Neden Otomatik Web Sitesi Yedeklemesine İhtiyacınız Var?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Neden Otomatik Web Sitesi Yedeklemesine İhtiyacınız Var?
0 7 мин.

otomatik web sitesi yedekleme


Web sitesi verilerinin korunması, herhangi bir web sitesi sahibi için en önemli öncelik olmalıdır. Bilgisayar korsanlığı girişimleri, sunucu hataları, donanım hasarları, web sitenizin düzgün çalışmasını engelleyebilir ve web sitesi verilerinizin korunmasına yönelik isteğinizi zayıflatabilir. Otomatik web sitesi yedekleme veya bulut yedekleme hizmetleri, bir şeyler ters gittiğinde verilerinin kurtarılabilir olmasını isteyen herkes için bir zorunluluktur. Eski teknoloji ile veri depolamak sizi donanım ve yazılım hataları, bilgisayar korsanlığı, yetkisiz erişim ve geri döndürülemez fiziksel hasar gibi her türlü tehdide karşı savunmasız bırakır.

Otomatik web sitesi yedekleme veya bulut yedekleme hizmetlerinin, yalnızca manuel yedeklemelere güvenmenin birçok avantajı olduğu kanıtlanmıştır. Zaten çevrimiçi yedekleme hizmetleri kullanıyorsanız, bunun birçok avantajının farkında olabilirsiniz. Bu hizmetler giderek daha yaygın olmakla birlikte, birçok web sitesi sahibi henüz faydalarını keşfedememiştir. Peki, otomatik web sitesi yedeklemesi neden önemlidir ve neden ihtiyacınız vardır??

Otomatik Web Sitesi Yedeklemelerinin Avantajları

Otomatik yedeklemeler, depolama ve dosya kurtarma sistemleri, HDD tabanlı yedeklemeler gibi manuel, çevrimdışı yedekleme çözümleriyle ilişkili önemli riskleri ortadan kaldırır. Web sitesi sahiplerinin dikkat etmesi gereken otomatik web sitesi yedeklemelerinin en çarpıcı avantajlarından bazıları şunlardır:

Kolaylık

Bulut yedekleme hizmetlerini tercih ederseniz, web sitesi verileriniz ve bilgisayar verileriniz, geleneksel yedekleme çözümleri kullanılarak kaydedildiyse dosyalarınızı tehdit edebilecek güvenlik açıklarına karşı dayanıklı olan uzak bir yerde saklanır. Yedeklemelerin günlük sıklıkta veya kullanıcı tarafından seçilen sıklıkta otomatik olarak gerçekleşmesi, verilerinizi yedeklemeyi unutmayla ilişkili diğer riskleri ortadan kaldırır ve bu da oldukça sık gerçekleşir.

Bulut yedekleme hizmetleri ile önemli dosyalar ve veriler otomatik olarak yedeklenir ve güncel tutulur; böylece sunucu arızası, yetkisiz erişim, saldırı girişimleri veya arızalar durumunda dosyalarınız anında geri yüklenebilir.

Geliştirilmiş güvenlik

Manuel yedekleme ve depolama çözümleri, verileriniz için sağlanan gelişmiş güvenlik çevrimiçi yedekleme hizmetleriyle rekabet edemez. HDD tabanlı yedeklemeler dosyalarınızı geri döndürülemez veri kayıplarına, dosya bozulmasına, erişilemezliğe, fiziksel hasara ve arızalara maruz bırakabileceğinden, çevrimiçi yedekleme hizmetleri geleneksel şekilde yedekleme yapmanın üstün bir alternatifidir.

Bulut yedekleme hizmetleri, dosyalarınız için ek bir güvenlik katmanı olarak yedekli depolama da sağlar. Dosyalarınızın birden fazla sunucu konumunda güvende tutulduğunu bilerek, verilerinizin kaybolması veya tehlikeye girmesi durumunda, yedeklenen tüm verilerinizi kolayca kurtarabileceğiniz konusunda gönül rahatlığı sağlar..

Anında Kurtarma

Yalnızca web sitesi verilerinizin telafisi mümkün olmayan kayıplarla karşılaştığınızda, otomatik bir yedekleme hizmetinin değerini tanımaya başlarsınız. Çevrimiçi yedekleme hizmetinin kalitesi, hızlı veri kurtarma ve geri yükleme süreleriyle de gösterilir; böylece, bilgisayarınızın depolandığı veya harici sabit disk depolanan verilerin güvenliğinin aşılmasına neden olan durum ne olursa olsun verilerinizi parmaklarınızın ucunda tutabilirsiniz.

Bu şüphesiz manuel çevrimdışı yedeklemelerden otomatik çevrimiçi yedeklemelere geçerek çekebileceğiniz en önemli avantajlardan biridir..

Senkronizasyon Kabiliyetleri

Çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin bir diğer önemli yararı, manuel yedeklemelerde bulunmayan, hazır bulunan senkronizasyon özelliğidir. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve diğer desteklenen cihazlar arasında senkronizasyon, verilerinizin en son sürümüne herhangi bir cihazdan erişmenizi kolaylaştırır.

Bu, hareket halindeyken bile projeleri tamamlamanıza veya dosyaları düzenlemenize olanak tanır. Dosyalarınıza her zaman erişebilmeniz size zaman kazandırır ve dosyalarınızın yönetimi, düzenlenmesi ve güncellenmesi ile ilgili görevleri kolaylaştırır.

Uygun Fiyatlı ve Zaman Verimli

Bulut tabanlı web sitesi yedekleme çözümleri, manuel yedeklemelere karşı ekonomik ve zaman açısından verimli bir alternatiftir. Artık fiziksel hasara ve arızalara eğilimli donanım konusunda endişelenmenize gerek yok ve yedekleme otomatik olarak gerçekleştiği için bakımdan rahatsız olmanıza gerek yok.

İster küçük ister büyük bir işletme olun, web sitesi verilerinizi buluta yedeklemek, web sitesi dosyalarınızı ve veritabanlarınızı korumak için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Saygın barındırma sağlayıcıları, barındırma planlarından bazılarına dahil olan ücretsiz otomatik yedeklemeler sunar. Bu barındırma şirketleri, bir sunucu kesintisi veya öngörülemeyen başka bir durumda dosyalarınızın güvenli ve tamamen kurtarılabilir olduğundan emin olmak için web sitenizin düzenli olarak nezaketle otomatik yedeklemelerini gerçekleştirir..

InMotion Hosting – Dosyalarınızın Güvenli Tutulması için Ücretsiz Otomatik Web Sitesi Yedekleme

inmotion hosting ücretsiz otomatik web sitesi yedeklemeInMotion Hosting, hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için çeşitli barındırma hizmetleri sunan endüstri lideri bir barındırma sağlayıcısıdır. Şirket üst üste 13 yıldır CNET sertifikalı bir hizmet olmuştur ve uygun fiyatlarla kaliteli barındırma hizmetleri sunmaktadır. Birinci sınıf sunucu altyapısı, SSD depolama alanı, en son donanım ve yazılım teknolojisi ve barındırma planlarının her birinde bulunan özelliklerin yanı sıra InMotion Hosting, tüm paylaşılan barındırma, VPS sunucuları ve bayi barındırma planları.

Bu otomatik web sitesi yedeklemeleri her 24-36 saatte bir yapılır ve en son sürümle önceden yedeklenmiş verilerin üzerine yazılır. Web sitesi yedeklemelerinin önceki birkaç sürümüne erişmek isteyenler, kendi yedeklerini de almaları önerilir. En iyi uygulama olarak, müşterilerin web sitelerinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce tam bir web sitesi yedeği oluşturmaları önerilir..

InMotion Hosting ayrıca kullanıcıların cPanel’in yerleşik yedekleme aracı ile kendi yedeklerini oluşturmalarına olanak tanır. Bu nedenle, MySQL veritabanlarını ve web sitesi dosyalarını cPanel’de yedekleyebilirsiniz. Kullanıcılar InMotion’ın Destek Merkezi sayfasında tam cPanel yedeklemelerinin nasıl yapılacağını ve gerektiğinde cPanel’deki dosyaların nasıl geri yükleneceğini ayrıntılarıyla gösteren adım adım bilgiler bulabilir.

Bu InMotion Hosting kupon kodlarıyla daha da fazla tasarruf edin.

Sonuç

Web sitesi dosyalarınızı ve veritabanlarınızı yedeklemek veya dizüstü bilgisayarınızda depolanan dosyalarınızın tam bir yedeğini almak istiyorsanız, bilgisayarınızı kurtarmak için bilgisayarınızı veya harici sürücülerinizi kullanmak, veri kurtarma için tek seçenek olmamalıdır. Dosyalarınız için otomatik, verimli ve zaman kazandıran bir şekilde daha iyi güvenli saklama sağlayabilen bir çevrimiçi yedekleme hizmetinin avantajlarından yararlanmamak için hiçbir neden yoktur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector