Ne Tür Web Hosting Planına İhtiyacınız Var?

ne tür web hosting planına ihtiyacınız var


Web hosting herkesin bir web sitesine sahip olmayı planlaması için bir zorunluluktur, ancak bir e-ticaret sitesinin barındırma ihtiyaçları küçük bir blogdan çok farklı olduğundan, barındırma endüstrisi ortaya çıkabilecek barındırma ihtiyaçlarını her türlü karşılamak için birkaç farklı barındırma seçenekleri sunar.

Web sitenizin gereksinimlerini karşılamayan bir barındırma türü seçmek, performans sorunları, yavaş yükleme sayfaları, kesinti süreleri ve çok fazla hayal kırıklığı ile uğraşmanıza neden olur. Ne tür bir barındırma planı seçtiğinize bağlıdır, bu nedenle gereksinimlerinizi en baştan değerlendirmeniz önemlidir. Bununla birlikte, barındırma planınızı aşırı boyutlandırmak finansal açıdan sorun yaratabilir – çok fazla kullanılmayan kaynakla temelde pencereden para atarsınız, kolayca online işinizin diğer yönlerine yatırım yapabileceğiniz para.

Bir barındırma planına yerleşmeden önce, sektörün farklı barındırma teklifleri hakkında bilgi edinmek için zaman ayırın ve aslında ihtiyacınız olan web barındırma planı türüne seçeneklerinizi daraltın:

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşılan barındırma, herhangi bir barındırma sağlayıcısının tekliflerinde bulunan barındırma en temel türüdür. Aslında, paylaşılan barındırma o kadar yaygın ki birkaç hosting şirketi sadece paylaşılan barındırma planları sunan uzmanlaşmak.

Paylaşılan bir barındırma hesabında, web siteniz belirli bir sunucunun kaynaklarını aynı sunucuda bulunan diğer sitelerle paylaşır. Diğer komşu siteler çok fazla paylaşılan kaynak kullanıyorsa, bu durum web sitesi performans sorunlarına neden olabilir, ancak güvenilir barındırma şirketleri kaynak kullanımını izleyecek ve sürekli olarak çok fazla kaynak tüketen hesapları askıya alacak veya kısıtlayacak ve bunları bir plana yükseltmek için belirleyecektir. Web sitelerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılar.

İlgili: En İyi 10 Ucuz Web Hosting Sağlayıcıları Listesi

Sınırsız veya ölçülmemiş barındırma planları, barındırma şirketleri için yeni endüstri standardıdır ve birkaç istisna dışında – ör. Tüm paylaşılan planların sınırlı olduğu Küçük Turuncu – çoğu barındırma şirketi sınırsız disk alanı ve bant genişliği sunar, bu da ne kadar disk alanı veya bant genişliği kullandığınıza bağlı olarak faturalandırılmayacağınız anlamına gelir. Bu sınırsız planın kaynakları, barındırma şirketi tarafından normal kullanım olarak kabul edilen belirli bir eşikle sınırlıdır. Sitenizin kullanımı bu eşiğin altında kalana kadar, herhangi bir sorunla karşılaşmanız olası değildir.

Web siteniz çok fazla bellek ve CPU kaynağı kullanmaya başladığında, paylaşılan barındırma planınızı aştığınızın açık bir göstergesidir. Paylaşımlı barındırma, düşük trafik, düşük CPU ve bellek kullanımı olan küçük ve orta ölçekli web siteleri için uygundur.

Sanal Özel Hosting

VPS’ler, tahsis edilmiş kaynaklar alanına giden basamaktır. Sanal özel barındırma yalnızca sitenize atanmış özel kaynaklar sağlar, ancak siteniz belirli bir sunucudaki diğer VPS hesaplarıyla birlikte çalışır; bu hesaplar birbirinden ayrı tutulur ve birbirlerinin performansları üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Bir VPS planı size sadece daha fazla kaynak ve güç sağlamakla kalmaz, aynı zamanda root erişimi, özel komut dosyaları ve uygulamalar çalıştırma imkanı ile sunucunuz üzerinde daha fazla kontrol sağlar. VPS planları yönetilen ve yönetilmeyen biçimde gelir. Yönetilen VPS planları, sunucuları yönetme konusundaki bilgi birikimine sahip olmayanları hedeflerken, yönetilmeyen VPS planları, endüstri standardı çözümler kullanmayan özel web siteleri çalıştırmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Yönetilen VPS planları, sunucu güvenliği, güncellemeler, çeşitli lisanslar (örn. CPanel lisansı) ve yönetilmeyen planlara dahil olmayan diğer birçok özelliği içerdiği için yönetilmeyen planlardan daha pahalıdır..

VPS planları, paylaşılan bir barındırma planının sunabileceğinden daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduğunuzda uygundur, ancak henüz büyük silahlar için gitmenize gerek yoktur (özel barındırma), sunucunuza kök erişiminiz olması veya sitenizde paylaşılan barındırmada izin verilmiyor.

Yarı Özel Hosting

Yarı özel barındırma, paylaşılan barındırma veya VPS barındırma kadar çılgınca popüler değildir, ancak tipik paylaşılan barındırma planlarının sunduğundan biraz daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan, ancak bir VPS planı için ödeme yapmaya istekli olmayanlar için iyi bir seçimdir..

Yarı adanmış bir barındırma ile, hala paylaşılan barındırma alanındasınız, ancak bir sunucunun kaynakları önemli ölçüde daha az hesaba dağıtıldığından çok daha fazla kaynağa erişebilirsiniz..

VPS veya özel planlar tarafından sunulan ekstra zımbaya gerçekten ihtiyacınız yoksa, yarı özel bir barındırma planına yükseltebilir ve böylece düşük maliyetle daha iyi performansın keyfini çıkarabilirsiniz..

Dedicated Sunucular

Adanmış bir sunucu barındırma endüstrisinin sunabileceği en performanslı plan, eğer isterseniz Kutsal Kâse. Adından da anlaşılacağı gibi, adanmış bir sunucu yalnızca sitenize adanmış tüm bir sunucudur. O zaman adanmış barındırma da hosting şirketleri tarafından sunulan en pahalı planı olması şaşırtıcı değil.

Çok fazla kaynak tüketen karmaşık uygulamaları çalıştırmayı planlıyorsanız, yüksek trafikli bir web siteniz varsa veya hassas iş verilerini depolamayı planlıyorsanız, birden fazla siteyi barındırmak istiyorsanız, bu tür bir web barındırma planına ihtiyacınız olabilir. veya yüksek hacimli kredi kartı ödemelerini işlemek için oldukça güvenli bir barındırma ortamına ihtiyacınız vardır.

VPS barındırma durumunda olduğu gibi, yönetilen / yönetilmeyen ikilik de özel sunucular için de geçerlidir, yönetilen özel sunucular yönetilmeyen karşılıklarından daha pahalıdır.

Bulut Barındırma

Bulut barındırma, tek bir sunucunun kaynakları ile sınırlı olmayan yeni bir barındırma türüdür, bunun yerine değişen barındırma hızınıza ayak uydurabilen ölçeklenebilir ve esnek bir barındırma ortamı için tüm sunucu ağının gücünden yararlanır ihtiyacı vardır. Yedeklilik, yük dengeli sunucular, güvenlik ve ölçeklenebilir kaynaklar bulut barındırma hizmetinin temel avantajlarıdır.

Barındırma endüstrisinde, özellikle Microsoft Azure, AWS ve Google Cloud Platform gibi bulut barındırma sağlayıcılarının muazzam bilgi işlem gücüne sahip yenilikçi barındırma çözümlerinin tonunu belirlediği uygulama geliştirme alanında belirgin bir barındırma hizmetleri vardır..

Bulut barındırma, özellikle karmaşık kurumsal düzeyde uygulamalar oluşturmak isteyen veya isteğe göre ölçeklendirilebilir, kullandıkça öde bir barındırma hizmetine ihtiyaç duyan işletmeler için uygundur. Bulut barındırma hizmetleri, gereksiz harcamaları en aza indiren ve geleneksel barındırma paradigmalarının bazı kısıtlamalarını ortadan kaldıran performansa dayalı bir barındırma altyapısı sağlar.

Özel Hosting

WordPress hosting ve WooCommerce hosting, belirli platformların özellikleri için optimize edilmiş iki hosting planı örneğidir.

Yönetilen WordPress barındırma, WordPress’i web siteleri veya blogları için tercih edilen CMS olarak kullanan web sitesi sahipleri arasında özellikle popülerdir. BlueHost’un WordPress için optimize edilmiş barındırma planları, güvenli ve performanslı bir WordPress barındırma ortamı arayan herkes için altın standarttır.

WooCommerce için optimize edilmiş barındırma planları, e-Ticaret sitelerinin özel doğası gereği ihtiyaç duyulan özellikler sunar (SSL sertifikaları, özel IP adresi, PCI uyumluluğu, web uygulaması güvenlik duvarları, otomatik güncellemeler, vb.).

Sonuç

Yukarıdaki barındırma planlarından birini tercih etme kararınız, web sitenizin profili (ör. Blog / kurumsal site / e-Ticaret sitesi), sitenizin sorunsuz çalışması için ihtiyaç duyduğu kaynaklar ve diğer belirli özellikler (ör. cPanel, yedeklemeler, içerik dağıtım ağı entegrasyonu, kök erişimi vb.) Hangi hosting şirketi ile gitmeye karar verirseniz verin, planınızın kaynaklarını desteklemek için gerekli desteği sunduklarından emin olun veya gelecekte gerekli hale gelmesi durumunda yükseltmenizi kolaylaştırın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map