Nasıl En İyi PHP Web Hosting Sağlayıcı Bul?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Nasıl En İyi PHP Web Hosting Sağlayıcı Bul?
0 6 мин.

en iyi php web barındırma sağlayıcısı bulmak


Wikipedia’ya göre PHP, web siteleri oluşturmak için en popüler sunucu tarafı programlama dilidir. Ekim 2010’da, tüm web sitelerinin yaklaşık% 75’i ve Şubat 2014’te% 82’den fazlası PHP kullanıyordu. Bu popüler, açık kaynak programlama dili küçük çukurdan büyük, yüksek karmaşıklığa ve Facebook, Wikipedia ve diğerleri gibi büyük trafik web sitelerine kadar kullanılır..

WordPress, Joomla, Drupal gibi en popüler içerik yönetim sistemi de PHP ile inşa edilmiştir. OpenCart, osCommerce ve diğer bilinen açık kaynaklı alışveriş sepeti komut dosyaları da PHP dilini kullanıyor.

# 1 InMotion En İyi PHP Barındırma

InMotion, PHP komut dosyaları, web siteleri ve uygulamalar için business class hosting sunmaktadır. Paylaşılan, VPS ve Özel planlar da ayda 4,19 ABD dolarından başlar..

daha fazla ayrıntı burada … »

PHP çok yaygın olduğu için, birçok programcı PHP’yi ilk programlama dili olarak öğrenmeyi tercih eder. İster inanın ister inanmayın, tüm web barındırma sağlayıcılarının PHP desteği vardır. PHP web sitenizi veya komut dosyanızı çevrimiçi yayınlamak istiyorsanız, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir ana bilgisayar işi yapabilir. Ancak birkaç şey PHP web barındırma hizmeti satın alırken dikkate alınması gereken.

PHP barındırma sunan sağlayıcıların çok sayıda olması, son kullanıcıyı belirsiz bir konuma getirebilir. Her şirketin özelliklerini, php ayarlarını, fiyatları ve desteği değerlendirmek sonsuz bir iştir. Size zaman kazanmak için, bir PHP web barındırma için dikkate ana yönlerinin bir listesini yaptı; Ayrıca kullandığım en iyi PHP barındırma sağlayıcılarının bir listesini yaptım.

İyi bir PHP barındırma şirketini tanımak

Bir PHP host seçimi normal bir web sitesi barındırma seçiminden çok farklı değildir. Öncelikle, kendi ihtiyaçlarınızı bilmeniz gerekir. Projeniz için önemli olan ve bir web barındırıcısından ne bekliyorsunuz? Bence, potansiyel barındırma sağlayıcınız aşağıdaki sorulara cevap vermelidir:

 • Sunucularında hangi PHP sürümleri bulunur??
 • Hangi uzantılar mevcut, başkalarını ekleme imkanı var mı?
 • Yedekleme ne sıklıkta yapılır??
 • Ana bilgisayar PHP için destek sunuyor mu?
 • Hosting paketi uygun mu??

İyi bir PHP barındırma olduğunu iddia eden ancak yukarıdaki sorulara yeterli bilgi sağlamayan barındırma sağlayıcısı, muhtemelen sadece devam etmelisiniz. Şimdi her bir soruyu ayrı ayrı analiz edelim ve PHP sürümü, uzantılar, yedekleme, destek ve fiyat hakkında bilgi sahibi olmanın neden önemli olduğunu öğrenelim?

php web barındırma sağlayıcısı bul

PHP sürümü: Çalışacağınız ana bilgisayar birden fazla php sürümü sunmalıdır, böylece hesabınızda hangisinin kullanılacağına karar verebilirsiniz. En son PHP sürümüne güncelleme seçeneğinin olması da önemlidir. PHP’nin sadece eski sürümlerini sunan bir hosting şirketi iyi bir ev sahibi değildir. Güncellemeler sadece güvenlik için değil, performans artışı için de çok önemlidir. Şirketin sunucularında ne zaman bir sürüm güncellemesi yaptığını bilmek de iyidir, çünkü daha eski sürüm komut dosyaları çalıştırıyorsanız, bir güncelleme PHP hatalarına neden olabilir ve kodunuzu güncelleyerek bundan kaçınmak istersiniz..

PHP uzantıları: her barındırma sağlayıcısı bir dizi PHP uzantısı sunar. Ancak kullanıcı istediği zaman yeni uzantılar yükle? Komut dosyanızın veya web sitenizin çalışması için belirli bir uzantıya ihtiyacı varsa, potansiyel ana bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun. Normal kullanıcılar bununla ilgilenmez ve muhtemelen uzantılar promosyon sayfasında listelenmez. Belirli bir PHP uzantısı hakkında bilgi bulamazsanız, ana bilgisayarın teknik desteğine başvurun. Ne hakkında konuştuğunuzu bilmiyorlarsa, o ana bilgisayarla uğraşmayın.

Yedekler: her zaman web sitenizin ve komut dosyalarınızın yedeklerini almalısınız. Hosting firması günlük yedeklemeler sunsa bile, sonunda PHP betiklerinizin ve veritabanınızın bir kopyasına sahip olmalısınız. Ancak yedeklemeler iyidir, çünkü sitenizde bir şey olursa hızlı bir rol yapabilirsiniz.

PHP Desteği: genellikle normal bir ana bilgisayar hesabının yeni uzantılar veya yeni php sürümleri yüklemesine izin verilmez, bu nedenle size bu konuda yardımcı olması için çevrimiçi desteğe sahip olmak önemlidir. PHP’deki yeteneklerini ve becerilerini test etmek için, kaydolmadan önce onlara PHP ile ilgili sorular sorun. Eğer cevapları biliyorlarsa, emin ellerde olacaksın.

Fiyat: bir barındırma planı seçerken, fiyat önceki belirleyici unsur değildir, ancak bir noktada hosting paketinizin maliyetini de dikkate almalısınız. Paylaşılan bir barındırma planı satın alacaksanız, maliyet ayda 5-10 $ arasında bir yerde olmalıdır. InMotion veya BlueHost gibi bazı barındırma şirketleri yeni müşteriler için indirim sunar, bu nedenle bundan da yararlanabilirsiniz. Bir VPS hosting planının maliyeti aylık olarak ödenen 20 $ ‘dan başlarken, özel bir PHP sunucusu aylık 150 $’ a mal olabilir. Hosting sektöründe daha yüksek fiyatın daha iyi hizmet anlamına gelmediğini lütfen unutmayın, aslında bir soygun.

Sonuç ve iyi PHP hosting önerisi

Muhtemelen potansiyel sunucunuza sormak için daha fazla sorunuz olacaktır. Bunu yapmakta tereddüt etmeyin, hosting firmasının size herhangi bir şekilde hizmet edeceğinden emin olun; siz müşterisiniz ve bunları bir nedenden dolayı seçtiniz, bu yüzden.

# 1 InMotion En İyi PHP Web Host

InMotion herhangi bir PHP projesi için iyi bir seçimdir, paylaşılan işletme barındırma planı ayda 4,19 $ ‘dan başlar ve ayrıca VPS ve Dedicated sunucular sunar.

daha fazla ayrıntı burada … »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector