Minimum Yatırımla Bir Web Sitesi Oluşturun ve Kâr İçin Satın

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Minimum Yatırımla Bir Web Sitesi Oluşturun ve Kâr İçin Satın
0 9 мин.

kâr amaçlı web siteleri oluşturmak ve satmak


Hayatını kaybeden binlerce insan var. web sitelerini çevirme. Zor bir pazar olmasına rağmen, iyi bir web sitesi büyük bir kar için hızlı bir şekilde satacak.

Çoğu acemi web sitesi paleti başarısız olur, çünkü başından sonuna kadar nasıl yapılacağını bilmiyorlar. Bazılarının iyi bir fikri olabilir, bazılarının büyük bir bütçesi olabilir, ancak bunları nasıl birleştireceğinizi bilmiyorsanız, satan bir web sitesi yapamazsınız. Bugün, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nedeni sıralayacağım web siteleri oluşturmak ve çevirmek, size doğru şekilde nasıl yapılacağını da öğretecek.

Neden bir web sitesi oluşturmalı ve satmalı?

Müşteriler için web siteleri oluşturmak para kazanmak için harika bir yoldur. Yeterli müşteriniz varsa size istikrarlı ve uzun vadeli bir gelir sağlayabilir. Ancak, yeni müşterilerin mevcut müşterinin web sitesini sürdürmesi ve desteklemesi için çok çaba ve zaman harcanması gerekecektir. Bu tam zamanlı bir iş.

Zaten tam zamanlı bir işiniz varsa, ancak ekstra para kazanmak istiyorsanız? Boş zamanlarında bir web sitesi oluşturmayı deneyebilirsin. WordPress gibi bir yazılım kullanarak bir web sitesini sıfırdan oluşturmak uzun sürmez. Minimum bir bütçeyle yalnızca birkaç saat çalışarak birkaç gün içinde çevrimiçi olabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturmak için ilk yatırım nedir?

Burada yıllık harcamalardan bahsediyoruz, barındırma ve alan adı en az bir yıllık planla satın alındığında.

 • Paylaşılan web barındırma planı yaklaşık 5 $ / ay mal olacak, bu da yılda 60 $
 • Bir .com alan adı için alan adı ücreti yaklaşık 10-15 $ / yıl civarında
 • WordPress – ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır; güvenle kullan.
 • Premium wordpress teması – 40-60 $ bir kerelik masraf (ancak ücretsiz bir tane de kullanabilirsiniz)

Özetlemek gerekirse, web sitenizi çevrimiçi almak için 100-120 $ bütçeye ihtiyacınız olacaktır. Bundan sonra içeriği oluşturup yüklediğiniz bölüm gelir. Makale yazma konusunda iyi değilseniz veya içeriği oluşturmak için zamanınız yoksa, bu bölümü dış kaynaklardan yararlanabilirsiniz, ancak makale başına yaklaşık 5-10 ABD dolarına mal olacaktır..

Web sitesi nasıl oluşturulur??

Kulağa iyi gelen bir fikre dayanarak asla bir web sitesi başlatmamalısınız. Bir fikriniz varsa, acele etmeyin, araştırmanızı yapın, piyasayı ve rekabeti analiz edin, böyle bir web sitesi için herhangi bir talep olup olmadığını öğrenin. Farklı web yöneticisi forumlarında insanların fikrini sorun, ancak onlara tüm fikrinizi söylemeyin, çünkü birisi bunu çalabilir.

Araştırmanız bittiğinde ve karlı bir niş seçtiğinizde, şimdi web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İlk adım bir web sağlayıcı barındırma elde etmektir. Bulmak en ucuz web hosting ile gitmek yerine, güvenilir ve uygun fiyatlı hizmet sağlayan bir hosting firması seçin. Web reklam yanı sıra ücretsiz bir alan adı sunan sağlayıcıları barındırma vardır. Bu bonuslarla birlikte gelen bir hosting planı seçerken bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Sitenizi WordPress kullanarak oluşturuyorsanız, WordPress barındırmada iyi olan ve 1 tıklama yükleme aracı sunan bir barındırma şirketi seçmelisiniz.

WordPress’i sitenizi oluşturmak için birkaç nedenden dolayı kullanmalısınız:

 • Kullanımı ücretsizdir ve yapılandırması kolaydır (başlamak için deneyim gerekmez)
 • İşlevlerini özelleştirmek ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak kolaydır
 • Çok popüler, bu yüzden potansiyel alıcılarınız onu nasıl kullanacağını zaten biliyor olabilir

Sisteminiz hazır olduktan sonra, ücretsiz veya premium bir WordPress teması yükleyin, ihtiyacınız olan eklentileri yükleyin. WordPress ile nasıl web sitesi oluşturulacağını açıklayan bir eğitici.

Artık içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Bu en çok zaman alan kısımdır, çünkü benzersiz ve yüksek kaliteli makaleler yazmanız gerekecektir. Bir şeyleri hızlandırmak istiyorsanız, içerik oluşturmanın bir kısmını dış kaynaklardan yararlanabilirsiniz; ancak bu ek bir bütçe gerektirecektir. Yazarın deneyimine ve makale yazma seviyesine bağlı olarak, beş yüz kelime başına 5 ila 50 dolar arasında bir maliyete neden olabilir..

Ne tür web siteleri iyi satıyor?

Niş, bir web sitesi oluştururken çok önemli bir faktördür. Bir niş seçmek zor olabilir. Her zaman ortalama bir rekabeti olan, ancak hala biraz parası olan belirli bir konu aramalısınız. Belirli bir konuda uzman olmak zorunda değilsiniz, ancak daha fazla bilgi sahibi olmak veya biraz daha fazla bilgi edinmek istersiniz. Aksi takdirde gerekli içeriği yazmak mümkün olmayacaktır..

Kesinlikle satacak 3 tür web sitesi:

 • İçerik web siteleri
 • Ürün veya hizmet satış web siteleri
 • Satış ortağı web siteleri

İçerik web siteleri: bunlar en popüler web siteleridir. Bu kategoriye blogları, haber web sitelerini, forumları, resim paylaşım sitelerini vb. Dahil edebilirsiniz. Bu web siteleri genellikle reklam alanı satan ya da Google Adsense aracılığıyla para kazanılır.

Ürün veya hizmet satmak: bu web siteleri genellikle bir e-ticaret platformuyla (WordPress ile çevrimiçi bir mağaza oluşturmak mümkündür) oluşturulur ve belirli türdeki hizmet veya ürünleri odaklar ve satar. Bu tür web siteleri çok iyi satılmayabilir, çünkü çalıştırmak ve korumak için daha fazla çaba ve zaman gerektirirler. Ancak bunun gibi bazı istisnalar vardır:

Satılık funny website

Komik patates parsellerini çevrimiçi satma kavramı iyi bir iş fikri gibi görünüyor çok karlı görünüyor.

Bu adam PotatoParcel.com sitesinin Mayıs 2015’te başlatıldığını ve zaten 40 bin doların üzerinde gelir elde ettiğini iddia ediyor. Satış bitene kadar 6 gün kaldı ve açık artırma zaten 16.000 dolar. Alex’e iyi şanslar! Bu açık artırmanın nasıl biteceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Satış ortağı web siteleri: ayrıca çok popüler. Bu tür web siteleri içerik web sitelerine çok benzer, ancak daha çok belirli ürün veya hizmet türleri etrafında içerik oluşturmaya odaklanırlar. İnceleme web sitelerinin çoğu satış ortağı satışları yoluyla para kazanılır.

Web sitemin değeri nedir?

Muhtemelen bu bir web sitesi satarken ortaya çıkan en önemli soru. Ne kadar satmalısın?

Bir web sitesi satıyorsanız, arkasındaki içeriği, etki alanını ve tüm iş fikrini de satacaksınız. Bir alan adı, web sitesinin kendisinden daha değerli olabilir. Genellikle web siteleri, bir ay içinde elde ettikleri kârın 10 ila 12 katını satar. Dolayısıyla, web siteniz bir ayda 100 dolar kâr ederse, 1200 dolar karşılığında satabilirsiniz. Kesinlikle bu sadece yazılı olmayan bir kuraldır, ancak web sitenizin değerinin hesaplanmasında size iyi bir referans verebilir.

Web sitemi nerede satacağım?

Çevrimiçi mülkünüzü satabileceğiniz birçok web sitesi vardır. En ucuz yol, web yöneticisi forumlarında yayınlamak ve web sitenizi orada satışa sunmaktır. Ayrıca, rekabetinize e-posta gönderebilirsiniz, web sitenizi satın almakla ilgilenebilirler.

Ayrıca açık artırma web sitelerini de deneyebilirsiniz. Flippa.com veya adresinden bir broker isteyin Latonas.com sitenizi satmanıza yardımcı olmak için. Ancak bu hizmetler size maliyet getirecektir. Sitenizi satmayı seçtiğiniz seçenek ne olursa olsun, ödemenin bir emanet hizmeti aracılığıyla yapıldığından emin olun. Bu şekilde paranın geleceğinden emin olabilirsiniz.

Son kelimeler ve öneri

Sadece web sitesi çevirme ile başlıyorsanız, firs sitenizi satmak kadar uzun bir yolculuk olacağını bilmelisiniz. Bu yüzden ısrarcı olun ve kolayca pes etmeyin. Kendimi sürekli tekrarlıyorum, ancak karlı ve iyi bir piyasa değerine sahip bir niş seçmek önemlidir. Başarılı bir web sitesi oluşturmak için güçlü bir temel gerekir, böylece web hosting de göz ardı edilemez. Bu yüzden iyi bir barındırma sağlayıcısı seçtiğinizden ve web sitenizi iyi bir araçla oluşturduğunuzdan emin olun. WordPress’i tavsiye ederim.

Hızlı güncelleme: Bir gözü Flippa’ya tutuyordum, PotatoParcelA açık artırması azalır. Açık artırmanın 28.500 $ ‘da sona erdiğine ve rezerv fiyatla karşılaşmadığına şaşırdım. Web sitesi şu anda satış yapmadıysa da, satıcı birinin bunun için nakit ödeme yapmak istediğini biliyor. Bu, iyi bir fikrin bir web sitesine nasıl dönüştüğünün size çok fazla para getirebileceğine dair çok iyi bir örnektir. Peki ne bekliyorsun? Git ve bir web sitesi yapmaya başla!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector