Neden Ücretsiz Web Hosting Seçmemelisiniz?

neden ücretsiz web işletme web sitesi için hosting seçmiyorum


Neden web siteniz için diskte sınırlı alan, sınırlı bant genişliği, sınırlı eklenti etki alanları, ücretsiz etki alanı adı, sınırlı yedekleme, düşük garanti çalışma süresi, desteklenen sınırlı sayıda veritabanı gibi ücretsiz web barındırma paketleri seçmemelisiniz. , SSL özel sertifikası yok, düşük güvenlik ve gizlilik önlemleri, INNODB veritabanı desteği yok, PHP APC önbelleği yok, MYSQL uzaktan bağlantısı yok, SSL (SFTP) üzerinden FTP erişimi yok, SSH kontrolü yok, gelişmiş cron işi yok, sınırlı alt alanlar, park edilmiş alanlar , sınırlı e-posta hesapları ve SMTP erişimi yok, uygun destek yok, düşük ağ hızı, az RAM ve zayıf işlemci ve eski bir işletim sistemi.

Genellikle ücretsiz web barındırma, çok fazla özelliği olmayan ve içeriğin çok sık yazılmadığı kişisel bloglar veya oda sohbetleri için yeterince iyidir, bu durumda ticari web siteleri yapmazsınız. Ücretli web hosting sınırsız kaynaklara sahip, daha hızlı, güvenli ve güvenilir ve hatta ticari web siteleri oluşturmak için onlarca komut dosyası, CMS ve diğer kaynaklar sunuyor.

İşte neden ücretsiz web web siteniz için barındırma seçmemelisiniz nedenleri bir avuç:

 1. Büyük bir çevrimiçi topluluk oluşturmak istediğinizde diskteki sınırlı alan büyük bir sorundur, bu nedenle ücretsiz web barındırma şirketiniz tarafından sunulan 2 GB’den fazla ihtiyacınız vardır. Bu alanı web siteniz için kişisel ve özel veri depolama için aynı anda kullanabilirsiniz ve büyük bir topluluk oluşturursanız, avatarlar, resimler, imzalar, simgeler, HTML, PHP, CSS, js ve videolar için alanınız olması gerekir. ve bunun gibi. Sorun, bu durumda, dosya sayısıdır. Genellikle bunlar çok büyük değildir, ancak yüzlerce klasöre yayılmış binlerce dosyadır.
 2. Sınırlı bant genişliği, web sitenize sınırlı sayıda ziyaretçi anlamına gelir, genellikle popüler bir web sitesi için 100 GB’den fazla ihtiyacınız vardır ve özellikle çok fazla müşteri istiyorsanız, o zaman gerçekten bir premium / işletme web satın almanız gerekir. “Bant Genişliği Sınırı Aşıldı” gibi benzer bir hata Sunucu, site sahibinin bant genişliği sınırına ulaşması nedeniyle isteğinize geçici olarak hizmet veremiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” Ücretli web barındırma ile sınırsız bant genişliği var, böylece müşterileriniz artık bu hatayı almaz ve web sitenizin trafiğinde daha fazla çalışabilirsiniz.
 3. Sınırlı eklenti alanları, özellikle aynı web sunucusunda birden çok proje oluşturmak istiyorsanız veya farklı alanlarda birden çok ikincil küçük proje içeren büyük bir proje oluşturuyorsanız, başka bir büyük sorundur. Genellikle ücretsiz web barındırıcısı, ücretli bir web barındırıcısında aldığınız sınırsız sayıda eklenti alanı yerine yalnızca 2 eklenti alanı sunar. Eklenti alan adının maliyeti yaklaşık 1 ABD doları ve alan adının uzantısına bağlı olarak kayıt maliyetleri.
 4. Bir .com, .org veya başka bir alan adı türünü ücretsiz olarak alabilmeniz için bir yıl önceden premium hosting paketi satın alıp öderseniz ücretsiz alan adları sunulur. Ücretsiz web hosting kullandığınızda bu seçenek kullanılamaz. Genellikle ücretsiz web barındırma durumunda, önceden tanımlanmış ve kullanılabilir bir alan adının alt alan adını kullanırsınız.
 5. Sınırlı otomatik yedekleme işlemleri aylık olarak ücretsiz web barındırmada kullanılabilir, ancak premium barındırmada bu işlemleri günlük olarak alırsınız ve istediğiniz zaman manuel olarak bir yedekleme yapabilirsiniz, böylece işinizi ve verilerinizi kaybetmezsiniz..
 6. Düşük garanti çalışma süresi ücretsiz barındırmada kullanılabilir, ancak premium birde% 99,999’a sahipsiniz, bu nedenle web siteniz kararlıdır ve işlevselliği ile ilgili herhangi bir hata olmayacaktır. Maliyetlerini korumak için, ücretsiz barındırma hizmeti sunan küçük şirketler iyi bir çalışma süresini garanti etmez.
 7. Desteklenen sınırlı sayıda veritabanı, desteklenen sınırlı sayıda eklenti etki alanı ile benzer bir sorundur. Premium bir ana bilgisayar sınırsız veritabanı sunar ve içerik yönetim sistemlerine sahip karmaşık web sitelerinin en az bir veritabanına ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Her yazılım için farklı bir tabloyu tek bir veritabanında kullanabilseniz bile, veritabanında herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, Joomla, PrestaShop ve WordPress gibi web sitenizdeki tüm yüklü yazılımlarınız için tüm verileri kaybettiniz. üzerinde. Her yazılımın kendine özgü adı, kullanıcısı ve parolası olduğu için her yazılım için birden çok veritabanına sahip olmak güvenliği de artırır.
 8. SSL özel sertifikası ve INNODB veritabanı desteği, ücretsiz ana bilgisayara dahil olmayan, ancak OpenCart, WooCommerce ve PrestaShop gibi e-ticaret platformlarına ihtiyaç duyan iki özel özelliktir. Bu iki özelliğin yardımıyla, web sitenizden bir şey satın aldığında müşterinizin güvenliğini artırırsınız.
 9. Ücretsiz web barındırıcısında, hiç kimse güvenlik ve gizlilikle uğraşmaz, bu nedenle özellikle bu alandaki gerçek sıkıntıları bekleyebilirsiniz, çünkü eğer ev sahibiniz ücretsizse kimse sizin için güvenlik ve gizlilik önlemleri uygulamak için uzmanlara ödeme yapmaz.
 10. Hayır PHP APC önbelleği ücretsiz ana bilgisayarda sunulur, bu nedenle birden fazla PHP dosya siteniz hızlanmaz ve web siteniz hızını hiç artırmaz.
 11. Hayır MYSQL uzak bağlantı, veritabanı sunucusuna evden veya farklı bir web sunucusundan uzaktan erişim sağlayamayacağınız anlamına gelir.
 12. SSL (SFTP) üzerinden FTP erişimi ve SSH kontrolü olmaması, web sitenize güvenli bağlantılar kurmak ve dosya yüklemek veya farklı komutlar vermek için Putty’yi kullanamayacağınız anlamına gelir.
 13. Gelişmiş cron işleri oluşturmak için erişimin olmaması, düzgün çalışması için cron işleri oluşturmanız gereken phpSFP (PHP Schedule Facebook Posts) gibi karmaşık komut dosyalarını kullanamayacağınız anlamına gelir.
 14. Sınırsız alt alan adları ve park edilmiş alan adları olmadan alan adınızı istediğiniz gibi yönetemez ve bazı projeleri beklemeye alamaz veya alt alan adları kullanarak başka projeler geliştirebilir veya test edemezsiniz..
 15. Sınırlı e-posta hesapları ve SMTP erişimi olmaması, yalnızca birkaç e-posta gönderebileceğiniz ve e-posta hesabınızı düzgün yönetemeyeceğiniz anlamına gelir. Premium web hosting ile toplu e-posta gönderebilir ve e-postaları dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz.
 16. Hiçbir uygun destek, başınız belaya girerse, kimsenin yardım edemeyeceği anlamına gelir ve tek çözüm, sorunu çözmek için birine ödeme yapmaktır. Yalnızca bir şeyi değiştirmek isteseniz veya sunucu sorunları olsa bile, destek size çok hızlı cevap vermez ve projelerinizle beklemede kalırsınız.
 17. Düşük ağ hızı, az RAM ve zayıf bir işlemci ve eski bir işletim sistemi ücretsiz web barındırma donanım sorunları ve gerçekten bunları geliştirmek için premium bir satın almalısınız. Daha fazla RAM’iniz, daha güçlü bir işlemciniz ve güncellenmiş bir işletim sisteminiz varsa, ücretsiz olandan daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca Oku: Ücretsiz Hosting İş Web Siteleri İçin İyi mi?

Eğer olmak istiyorsan bayi uygun bir web hosting paketi satın almalı ve kaynaklarınızı insanlarla paylaşacağınız ve bu kaynakların parasını alacağınız için ücretsiz bir web kullanmamalısınız. verdiğiniz hizmetler.

Sonunda, gördüğünüz gibi, ücretsiz web barındırma web barındırma tasarruf çok daha fazla dezavantajları vardır. Bunun yerine ücretsiz bir hosting hesabı kullanarak, çok ucuz bir hosting planı almanızı öneririz. İşte seçim yapabileceğiniz 3 güvenilir ve düşük maliyetli hosting şirketi:

şirket
Promosyon Fiyatı

1birden çok alan için en iyi barındırma1,99 ABD doları / ay
2en iyi çoklu alan adı barındırma3,95 $ / aylık
3birden fazla web sitesi için en ucuz hosting3,49 $ / aylık

Yukarıda belirtilen hosting planları arasında ücretsiz alan adı, sınırsız disk alanı ve aylık bant genişliği, çok sayıda ücretsiz pazarlama kredisi ve diğer harika özellikler yer almaktadır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map