PHP ile Web Sitenizi Oluşturma (Avantajlar ve Dezavantajlar)

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'PHP ile Web Sitenizi Oluşturma (Avantajlar ve Dezavantajlar)
0 7 мин.

php ile web sitenizi oluşturma


PHP (Köprü Metni Önişlemcisi), 2013 yılında 240 milyondan fazla web sitesine ve 2,1 milyon web sunucusuna yüklenen veritabanları ve gelişmiş işlevselliği olan web uygulamaları ve web siteleri oluşturmak için web programcıları tarafından kullanılan bir sunucu tarafı komut dosyası dilidir.

Web sitelerinin çoğu PHP, ancak bazıları Flash, ASP, Java, Python, Ruby veya yalnızca HTML, CSS ve JavaScript’te yapılır, ancak bunların veritabanı veya karmaşık özellikleri yoktur. HTML’nin aksine, PHP veritabanlarıyla bağlantı kurabilir, genel HTML kodu oluşturabilir ve hatta sunucunuzu tüm HTML dosyalarını PHP ile işleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz, böylece web sitenizin gerçek kaynak kodu kopyalanamaz veya görülemez.

PHP’nin birden fazla sürümü vardır ve aralarında yeni MyPQL ve SQLite desteği ve diğer küçük özelliklerle birlikte yeni bir OOP modelinin göründüğü PHP 4 ve PHP 5 arasında büyük farklılıklar vardır..

PHP dosyalarının .php, .phtml veya .php5 gibi çeşitli uzantıları vardır ve bunlar PHP kodu içerebilir ancak HTML, JavaScript veya CSS içerebilir.

PHP, dinamik sayfa içeriği oluşturma, oluşturma, açma, okuma, yazma, bir sunucudaki dosyaları silme ve kapatma, form verilerini toplama, çerez alma ve gönderme, silme ekleme, veritabanında veri değiştirme, kullanma gibi birçok yararlı şey yapabilir. erişimi, verileri şifrelemek ve görüntü, PDF dosyaları, Flash filmler, XHTML ve XML metin dosyalarını çıktılamak için.

PHP, web siteleri oluşturmak için kullanılan en popüler programlama dili olsa bile, bazı dezavantajları vardır: karmaşık proje deneyimi, açık kaynak kodu, hata ayıklama araçlarının eksikliği, paket yönetimi, verimlilik, sürekli değişiyor, tutarsızlık ve sözdizimi.

Karmaşık proje deneyimi gerektirir

Büyük ve karmaşık projelerde, daha deneyimli PHP programcılarından deneyim veya yardıma ihtiyacınız vardır, çünkü bir çok kitaplık ve bir özellik yapmanın birçok yolu vardır, ancak uygun olanı seçemez veya tam olarak bulamazsınız. Ne istiyorsunuz.

Açık kaynak kodu

Genellikle, görünmekte olan her şey çalınabilir ve kendi müşterileriniz veya diğer web programcıları tarafından çalınabilen ve orijinal çözüm veya fikirle gelseniz bile diğer projelere koymak için PHP kaynak kodu için aynıdır..

Hata ayıklama araçlarının olmaması

PHP’de hata ve uyarıları bulmak için hata ayıklama araçlarına ihtiyacınız vardır, ancak sorun Python gibi diğer programlama dillerine kıyasla bunlardan sadece birkaçıdır..

Paket yönetimi

PHP, Python’un aksine, diğer programcılara paketleri yazabilen, oluşturabilen ve paylaşabilen kötü paket yönetimine sahiptir, böylece söz konusu eklentiler aracılığıyla birden fazla proje arasında bağlantı kurabilirler.

verimlilik

Genel olarak, aynı zamanda hız ve üretkenliğiniz yoktur ve PHP verimlilik karşılığında hız sunar, Ruby on Rails web çerçevesi hız karşılığında üretkenlik sunar.

Sürekli değişiyor

PHP’nin yeni sürümleri, hataların çözümleriyle ve yeni özelliklerle sürekli olarak görünür, ancak aynı zamanda yeni bir sürüm yayınlanana kadar bir çözümü olmayan yeni hatalarla görünür ve bu gerçekten sinir bozucu olabilir.

Tutarsızlık

Başlangıçta, PHP özellikle amatörler için bir araç olarak yaratıldı, bu yüzden çok fazla tamamen rastgele fonksiyona, rastgele parametre sırasına ve diğer rastgele özelliklere sahip.

Sözdizimi

Programlama dillerinin çoğu, kodunuzu istediğiniz gibi düzenlemenize izin verir, programcı olmayanlar için bile okunabilir hale getirir, ancak İngilizce biliyor, PHP’de bunu yapamazsınız, PHP’yi bilmiyorsanız sözdizimini anlamak zordur.

Tabii ki, PHP dilinin de avantajları vardır: hızlı ve kolay, büyük topluluk, veritabanlarıyla yüksek uyumluluk, çöp toplama, çapraz platform, güvenli mod, güvenlik, yüksek getiri, gömme ve maliyet.

Çabuk ve kolay

PHP betiğinin uygulama dili, bazı C ++ öğeleri ve Java ve Perl’den sözdizimi bölümleriyle C’dir, bu nedenle, özellikle genel amaçlı ve web geliştirme için kullanmak istiyorsanız, temel öğeleri öğrenmek ve kullanmak kolaydır..

Büyük topluluk

Çok popüler olan PHP, farklı sorunlara çeşitli çözümler içeren web siteleri, bloglar ve forumlar, birçok proje için yeni fikirler, özel kaynaklar, bilgiler ve hatta PHP işleri içeren büyük ve büyük bir topluluğa sahiptir..

Veritabanlarıyla yüksek uyumluluk

PHP, dBase, IBM DB2, InterBase gibi birden çok veritabanı sürümü ile son derece uyumludur, ancak özellikle aynı anda çok sayıda bağlantıyı koruyabilen MySQL ile uyumludur. MySQL ile birlikte PHP, ölçeklenebilir ve güçlü uygulamalar ve web siteleri oluşturmak için kullanılabilir.

Çöp toplama

PHP, söylediğinizde, komut dosyası sona erdiğinde veya bir işlev bulunduğunda çalışan çöp koleksiyonuna sahiptir.

Platformlar arası

Tüm PHP uygulamaları ve web siteleri, Unix, Windows veya Mac işletim sistemi hakkında ve kullanılan sunucu türünden bağımsız olarak herhangi bir platformda çalışır.

Güvenli mod

Bazı problemler durumunda, PHP güvenli modu kullanarak bunları düzeltmek için kullanılabilir, bu işlevler özellikle ISP (internet servis sağlayıcıları) tarafından çok sevilir ve bunun üzerine PHP kısıtlı bir ortamda kod yürütülmesine izin verir.

Güvenlik

PHP, yüksek güvenlik standartlarına sahiptir, çünkü güçlü, popüler ve esnektir, bu nedenle üçüncü bölüm kitaplıklarında bile, bu kararlı ve güvenli kalır.

Maliyet

PHP sunucuları indirmek ve yüklemek için ücretsizdir ve çok popüler olduğu için, ucuz programcıları kolayca bulabilirsiniz, böylece 10 PHP programcısı size 1 Ruby on Rails programcısı gibi mal olur ve kütüphanelerin çoğu ücretsizdir..

Yüksek getiri

Web programcıları, ziyaretçileri ya ürün satışları yoluyla ya da diğer eylemlerle aboneliklerle katılımlarını sağlamak için dinamik web siteleri oluşturmak amacıyla PHP kullanırlar, böylece diğer programlama dillerinde yapılan diğer web sitelerinin ziyaretçilerinden daha sık geri dönmeye eğilimlidirler..

Gömme

Birçok düşük seviyeli programcı bazen PHP’yi HTML ile karıştırır, çünkü her iki dili de aynı dosyada görürler, HTML, JAVASCRIPT ve CSS’nin yanında PHP’nin uygulanması kolaydır.

Sonunda, PHP’nin bu dünyada hiçbir şey olmadığı gibi mükemmel olmadığını, ancak dezavantajlardan çok daha fazla avantajı olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla, bu programlama dilini öğrenmeye başlamayı planlıyorsanız veya onunla bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, tereddüt etmemelisiniz..

Güvenilir bir PHP barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, InMotion Hosting’i öneriyorum.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector