Neden Websitenizi Oluşturmak İçin Drupal’ı Seçmelisiniz?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Neden Websitenizi Oluşturmak İçin Drupal’ı Seçmelisiniz?
0 7 мин.

neden web siteniz için drupal seçin


Drupal, 200’den fazla özelliğe sahip muhteşem web siteleri oluşturmak için kullanılan iyi bilinen karmaşık bir içerik yönetim sistemidir. Kasım ayında CMS 8. büyük güncellemesini aldı.

2007 ve 2008’de Pakt Yayıncılık Açık Kaynak CMS Ödülü’nü kazanan Drupal, WordPress, Joomla ve Magento ile birlikte ilk 5’de yer alıyor.

3200’den fazla katılımcı ve Drupal’ı kullanan CMS ile ilgili size yardımcı olabilecek 1 büyük topluluğun bir parçası olan 1220’den fazla şirket var..

Web sitenizi oluşturmak için neden araçlar, güç, basitlik, dil, genişleme, açık kaynak, hız, uyumluluk ve güvenlik gibi Drupal’ı seçmeniz gerektiğine dair çeşitli nedenler var..

Bir avuç dahili alet

Drupal, RESTful web hizmetleri için yerel entegrasyon, HAL, HTPP Kimlik Doğrulama, Seri Hale Getirme ve benzeri çeşitli yararlı araçlara sahiptir. Kaynaklar üzerinde ayrıntılı bir kontrole sahipsiniz ve JSON, XML, HTML vb. Olarak çıktı veren yapılandırılmış içerik oluşturmak için API-ilk yayınlama aracını kullanabilirsiniz..

Kullanılabilir önbellek araçları vardır ve CSS / JS toplama varsayılan olarak açıktır, Drupal ayrıca mobil uyumludur, bu nedenle JS özellikleri mobil cihazlar tarafından desteklenir.

Diğer ilginç araçlar, metin ve görüntü içeriği oluşturmanıza yardımcı olan İçerik, web sitesinin yapısını ayarladığınız Yapı, bir tema seçebileceğiniz Görünüm, kullanıcıları ve izinleri düzenlediğiniz Kişiler ve web sitesi istatistiklerinizi görebilirsiniz.

Güçlü ve Esnek

Görüntülenen verileri ve yapı içeriğini kontrol etmek için yerel Schema.org işaretlemesi ile SEO dostu olmak üzere yönetici araçları, listeler, bloklar, görünümler gibi güçlü özelleştirme bileşenlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, e-posta, bağlantı, telefon, referanslar, tarih gibi çeşitli içerik varlıkları oluşturabilmeniz ve ekmek kırıntıları gibi benzersiz özelleştirmelere sahip blokları kullanabilmeniz için bir sürükle bırak kullanıcı arayüzü ve WYSIWYG’ye sahipsiniz..

Başka bir güçlü bileşen, modülleri yükleyerek veya güncelleyerek yeni iyileştirmelerle web sitenizi tam anlamıyla genişletebileceğiniz yükleme seçeneğidir. Ayrıca, ihtiyaç durumunda size farklı kılavuzlar sunan Yardım bileşenini unutamazsınız.

Basit ve Kullanımı Kolay

Drupal ile, sürükle bırak özelliğini veya aynı zamanda bir WYSIWYG düzenleyicisi olan CKEditor adlı bağlam içi düzenleyiciyi kullanarak metin ve görüntü içeren içeriği kolayca oluşturabilirsiniz. Bilgisayarınızdan, tabletinizden veya mobil cihazınızdan haberler, ürünler veya makaleler gibi yeni içerikleri anında yayınlayabilir ve hatta içeriğinizi planlayabilirsiniz.

Web programlama dillerini bilmeden sadece Drupal kullanarak bloglar, forumlar, sunum web siteleri veya herhangi bir web sitesi oluşturabilirsiniz..

Cpanel ve Softaculous kullanarak, teknik bilgiye veya programlama bilgisine ihtiyaç duymadan, sadece birkaç tıklama ile doğrudan ana makinenizden Drupal’ı basit bir şekilde yükleyebilirsiniz..

100’den fazla dil desteği

Drupal 100’den fazla dili desteklemektedir ve Drupal’ı kendi dillerinde çevirmek isteyen herkes için çeviri desteğine sahiptir, böylece dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Yerelleştirme Drupal ile, web sitesinde başka bir şey değiştirmeden seçtiğiniz dilin çeviri dosyalarını otomatik olarak bulur, indirir ve yükler.

Katalanca’dan İngilizce, Rusça ve benzerlerine kadar seçim yapabilirsiniz ve bu çeviriler, İngilizce bilen uzman üyelerden oluşan bir ekip tarafından doğru şekilde yapılır ve sizi hayal kırıklığına uğratan diğer CMS gibi bilinmeyen veya yanlış çevirilerle mücadele etmenize gerek yoktur..

Çekirdeği Modüller kullanarak Genişletin

Drupal’ı, en popüler olanları olan özelleştirilmiş modüller ile daha da genişletebilirsiniz. devel düğüm, yorum, terim ve kullanıcı oluşturabilen, Kaos araç takımı sayfaları ve özellikle panel sayfalarını yönetebilen, Düzen eklentisi bu, modüllerin ve temaların YAML dosyasını kullanarak düzenleri kaydetmesine Yapılandırma Güncelleme Yöneticisi modüllerin veya temaların farklı sürümleri tarafından sağlanan öğeler arasındaki farklılıklar hakkında raporlar vererek, aynı zamanda Bootstrap, AdaptiveTheme, Zurb Foundation, Mayo veya çeviriler gibi temalar ile çekirdeği geliştirir..

Drupal Topluluğunun rehberlerini, ipuçlarını, püf noktalarını ve diğer tavsiyelerini kullanarak Drupal’ı özellikle PHP, CSS, JS veya HTML programlama dillerini biliyorsanız daha da genişletebilirsiniz..

Drupal Açık Kaynak

Drupal, gönüllü veya ortak çalışan olarak çalışan diğer programcıların da yardımıyla bir şirket tarafından desteklenmekte ve yaratılmaktadır, bu da Drupal’ın daha da genişlemesini ve eski hataları çözmesini mümkün kılmaktadır..

Açık kaynak kodlu, programlama bilgisine sahip herkes Drupal CMS’de çalışabilir ve kendi amacı veya kurucu şirket için özelleştirebilir, genellikle programcılar kişisel kullanıcılar için Drupal özelliklerini genişletmek için temalar veya modüller yapar.

Bir tema veya modül oluşturulduktan sonra, programcılar projelerini resmi Drupal web sitesine gönderecek ve burada doğrulayacak ve indirme, bilgi ve otomatik test sunan bir proje atayacaklar..

Hafif ve Harika Hız

Çevik geliştirmeyi kullanan Drupal, hızlı dağıtım, Web 2.0’da çalışma ve Drupal web sitelerinin hızını artırmak için özelleştirilmiş ve optimize edilmiş temel özelliklere, temalara ve modüllere sahip en iyi hızlardan birine sahiptir..

Ayrıca, Drupal topluluğu, önbellek optimizasyonu, Drupal’a özgü barındırma, kullanılmayan modülleri devre dışı bırakma veya İstatistikler gibi çok fazla CPU kullanan, artırmayı sağlayan hızlı 404 gibi web sitelerinin hızlarını daha da artırmak için birçok yararlı ipucu ve püf noktası sağlar. sayfaları, PHP filtresini devre dışı bırakmak, görüntüleri yeniden boyutlandırmak, bir cronun kaç kez çalıştığını sınırlamak ve modül sayısını azaltmak.

3. Taraf Yazılımla Yüksek Uyumluluk

Flickr, YouTube videoları veya Facebook’tan sosyal yorumlar almak istiyorsanız, Drupal’ı kullanarak yorumlar için Twitter gibi diğer sosyal medyalarla veya dosya paylaşımı için Dropbox gibi diğer çevrimiçi hizmetlerle entegre edebilirsiniz..

Gibi belirli modüller kullanıyorsanız YouTube Alanı resim stilleriyle görüntülenen çeşitli boyutlarda ve küçük resimlerdeki YouTube videolarını bile görüntüleyebilirsiniz. Facebook modülleriyle, web siteniz için kullanıcılara yetki verebilir veya Drupal’dan Facebook sayfanıza içerik gönderen Facebook Uygulamasında Drupal’ın tüm gücünden yararlanabilirsiniz..

Drupal Mükemmel Güvenlik Sağlar

Drupal, güvenlikle ilgili sorunları izleyen ve çözen özel bir ekibe sahiptir. Çünkü topluluğu, Drupal, kullanıcılar ve izinler üzerinde kontrol sağlayan ve CMS sahibine esneklik sağlayan birçok özelliğe sahiptir..

Her modül veya tema geliştiricisi kendi güvenlik önlemlerini kullandığından Drupal, işleri daha güvenli hale getirmek için sürekli çalışan farklı Drupal üyeleri tarafından güçlendirilen yüksek bir güvenlik seviyesine sahiptir..

Kayıyor…

Sonunda, size sadece Drupal kullanan Yahoo, Google, Metallica, FedEx, Novell, Disney, Warner Bros Müzik, Adobe, Nike, Belçika Krallığı ve diğerleri gibi büyük şirketler veya hükümetler olduğunu hatırlatıyorum..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector