Prestashop İncelemesi – Profesyonel Online Mağaza için İyi mi?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Prestashop İncelemesi – Profesyonel Online Mağaza için İyi mi?
0 8 мин.

prestashop incelemesi


PrestaShop, hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi satış yapmanızı sağlayan ücretsiz bir e-ticaret çözümüdür. Ayrıca kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanıza izin verir ve bu çevrimiçi mağaza ile aslında kendi alan adınıza, kendi web barındırıcınıza sahip olabilir, İçerik gibi diğer e-ticaret içerik yönetim sistemine kıyasla istediğiniz kadar ürün listeleyebilirsiniz. hız.

Temel olarak, PrestaShop geliştiriciler yazılımlarını kullanmak için sizden aylık bir ücret almazlar ve satılan her bir öğe için komisyon almazlar. Tabii ki, hala alan adını aylık veya on yılda bir ödemek zorunda ve ayrıca web barındırma ödemek zorunda. Ayrıca, hala kredi kartı işlemcinize komisyon ödemeniz gerekiyor. Ancak bu üçü PrestaShop yazılımından bağımsızdır. Bunun dışında gerçek program için size hiçbir maliyeti yoktur.

PrestaShop’un Özellikleri

Yazılım çok gelişmiş ve sadece bakarak, çok profesyonel olduğunu görebilirsiniz ve her türlü ürünü listeleyebilirsiniz. Örneğin, temel olarak posta ile gönderilen normal ürünleri listeleyebilir, sanal ürünleri de listeleyebilirsiniz. Temel olarak, bir demo üzerinde görebileceğiniz tüm PrestaShop özelleştirilebilir ve ek olarak PrestaShop ek modüller indirerek web sitesine belirli özellikler eklemenize bile izin verir. Modüller, menüler, slayt gösterileri, haritalar, afişler gibi mağaza özelliklerinizi oluşturmak ve üzerine yerleştirmek için kullanılır. PrestaShop’un tüm yönetimi yönetmesi nedeniyle tüm kullanıcı arabirimini bu şekilde değiştirebilirsiniz CMS burada modülleri kullanarak içerik.

prestashop özellikleri

Dolayısıyla, bir ürün kategorisine tıklarsanız, ürünleri listeye veya ızgaraya göre görüntülemenize izin verme gibi harika özelliklere sahip olduğunu da görebilirsiniz. Kategorileri genişletebileceğiniz özel bir bölüme sahiptir ve ayrıca öğeleri renkten sonra filtrelemenize izin veren katmanlı bir navigasyon sistemine sahiptir. Ürünleri fiyata göre filtrelemenize yardımcı olan bir kaydırıcı da var.

PrestaShop, menülerinizin daha iyi görünmesini sağlamak, müşterilerinizin daha kolay kontrol etmesini sağlamak için JavaScript kullanan modern özelliklere sahip gelişmiş bir alışveriş sepeti yazılımıdır. Ayrıca birden fazla para birimi ve dil ekleyebilirsiniz. Mağaza bilgileri, harita ve sosyal düğmeler ekleyebilirsiniz.

Ve ürün satın almaya gittiğinizde, ürün sayfası güzel ve temiz görünüyor, bir kırıntı ve üç sütun var. Radyo düğmeleri ve açılır menülerden renkler, boyutlar seçebilirsiniz. Ek iliştirebilirsiniz. Müşterilerin tişörtler gibi ürünleri özelleştirmesine izin verebilirsiniz.

SSL, kişi kontrol ettiğinde ödeme işlemi hakkında daha güvende hissettiği için ekleyebilir ve ayrıca bir sayfalık ödeme ve misafir çıkışını da etkinleştirebilirsiniz. Bu eşsiz ve çok havalı bir şey. Bir mağaza işlettiğinizde çevrimiçi olan temel endişelerden biri, müşterinizin web sitenizde kolayca gezinip ürün satın alabilmesidir..

Ayrıca listelerde öğeleri tanıtmak çapraz olabilir, öğeleri karşılaştırmak için ekleyebilirsiniz. Ayrıca, SEO seçeneklerini etkinleştirdiyseniz PrestaShop URL’nizi yeniden yazar.

PrestaShop Nasıl Kurulur?

Sistemi web sitenize yüklemeye başlamak için, içerik yönetim sisteminin en son sürümlerini indirebileceğiniz PrestaShop.com adresine gidin. PrestaShop’u indirdikten sonra, zaten kullanabileceğiniz bir FTP istemcisi yüklemelisiniz..

Ardından, PrestaShop indirilen dosyaları web barındırma kökünüze yüklemeniz gerekir. Önce indirilen dosyaları açmayı unutmayın. Web barındırıcınıza sürükleyip bırakma yöntemini kullanabilirsiniz. Ayrıca, dosyaları kökünüzden public_html adlı klasöre yüklemelisiniz..

Yüklemeyi bitirdikten sonra, tarayıcınıza PrestaShop’un yüklendiği dizine gitmeniz ve kurulum asistanını takip etmeniz gerekir. Dili vb. Ayarlayabilirsiniz. Yükleme sırasında sorun yaşamamak için 777’ye dosyalarınıza ve klasörlerinize izin vermeniz gerekir.

Bir sonraki adım, mağaza adınızı, ana etkinliğinizi, ülkenizi, mağaza saat diliminizi, hesabınızı, adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi yazmaktır. Son adımlardan biri, veritabanınızı yapılandırmaktır, böylece veritabanı sunucusu adresi, veritabanı adı, veritabanı girişi, veritabanı şifresi ve tablo önekine ihtiyacınız vardır.

Bir veritabanı oluşturmak için, sadece veritabanları bölümüne gidip exampleScpanel adresinde bulunan ve MySQL veritabanlarına tıkladığınız cPanel’e gitmeniz yeterlidir. Burada bir isim, şifre ile bir kullanıcı adı kullanarak bir veritabanı oluşturursunuz. Artık kullanıcıyı veritabanınıza ekleyebilir ve tüm ayrıcalıklar seçeneğini belirleyebilirsiniz. Verileri kopyalayın ve PrestaShop kurulum asistanına yazın. Veritabanı bağlantısını bile test edebilirsiniz.

Kurulumdan sonra, kurulum dizinini FTP kökünüzden silmeniz ve yönetici klasörünü FTP’den yeniden adlandırmanız gerekir. Şimdi yönetici panelinize giriş yapabilirsiniz.

Ancak, günümüzde PrestaShop’u, yukarıda belirtilen tüm adımları gerçekleştirmeden Softaculous veya cPanel’de bulunan başka bir tek tıklamayla yükleyici kullanarak sadece birkaç dakika içinde kurabilirsiniz. Tek tıklamayla yükleyici dosyaları yükler ve veritabanını oluşturur.

PrestaShop e-Ticaret web siteniz için güvenilir bir web hosting arıyorsanız, InMotion Hosting’i tavsiye ediyoruz. Premium çevrimiçi destek ile uygun fiyatlı, işletme barındırma hizmeti sunarlar. PrestaShop’u sadece birkaç tıklamayla web sitenize kurabilirsiniz.

tek tıklama prestashop inmotion hosting yükleyin

InMotion + Free Domain tarafından Prestashop Hosting

InMotion’daki tüm işletme barındırma planları SSD’leri, ücretsiz alan adını, ücretsiz yedeklemeleri, ücretsiz pazarlama kredilerini ve daha fazlasını içerir. 

Şimdi başla! – 4,19 $ / aylık »

PrestaShop Panosuna Genel Bakış

Gösterge tablosuna girdikten sonra siparişleriniz, borsalarınız, terk edilmiş alışveriş sepetleriniz, stokta olmayan ürünler vb. İçin istatistikleri görebilirsiniz. Yeni mesajlar ve ürün incelemeleri için kullanılabilir bildirimler vardır. Ayrıca benzersiz ziyaretçiler, trafik kaynakları ve ziyaretlerle ilgili istatistikleri de görebilirsiniz.

Katalog menü öğesinde yeni ürünleri, kategorileri, ürün özelliklerini, ürün özelliklerini, üreticileri, etiketleri, tedarikçileri, ekleri düzenleyebilir, silebilir, görüntüleyebilir veya ekleyebilirsiniz..

prestashop kontrol paneli

Siparişleri, faturaları, mal iadelerini, teslimat gemilerini, kredi gemilerini, durumları ve sipariş mesajlarını siparişler menü öğesinde görebilirsiniz..

Müşteriler menü öğesinde müşterileri, adresleri, grupları, alışveriş sepetlerini, müşteri hizmetlerini, kişileri ve başlıkları görebilirsiniz..

Fiyat kurallarında, alışveriş sepeti kurallarını, katalog fiyat kurallarını ve pazarlama ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Burada ayrıca bir pazarlama kampanyası ve kuponlar oluşturabilirsiniz.

Modüllerde, modülleri, temaları yönetebilir ve nakliye ve nakliye sırasında taşıyıcıları ve tercihleri ​​görebilirsiniz..

Sonraki, dilleri, bölgeleri, ülkeleri, eyaletleri, para birimlerini, vergileri, vergi kurallarını ve çevirileri yönetebileceğiniz yerelleştirmedir.

Tercihlerde genel siparişler, siparişler, ürünler, müşteriler, temalar, SEO, URL’ler, CMS, resimler, mağaza kişileri, arama, bakım, coğrafi konum ile ilgili kendi tercihlerinizi belirleyebilirsiniz..

Bunlar PrestaShop kontrol panelindeki en önemli öğelerdir, ayrıca gelişmiş parametreler, yönetim, istatistikler ve cs blog gibi diğer öğeleri de düzenleyebilirsiniz.

InMotion Hosting ile Mağazanıza Bugün Başlayın

Zaten bir PrestaShop web siteniz var mı? InMotion’ın uzmanı, mağazanızı sunucularına aktarmanıza ücretsiz yardımcı olacaktır!

Şimdi başla! – 4,19 $ / aylık »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector