Profesyonel Web Siteleri Oluşturmak İçin En İyi Joomla Alternatifleri

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Profesyonel Web Siteleri Oluşturmak İçin En İyi Joomla Alternatifleri
0 13 мин.

en iyi joomla alternatifleri


Joomla hala web sitesi oluşturmak için en iyi seçeneklerden biridir, ancak Joomla’yı herhangi bir nedenle kullanmak istemiyorsanız, oldukça iyi alternatiflerin olduğunu bilmelisiniz.. Her şeyden önce, Joomla 2005’ten beri var olan tanınmış bir CMS’dir.

Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur, yani kaynak kodu her zaman değiştirilebilir. Popülerliği zamanla arttıkça, Joomla’nın yazılımının geliştirilmesine az çok katkıda bulunan büyük bir web tasarımcıları, programcılar ve diğer profesyoneller topluluğunu da doğurdu..

Bu CMS yeni başlayanlar ve daha ileri düzey kullanıcılar için de önerilir. Başlaması daha kolay olabilecek başka CMS seçenekleri olmasına rağmen, Joomla hala dünya çapında binlerce profesyonel tarafından çok çeşitli güvenilir web siteleri oluşturmak için kullanılıyor.

Bununla birlikte, daha kolay her zaman daha iyi değildir, bu yüzden birini seçmeden önce bunları ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırmanız gerekir. Joomla kullanmanın ana avantajlarından biri, web sitenizi genişletmek ve geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilmenizdir..

Her zaman hayal ettiğiniz web sitesini oluşturabileceğiniz çok sayıda uzantı, düzeltme ve tema var. Tabii ki, tüm sisteme alışmak ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek çok zaman alıyor.

Başlamak istediğiniz web sitesinin türüne bağlı olarak, bazı ek işlevler eklemeniz ve bunlarla çalışmanız gerekir. Ciddi bir kişisel veya iş web sitesi istiyorsanız, çekirdek Joomla CMS tek başına sizin için yeterli olmayabilir, ancak uzantıları nasıl kullanacağınızı öğrenmek kesinlikle çabaya değer.

Şimdi diğer bazı yararlı CMS’lerin yanı sıra önerdiğimiz SaaS hizmetleri hakkında konuşalım.

Joomla Alternatifleri Olarak En İyi 3 CMS

WordPress

Siteyi ziyaret et “

wordpress en iyi joomla alternatifBu, bugünlerde gerçekten popüler olan başka bir büyük CMS ve aynı zamanda birçok kişi tarafından sunulan en basit ücretsiz seçenek olarak kabul ediliyor. Barındırma hizmetlerini kullanabilir veya sadece kendi barındırma sisteminize WordPress ekleyebilir ve ardından web sitenizi oluşturabilirsiniz.

2016 yılında, WordPress tarafından desteklenen kendi kendine barındırılan web siteleri, o zamandaki verilere göre zaten Web’deki tüm web sitelerinin% 20’sini oluşturuyordu. Gerçekten iyi bir seçim çünkü web siteniz üzerinde çok daha fazla kontrole sahipsiniz, özellikle de sitenizi başlatırken bazı iş hedefleriniz varsa.

WordPress’i bir barındırma seçeneği olarak seçerek, kişisel blog gibi bir tür basit bir web sitesi başlatabilir ve reklamları veya herhangi bir ticari içeriği görüntüleyemezsiniz. Öte yandan, ücretsizdir ve bununla birlikte bir alt alan adı da alırsınız.

WordPress başlangıçta basit bir blog CMS idi, ancak daha sonra dünyadaki birçok işletme tarafından kullanılan büyük bir sistem haline geldiği pek çok özellik, eklenti ve güncelleme eklendi. Ayrıca, hataları düzeltmek, platformu geliştirmek ve günlük olarak geri bildirim sağlamak isteyen birçok insanla kendi topluluğuna sahiptir..

WordPress ile ilgili bir başka harika şey, çok yönlülüğüdür ve çevrimiçi mağazalar, forumlar, portföyler, restoranlar, bloglar vb.Gibi çok çeşitli web sitelerinin temelini oluşturur. Tamamen güvenilirdir ve çalışmak için doğru eklentileri seçerseniz, bu CMS ile kesinlikle harikalar yapabilirsiniz..

Drupal

Siteyi ziyaret et “

drupal en iyi joomla alternatifÖnceki iki CMS platformu olarak, Drupal’ın kaynak kodu da özgürce değiştirilebilir ve onu birçok yönden desteklemeye devam eden değerli tasarımcı ve profesyonel topluluğuna büyük ölçüde güvenir..

Ayrıca, Drupal forumları aracılığıyla size gerekli bilgileri sağlayabilecek birçok uzman var ve sıkışıp kalmanız durumunda size yardımcı olabilecek birini bulmak da çok kolay.

Drupal eklentileri ve temaların tümü doğrudan Drupal topluluğundan indirilebilir, yani tamamen güvenilirdir ve her zaman ne elde ettiğinizi bilirsiniz. Bu CMS, birinci sınıf kullanıcı ve menü yönetimi sağlarken, her türlü mobil cihaz için uygun olan duyarlı web siteleri oluşturmak için de idealdir.

Örneğin sosyal bir ağ gibi topluluk tabanlı bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, Drupal sizin için olağanüstü bir seçimdir. Kullanıcılarınızı yönetici olarak ayarlamak ve yönetmek çok kolaydır. Kullanıcılarınızın erişimini kontrol edebilir ve isterseniz benzersiz, özel roller oluşturabilirsiniz.

Drupal genellikle en son sürümlerini kullanmanızı önerir, çünkü daha eski bir sürümü sık sık kullanmak uyumluluk sorunlarına yol açar. CMS söz konusu olduğunda gelişmiş olanlardan biridir, bu yüzden kodlama ve web tasarımı konusunda bazı bilgilerle açık bir şekilde daha iyi anlaşacaksınız..

Yeni başlayanlar olarak daha basit web sitelerine başlamak hiç sorun değil, oldukça hızlı bir şekilde alışabilirsiniz ve topluluk çok yardımcı olur. Yeni başlayan bir site olarak karmaşık ve talepkar bir web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, tam potansiyeliyle çalıştığından emin olacak bir Drupal uzmanı tutmaya hazır olmalısınız..

concrete5

Siteyi ziyaret et “

concrete5 en iyi joomla alternatifConcrete5 daha önce bahsettiği alternatifler kadar popüler olmayabilir, ancak son incelemelere ve geri bildirimlere göre, bunu deneyen insanlar genellikle tatmin olur ve başka bir seçenek bile düşünmezler. Bunun nedeni, bu CMS’nin sürekli olarak gelişmesi ve her açıdan kullanıcı dostu ve mantıklı olacak şekilde tasarlanmasıdır.

Web tasarımında çok az veya hiç deneyimi olmayan karmaşık, güzel web siteleri oluşturabilirsiniz. Bir rehbere ihtiyacınız varsa, topluluk tarafından oluşturulmuş çok sayıda yararlı belge mevcuttur. Forumları, kılavuzları ve biraz denemeyi birleştirerek arayüze hızlı bir şekilde alışabilirsiniz.

Concrete5 için daha popüler platformlardan daha fazla eklenti ve tema yok, ancak hala popülerliği artıyor ve pazarı genişletmek isteyen tonlarca yeni tasarımcıyı çekiyor. Eklentiler her zaman otomatik olarak güncellenir ve bunları doğrudan kontrol panelinden yükleyebilirsiniz.

Onlar hakkında başka bir harika şey, şu ana kadar birbirleriyle herhangi bir şekilde çatışan hiçbir eklenti olmamasıdır, bu kesinlikle diğer CMS platformlarında geçerli değildir. Aslında, örneğin WordPress için bulabileceğiniz eklentilerden çoğu zaman daha güvenilirdir, bu da aynı anda birden fazla eklenti kullanmayı daha kolay hale getirir.

Sonuçta, Concrete5’in işlevsellik açısından CMS sıralamasına göre beklenenden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz, bu yüzden kesinlikle denemeye değer.

Joomla Alternatifleri Olarak Değerlendirilecek İlk 3 SaaS

Wix

Siteyi ziyaret et “

wix en iyi joomla alternatifGenel olarak SaaS web sitesi üreticileri söz konusu olduğunda Wix oldukça popüler bir markadır. Her şey 2006 yılında Flash tabanlı bir sürükle ve bırak yazılımı bulduklarında başladı ve web siteleri oluşturmak için basit bir çözüm sundu. Platformları o zamandan beri çok gelişti ve şimdi birlikte çalışacak birçok pazarlama aracı ve diğer yeni özellikleri var, bu da işletmelere tamamen uygun hale getiriyor.

Elbette, kodlama konusunda deneyimi olmayan bir işadamı genellikle en kolay ve en etkili çözümü ister ve Wix ile tam olarak bunu elde edersiniz. Flash dönemlerinden sonra hala mümkün olduğunca basit tutmak istiyorlardı. Gözünüze çarpan bir şey, arayüzlerinin gerçekten çekici olmaması, ancak araçlarla ve unsurlarla çalışmaya başladığınızda, bunun bile önemli olmadığını fark edeceksiniz..

Editörde her şey sorunsuz çalışıyor, sürükle ve bırak işlevleri bile şaşırtıcı derecede hassas ve güvenilir. Tam bir web sitesi oluşturmak uzun bir proje olabilir ve nasıl devam edeceğiniz her zaman açık değildir, ancak Wix size her zaman işinizde size yardımcı olabilecek kendi rehber ve araç setini verebilir. Ayrıca, tema pazarlarında seçilebilecek makul miktarda birinci sınıf, modern tasarımları var.

Her SaaS’da olduğu gibi, Wix web siteniz de sunucuları üzerinde barındırılacaktır, bu hiç de dezavantaj değildir. Profesyonelleri tarafından, çok miktarda içerik olsa bile web sayfalarınızın 2 saniye içinde yükleneceği garanti edilmektedir. Wix kesinlikle kullanıcı dostu bir web sitesi üreticisi olarak öne çıkıyor.

Weebly

Siteyi ziyaret et “

weebly en iyi joomla alternatifWeebly, işletmelerin kendi sitelerini oluşturmasını çok daha kolay hale getiren en iyi web sitesi üreticilerinden biridir. Farklı web sitesi öğelerini sürükleyip bıraktıkça ilk fark ettiğiniz şey, web sitenizin işlem sırasında nasıl görüneceğinin her zaman net olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, konumlandırma açısından da oldukça faydalıdır ve her bir öğeyi ek bir CSS modülü aracılığıyla değiştirebilirsiniz..

Arayüzleri, açılan bilgi balonları sağlayarak, size bazı yararlı ipuçları vererek kesinlikle daha hızlı bir öğrenme süreci sağlayacak şekilde çalışır. Weebly size en yeni kişisel ve ticari web siteleri için gereken birçok güncel özellik sunar. Bunların hepsi platforma kolayca entegre edilebilir.

Bununla birlikte, her zaman siteniz için ihtiyaç duyabileceğiniz başka bazı özel işlevler vardır ve bunları Weebly’nin uygulama mağazasında arayabilirsiniz. Bu size yardımcı olmazsa, platform yine de yeni özellikler oluşturmanın başka bir yolu olarak kod snippet’leri eklemenize izin verir. Uygun kodlama ile, size yardımcı olabilecek hemen hemen her şeyi ekleyebilirsiniz.

Weebly’nin ana avantajlarından biri, her zaman müşteri desteğine güvenebileceğinizdir. Onlar büyük bir Bilgi Bankası var ve onlara sohbet, e-posta ve telefon yoluyla da ulaşabilirsiniz. Sorunu düzelten adamı bulmanıza bile gerek yok. Sorun giderme işlemine başlayabilmeleri için destek ekibine mesaj göndermek yeterlidir.

Özelliklere ve güvenilir desteğe gelince, Weebly kesinlikle hepsini çözdü.

WebsiteBuilder.com

Siteyi ziyaret et “

websitebuilder com en iyi joomla alternatifWebsiteBuilder.com, karmaşık web siteleri oluşturmak isteyen daha deneyimli tasarımcılar için mükemmel bir seçenek olmakla birlikte, alışması oldukça kolay olan temiz bir arayüzle birlikte gelir. 2014’te lansmanından bu yana en yeni platformlardan biri. Menüleri ve WebsiteBuilder’ın tüm görünümü güzel bir şekilde tasarlanmış ve aynı zamanda üst düzey bir tema koleksiyonuna sahip.

İhtiyaçlarınıza göre bir kategori seçebilir veya boş bir şablon seçip temellerden başlayabilirsiniz. Tamamen boş değil; hepsi web sitenizin ana düzenini ayarlayan yararlı bir çerçeveye sahiptir. Birçok kullanıcı kendi stilini kullanarak bir site oluşturmak için bu seçeneği tercih eder.

Çok çeşitli öğeler vardır, ancak bunları sürükleyip bırakmanın yanı sıra, birçok farklı davranış uygulayabilir ve bunları ayrıntılı olarak özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, her tema bir başlık ile başlayıp altbilgiyle biten bölümlere ayrılmıştır. Bu şekilde, birçok farklı parça ekleyerek ve ayrı ayrı özelleştirerek web sitenizi monte edebilirsiniz..

Öte yandan, ana bilgisayarları tarafından sağlanan yükleme hızı olağanüstü. WebsiteBuilder, PC’nizde çalışan herhangi bir yazılımla neredeyse aynı deneyimi sunar, bazen daha da hızlıdır. Platform aynı zamanda blogculara birçok özel tasarım sunan birçok seçenek sunuyor.

WebsiteBuilder’ı seçerek elde ettiğiniz şey, hiçbir sınırlaması olmayan ve harika bir web sitesi oluşturmak için yaratıcılığınıza bırakan kapsamlı bir platformdur..

Sonuç

Bu platformların hiçbiri kötü bir seçim değildir; hepsinin kendi artıları ve eksileri var. Bu web sitesi oluşturucularının genel özelliklerini, özelleştirme seçeneklerini ve güvenilirliğini kendi hedeflerinize göre ayrı ayrı düşünmeniz gerekir..

En iyisini seçmek için, önce her zaman web sitelerini ziyaret etmeniz, sayfalarından birkaçını gözden geçirmeniz ve platform hakkında bazı açılardan bilgi toplamanız önerilir. Ardından, onları daha gerçekçi bir şekilde karşılaştırmak için, bu forumlarda gerçekten kendi web sitelerini oluşturan kullanıcılar tarafından yazılan çevrimiçi forumlardaki yorumları ve yorumları okumalısınız..

Bu siteler arasında çok fazla rekabet var, bu yüzden her zaman daha fazla kullanıcıyı çekmek ve en yeni popüler özellikleri eklemek için bunları yeni güncellemeler ve düzeltmelerle geliştirmeye devam ediyorlar. Hepsinin bu hıza ayak uydurması gerektiğinden, en iyi platformlar listemizle gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Yeterli bilgi topladıktan sonra, en rahat olduğunuz bilgileri seçin ve yeni web sitenizde çalışmaya başlayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector