İnsanların Web Sitelerini Ayarlarken Yaptığı 5 Hata

web sitesi kurulumunda hatalar


Şirketiniz, çevrimiçi mağazanız veya serbest çalışan bir kişi olarak bir web sitesi oluşturduğunuzda, çevrimiçi bir varlık oluşturmak ve markanızı tanıtmak için harika bir fırsattır. Web sitenizdeki her şey, markanızın arkasındaki ana fikirleri ve ürün ve hizmetlerinizi sağlayarak çözebileceğiniz sorunları aktaracak şekilde düzenlenmelidir..

Ancak, bir şey daha var. Google, sosyal medya, reklamlar ve diğer web siteleri aracılığıyla işletmenizi keşfettikten sonra web sitenizin insanların geldiği yer olduğunu her zaman aklınızda bulundurmalısınız. Temelde mağazanız, işinizin kilit noktası. Bu nedenle, web sitenizin ziyaretçilere bıraktığı ilk izlenim, kalacakları veya kalmayacaklarını belirleyen ana faktörlerden biri olacaktır..

Tanıtmaya başlamadan önce web sitenizin tasarımını, düzenini, yükleme hızını ve SEO’yu olabildiğince geliştirin. Hatalı bir web sitesi ile kaybettiğiniz trafiği geri almaktan daha fazla zaman ve çaba harcamak daha kolaydır. Güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmak kolay değildir, özellikle pazarlama stratejileri ve web tasarımı konusunda çok az deneyiminiz varsa veya hiç deneyiminiz yoksa.

İşletmelerin web sitelerini kurarken yaptıkları en yaygın hataları size gösterebiliriz, böylece her şeyin web sitenizle uyumlu olup olmadığını daha kolay öğrenebilirsiniz. Bu 5 şeyi düzleştirdikten sonra, işletmenizin gerçekten güvenebileceği güçlü bir web siteniz olacak.

1. Pazarlama Stratejisi ve İş Planı Eksikliği

Bir mağaza açtığınızda, insanların ilk gün önünde uzun kuyruklarda bekleyeceği anlamına gelmez. Birçok kişi web sitelerini kurdu ve aynı şeyi bekliyor, bir şekilde web sitelerinde sonuçlanan tonlarca ziyaretçi. Ne yazık ki, çekici bir alan adı size çok fazla trafik çekeceği anlamına gelmez.

İnternette milyonlarca popüler web sitesi var, bu yüzden biraz çaba göstermezseniz, insanlar asla web sitenizi bulamazlar. Web siteniz gelirinizin tek kaynağı ise, bu yutmak zor bir hap olabilir, ancak pazarlama stratejiniz üzerinde çalışmak her zaman işe yarar. İnsanların ilgisini uyandırmalı ve sitenizi bilerek bulmalarını sağlamalısınız ve bunu yapmanın birçok yolu vardır.

Başarılı bir iş yürütmek istiyorsanız, sıkı bir iş planına sahip olmak ve pazarlama stratejilerini uygulamak çok önemlidir. Zaman ve para yatırmaya başlamadan önce her şeyin planlanmış olması önemlidir. Web sitenizi mümkün olan en kısa sürede çalışır hale getirmek için acele edin, genellikle hiçbir yere götürmez.

Bir İş Planı Oluşturun

Eksiksiz bir iş planı düşündüğünüz kadar karmaşık değildir. Kesinlikle işinizde yapmanız gereken her küçük adımı kapsayan bir deneme değildir. Ancak, koşullar gerektirdiğinde doğru kararı vermenize yardımcı olabilecek güzel bir rehberdir..

Bir iş planı, aşağıdaki soruları olabildiğince iyi cevaplamakla ilgilidir:

 • Hedef kitleniz nedir ve hangi trendleri takip etmek istersiniz?
 • Hangi ürünleri ve hizmetleri satmak istiyorsunuz??
 • Hedef kitlenizin ürünlerinizle çözmek istediğiniz temel sorunları nelerdir??
 • Başka benzer işletmeler var mı? Eğer öyleyse, zayıf yönleri nelerdir??
 • Çevrimiçi varlığınızı oluştururken neye odaklanmak istiyorsunuz??

Rakipsiz Bir Pazarlama Stratejisi

Güçlü bir pazarlama stratejisi, atmanız gereken birkaç adım ve işinizde kullanmanız gereken birkaç yararlı araçtan oluşur. Ana hedef, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekmektir. Size hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek aşağıdaki kanıtlanmış yöntemleri gösterelim:

 • Popüler bir e-ticaret analiz aracını kullanın. Kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri Google Analytics
 • PPC (tıklama başına ödeme) ve SEO arasındaki temel farkları anlamak için biraz araştırma yapın
 • İşletmeniz için ne kadar çok sosyal medya profiliniz varsa o kadar iyidir. Bunlar, en çok insana ulaşabileceğiniz platformlardır.
 • Bir bağlı kuruluş pazarlama programına katılmayı düşünün ve en çok tercih edilen üçüncü taraf şirket aracılığıyla satış yapmaya başlayın

Pazarlama stratejiniz ve iş planınız üzerinde çalışmak çok fazla araştırma ve sıkı çalışma gerektirse de, sonuç olarak sizi güçlü bir web sitesine yönlendirecektir. Pazarlama stratejileri hakkında çevrimiçi forumlar, kılavuzlar ve videolar aramanızı öneririz çünkü insanlar bu konuyla ilgili fikirlerini paylaşmayı sever.

Eylemdeki en popüler stratejilerden bazılarını deneyerek, nasıl çalıştıklarını göreceksiniz ve işiniz için mükemmel olanı seçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, PPC ve SEO konusunda deneyimli değilseniz, daha derinlemesine bilgi gerektirdiğinden size yardımcı olmaya hazır bir profesyonel bulmakta tereddüt etmeyin..

2. Düşündüğünüzden Daha Zor

Deneyimsiz işadamları büyük miktarda gelir üreten bazı popüler web sitelerini gördüklerinde, bu akla ilk gelen şey: Kolay para! Sonra hızlı bir şekilde kendi web sitelerini kurmak ve ceplerini nasıl dolduracaklarını düşünüyorlar. Ne yazık ki, bu böyle çalışmıyor.

Bir web sitesi sadece müşterilerden sipariş almak ve ürünleri onlara göndermekle ilgili değildir. Geliştirilecek çok fazla küçük şey var. Potansiyel müşterileri sitenize gerçekten çeken ve ürününüzü satın almalarını sağlayan teknikleri bulana kadar deneme yapmak için çok zaman harcamanız gerekecektir. Tabii ki, sitenizin kusurlarını düzeltene kadar süreçte memnun müşteriler olacak.

Bir yerel işletme gibi, bir işletme web sitesi de her şeyi her gün düzenli tutmanızı gerektirir. Bir işletme bir makine gibidir, tüm parçaların yerinde ve düzgün bir şekilde bakımı gerekir, aksi takdirde sadece sorunlara neden olur. Bir web sitesi, bir kez ayarladığınız gibi kalan bir şey gibi görünebilir, ancak başarısını sağlamak için düzenli olarak değiştirmeniz ve iyileştirmeniz gerekir..

Her gün çalışmanız gereken şeylerin bir listesini oluşturabilir ve bitirene kadar birer birer gidebilirsiniz. Bu, web sitenizin bakımını tutarlı ve düzenli tutmanıza yardımcı olacaktır.

3. Ücretsiz Hosting Sağlayıcıları ve Kötü E-ticaret Platformları

Web’de ücretsiz barındırma sağlayıcılarının veya ücretsiz bir hizmet sağlayan premium barındırma sağlayıcılarının artan sayısı vardır. Çok fazla ücretsiz web hosting paketi mevcutsa, neden bir sunucu için ödeme yaparsınız? Bu ücretsiz hizmetler de her zamankinden daha hızlı ve birkaç dakika içinde kurabilirsiniz.

Ücretsiz hosting sağlayıcıları yüzeyde iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak aslında onları seçerek karşılaşabileceğiniz birçok sorun vardır. Örneğin, bu ücretsiz seçenekler tamamen size ait bir alan adınızın olmasına izin vermez. Sonuç olarak, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar işinizi ciddiye almaz ve bunun yerine başka bir web sitesi aramaz.

Premium web barındırma sağlayıcıları size ekstra özellikler bir sürü verirken, ücretsiz barındırma hizmetleri genellikle birçok şekilde web sitenizi sınırlayın. Web sitenize sosyal medya profillerini ekleyemezsiniz, bu da sizi zaten çok sayıda potansiyel ziyaretçiden keser. En kötüsü, web sitenizin herhangi bir kısmına sahip olmamanız.

Yüklediğiniz içerik, sunucunun sahibi olan şirkete de aittir. Yani, tüm bu dezavantajları göz önünde bulundurarak, gerçekten bu kadar sınırsız, sadece ekstra prim paketi barındırma paketine ayda 10 $ harcamak gerçekten mi? Gerçekten değil çünkü çok büyük farklılıklar var.

E-Ticaret Yazılımı Hakkında?

E-Ticaret platformları söz konusu olduğunda, yalnızca en popüler seçeneklerden birini seçmeye odaklanmalısınız. E-Ticaret’te çok sayıda büyük isim var ve inceleme siteleri, bloglar ve kullanıcılar tarafından onlar hakkında sayısız yorum okuyabilirsiniz..

Binlerce kişi belirli bir e-Ticaret yazılımı kullanıyorsa, düzenli olarak güncellendiğinden ve etkili olduğundan emin olabilirsiniz. İki tür e-ticaret platformu vardır:

 • Big Commerce, 3dcart ve Shopify gibi barındırılan e-ticaret platformları var
 • Eklentiler ve web sitenize yüklemeniz ve uygulamanız için gereken diğer yazılımlar gibi diğer özel çözümler. En popüler ikisi WooCommerce ve Magento

4. Web Sitenizi Blog’a Dönüştürme

WordPress genellikle blog yazarları için en iyi CMS olarak bilinir, ancak bir işletme web sitesi başlatmak isteyen herkes için önerilmez. Tipik olarak, WordPress, işletme sahiplerinin web sitelerini kurmadan önce düşünebilecekleri tek seçenektir. Bunun kötü olmasının nedeni, farklı türde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız platformun size fazladan çaba gerektirebilmesidir..

Beni yanlış anlamayın, WordPress gerçekten de en iyi ve en çok yönlü CMS’lerden biridir. Sadece bazı web sitelerinin belirli bir şekilde sınıflandırılması ve yapılandırılması gerekir ve bu platform her zaman gerekli kaynakları sağlayamaz. Ancak, her işletme web sitesinin yeni içeriğin sunulduğu bir blog bölümüne sahip olması gerekir. Web sitesinin SEO’su için harika ve çok sayıda organik trafik oluşturma potansiyeli var.

Ancak blogcuların oluşturduğu bir platformda web sitesinin tamamını kurmak kesinlikle tartışmalı bir fikirdir. Ayrıca, bir blog güçlü bir kaynak olabilir, ancak yalnızca orada içerik sağlamaya odaklanmamalısınız. Kesinlikle çok sayıda ziyaretçi çekebilir, ancak dönüşümü artırmak için web sitenizin diğer bölümlerinde de çalışmanız gerekir.

5. Kötü Pazarlama Mesajı ile Büyük Tasarım

Web sitenizin tasarımı güzel bir renk, yazı tipi ve iyi bir düzen ile temiz ve temizse, zaten başarının yarısındasınız demektir. Ziyaretçileriniz görünüşten kesinlikle memnun kalacaklar, ancak onları meşgul eden ve ilgi uyandıran bir şey eklemeniz gerekiyor. Çekici bir tasarım onları bir süre saklayabilir, ancak fırsatı değerlendirmezseniz, sonunda ayrılacak ve asla geri dönmeyecekler.

Açılış sayfanız, ziyaretçilerinizi işletmenizin ana hedefini özetleyen ve ürünlerinizle ilgili düzeltmek istediğiniz sorunlar hakkında fikir veren bir mesajla karşılamak için harika bir yerdir. Ayrıca, potansiyel müşterilerinize güven sağlayan ve onları ön sayfanızda kaydırma yapan çekici bir metin olabilir.

Denemeniz gereken bir diğer yöntem, içeriğinizin belirli bölümlerine eylem bağlantıları ve düğmeler eklemektir, böylece ziyaretçiler her zaman kontrol etmek için yeni bir şey olur. Bu şekilde, ziyaretçilerinizi sitenizdeki çok sayıda sayfa üzerinden yönlendiren eksiksiz bir rota oluşturabilirsiniz..

Tasarım ve iletmek istediğiniz mesajlar arasındaki dengeyi bulun. Sonuçta, kullanıcılar pazarlama mesajınız onları ilgilendirdiğinden web sitenizi ziyaret etti. Onları mesajınızdan daha ilginç bir tasarımla karşılamak sadece reddediyor.

Elbette, web sitenizi kurarken ve bakımını yaparken çok daha fazla hata yapabilirsiniz. Bunlar sadece size göstermek istediğimiz en popüler 5’di. Siteniz yayınlanmadan önce bunlar üzerinde çalıştığınızdan emin olun çünkü her biri trafiğinizi düşürebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map