQL 5.6.x.

Magento ile yapılan e-Ticaret işinizi birkaç adımı izleyerek kolayca kurabilir ve yapılandırabilirsiniz:

 • Magento web hosting almak
 • Magento kurulumu (kurulum öncesi ve kurulum sonrası)
 • ürün yükleme ve yönetme
 • ödeme ve gönderimi entegre etme

Ayrıca Okuyun: Çevrimiçi Mağazanıza Daha Fazla Müşteri Alın

İyi Bir Magento Ev Sahibi Bulmak

Her şey doğru gitmek için, öncelikle size Magento için doğru önkoşulları (Apache, PHP ve MySQL) sağlayabilir uygun bir web barındırma gerekir. Araştırmayı zaten yaptık, bu yüzden Magento e-Ticaret mağazası için önerdiğimiz en iyi 3 hosting:

şirket
Promosyon Fiyatı

1en iyi magento hosting4,19 $ / aylık
2ucuz web magento için hosting3,95 $ / aylık
3realiable magento web hosting4,86 $ / aylık

Ardından, seçilen şirketten bir barındırma paketi ve bir etki alanı adı ile birlikte bir etki alanı uzantısı seçmeniz gerekir. En az bir yıl için peşin ödeme yaparsanız, büyük indirimler alacaksınız, ayrıca bazı şirketlerde zaten CMS’nin yüklü olduğu özel Magento barındırma paketleri var ve yapılandırma adımına atlayabilirsiniz.

Ön yükleme

Magento’yu kurmak istiyorsanız, önce istediğiniz kurulum türünü seçmeniz gerekir. Paylaşımlı barındırma için bir sunucuya sahip olduğunuz, resmi Magento sunucusuna tam kontrol ve erişiminiz olan bir şirketten bir entegratör / paketleyici kurulumuna bir hosting paketi satın aldığınız veya hatta kendi sahip olduğunuz geliştirici kurulumuna katkıda bulunduğunuz kolay kurulum kurulumundan başlayarak Magento geliştirme sunucuları.

Bu kurulum türlerinin her birinin Magento’yu kurmak için farklı yolları vardır ve farklı düzeylerde teknik bilgiye ve çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyarlar..

Kurulum

Kolay ve paylaşılan kurulumlar için, Magento arşivini indirmeniz ve içeriği açmanız yeterlidir, bundan sonra dosyaları FTP üzerinden sunucuya yükleyin ve 770’teki izinleri 660’daki tüm dizinlere ve dosyalara ayarlayın.

Yardımlarınızla paylaşılan kurulumlar yapabilirsiniz. CPanel barındırma şirketi tarafından verilen ve birkaç tıklamayla Magento’yu otomatik olarak yüklemek ve e-posta, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri içeren bir formu doldurmak için Fantastico veya Softaculous kullanma.

Magento’yu Integrator / paketleyici kullanarak ve katkıda bulunan geliştirici kullanarak kurmak istediğinizde işler biraz karmaşık hale gelir. Birincisi için, bir Composer projesi yapmanız, daha sonra projeyi güncellemeniz ve Magento’yu bir Kurulum Sihirbazı veya komut satırı kullanarak yüklemeniz gerekir. İkincisi için Magento deposunu klonlar ve bağımlılıkları güncellemek ve Magento’yu bir Kurulum Sihirbazı veya Linux’ta bir komut satırı yardımıyla yüklemek için Composer’ı kullanırsınız..

Yükleme sonrası

Her görev yaptığınızda, görevi doğru bir şekilde yapıp yapmadığınızı doğrulamak iyi bir fikirdir. Bu yüzden kurulumdan sonra mağazanızın çevrimiçi olup olmadığını ve görsel veya işlevsellik hataları olup olmadığını görmek için ön tarafa gidin. Bundan sonra arka ucu da kontrol etmelisiniz, bu yüzden yönetim sayfalarınızda uyarı veya hata olup olmadığını görmek için Magento Kontrol Panelinize gidin.

Ön uçta, arka uçta veya her ikisinde de kurulumla ilgili sorunlarınız varsa, tüm kurulumu ve veritabanını silmeniz ve yeni bir veritabanı ile yeni bir temiz kurulum yapmanız gerekiyorsa, barındırma şirketi destek ekibinden yardım istemek iyi bir çözümdür..

Ayrıca, çevrimiçi mağazanızı daha iyi görmek ve ürünleriniz için bir şablon sayfasına sahip olmak için örnek veriler yükleyebilirsiniz.

Kendi başınıza başlamak çok iyi bir fikir e-Ticaret Magento ile iş yapmak, çünkü ön ucunda ürün kategorilerinden yapılan kullanıcı dostu bir menü, statik sayfalar içeren bir birincil menü, her ürün için küçük resimler ve galeri görüntüleri, slayt gösterileri, ürünleri filtreleme imkanı olan önerilen ürünler widget’ı gibi birçok yararlı özellik var. kategori, haber bülteni, haftanın öne çıkan ürünleri, farklı bölümlerde kategorize edilmiş altbilgi menüleri, SEO dostu ürün linkleri, araba, karşılaştırma fonksiyonu, istek listesi, yorumlar, yorumlar ve teknik detaylar sekmeleri ile hesap oluşturma imkanı garantileriniz, faturalarınız ve sipariş ürünleriniz.

Magento’nun arka ucunun kullanımı kolaydır ve çevrimiçi mağazanıza aşağıdaki gibi başlamanıza yardımcı olabilecek birçok güzel özelliğe sahiptir:

Ürün ekleme

magento ürünleri ekleme

İle Magento, Gösterge Tablosu Kataloğunuzdan ve Ürün Ekle düğmesinin bulunduğu Ürün Yöneticinizden ürün ekleyebilirsiniz. Burada Ürün Özellik Kümesini ve Ürün Türünü, ayrıca adı, SKU’yu, ağırlığı, durumu, vergi sınıfını, fiyatı ve görünürlüğü yazmanız veya seçmeniz gereken diğer seçenekleri de seçmeniz gerekir. Üretici, renk, ürünün bir tarihten ve başka bir tarihe kadar yeni olarak ayarlanması, katman fiyatları, bir tarihten diğerine özel fiyat ve ürünün Google Checkout ile satın alınabilmesi gibi diğer ek ayarlar isteğe bağlıdır..

HTML düzenleyicisini veya WYSIWYG düzenleyicisini kullanarak her güncelleme yaptığınızda kaydetmeyi ve açıklamayı ve kısa açıklamayı yazmayı unutmayın..

İşte Young Cow Ltd tarafından oluşturulan, nasıl ürün ekleyeceğinizi, kategoriler ve nitelikler oluşturacağınızı gösteren bir video eğitimi:

Ürünlerinize resim ekleme

Menüden Katalog ve Ürünleri Yönet seçeneğini kullanarak ürünleriniz için çok basit bir şekilde farklı görüntüler ekleyebilirsiniz. Listeden bir ürün seçip Görüntüler düğmesini tıklatıp, yüklemek istediğiniz görüntüleri seçmek için Dosyalara Gözat’ı tıklatıp kaydet’i tıklıyorsunuz.

Ürün özelliklerini yönetme

Ürünleriniz için daha fazla özelliğe sahip olmak istiyorsanız, yalnızca Yeni Özellik Oluştur düğmesini tıklamanız ve düzenlemeniz yeterlidir, bundan sonra ürünü kaydetmeniz ve ürünü seçilen bir kategoriye atamanız gerekir.

Ürün etiketlerini yönet

İstemciler bir ürünü etiketleyebilir, ancak herkese açık hale gelmeden önce onlarla onaylamanız gerekir; isterseniz bu özelliği Gösterge Tablonuzdan devre dışı bırakabilirsiniz.

Etiketi yazdığınız Etiketleri Ekle düğmesinin yardımıyla bir etiket ekleyebilir, onaylayabilir ve isterseniz etiket ekleyebilir ve Etiket Ekle’yi tıklayabilirsiniz. Bir bildirim mesajı görüntülenir ve bekleyen tüm etiketlerinizi görmek ve isterseniz onaylamak için Katalog, Etiketler ve Bekleyen Etiketler’deki Magento Kontrol Panelinize gitmeniz gerekir.

Bir etiketi onaylamak için etiketi tıklamanız ve etiketin durumunu Beklemeden Onaylandı ve ardından Etiketi Kaydet olarak değiştirmeniz yeterlidir..

Kullanıcı yorumlarını yönet

Ürün sayfalarından kullanıcı yorumlarını onaylayabilir, silebilir ve düzenleyebilir, ayrıca kullanıcılara incelemelerine veya görüşlerine cevap verebilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz..

Ödeme metodları

magento ödeme ağ geçitleri

Magento ile PayPal, Authorize.net, çek veya havale gibi ödeme yöntemlerini, American Express, Master Card, Visa, Visa Electron ve benzeri kredi kartlarını Sistem, Yapılandırma, Satış ve Ödeme Yöntemlerindeki Kontrol Panelinizden yapılandırabilirsiniz. ödeme yöntemlerini etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya başlık, Sipariş Durumu, türler, güvenlik kodu, 3d güvenli kart doğrulaması, izin verilen ülkeler vb..

Nakliye Yöntemleri

Sistem, Yapılandırma, Satış ve Nakliye Yöntemleri’ne gidip Menşei yazdığınız Gönderim Ayarları’ndan gönderim ayarlarını yaparak ürün ve müşteriler için gönderim yöntemlerini yetkilendirebilirsiniz: ülke, bölge, posta kodu, şehir ve sokak adresi düzenleme yöntemi: sabit oran, tablo oranları, ücretsiz gönderim, UPS, USPS, FedEx, DHL.

Statik sayfalar

İletişim için statik sayfalara ihtiyacınız varsa veya örneğin, Magento Kontrol Paneli ve Sayfaları Yönet’in CMS bölümünde bir sayfayı tıklatarak üstbilgi veya altbilgi bölümlerini düzenlemek için Statik blokları kullanarak düzenleyebileceğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz. Burada Anketler ve tablolar gibi diğer yararlı şeyler de yapabilirsiniz.

Magento, kullanımı kolay, sezgisel ve birçok kullanışlı özelliğe sahip en iyi e-ticaret web platformudur, dört işten biri Magento’yu seçer ve 1 milyondan fazla şirket 2015 yılında kullanır ve geçen yıl 5 milyondan fazla indirmeye sahiptir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector