Online Pazarlama Nedir? İşletmeniz için Neden Gereklidir?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Online Pazarlama Nedir? İşletmeniz için Neden Gereklidir?
0 12 мин.

--Online-pazarlama nedir


Müşteri bulmak ve marka imajı oluşturmak, bugün bir iş yürütmek için en önemli şeylerden biridir. Nike’ın çok fazla heyecanlı müşterisi olduğunu ve sadece harika ürünler ürettikleri için çok fazla ayakkabı sattığını görmüyorsunuz. Başarıları çoğunlukla markalarından ve çevrimiçi pazarlama ve reklamlara sürekli yatırım yaptıklarından kaynaklanmaktadır..

Gerçek şu ki, bir işletme online pazarlama çözümlerinden yararlanmıyorsa, pazarda başarısız olmaya mahkumdur. Köşedeki en sevdiğiniz marketten bahsetmiyorum. Sadece yerel halkın dikkatini değil, sürekli olarak daha fazla maruziyet gerektiren şirketler hakkında daha fazla konuşuyorum. Bu yüzden çevrimiçi pazarlamanın en önemli faydalarını özetleyeceğim.

Sadece okumaya devam edin ve çevrimiçi pazarlama çözümlerinizin işletmenizi nasıl bir sonraki seviyeye taşıyacağını bileceksiniz..

Çevrimiçi Pazarlamanın Tanımı

Çeşitli pazarlama araçları ve stratejileri hakkında bildiklerinizi genişletmeden önce, öncelikle çevrimiçi pazarlamanın ne olduğunu anlamanız gerekir..

Çevrimiçi reklamcılık ve internet pazarlaması gibi diğer kelimeler aynı anlama gelir. Şirketinizi ve ürünlerini halka açık tutmak için herhangi bir araç veya stratejidir. Bir çevrimiçi reklam çeşitli şekillerde olabilir. Bazıları açık ve şeffaf reklamlar yerine ince mesajlara dayanıyor.

Ancak, çevrimiçi pazarlama işinizi teşvik yolu oldukça basittir. Potansiyel alıcılar tarafından çevrimiçi bulunabilme yeteneğini artırarak şirketinizin itibarını artırır. İnsanlar sürekli bilgi arıyorlar ve geçmiş zamanların en sevdikleri mesleği internette gezinmek.

Belirli pazarlama araçlarından ve stratejilerinden yararlanırsanız, şirketinizin adını herkesin gözünün önüne getirebilir ve neler sunmanız gerektiğini görmeye teşvik edebilirsiniz..

Online pazarlamanın diğer bazı faydaları:

Müşterilerinizin çoğu şu an çevrimiçi

İnternet canlı bir yerdir ve 24/7 kullanan 3 milyar insana sahiptir, bu da orada pazarlamanızın en açık sebebidir. Pazarlamacılar her zaman müşterilere yaşadıkları yerde, alışveriş yaptıkları yerde, çalıştıkları yerde ve nereden bilgi alırlarsa ulaşmaya çalışıyorlardı. Artık internet o kadar popüler hale geldi ki pazarlamacılar potansiyel müşterilere nerede olurlarsa olsunlar ulaşabilirler.

bir son çalışma Amerikalıların yaklaşık% 80’inin interneti satın almak istedikleri ürünleri araştırmak için kullandığını göstermiştir. Aralarında yaklaşık% 58 oranında bir önceki yıl en az bir ürün satın aldı.

Düşük Maliyetli Bir Çözüm

TV reklamlarının maliyeti çok fazla ve reklam panoları da öyle. Pazarlama maliyetli bir iştir, ancak dijital pazarlama çok daha az maliyetlidir. Beni yanlış anlamayın, kendi fiyat etiketi var, ancak etkinliği göz önüne alındığında, büyük bir yatırım. Bunun nedeni, aslında sizden satın alma olasılığı yüksek olan kullanıcıları hedeflemeyi kolaylaştırmasıdır.

Diyelim ki Kopenhag’da spor malzemeleri satıyorsunuz. Reklamlarınızdan birini gazeteye yerleştirebilir ve aylık sabit bir ücret ödeyerek en iyisini umabilirsiniz. Binlerce kişi o gün veya hafta gazeteyi gözden geçirecek, ancak çok azı ürününüzle gerçekten ilgilenecek. Ayrıca, reklamlar bölümünü hep birlikte atlayabilirler.

Ancak, çevrimiçi olarak belirli bir kullanıcı grubunu hedefleyen reklamlar yerleştirdiyseniz ne olur? Aslında, ya “Kopenhag’da spor malzemeleri” arayan okuyucuları tam olarak hedefleseydiniz? Şimdi, tamamen farklı bir sohbete dayanıyoruz. İçeriğinizi önlerine almak ve sizden satın almalarını sağlamak için SEO veya PPC yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Diğer Pazarlama Araçlarından Daha Etkileşimli

Şirketler, önemli bir gerçek nedeniyle, işlerini sosyal medyada pazarlamak için milyonlarca dolar yatırım yapıyor; etkileşimli. Ayrıca, bilgi yayınladığınız bir web sitesine sahip olmak da iletişim kurmanın etkili bir yoludur.

Örneğin, belirli bir şekilde belirli sınırlamaları olan sınırlı bir süre teklifiniz varsa özellikle heyecan vericidir. Potansiyel alıcınızın kafası karışırsa ne olur? Ya daha fazla bilgi almak istiyorsa? Web sitenize veya sosyal medya sayfanıza bakabilirler. Soru sorabilir, belirli ayrıntıları okuyabilir veya doğrudan sizinle iletişim kurabilirler. Çevrimiçi alışveriş bile yapabilirler.

İki yönlü iletişim imkanına sahip olmak, olası müşterilerle olan ilişkinizi kesinlikle güçlendirebilir. Sadece ürünlerini satmaya çalışan bir iş görmeyecekler; bunun yerine güvenilir bir bilgi kaynağı görürler.

İnternet Her Zaman Erişilebilir

İşletmeniz günde yalnızca 12-16 saat açık olabilir, ancak internete 7/24 erişilebilir. Pazarlama ekipleri sizin için her gün çalışmayacak, ancak çevrimiçi pazarlama çözümleri çalışacaktır. Tüm müşterilerinize bir kerede erişemezsiniz, çünkü farklı programlara sahiptirler. Müşterilerin ihtiyaç duyduklarında ona ulaşabilmeleri için sürekli çalışan ve çalışan bir şeye ihtiyacınız olacak.

Web siteleri ve sosyal medya sayfaları bunun içindir. Her zaman müşterinizin mesajını alabilirler ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olana veya satın alma işlemi gerçekleştirene kadar iş saatlerini beklemek zorunda kalmazlar.

İzlemesi Daha Kolay

İnternet pazarlama, pazarlama, sonuçları izleme en zor sorunlarından birini çözer. Çevrimiçi pazarlama, kullanıcılarınızın etkinliğini izlemenizi ve web sitenizle ve içeriğiyle nasıl etkileşime girdiğini görmenizi sağlar. Aynı şeyi sosyal medya platformlarında da yapabilirsiniz ve stratejinizin etkili olup olmadığını görmenizi sağlar.

İşleri daha da iyi hale getirmek için kullanıcıların satın alma geçmişini, tercihlerini ve ilgi alanlarını da kontrol edebilir, böylece ilgi alanlarını daha iyi yansıtan hedefli teklifler yapabilirsiniz. Web sitesi ziyaretlerini izlemekten aldığınız bilgiler, çapraz satış kampanyaları için ihtiyacınız olan verileri de sağlar.

Yarışmanıza Ulaşabilirsiniz

Hangi işe girerseniz girin, bol miktarda rekabete sahip olmanız gerekir. İnsanlar yalnızca birkaç tıklama ile çok çeşitli ürünlere erişebilir. İster küçük yerel işletmeler, ister daha büyük çevrimiçi perakende satış mağazaları olsun, bir işletmenin rekabet edebilmesi çok önemlidir. Ancak bu ancak bir işletme internet pazarlama platformunu doğru kullandığında mümkündür. Potansiyel müşterilerinizin önüne rakiplerinizden daha erken çıkabilirsiniz.

Araştırma ve Geliştirme için Harika

Çevrimiçi pazarlamayı ne kadar çok kullanırsanız, müşterilerinizden o kadar fazla bilgi toplarsınız. Ayrıca, arama motoru sıralamalarında iyi bir yere ulaşmanızı sağlayacak, işletmeniz için anlamlı anahtar kelimeler araştırmanız gerekir. Anahtar kelimeleri doğru kullanırsanız, web sitenize trafik çeker.

En Popüler Online Pazarlama Yöntemleri

popüler-online-pazarlama-stratejiler

Çevrimiçi pazarlama araçları ve stratejileri yelpazesi sürekli genişlemektedir, bu da daha karmaşık stratejiler oluşturmamıza ve bunları daha rahat uygulamamıza olanak tanımaktadır. Ancak, asla modası geçmeyen bir dizi yıldız var.

Web Sitesi Geliştirme

Bir işletme web sitesi, hedef kitlenize ulaşmak için en önemli araçtır. Bunun nedeni basit; müşteriler her zaman belirli bir ürün veya hizmet hakkında bilgi bulmak ister. Web sitenizde onlara sağlayabilirsiniz.

Web siteniz, müşterilerinizin ürünleriniz ve hizmetlerinizle birlikte şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayacak bir varlık oluşturabilir. Bir web sitesi oluşturmak çok basit, ucuzdur, ancak bugün bir iş yürütmek için kesinlikle çok önemlidir.

Ücretsiz olarak bir web sitesi de oluşturabilirsiniz, ancak çevrimiçi varlığınız konusunda ciddi iseniz, siteye birkaç dolar yatırım yapmalısınız. Bu bir geliştirici tutmanız gerektiği anlamına gelmez. Basit şablonlarla kendi başınıza bir web sitesi oluşturabilir veya sürükle ve bırak üreticileri.

Ancak, bütçeniz varsa, özel bir web sitesi oluşturma konusunda kesinlikle daha iyi olacaksınız. Daha hassas işlevler ekleyebilir ve sitenin tasarımının zevkinize göre uyarlanmasını sağlayabilirsiniz.

SEM – Arama Motoru Pazarlaması

Arama motorları kolayca en çok kullanılan çevrimiçi araçlardır. İnternet erişimi olan herkes Google’ı kullanır, bu nedenle şirketinizi tanıtmak için harika bir yerdir. İşletmenizle ilgili anahtar kelimelerle karşılaşmak için kullanabilirsiniz. Arama Motoru Pazarlamasının iki ana yöntemi vardır: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Tıklama Başına Ödeme (PPC).

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Google, kullanıcılarının ilgili bilgileri ele geçirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bunu, botlarının dizine eklemek için web sitelerinde “taramasını” sağlayarak yaparlar. Bunu yaptıktan sonra, her bir sayfanın ne tür anahtar kelimeleri hedeflediğine bakarlar ve her sayfayı ne kadar optimize ettiklerine bağlı olarak sıralarlar.

Web sitenizde SEO yapmak tamamen ücretsizdir ve sürekli olarak sunduğunuz şeyi arayan kullanıcıları kazanacaktır. Tutarlı çalışma ve içerik üretimi gerektiren uzun vadeli bir stratejidir. İster kendiniz yapın, ister başka bir şirkete veya serbest çalışana dış kaynak kullanın, tamamen size kalmış.

Arama motorları sıralama algoritmalarını sıklıkla değiştirdiğinden, bu stratejinin başarısına birçok faktör katkıda bulunur.

PPC – Tıklama Başına Ödeme

Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı, hızlı sonuçlar elde etmek için mükemmeldir. Arama motorlarına web sitenizi listelerinin üstünde göstermek için ödeme yapabilirsiniz, bu da size hedef anahtar kelimenizden gelen trafiğin% 50’sinden fazlasını sağlayacaktır. Hemen maruz kalacaksınız, ancak bunun için arama motorlarına ödeme yaptığınız sürece.

Eposta pazarlama

E-posta pazarlama, hiçbir işletmenin kullanmayı unutmaması gereken bir şeydir. İşletmelerin mevcut müşterilerine ulaşmalarını sağlayan bir araçtır. Onlara bülten, bilgilendirici e-posta veya kupon gönderebilirler.

Ayrıca, size e-postalarını vermelerini sağlamayı başarırsanız, yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Kullanıcılar e-posta adreslerini genellikle ücretsiz içerik veya başka bir değer karşılığında değiştirir.

Sponsorlu Reklamlar

Birçok blog, YouTube kanalı ve her tür web sitesi reklam alanları sağlar. Hedef kitlenize bağlı olarak, reklamlarınızı sitelerine yerleştirerek oluşturdukları trafikten yararlanabilirsiniz. Reklamlarınız kitleleri için gerçekten alakalıyse, onu tıklama ve sizden bir şey satın almak için kullanma olasılığı çok yüksektir.

İçerik pazarlama

Çevrimiçi içerik, web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz dijital varlıklardan biridir. İşletmenizin ne yaptığına bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak çeşitli içerikler kullanabilirsiniz. Örneğin, sitenize kitlenizin ilgisini çekecek e-Kitaplar, eğitimler ve teknik incelemeler veya indirmeler ekleyebilirsiniz..

Herhangi bir nişte her zaman yardımcı ve ilgi çekici içeriğe ihtiyaç vardır ve bunun sağlanması değerli ödüller sağlayacaktır.

Sosyal medya pazarlamacılığı

Son yıllarda herkes ve köpekleri sosyal medya pazarlaması hakkında yazıyor. Yukarıda bahsettiğim gibi, çevrimiçi pazarlama söz konusu olduğunda gerçekten önemli bir konudur..

Sosyal Medya Pazarlaması, kitlenize faydalı cevaplar ve içerik sunarak onları geliştirme potansiyeline sahiptir. Hedef kitlenizle ücretsiz olarak etkileşim kurmak için mükemmel bir yer. Ayrıca mükemmel marka görünürlüğü sağlar ve itibarınızı artırmanıza yardımcı olur. Sitenize trafik çekmenize de yardımcı olduğunu belirtmiyoruz.

Sonuç olarak, Sosyal Medya Pazarlaması hiçbir işletmenin kaçırmaması gereken bir şeydir. Basit, ücretsiz ve güçlü bir yumruk olacak. Birkaç dolar yatırım yapmak istiyorsanız, potansiyel alıcıları tam olarak hedeflemenize izin veren ücretli reklamlar bile satın alabilirsiniz.

Sonuç

İşte aldın! Online pazarlamanın temelleri! Bu yöntemlerin çoğunda ilerleme kaydedilmesine rağmen, çok fazla öğrenme gerektirse de, teknoloji konusunda bilgili olmayan kişiler tarafından bile yapılabilir. Ancak sermayeniz varsa, bir pazarlama ekibi veya en az bir çevrimiçi pazarlama uzmanı kiralamak işinizin büyümesine yardımcı olacaktır.

Markanızı oluşturmak ve müşterileri çekmek için çevrimiçi olarak dallanmak konusunda ciddi bir şekilde düşünüyorsanız, çevrimiçi pazarlama başarısız olmaz. Sadece doğru şekilde yapmalısın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector