Nasıl iyi bir Web Hosting Provider tanımlamak için?

iyi web barındırma sağlayıcı belirlemek


Bugün biz iyi bir web sağlayıcı barındırma özelliklerini bulacaksınız. Şu anda herkes için kullanılabilir olan tüm web barındırma hizmetleri geçmekte zaman alıcı bir süreçtir. Tüm farklı değişkenler ve reklamlarla karıştırmak kolaydır ve bunlar sizin seçiminizi kolaylaştırmaz. Çoğu kişi için, gördükleri reklamlar ve teklifler, her barındırma sağlayıcısı için neredeyse aynı görünmektedir.

Tabii, dış görünüşe çok benziyor. Her sağlayıcı güvenilirlik, yüksek hız, yüksek çalışma süresi ve olağanüstü, eşit ödüllü müşteri hizmetleri sunar. Bu iyi bir barındırma hizmeti oluşturan temel şeylerden birkaçı. Ancak kaputun altına baktığınızda, şeylerin yüzeyde gördüğünüzden çok farklı olduğunu fark edersiniz..

Barındırma hizmetleri, farklı politikalar ile farklı kişiler tarafından işletilen çeşitli şirketler tarafından sunulmaktadır. Farklı sunucuları, farklı donanımları ve müşterilerini tedavi etmenin kendi yolları var.

Doğal olarak, paranızın, dikkatinizin ve web sitenizin en yetenekli ve şefkatli ellerde olmasını istiyorsunuz, bu yüzden bu makaleyi yazdık. Temel düzeyde barındırma hizmetlerinin düğüm ve sarsıntıları anlamanıza yardımcı olmak için. Bu, perspektif barındırma hizmetlerine bakarken eğitimli ve makul bir karar vermenize yardımcı olur.

Bu nedenle, siz ve web siteniz için en iyi olacak barındırma sağlayıcısını tanımlamak istiyorsanız, benimle iletişime geçin ve size nasıl yapılacağını söyleyeceğim!

Web Hosting İhtiyaçlarınızı Belirleme

Size uymadıkça bir çift pantolon almayacaksınız, değil mi? Web hosting ve satın aldığınız her şey ile aynı anlaşma. Bu nedenle, satın al düğmesini tıklamadan önce barındırma ihtiyaçlarınızı anlamanız çok önemlidir. İşte kendinize sormanız gereken ana sorulardan bazıları.

Ne Tür Bir Web Sitesi Oluşturuyorsunuz?

Web siteniz hangi amacı yerine getirecek? Becerilerinizi ve başarılarınızı göstermek basit bir portföy web sitesi olacak mı? Ürünlerinizi sergileyebileceğiniz ve satabileceğiniz bir e-ticaret sitesi hazırlayacak mısınız? Yoksa bir topluluk web sitesi mi yoksa forum mu olacak??

Web sitenizin ne kadar karmaşık bir amaç yerine getireceğine bağlı olarak, barındırma ihtiyaçlarınızın ne kadar aşırı olacağını bilirsiniz. Yalnızca bir portföy web sitesi oluşturuyorsanız, en basit barındırma paketlerinden bazılarını iyi edersiniz. Büyük bir e-ticaret web sitesi oluşturuyorsanız daha iyi bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır, çünkü sonunda daha fazla trafik ve daha fazla sunucu isteği olacaktır.

Şeylerin merkezinde, gerçekten sadece web sitenizin ne kadar trafik alacağı aşağı gelir. Ne kadar çok trafik alırsa, çalışması için gerektiği kadar bant genişliği ve sunucu kaynağı da gerekir..

Bugünün çevrimiçi ortamında hızın çok önemli olduğunu unutmayın. Web siteniz yüksek hızda çalışıyorsa herhangi bir görevi çok daha iyi başaracak ve yavaşsa kullanıcıların% 30’undan fazlasını uzaklaştıracaktır. Yani, her zaman en hızlı barındırma hizmeti için gidin.

Web Sitenizde Aşırı Gereksinimler Var mı??

Kendi web uygulamanızı oluşturmak veya milyonlarca kişiye çevrimiçi hizmet sunmak istiyorsanız, büyük olasılıkla özel bir sunucuya veya VPS’ye sahip olmanız gerekecektir. Özel bir sunucu kullanıyorsanız, başka web siteleriyle herhangi bir alan paylaşmanız ve sunucunun tamamını kendiniz almanız gerekmez. Her ne kadar bu daha pahalı olsa ve sunucu kaynaklarını yönetmek teknik bilgi gerektirir. Ama daha karmaşık bir şey inşa etmek istiyorsanız, buna sahip olduğunuzu varsayıyorum..

Ancak tam bir acemi iseniz ve sadece bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, basit bir paylaşılan barındırma planı yeterli olacaktır..

Gelecekte web sitenizi genişletmek istiyorsanız, kesinlikle ölçeklenebilir hizmetler sunan bir barındırma sağlayıcısı seçmelisiniz.

“Sınırsız” Teklifleri Çift Kontrol

Birçok barındırma hizmeti, ödeyeceğiniz para için sınırsız depolama alanı ve bant genişliği aldığınızı söylüyor. Aslında sınırsız depolama alanı elde edersiniz, ancak sağlayıcı kullanabileceğiniz kaynak miktarına bazı sıkı sınırlamalar koyacaktır. Hatta çok fazla kullanırsa web sitenizi bile kapatabilir. Bu yüzden böyle “harika” bir anlaşma yapmadan önce hizmet şartlarını kontrol ettiğinizden emin olun..

Web Sitesi Oluşturma Araçları Gerekli mi??

Bir web sitesi oluşturmak için web geliştiricisi olmanız gerekmez. Herhangi bir teknik bilgi olmadan kolayca bir web sitesi sıfırdan oluşturmanıza izin veren birçok sürükle ve bırak aracı vardır.

Ayrıca, çoğu barındırma sağlayıcısı tek bir tıklamayla kullanabileceğiniz en popüler içerik yönetim sistemlerine sahiptir.

Ne Kadar Trafik İstersiniz?

Daha önce de belirttiğim gibi, web sitenizin ne kadar trafiğe sahip olacağını veya ne kadar olmasını istediğinizi bilmek en önemli değişkenlerden biridir.

Tabii ki, önceden ne kadar trafik alacağınız hakkında çok fazla şey bilemezsiniz, bu sadece bir tahmin oyunu. Ancak sadece emin olmak için, ölçeklendirmesi kolay bir barındırma hizmeti seçin ve bant genişliği sınırlamalarınızı aşarsanız ne kadar ekstra ödemeniz gerektiğini bildiğinizden emin olun..

Sunucu Türlerini Anlama

En ucuz barındırma türü, yüzlerce veya binlerce başka web sitesi ile alan paylaştığınız paylaşımlı barındırmadır. Bu aynı zamanda bariz nedenlerden dolayı en yaygın kullanılan barındırma planı türüdür. İyi performans gösterir, yıl boyunca istikrarlı ve güvenilirdir, ellerinizden çok fazla para almaz. Ancak paylaşılan barındırma, sunucuların kaynaklarına erişiminizi sınırlar. Sahip olduğunuz web sitelerinin ve veritabanlarının sayısını sınırlandırır..

Daha fazla güce sahip olmak ve biraz ekstra ödeme yapmak isteyenler için VPS (Sanal Özel Sunucu) seçeneği vardır. Tek bir makinede birden fazla sanal sunucu çalışıyor. Sanal sunucuyu, gerçek bir adanmış sunucu gibi kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla sunucu kaynağınız ve kullanabileceğiniz çok daha fazla hizmetiniz olur. Bunlar daha zorlu uygulamalar ve web siteleri için mükemmeldir. Ancak bu sunucuyu kendiniz de yönetmeniz veya sizin için bir uzmana sahip olmanız gerekir..

Gerçek Dedicated Sunucular en pahalı planlardan biridir, ancak kendiniz için bir sunucunun tamamını kiraladığınız için en yüksek beygir gücünü sunarlar. Bu hizmeti kullanabilmek için bir dizi sistem yönetimi becerisine ihtiyacınız olacak.

Bulut Sunucuları ve Bulut Hosting en yeni hosting türlerinden biridir. Veriler büyük bulutlarda depolanır, bu da onları daha hızlı ve daha güvenli hale getirir. Tek bir kullanıcıya uygulanan sunucu kaynaklarının miktarı değişiklik gösterir. Sorunsuz bir şekilde ölçeklenebilirler, bu da onu çok esnek hale getirir.

Ayrıca, hizmetinizi ölçeklendirmek için herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan, büyük ve beklenmedik trafik yüklerini işlemek için mükemmeldir. Bulut barındırma seçerseniz işler gerçekten sorunsuz ve esnek bir şekilde ilerler.

Web Sunucusunun Niteliklerine Bakmak

İşte önemli şeyler. Bir barındırma sağlayıcısının ve hizmetlerinin aşağıdaki yönlerine bakarsanız, kolayca satın almaya değer olup olmadığına karar verebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan, onları kontrol edelim!

Web Hosting Şirketi İtibarı

Bir barındırma sağlayıcısını gözden geçirdiğimizde baktığımız ilk şeylerden biri, topladıkları takdirde yıllar boyunca ne tür bir itibar kazandıklarıdır. Genellikle, diğer herhangi bir şirkette olduğu gibi, insanların geçmişte yaşadıkları deneyim, güvenilir olup olmadıklarını söylemenin iyi bir yoludur.

Birçok iyi web hosting şirketleri yaklaşık 20 yıldır iş olmuştur. Bazı şirketler sadece birkaç yıldır çalışmaktadırlar, bu her durumda güvenilmez oldukları anlamına gelmez. Ancak uzun yıllara dayanan müşteri yorumları bir şirket için oldukça güçlüdür.

Bu konuda en iyi yol, bir şirketin kaç yıldır aktif olduğunu incelemek, müşteri yorumlarını ve kullanıcı yorumlarını okumaktır. Bunlarla, perspektif şirketinin ayak izlerinde ne bıraktığı hakkında sağlam bir fikir edinebilirsiniz..

Hosting Planlarının Maliyeti & Hizmetler

Barındırma hizmetlerinin fiyatı her şirket için değişir. Genellikle, paylaşılan bir barındırma planı yaklaşık 2- $ 3 dolar maliyeti. Bazıları 4 $ ‘a kadar veya 1 $’ a kadar düşmektedir. Her zaman elinizde bir hesap makinesi almaya ve bir yıllık süre boyunca ne kadar ödeyeceğinizi bilmek için sayıları gözden geçirmeye değer.

Reklamlarda gördüğünüz fiyatın yalnızca şirketle iki yıllık bir sözleşme imzaladığınızda geçerli olacağını unutmayın. Aksi takdirde, fiyat 2 $ ‘dan 4 $’ a veya 3 $ ‘dan 6 $’ a kadar çıkabilir. Birçok şirket bu fiyatlandırma hilelerini, iyi bir hizmet sunanları bile kullanıyor. Farkında olmanız gereken bir pazarlama taktiği.

Yenileme maliyeti de iyi bakılması gereken bir şeydir. Kaydolduğunuz dönemin sonuna geldiğinizde, ödemeniz gereken bir yenileme maliyeti olacaktır, bu yüzden bunu fiyatınıza dahil etmelisiniz. Yenileme ücreti listelenmelidir, çünkü bununla ilgili herhangi bir bildirim almadan önce bir miktar nakit ödeme yapmaya başlayabilirsiniz..

Artı tarafta, bunları sunan diğer web sitelerine kaydolursanız, kolayca indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, aylık barındırma maliyetlerinizden bir veya iki doları kolayca kesebilirsiniz.

Şimdi, fiyatlandırmanın iyi olup olmadığı şirketin perspektifine bağlıdır. 4 dolara mal olan ancak çok fazla teklif vermeyen paylaşılan bir barındırma planı arıyorsanız, çok fazla anlaşma yapmazsınız. Ancak ellerinizi bir barındırma hizmetine 2- $ 3 karşılığında alırsanız, bu, ücretsiz disk alanı ve bant genişliği ile birlikte ücretsiz bir etki alanı kaydı sunar, oldukça iyi bir anlaşma yapabilirsiniz.

İşleri daha güvenli hissetmek için, neredeyse her seferinde 30 günlük para iade garantisi süreniz vardır. Bazı hosting sağlayıcıları 40-70 günlük para iade garantisi sunacak kadar emindir.

Karşılaştığınız hizmet ne olursa olsun, aldığınız hizmet için fiyatın makul olduğundan emin olun. İyi bir barındırma planı ayda 5 ABD dolarının altında bulunabilir, bu nedenle sorun yaşamamanız gerekir.

İyi Web Hosting Performansı

Elbette, web sitenizi saklamak için biraz web alanı elde edersiniz, ancak sorunsuz çalışması için gereken her şey bu değildir. Web siteniz tüm yıl boyunca hızlı ve güvenilir olmalıdır.

Çalışma Zamanı: bir sunucunun çalışma süresi yıl boyunca çevrimiçi olduğu süre anlamına gelir. Yüzde cinsinden ölçülür ve bir sunucunun çalışma süresi% 100’e yaklaştıkça daha güvenilir olur.

İşleri daha somut hale getirmek için, çalışma süresi% 95’in altında ölçülen barındırma seçeneğini kesinlikle seçmemelisiniz. Aslında, çalışma zamanı% 98 veya% 99,99 olanları tercih etmelisiniz. % 100 çalışma süresine sahip bir barındırma planı bulmak nadirdir, ancak çoğu iyi barındırma sağlayıcısı buna çok yaklaşır, bu yüzden işinizi onlarla yapmalısınız.

hız: sunucunun hızı web sitenizin ne kadar hızlı yükleneceğine karar vereceğinden çok önemlidir. Web sitesi yükleme hızı milisaniye cinsinden ölçülür. Web sitenizin bugünün çevrimiçi standartlarına göre hızının olduğundan emin olmak istiyorsanız, depoladığınız sunucunun yükleme hızı yaklaşık 500 ms olmalıdır. Bazıları 600-800 ms’de çalışırken 200 ms yükleme hızı sunan daha da iyi hosting planları vardır. Web siteniz her ikisiyle de iyi çalışır, ancak 800 ms’lik yükleme hızını aşmamalısınız.

Her inceleme bu ölçümleri sunmaz, bu nedenle bu ölçümlere bakmalısınız. İncelemelerimizde her zaman bir barındırma planının ortalama yükleme hızını sağlıyoruz, bu yüzden onları kontrol etmekten çekinmeyin.

Kendiniz yapmak için bir yazılım da yükleyebilirsiniz, ancak gözden geçirenin sonuçlarına bakmak ve bunları karşılaştırmak çok daha kolaydır.

Müşteri desteği: Sunucu alanı satın almak kolaydır, ancak yönetim yol boyunca zor olabilir. Başınızı saramadığınız sorunlar ve birçok şeyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, bazı profesyonel yardım almak hayat kurtarıcıdır. Müşteri desteği devreye giriyor..

İyi bir müşteri desteği iyi bir web barındırma hizmeti en önemli yönlerinden biridir. Sohbet penceresinin ve telefon hattının diğer ucunda, sorgularınıza hızlı yanıt verebilecek bazı yardımcı kişilerin olmasını istersiniz.

Genellikle, iyi bir müşteri destek temsilcisi, onları sohbette yazdıktan veya aradıktan sonra 20-30 dakika içinde size cevap verecektir. Sorunun ne olduğunu tanımladıktan sonra yardımcı olmaları ve doğrudan göreve gelmeleri gerekir. Ek ücret ödemeden güvenebileceğiniz ve arkanız olan kişilerle iş yapmak istersiniz..

Ancak siz kendiniz deneyin veya araştırma yapıncaya kadar bir şirketin müşteri desteğinin ne kadar iyi olduğunu bilemezsiniz. İnsanlar deneyimleri hakkında konuşmayı severler ve belirli bir barındırma sağlayıcısı ile yaşadıkları hakkında bolca konuşurlar.

Müşteri destek ekibi kötüyse, birçok kişi şikayetlerini forumlara, sosyal medyaya ve diğer web sitelerine zaten göndermiştir, bu yüzden bakmak çok kolaydır. Bunların çoğuna bakmanızı ve zaten aktif olan kullanıcı tabanlarının ne tür geri bildirimler aldığını görmenizi öneririm.

Ayrıca, tatilde bile ulaşabileceğiniz 7/24/365 desteğe sahip olmak en iyisidir. Zaten bir barındırma planı için ödeme yaptıysanız ve hala deneme süresindeyseniz, müşteri destek ekibini birkaç arama yaparak test etmek için iyi bir zamandır.

Hosting Sağlayıcı Tarafından Sunulan Ücretsiz Şeyler

Bazı barındırma sağlayıcıları bazı oldukça iyi teklifler ile müşterilerine çekicilik. Bazıları, diğer sağlayıcılarda 100 ABD dolarından fazla ücretsiz bir site geçişi sağlar. Taşımak istediğiniz zaten mevcut bir web siteniz varsa, bu gerçekten kullanışlı olur.

Ücretsiz alan adı kayıtları, ücretsiz araçlar ve web sitesi oluşturucularının yanı sıra listelemek için çok uzun sürecek başka şeyler de veriyorlar. Kısacası, barındırma sağlayıcınızı akıllıca seçerseniz, bazı oldukça iyi bonuslara sahip olabilirsiniz. Şahsen ücretsiz alan adını ve çeşitli ücretsiz araçları en kullanışlı buluyorum. Neyse ki, çoğu barındırma sağlayıcısı budur.

Sonuç

Yukarıda tanımlanan şeyler bir barındırma sağlayıcı seçerken bakmak için en önemli yönleridir. Tabii ki, her zaman bazı ekstralar olacak, ancak bunlar iyi bir barındırma sağlayıcısı yapan temel şeyler.

Şimdi, git buradan! Yeni bulunan bilginizi iyi kullanmanın ve en iyi hosting paketini bulmanın zamanı geldi! İşte iyi web barındırma için en iyi öneriler:

şirket
Promosyon Fiyatı

1ucuz iyi web hosting1,99 ABD doları / ay
2çok yönlü iyi web hosting3,95 $ / aylık
3profesyonel iyi web hosting3,95 $ / aylık

Bu makaleyi okumaktan hoşlandığınızı ve en çok kullanılan barındırma planlarından bazıları hakkındaki incelemelerimizi inceleyeceğinizi umuyoruz!

Özellikli resim Tasarım Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map