Nasıl iş web sitesi için en iyi CMS seçilir?

en çok cms-iş-web


Yeni veya eski, bir web sitesi olmayan birkaç işletme var. Çoğu durumda, bir işletme ve bir web sitesi oluşturmak iki eşzamanlı süreçtir.

Bugünlerde bir web sitesi oluşturmak, aynı anda bir CMS kullanmak anlamına gelir. Neden soruyorsun? Geliştirme ve yönetim sürecini çok daha kolay hale getirir.

Süper güçlere sahip, zaman ve mekanı bükebilen bir web geliştiricisi değilseniz, bir işletme web sitesi oluşturmanın ilk aşamasında doğru seçimleri yaparsanız çok daha hızlı bir şekilde daha fazla iş yaparsınız..

Ancak, işletme web sitenizi çalıştırmak için bir CMS kullanmanın başka ne gibi faydaları vardır? Daha da önemlisi, işletmeniz için doğru olanı nasıl seçersiniz? Hangisi uzun vadede size en uygun?

Tüm bu sorular bu makalede yanı sıra muhtemelen kendinize sormamış olduğunuz diğer sorularla birlikte yanıtlanacaktır..

Bu nedenle, bugün, iş web siteniz için en iyi CMS’yi seçmenize yardımcı olmak için size bu güzel eğitim materyalini vereceğiz! Ayrıca, işletmenize hak ettiği uzun ömürlü, güçlü çevrimiçi varlığı verin.

Daha fazla uzatmadan, aşağıya inelim!

CMS Kullanmak Neden Faydalı??

İçerik Yönetim Sistemi, kullanıcının bir web sitesini daha basit bir şekilde oluşturmasını ve yönetmesini sağlayan bir platformdur. Çok sayıda önceden hazırlanmış alet ve önceden oluşturulmuş elemanlarla, sizin için büyük bir iş yığını yapılır.

Bir Webmaster veya geliştirici, yalnızca doğru içerik yönetim sistemini kullanarak bol miktarda para ve zaman ayırabilir. Bu, üzerinde çalışmaya başlamadan önce temelleri sizin için düzenlenmiş bir ev inşa etmek gibidir. Bazı CMS’lerde eviniz için önceden yapılmış birkaç duvar bile olabilir.

İçerik yönetim sistemlerinin çoğu da ücretsizdir, ancak sonunda biraz para harcamanız gerekecektir. Ancak para söz konusu olduğunda, bir CMS kullanmak çok uygun maliyetli bir çözümdür.

Bir CMS, işletmenize aradığınız alakalı çevrimiçi varlığı sağlamak için gerekli araçları sunar. Kodlama işlerinin çoğunun önceden yapılması ve işletmenizin mesajının yayılmasına yardımcı olacak birçok yerleşik pazarlama aracı vardır. İçerik yönetim sistemleri, katil işletme web siteleri ve web sayfaları oluşturmak için hepsi bir arada paketlerdir.

Bu nedenle, bir CMS kullanmak işletmeniz için harika ve çok verimli bir çözümdür!

Başlıca faydaları, bir web sitesinin iş mantığı, tasarımı ve işlevselliği oluşturmanın her tür kullanıcı için kolay olmasıdır. Tabii ki, web geliştirme deneyimi olan bir kişi çok daha fazlasını yapabilir ve çok daha hassas ve verimli bir şekilde yapabilir, ancak çoğu içerik yönetim sistemi herkes tarafından kolayca öğrenilebilir.

Bir web sitesi sizin veya bir geliştirici tarafından kurulduktan sonra, hemen hemen herkes bir web sitesini çalıştırmak için gereken yönetim görevlerini askıya alabilir. İçerik üretiminizi kolaylaştırabilir ve uygun gördüğünüzde makaleleri veya yayınları kolayca yayınlayabilirsiniz.

Web sitelerinizin tasarımını, içeriğini ve görüntülerini basit ve basit işlemlerle, hatta birkaç koda bile dokunmadan her zaman birkaç dakika içinde değiştirebilirsiniz..

CMS’de Neler Aramalısınız??

Daha önce duymuş olabileceğiniz gibi, orada çok fazla içerik yönetim sistemi var. Bunların birçoğu yüz binlerce hatta milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan tanınmış bir yazılımdır. Tüm büyük vaatler ve lüks özellikler arasında kaybolmak kolaydır, ancak gerçekten basit gereksinimlere bağlıdır.

Yeniden Kullanılabilir İçerik

Yeni, yüksek kaliteli içerik üretmek zaman alıcı bir süreç olabilir ve zaten sahip olduklarınızı kullanmak çok etkilidir. Web sitelerinizin içeriğini oluşturmak ve yönetmek etkili bir süreç olmalı ve yinelenen içerik oluşturma riskinden kaçınmalıdır, çünkü Google’ı kapınıza ceza ile getirir.

Tasarım ve Özelleştirme

Bir CMS ile bir web sitesi oluşturmanın daha zor kısımlarından biri, tam olarak istediğiniz şekilde görünmesi için onu tasarlamak ve özelleştirmek. İçeriğinizin nasıl görüntülenebileceği konusunda herhangi bir sınırlama getirmemelidir.

Ciddi derecede esnek olmayan CMS’ler var ve belirli bir CMS’nin en iyi tasarım uygulamalarını benimsemeyen ve tasarım sürecinde korkunç kod üreten geliştiriciler var.

İçeriğinizin sunulmasını ve alınmasını tam olarak istediğiniz şekilde ayarlamanıza izin verecek kadar esnek bir içerik yönetim sistemiyle çalışmanız gerekir. İçeriği kronolojik sırayla veya aklınıza gelebilecek diğer herhangi bir sırayla alabilmeniz gerekir.

Daha basit ifade etmek gerekirse, bir CMS’nin bir web sitesi tasarımını ve içeriği görüntüleme biçiminde esneklik, bunların en önemlisi.

Editör

Çoğu CMS, web sitesinin içeriğini ve hatta tasarımını düzenlemenizi sağlayan harika bir görsel arayüze sahiptir. İçerik web sayfalarına eklenir ve web sayfalarına gömülür ve metin, renk, tipografi ve yayınladığınız hemen hemen her içerik öğesinde temel biçimlendirmeye izin verir.

Editör, tüm sistemin en çok kullanılan özelliğidir, bu nedenle onu kullanmaktan rahat olduğunuzdan emin olun. Ancak, WYSIWYG editörü aracılığıyla çok fazla kontrole sahip olmanın, çok fazla kontrol sağlamaları durumunda kendi tehlike setlerine sahip olduğuna dikkat edin. Muhtemelen bazı içerik editörleri ve içerik sağlayıcıları web sitenizde çalışacaktır ve bu iyi, ancak bir sayfanın tasarımını çok fazla değiştirmelerine izin verilirse, web sitenizin tüm tasarımını bozabilir. İçerik sağlayıcılar, bir içeriğin web sayfasında nasıl görünmesi gerektiğini kontrol etmek için bağlantılar, başlıklar, listeler ve diğer öğeleri kullanabilir.

İçerik düzenleyicilerine web sitenizin görünümü üzerinde herhangi bir kontrol sağlamayan bir düzenleyici seçtiğinizden emin olun. Editör ayrıca bağlantılar, çeşitli indirilebilir dosyalar ve daha fazlası gibi harici kaynakları da işleyebilmelidir..

Arama

Bir web sitesinde kullanılabilecek en uygun özelliklerden biri arama çubuğudur. Kullanıcılara web sitenizin içeriğinde arama yapma olanağı sağlamak ve mürettebatınız için aynı şeyi sağlamak şarttır. Her ikinci kullanıcı aradıklarını arama çubuğuna yazmakla etkileşime başlar. Arama işlevi sade ve basit görünüyor, ancak genellikle yetersiz olabilirler. Beklediğiniz kadar işlevsel olmayabilir ve bir arama işlevinde, çalışıp çalışmadığından başka dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır..

 • Sonuç döndürmek zorunda yeterince hızlı, web sitenizde çok fazla veri olsa bile.
 • Zorunda arama sonuçlarını belirli bir ölçütlere göre sırala.
 • Yapmak zorunda kapsamlı indeksleme, her web sayfasının her bölümünü ve hatta Bayan Office ve PDF belgeleri gibi dosyaları bile.
 • Yapmak zorunda özel arama. Siz ve kullanıcı, daha kesin ve daha spesifik bir arama yapılmasını sağlayan bazı parametreler ayarlayabilmelisiniz.
 • Zorunda yeterince sık tazele, böylece web sitenizde meydana gelen önemli değişiklikleri dikkate alır.

Kullanıcıları İzleme

Web sitenizin hedeflerine ne kadar etkili bir şekilde ulaştığını ve kullanıcılarınızın onu nasıl sevdiğini görmek istersiniz. Bu, bazı analitik araçlar ve kullanıcı geri bildirimlerini toplamanın bir yolunu gerektirir. Kullanıcılar yorum bırakabilmeli, oy verebilmeli ve hatta sohbeti bile kullanabilmelidir. Ancak en azından formlarınızı yayınlayabilmeli ve kullanıcılarınızdan bu şekilde bilgi ve görüş toplayabilmelisiniz..

Ne tür bir web sitesi oluşturuyor olursanız olun, kullanıcılarınızla iletişim kurmak için etkili bir yöntem kullanıyor olmalısınız.

Bir CMS’nin bunu kutudan çıkarmaya gerek yoktur, ancak gerçekten bu özellikleri eklentilerle kullanmak mümkün olmalıdır.

Veri toplamak için gerekli araçlara sahip olsanız bile, bu özelliğin esnekliğinin onu kullanmayı değerli kılan şey olduğunu unutmayın. Kolayca kopyalayıp yapıştırma, e-postayla gönderme veya word belgeleri, excel belgeleri veya.pdf belgeleri gibi çeşitli dosya biçimlerine çıkartma gibi birden çok şekilde ayıklayıp kullanabilmeniz gerekir..

Kullanıcı yönetimi

Yoğun bir web sitesi ise, ziyaretçiler ve personeliniz de dahil olmak üzere birçok kişi bu siteyi kullanacaktır. Bu görevi olabildiğince kolay ve doğrudan yapmak istersiniz.

Bu yüzden kullanıcılarınızı nasıl yönetmek istediğinizi düşünmelisiniz. Yalnızca kullanıcı hesapları eklemek ve silmek mi istiyorsunuz, yoksa gerektiğinde bu hesaplarda değişiklik yapmak mı istiyorsunuz??

Kullanıcı yönetiminin bir diğer önemli yönü de izinlerin ayarlanmasıdır. Çalışanlarınızın her üyesine belirli roller atarsınız ve bir içerik sağlayıcısının web sitesinin işlevlerinden herhangi birine dokunmasını istemezsiniz. Editör, içerik oluşturucu, gözden geçirici veya düzeltici gibi rolleri atamak isteyeceksiniz.

Üzerinde kontrol sahibi olmanız için en önemli şey, hangi kullanıcının web sitenizde neleri düzenleyebileceğidir. İyi bir CMS’nin birden fazla rolü desteklemesi ve dinamik olarak izinlerini eklemesi veya alması gerekir.

Entegre En İyi Uygulamalar

Bir CMS yalnızca eklenen özelliklerle daha iyi hale gelir. Entegre en iyi SEO uygulamaları ile, aksi takdirde sayfa SEO ile yapacağınız işlerin çoğu sizin için zaten yapılmıştır. Anahtar kelimelerinizi tanımlamanız yeterlidir ve SEO dostu web sayfanızda sıralamaya hazırsınız.

Coğrafi Konum Desteği, GZIP sıkıştırması, XML site haritası oluşturma, SEO dostu URL’ler ve URL yapısı ve daha fazlası gibi birçok yararlı özellik de vardır..

En güncel içerik yönetim sistemleri bunların hepsine sahip olacaktır, ancak her CMS web sitenizin SEO için tamamen optimize edilmesini ve yeterince hızlı yüklenmesini sağlamayacaktır..

Mobil kolaylık ve çok sayıda duyarlı web tasarımına sahip olmak da çok önemlidir.

Sürüm Desteği

Web sitenizde değişiklik yapmak, yalnızca istediğiniz zaman onları geri alamayacağınızı öğrenmek için büyük bir acı olabilir. Bu, yanlışlıkla bir şey yayınladığınızda veya web sitenizdeki bir işlevi kırdığınızda da geçerlidir.

Bu nedenle, web sitenizi dünün sürümüne veya geçen haftanın sürümüne döndürme seçeneğiniz olması önemlidir. Aksi takdirde, bir CMS size en son kaydedilen sürüme dönme seçeneği sunmalıdır.

İyi sürüm desteği, her CMS’nin sahip olduğu bir şey değildir, ancak genellikle bir eklenti ile eklenebilir. Ayrıca web barındırma sağlayıcınız üzerinden halledebilirsiniz.

İşletmeniz İçin Çalışan Bir CMS Nasıl Seçilir?

Birisi için iyi çalışan bir CMS, siz ve işletmeniz için iyi çalışmayabilir.

Yapmanız gereken en önemli hazırlık, işletmenizin gereksinimlerini tam olarak belirlemektir. Kaynaklarınızı, ekibinizi, yeteneklerinizi ve işletmenizin gereksinimlerini dikkate almanız gerekir.

İş Hedefleriniz Neler??

Zaten bunu çözdüyseniz, kendinizi tekrarlayabilirsiniz, ancak biraz tekrar sadece hedeflerinizi zorlar.

Bir web sitesi oluşturarak elde etmek istediğiniz en önemli şey nedir? Markanızın daha fazla kişi tarafından fark edilmesini sağlamak için güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmak ister misiniz? Ürünlerinizi satan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ister misiniz? Belki yukarıdakilerin tümünü yapmak istersiniz?

Hedefleriniz, sizin için neyin işe yaradığına karar veren temel faktörlerdir. Örneğin, bir marka oluşturmak ve çok sayıda çevrimiçi pazarlama ve içerik pazarlaması yapmak istiyorsanız bir tür CMS veya çok büyük bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız tamamen farklı bir tür CMS kullanacaksınız..

Bir proje yol haritası oluşturun ve hedeflerinize ulaşmak için yol boyunca ne tür özelliklere ve işlevlere ihtiyacınız olacağını tanımlayın.

Bütçeniz Nedir??

Hayattaki diğer birçok şeyde olduğu gibi, daha fazla para harcayabildiğinizde, daha basit şeyler.

Bir CMS seçmeden önce, web sitenize ne kadar para harcamak istediğinizi bilmelisiniz ve bu parayı düzgün bir şekilde tahsis etmelisiniz..

Bütçenizi belirledikten sonra, web sitenizi bütçeniz dahilinde oluşturmaya yönelik araçlar sağlayacak içerik yönetim sistemlerini arayabilirsiniz. CMS’lerin çoğu açık kaynaklıdır ve kullanımı ücretsizdir, bu nedenle sitenizi oluşturmak için bir CMS satın almanız gerekmez. Bu, web sitenizi oluşturma sürecine neden olabilir ve bu da size biraz paraya mal olabilir.

Çok sayıda profesyonel görünümlü, premium web sitesi tasarımları ve işlevsellik sunan eklentiler için ödeme yapılır. Ayrıca, web sitenizi tasarlamanıza ve karşılaşabileceğiniz hataları düzeltmenize yardımcı olması için bir web geliştiricisine ödeme yapmanız gerekebilir..

Özel veya Açık Kaynak CMS

Özel ve açık kaynaklı CMS arasındaki farklar çoktur ve kendi içinde de yayınladığımız ayrı bir makaleyi hak eder. Ancak şu anki kaygımız bizi aldığında, seçim sadece ne kadar kontrole sahip olmak istediğinize bağlıdır.

Elbette mümkün olduğunca fazla kontrole sahip olmak istiyorsunuz, ancak bu daha fazla dikkat ve daha fazla çalışma gerektirecektir. Açık kaynak ve tescilli bir CMS arasındaki temel fark, sağladıkları kontrol düzeyidir..

Açık kaynaklı bir CMS kullanımı ücretsizdir ve içindeki kod ve özelliklerden herhangi birini özgürce değiştirebilirsiniz, böylece sistem üzerinde tam kontrole sahip olursunuz..

Bununla birlikte, tescilli bir CMS bir şirket tarafından oluşturulur ve yönetilir. Temel olarak her ay veya her yıl bir ücret ödersiniz, web sitenizi oluşturmaları ve yönetmeleri için yalnızca içerik yüklemeniz ve en temel görevleri yapmanız gerekir. Web sitesi tasarımı ve güncellemeleri gibi diğer teknik detayların tümü destek ekipleri tarafından halledilir. Onları her zaman size yardım etmek için arayabilirsiniz ve işin çoğunu sizin için yapacaklardır..

Bununla birlikte, web sitenizin muhtemelen mülkünüz olmayacağını ve kullandığınız CMS’yi kullanan belirli bir şirkete sıkı sıkıya bağlı olduğunu belirtmek önemlidir. Her şirket bunu yapmaz, ancak bir web sitesine bu şekilde sahip olup olmayacağını bilmek sizin için önemlidir. Aylık ücret ödemeniz ve daha az kontrole sahip olmanız gerekebilir, ancak kesinlikle web geliştiricisi bilgisine ihtiyacınız yoktur ve yapmanız gereken iş minimumdur.

Temel İşlevlerine Bakın

Elbette, çoğu içerik yönetim sistemi kullanıcıya web sayfaları oluşturma, düzenleme ve içerik ekleme olanağı sunar. Sayfalarımızı ve içeriğimizin düzenlenme şeklini düzenleyebileceğimizi ve hemen hemen her CMS’de dinleyebileceğimizi düşünüyoruz, ancak durum böyle değil.

En popüler CMS’lerden bazıları, web sayfalarını kutudan çıkar çıkmaz düzenlemenize izin verirken, birçoğu bu özellikleri sunmaz. Ayrıca, muhtemelen bazı içerik ve öğelerin belirli bir şekilde düzenlenmesini istersiniz..

Bundan emin olmanız gereken en önemli şey, bir CMS’nin web siteniz üzerinde olmasını istediğiniz tüm işlevselliği ve kontrolü sağlamasıdır..

Siz veya Ekibiniz Sistemi Kullanabilir mi??

Bu dikkate alınması gereken ilk ve en önemli şeydir, çünkü bu olmadan web sitenizi çalıştıracak kimse olmayacaktır. Birçok CMS, geliştirici becerileri ve web sitesinin işlevleri söz konusu olduğunda HTML, CSS ve hatta PHP’nin anlaşılmasını gerektirir.

Hangi CMS’yi kullanmanız gerektiğine karar vermeniz gerektiğinde, sizin veya ekibinizin bu programlama dillerini ne kadar iyi anladığı önemli bir rol oynar. Doğal olarak, sizin ve ekibinizin en kolay ve verimli bir şekilde benimseyebileceği birisine gideceksiniz..

Ancak, çok basit bir CMS’nin teknik açıdan yetenekli bir kişinin yeteneklerinden faydalanmayacağını unutmayın, çünkü aksi takdirde kullanabileceğiniz çok sayıda ayarlamayı kilitler.

Ne Kadar Gitmesini İstersiniz?

Pazarlama amaçlı basit bir portföy web sitesi veya web sitesi oluşturmak, çoğu içerik yönetim sistemiyle oldukça verimli bir şekilde yapılabilecek bir şeydir. Ancak bir çevrimiçi mağaza, bir e-Ticaret web sitesi veya karmaşık bir işleve sahip başka bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, farklı bir kurulum yapmanız gerekir. Ayrıca, çevrimiçi işletmenizin büyümesini istiyorsanız, CMS’nizin de çökmeden yönetebilmesi gerekir.

Birçok işletme için ani büyümeleri, sadece yanlış CMS’yi seçtikleri için düşüşlerine yol açtı. Daha fazla kullanıcı akmaya başladığında trafikte ani bir artış olduğunda, web sitenizin size çarpmadığından emin olmak için biraz araştırma yapmanız gerekir..

İkimiz de geleceği önceden haber verebilecek kristal topa sahip değiliz ve neredeyse her CMS büyük miktarda trafikle başa çıkmayı vaat ediyor. Gerçek bilgiler forumlarda ve insanların perspektif CMS’nizi denediği ve test ettiği ve iş büyümelerini ele aldığını ve şimdi bile ele almaya devam ettiği diğer incelemelerde bulunabilir..

Bir kez daha, işletme hedeflerinize uygun bir CMS bulduğunuzdan emin olun.

En Popüler İçerik Yönetim Sistemi

Burada, çoğu şirketin web sitelerini çalıştırmak için kullandığı içerik yönetim sistemlerini ortaya koyduk.

WordPress

Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin »

WordPress aklından geçmeden içerik yönetimi sistemleri hakkında bile konuşamaz veya düşünemezsiniz. Yaklaşık her dördüncü web sitesi onunla oluşturulmuştur ve 60 milyondan fazla kişi tarafından iş amaçlı kullanılmaktadır. Bu makaleyi bulduğunuz saatte bile WordPress ile birçok web sitesi oluşturuldu.

WordPress, 16 yıldan daha uzun bir süre önce bir blog platformu olarak başladı, ancak o zamandan beri, her türlü web sitesini yönetebilen tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemi olarak büyümüştür..

En kullanıcı dostu CMS’lerden biridir ve bir web sitesi oluşturmak için basit, sürükle ve bırak araçlarına sahiptir. Yeni bir tasarım ekleyebilir ve birkaç tıklamayla değiştirebilirsiniz. Bu CMS için inanılmaz derecede esnek ve özelleştirilebilir hale getiren benzersiz sayıda tema ve eklenti var.

Bir nedenden dolayı en popüler CMS’dir ve ne olursa olsun, onunla herhangi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Kısa kodlar ve çok sayıda eklenti kullanarak çeşitli işlevler de ekleyebilirsiniz..

Bununla birlikte, büyük bir kurumsal düzeyde çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız bazı daha iyi seçenekler olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak bu, insanların sadece küçük bir yüzdesi için geçerlidir.

Aksi takdirde, WordPress iş web sitenizi oluşturmak ve yönetmek için kullanımı kolay, doğrudan bir çözümdür.

Çevrimiçi bir mağaza veya e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress’i tam teşekküllü bir e-Ticaret platformuna dönüştürmek için bazı ek eklentilere ihtiyacınız olacak.

İnşa etmek harika:

 • Bir portföy web sitesi
 • Bir blog
 • Bir haber web sitesi
 • Bilgilendirici bir web sitesi
 • Bir üyelik web sitesi
 • Bir video toplama sitesi

Düzenli bir içerik akışı yayınlamak istiyorsanız, WordPress bunun için harika bir yoldur.

Drupal

Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin »

Drupal açık kaynaklı bir web sitesi ve bir uygulama oluşturma platformudur. WordPress’ten daha karmaşık bir dokunuş ve bu nedenle web geliştirme geçmişi olan insanlar için en iyisi. Hala en kullanıcı dostu içerik yönetim sistemleri arasında, ancak alışmak biraz zaman alıyor. Drupal’ın komut dosyasını ve çerçevesini anlamak, en benzersiz web sitelerini ve uygulamaları oluşturmanıza olanak tanır.

Drupal’ın en ünlü özelliği, neredeyse sonsuz miktarda olasılık sunmasıdır. Her şeyi değiştirebilir ve web sitenizi gereksinimlerinize mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Dik bir öğrenme eğrisi var ve onunla bir web sitesi oluşturmanın en hızlı yolu, sistemi kullanma deneyimi olan bir web geliştiricisinin yardımıyla.

Drupal bina için mükemmeldir:

 • Bilgilendirici Web Siteleri
 • Uygulamalar
 • Haber Siteleri
 • Bloglar
 • Sosyal ağ siteleri
 • Çevrimiçi mağazalar
 • Portföy Web Siteleri
 • Forum
 • e-Ticaret Siteleri

İşletmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi en ufak bir ayrıntıya kadar oluşturabilirsiniz, ancak WordPress kadar kullanıcı dostu değildir, bu nedenle geliştirme sürecini verimli hale getirmek istiyorsanız profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır..

Drupal’ı kullanmaya başladıysanız, kesinlikle olağanüstü bir iş mantığı ve sıfırdan güçlü bir web sitesi oluşturabileceksiniz..

Magento CMS

Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin »

Magento, e-Ticaret için tasarlanmış tam teşekküllü bir web sitesi geliştirme platformu ve CMS’dir. En küçük çevrimiçi işletmeleri ve hatta on binlerce ürünle en büyük kurumsal düzey web sitelerini işleyebilir.

Magento, çevrimiçi bir işletmeyi yürütmek ve yönetmek için gerekli tüm araçları sağlar ve yol boyunca her veriyi toplamanıza ve analiz etmenize yardımcı olur. Çok sezgisel bir arayüze ve çok sayıda arama motoru optimizasyon aracına sahiptir. Tasarımını istediğiniz gibi oluşturmak için temaları ve ihtiyacınız olan ekstra özellikleri eklemek için eklentileri indirebilirsiniz..

Büyük bir e-Ticaret web sitesi için en iyi seçenektir, ancak yalnızca biraz para ve insan gücü yatırmak istiyorsanız veya web geliştirme bilginiz varsa. Magento’nun kurulum süreci bile teknoloji konusunda bilgili olmayan bir kişi için zordur, bu nedenle kodlama hakkında fazla bilginiz yoksa bunu kullanmanızı önermem.

Ancak, sitenizi oluşturacak bir geliştiriciniz varsa, işiniz bittiğinde kendinize gerçekten müthiş bir e-Ticaret siteniz olur..

Joomla!

Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin »

Joomla! orta ve büyük web siteleri oluşturmak için mükemmel olan kullanıcı dostu bir içerik yönetim sistemidir. Kodu, daha fazla işlevsellik ve güç sağlayan WordPress’ten daha karmaşıktır. Böylece, işletmeniz ve gereksinimleriniz büyüdükçe web sitenizi ölçeklendirebilirsiniz..

Joomla! kutudan çıkar çıkmaz ön uç içerik düzenleme ve verimli içerik yönetimi sunar. Onunla oluşturulmuş web siteleri sabittir, üzerlerinde içerik düzenlemek ve güncellemek çok esnek bir şekilde yapılabilir.

Çok fazla web geliştirme bilgisine sahip olmayan kişiler Joomla! çok kolay, hiç kod dokunmadan. Web geliştirme becerileri olanlar web sitelerinin gerektirdiği ayarlamaları yapmak için sistem tweak mümkün olacak iken.

Onunla oluşturulan web siteleri tamamen duyarlı ve diğer güzellikler arasında en iyi SEO uygulamalarına sahip.

Joomla! bina için harika:

 • Bilgilendirici web siteleri
 • e-Ticaret web siteleri
 • Küçük İşletme web siteleri
 • Kurumsal web siteleri
 • Portföy web siteleri
 • Bloglar
 • Haber Mektubu siteleri

Paketleme

Hedeflerinizi ve gereksinimlerinizi netleştirdikten sonra, bunları yerine getirmenize yardımcı olacak bir CMS seçmek çok daha kolaydır. Ortaya koymadığımız başka faktörler de var ve bunların önemli olduğunu iddia edersiniz. Bunun mükemmel bir rehber olduğunu söylemedik, ancak ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

En önemli şey, önceliklerinizin ne olduğunu ve en verimli şekilde ne tür CMS kullanacağınızı bilmenizdir.!

Umarım bu makaleyi okumaktan keyif almışsınızdır ve sizi kısa süre sonra tekrar göreceğiz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map