Paylaşımlı Hosting Planlarının Avantajları ve Dezavantajları

Paylaşılan-barındırma-avantajları-dezavantajları


Eğer bir işadamı ve ürününüz için bir web mağazası oluşturmak istiyorsanız, ya da sadece bir blog ya da web sitesi başlatmak isteyen bir hevesli yazar iseniz, yapmanız gereken en önemli kararlardan biri web barındırma seçmektir. Bu yazıda, paylaşılan barındırma planlarının avantajları ve dezavantajları hakkında konuşacağız, ancak piyasada bulabileceğiniz en iyi web barındırmalarından bazılarını ve özelliklerini de ele alacağız..

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Web sitenizi oluşturmak, yüklemek ve çalışır durumda tutmak için, tüm dosyalarınızı ve belgelerinizi saklamanız için alan sağlayacak bir web barındırıcısı bulmanız gerekecektir. Web sunucuları birçok ek hizmet sağlar, ancak bu makalenin ilerleyen kısımlarında bu konu hakkında konuşacağız.

Web hosting seçenekleri söz konusu olduğunda, üç alternatif vardır – paylaşılan hosting, VPS hosting ve özel hosting. Seçeceğiniz, ihtiyaçlarınıza, web sitenizin türüne ve boyutuna ve elbette bütçenize bağlıdır. Bu yazıda sadece paylaşılan barındırma planlarını ve bunların avantaj ve dezavantajlarını ele alacağız.

Paylaşılan barındırma planı, birden çok web sitesinin tek bir sunucuda depolandığı bir barındırma hizmetidir. Bu, bant genişliği, FTP ve e-posta hesaplarından veritabanı ve alana kadar her şeyi paylaşmayı, aynı zamanda bilgisayar işlemcisini, belleği ve sunucu ücretlerinin bakımını da içerir. Tek bir sunucuda saklanabilecek web sitesi sayısında bir sınırlama yoktur. Sayı onlarca ila binlerce arasında değişebilir. Kaynakların paylaşımı sayesinde, barındırma planlarının paylaşılması VPS ve özel barındırma planlarından çok daha ucuzdur.

Paylaşılan Hosting Planlarının Avantajları

Maliyet

Paylaşılan hosting planlarının en büyük avantajlarından biri ve en belirgin olanı elbette çok düşük bir maliyettir. Genellikle son derece makul oranlarda mevcuttur, bu da sıkı bir bütçede olan insanlar için büyük bir fayda olabilir..

Sunucu alanı ve diğer birçok özellik diğer web sitesi sahipleriyle paylaştığınızdan, web barındırma çok daha ucuz bir hizmet sunacak konumdadır. Aslında, günlük maliyeti web hosting pazarının son derece rekabetçi doğası nedeniyle birçok sunucu üzerinde 0.08 $ gibi düşük olabilir. Diğer kullanıcılarla alan paylaşacak olsanız bile, çoğu durumda aldığınız alan fazlasıyla yeterli olacaktır çünkü bu paylaşılan barındırma planlarının genellikle üzerinde hissetmeniz için çok fazla web sitesi yok yer eksik.

Basitlik

Paylaşılan barındırma planları, yönetilen barındırma temel kavramını çiziyor, bu da sunucunun sunucuların ve ilgili donanımın kendi veri merkezlerinde bakımını yaptığı anlamına geliyor. Bu, sunucular için karmaşık yönetim ile uğraşmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir; bu, bir sunucu çalıştırmak için yeterli teknolojik bilgi ve deneyime veya insan gücüne sahip olmayanlar için olduğu kadar basitçe sahip olmayanlar için de ideal bir çözümdür. tüm bu sorunlarla ilgilenmek ve işlerinin diğer yönlerine odaklanmak istemek.

Özelleştirme ve Kolaylık

Kullanıcıların paylaşılan barındırma deneyimlerini özelleştirmelerine ve yeni başlayanlar için bile tüm teknolojik yönün anlaşılmasını kolaylaştıran kontrol paneli ve web sitesi oluşturucu yazılımı gibi birçok kapsamlı araç vardır..

Kaynakları diğer kullanıcılarla paylaşmanıza rağmen, web sitesini kontrol paneli araçlarıyla kontrol eden bir web yöneticisi hala var. Bu aracın kullanımı gerçekten çok basit ve çok yönlüdür, bu da onu bir dereceye kadar özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Kontrol paneli aracı, kullanıcıların resim ve diğer dosyaları karşıya yükleme gibi web sitesi istatistiklerini gözlemleme gibi çeşitli özellikleri yönetmesine olanak tanır.

Bu özelleştirme seçeneklerini son derece uygun fiyatla birleştirdiğinizde başka bir avantaj elde edersiniz; Kolaylık. Paylaşılan barındırma planları ile, deneyimli profesyoneller ve uzmanlar tarafından yönetildiği için web sitesi yönetimi çok kolaydır, böylece zamanınızın çoğunu daha acil iş konularınıza ayırabileceksiniz. Buna ek olarak, kendi alan adınızda birden fazla e-posta hesabınız ve birden fazla veritabanınız da olabilir.

Paylaşılan Hosting Planlarının Dezavantajları

Verimlilik ve Çökmeler

Paylaşılan barındırma planlarının en büyük dezavantajlarından biri verimliliğidir. Bu, sunucunun diğer kullanıcılarla paylaşılmasıyla birlikte gelen sınırlı disk alanı ve bant genişliğinden gelir. Web siteniz o kadar büyük değilse bu çok fazla sorun yaratmasa da, çok fazla veri içeren büyük bir web siteniz varsa bant genişliği önemlidir.

Bu, paylaşılan barındırma planınızın başka bir üyesi trafikte, özellikle de aniden gelirse, arttığında ortaya çıkan performans sorunlarına benzer ortak bir sorundur. Bu, kendi web sitenizde daha yavaş bir performansa yol açabilir ve sayfalarınızın yavaş yüklenmesi, misafirlerinizi ve müşterilerinizi gerçekten rahatsız edebilir.

En büyük avantajlar arasında yer alan bir diğer önemli konu sık sık çökmelerdir. Bu, özellikle bir web barındırma, örneğin bir sunucuda binlerce web sitesi olduğunda anlaşılabilir bir durumdur. Bu durumlarda, kilitlenmeler ortak bir şey olacaktır ve bu paylaşılan barındırma planlarının bir parçası olan web sitesi sahipleri için çok fazla zaman kaybına neden olabilir..

Güvenlik

Paylaşılan barındırma planları söz konusu olduğunda güvenlik çok ciddi bir konudur. Aslında, en büyük güvenlik sorunu, büyük olasılıkla web sitelerini yönetmek ve sunucuya erişmek söz konusu olduğunda müşterilerine çok fazla özgürlük ve güç sahip web barındırma geliyor. Sunucu için çok fazla soruna neden olmak için genellikle tek bir hata yeterlidir. Bu yüzden hackleme çok nadir değildir ve birçok paylaşılan sunucu hack saldırılarına karşı çok hassastır. Paylaşılan bir barındırma planı istemcisinin saldırıya karşı özellikle savunmasız olmasına neden olan bir başka neden de, planın bir parçası olan herhangi bir web sitesinde gerçekleştirilen herhangi bir saldırı saldırısının bu paylaşılan barındırma planındaki diğer tüm web sitelerini etkileyip etkilemesidir..

En İyi Paylaşılan Hosting Sağlayıcıları

Zaten bahsettiğimiz gibi orada birçok web barındırma vardır ve bu çeşitli seçenekler sizin için doğru olanı bulmak kolay olmayabilir. Bu nedenle, paylaşılan barındırma planları sağlayan en iyi web barındırıcılarından bazıları hakkında konuşacağız.

BlueHost

Siteyi ziyaret et “

BluehostBlueHost, paylaşılan barındırma planları sunar, ancak VPS veya özel sunucularla gitmek istiyorsanız da kullanabilirsiniz. Ayrıca makul fiyatlarla hosting WordPress sunan en iyi web ana biridir. Paylaşımlı barındırma söz konusu olduğunda, birçok farklı seçenek vardır, ancak BlueHost paylaşımlı barındırma için aydan aya seçenekler sağlamaz. Bunun yerine yıllık plana kaydolmanız gerekir. Çok yıllık planlara kaydolursanız indirim de alırsınız. Örneğin, 3 yıllık bir plana kaydolursanız ayda yalnızca 3,95 ABD doları ödersiniz. BlueHost’un fiyat ve özellikler arasında büyük bir dengesi olduğundan, bu aslında en büyük avantajlardan biridir..

Paylaşılan Hosting Paketleri

Üç yıllık bir sözleşme için aylık 3,95 ABD doları fiyatlandırılan Basic paylaşılan barındırma planı ile BlueHost’ta kaldığınız süre boyunca sahip olacağınız ücretsiz bir alan adı alacaksınız. Ayrıca ücretsiz alan adı transferi, web sitenizin dosya ve klasörlerini saklamak için 100 GB alan, aylık olarak sınırsız veri aktarımı alacak ve bir web sitesini barındırabileceksiniz.

Plus paketi bir yıllık sözleşme için aylık 5,95 ABD dolarıdır; sınırsız depolama alanına, posta kutularına ve web sitelerine ek olarak bir anti-spam aracı da alacaksınız.

Prime planı genellikle bir yıllık sözleşme için aylık 14,99 ABD dolarıdır ve özel bir IP adresi, web sitesi yedeklemesi, iki istenmeyen posta önleme programı ve bir SSL sertifikası içerir. Sınırlı bir süre için, bu paketi üç yıllık bir taahhütle ayda sadece 5,95 $ karşılığında alabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayın!

Özellikleri

 • BlueHost kullanıyorsanız, spam’ı filtrelemenize ve e-postaları yönetmenize olanak tanıyan araçların yanı sıra birçok oluşturma aracı da kullanabilirsiniz. Web sitesi istatistiklerini toplamanıza ve alan adlarınızı yönetmenize olanak tanıyan araçlar da vardır.
 • Temel planla bile BlueHost ile 100 adede kadar e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Yeni sürüme geçirilmiş planlar, sınırsız sayıda e-posta oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, BlueHost’ta bir e-posta hesabı oluşturmakta sorun yaşamazsınız.
 • Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda, BlueHost çok hoş bir sürpriz. Üç anti-spam aracı vardır, ancak bir hotlink güvenliği de vardır. Ayrıca e-posta hesapları için filtreler tasarlayabilir, dosya ve klasörleri ve dizinleri bir parola ile koruyabilir veya çeşitli IP adresleri için kara listeler oluşturabilirsiniz.

BlueHost hakkında daha fazla bilgiyi detaylı incelememizde bulabilirsiniz..

InMotion Barındırma

Siteyi ziyaret et “

hareket halindeInMotion Hosting de çok çeşitli hosting planları sunmaktadır. Şirket, iş ortak barındırma olarak, ortak planlarının reklamını. Şu anda, iki yıl boyunca peşin ödeme yaparsanız, aylık ücret tutarınızı ayda sadece 3,99 $ yapan Başlangıç ​​planında% 50 indirim sunuyorlar. Bu küçük paket ücretsiz bir alan adı içerir ve 2 web sitesinin barındırılmasına izin verir.

Özellikleri

InMotion iş paylaşımlı barındırma planlarının avantajları çoktur, ancak birkaç tane öne çıkacağız:

 • cPanel web hosting – Bu özellik hesabınız üzerinde tam bir kontrole sahip olmanızı sağlar. Bu, özel komut dosyaları yüklemenize, yeni etki alanları ve yeni e-posta adresleri eklemenize olanak tanır, sorunsuz.
 • BoldGrid – bu, web sitenizi koda dokunmanıza gerek kalmadan istediğiniz gibi tasarlamanızı sağlayan inanılmaz bir WordPress uzantısıdır. Bu yeni başlayanlar için mükemmeldir, ancak daha deneyimli kullanıcılar da bu güçlü araçtan yararlanabilir. Daha fazla özellik için lütfen BoldGrid incelememize göz atın..
 • Para iade garantisi – Bu web barındırma temelde herhangi bir risk olmadan deneyebilirsiniz anlamına gelir 90 gün süren bir para iade garantisi alacak.
 • Ücretsiz reklam kredileri – eHost’taki her yeni barındırma planı Google, Yahoo veya Bing için 100 $ reklam kredisi alır. Bu parayı web sitenize daha fazla trafik çekmek için kullanabilirsiniz.
 • Mükemmel hız ve performans
 • Nadiren çöken çok kararlı bir web barındırma – çalışma süresi ve performans testini buradan kontrol edin.

iPage

Siteyi ziyaret et “

IpageSon, ama en az değil en iyi web barındırma listemizde iPage, hızla daha popüler hale gelen bir web barındırma hizmeti. Potansiyel ve bazı şaşırtıcı özelliklere sahip ve paylaşılan barındırma, VPS, adanmış sunucular ve WordPress barındırma planı da dahil olmak üzere çok sayıda web barındırma planı sunuyor. Bununla birlikte, iPage aylık paylaşılan barındırma planları sunmaz ve seçebileceğiniz minimum sözleşme süresi bir yıldır. İki ve üç yıllık ortak barındırma sözleşmeleri de mevcuttur. Bir yıllık paketin fiyatı aylık 11,95 $ ve maalesef daha uzun vadeli bir seçenekle gitmeye karar verirseniz indirim yok.

Özellikleri

 • Web sitesi oluşturucuyu bırakın ve sürükleyin – iPage ile bir web sitesi oluşturmak için birçok seçenek var, ancak bu seçenek çok fazla teknik bilgiye sahip olmayan insanlar için en güvenli seçimdir.
 • E-Ticaret – iPage yerleşik bir özellik olarak çevrimiçi bir mağaza sağlar, bu nedenle ürünlerinizi satacağınız bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, iPage sizin için doğru seçimdir.
 • Güvenlik özellikleri – iPage, e-postalarınız için kötü amaçlı yazılımdan koruma gözetimi sağlar. Ayrıca yıllık plan üzerinden satın alınabilecek SSL sertifikaları da yıllık 31,99 ABD dolarıdır..
 • Müşteri hizmetleri – Bu web barındırıcısı mevcut en iyi müşteri hizmetlerinden birine sahiptir ve gece veya gündüz istediğiniz zaman telefonla veya sohbetle iletişime geçebilirsiniz..
 • Para iade garantisi – iPage, web barındırma paketi için 30 günlük para iade garantisi sunar.

Derinlemesine iPage incelememizde daha fazla özellik ele aldık ve bu şirketin artıları ve eksileri hakkında tartışıyoruz.

Sonuç

Şimdi makalemizin sonuna geldi ve şimdi web hosting nasıl çalışır ve en büyük faydaları ve paylaşılan barındırma planları dezavantajları daha iyi anlamak umuyoruz. Ayrıca, en iyi web barındırma hizmetlerinden bazılarını kapsamamızın, özellikle web’in büyüklüğünü hesaba kattığınızda, çok fazla web barındırma ve özelliklerini analiz etmenize gerek kalmadan, kararınızı daha kolay ve daha hızlı hale getirmenize yardımcı olacağını umuyoruz. hosting pazarı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map