Shopify vs WooCommerce – Online Mağazanız İçin Hangisini Kullanmalısınız?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Shopify vs WooCommerce – Online Mağazanız İçin Hangisini Kullanmalısınız?
0 23 мин.

Shopify-vs-WooCommerce


“Kendi çevrimiçi mağazamın kurulmasını istiyorum. Ama bunu nasıl yapmalıyım? Bunun için herhangi bir araç var mı? ” Belki bu, bu makaleyi çevrimiçi bulduğunuzda aklınızdan geçen bir şeydir. Buraya geldiğinizden beri, çevrimiçi pazarın nasıl oluşturulacağını bilmek istediğinizden eminim.

Birçok kişi, bir çevrimiçi mağazanın iyi bir gelir elde etmek için harika bir yol olduğunu düşünüyor. Bazıları bir sonraki Amazon’u yaratmayı hayal ediyor. Ancak bunlardan herhangi birini başarmak için piyasadaki en iyi araca ihtiyacınız var..

Bu makalenin geldiği yer burası. İnsanların çevrimiçi bir mağaza geliştirmek için kullandıkları en büyük ve en güvenilir platformlardan 2’sine bakacağız: Shopify ve WooCommerce.

Mağazanızı oluştururken ve bakımını yaparken her birinin artıları ve eksileri neler olduğunu göreceğiz. Ayrıntılı olarak konuşulacak konular şunlardır: fiyatlandırma, tasarım, kullanım kolaylığı ve özellikler.

Bu yazının sonuna geldiğinizde Shopify veya WooCommerce’in sizin için olup olmadığına karar verebilmelisiniz. Ancak, bu platformların her ikisinin de projenizde kullanılabilecek kanıtlanmış yöntemler olduğunu bilmelisiniz.

Her şeyden önce, Shopify ve WooCommerce ile ilgili bazı gerçeklere bir göz atalım:

Shopify

Shopify’ın aktif kullanıcı sayısı dünya çapında 1 milyondan fazla arttı. Bu çok büyük bir sayı; sadece 1 milyon kişiyi düşünün, hepsi çevrimiçi bir şey satıyor. Dünya üzerinde 600.000’den fazla işletmeye güç veriyor.

Ancak kazandıkları para daha da büyük: Shopify’da 76 + milyar dolar satıldı. Ve bu sayılar her geçen gün artıyor.

Ne diyorsun sen? Shopify bir çevrimiçi pazarı yönetmenize yardımcı olacak harika bir araç olabilir mi? Elbette olabilir. 1 milyondan fazla kişi çevrimiçi işleriyle ilgilenmesine güveniyor.

Ama bakalım WooCommerce Shopify’a karşı nasıl yığılmış.

WooCommerce

Web’de kurulmuş yüz binlerce çevrimiçi mağaza var. Ve WooCommerce bunların% 28’inden fazlasını güçlendiriyor. Bu tek başına WooCommerce’a diğer platformlarla karşılaştırırken büyük bir güven puanı verir, hatta Shopify.

Bugün bu eklentinin WordPress’te 29 milyondan fazla indirilmesi var. Dünya çapında 3 milyondan fazla aktif çevrimiçi mağazaya güç veriyor.

Bu büyük sayıları göz önünde bulundurarak, bir çevrimiçi pazar geliştirmek için WooCommerce’in en güvenilir ve kanıtlanmış araçlardan biri olduğunu güvenle söyleyebiliriz..

Şimdi istatistikleri yoldan çıkardığımıza bakalım, bu 2 platformu neyin bu kadar verimli kıldığını görelim.

İlk olarak, her ikisinin de fiyatlandırmasından bahsedeceğim. Ne gireceğine karar verirken bu önemli bir faktör olabilir.

WooCommerce Fiyatlandırma

WooCommerce aslında özünde bir WordPress eklentisidir. Onlar için ödeme yaparsanız birçok eklenti kullanılabilir, ancak WooCommerce ile durum böyle değil.

WooCommerce’ı sitenize yüklemek için bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz. Tamamen ücretsiz.

Sıkı bir bütçeye sahip olanlar için bunu bilmek harika. Ama fazla heyecanlanma.

“Neden olmasın ki? Bu harika! ” Ve evet, harika. Ama WooCommerce’i kullanmayı seçerseniz, ödemeniz gereken bazı şeyler var.

Örneğin, WooCommerce kullanmak, mağazanın yöneticisi olduğunuz anlamına gelir. Bu, bir alan adı ve barındırma için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Yapılacak en iyi şey, WordPress hosting adanmış bir barındırma sağlayıcısı aramak olacaktır..

WooCommerce bir WordPress eklentisi olduğu için böyle bir barındırma hizmeti mağaza için daha iyi bir performans sağlayacaktır..

Ayrıca başka var mümkün dikkate alınacak masraflar. Örneğin, WooCommerce’ın kullandığı uzantıların birçoğu (bunların daha sonra ne olduğunu göreceğiz) ücretsiz değildir. Bunları kullanmak için aylık veya yıllık bir ücret ödeyebilirsiniz.

Harcayabileceğiniz bu miktarların yanı sıra, WooCommerce’i kullanmak ücretsizdir.

Ancak, Shopify’ı kullanmanın maliyetinin ne olduğunu görelim.

Shopify Fiyatlandırması

WooCommerce’den farklı olarak, Shopify bir WordPress eklentisi değil, tam bir çevrimiçi mağaza üreticisi ve yöneticisidir. Bunun, size bir çevrimiçi mağaza geliştirme ve bakımını yapma olanağı sağlayan eksiksiz bir hizmet olduğunu söyleyebilirsiniz..

Bunu akılda tutarak, Shopify’ın ücretsiz olmadığına şaşmamak gerekir. Bu hizmeti kullanabilmek için bunun için ödeme yapmanız gerekir. Ama tam olarak ne kadar ödemek zorundasın? Bakalım!

Shopify, farklı fiyatlandırma ve özelliklerle gelen 3 plan sunuyor. Şimdi her birini karşılaştıracağız:

 • Temel Shopify: Bu onların başlangıç ​​planı. Aylık 29 ABD dolarıdır. Bu plana dahil olan pek çok özellik var. Bunlardan bazıları: sınırsız sayıda ürün ve dosya deposu elde edersiniz, bu da büyüyen bir mağaza durumunda gereklidir.

Ayrıca ödediğiniz para için 7/24 destek de alırsınız. Mağazanızla yeni başlıyorsanız, bu kullanışlı olur.

Ayrıca ücretsiz bir SSL sertifikası içerir, bu nedenle ödemelerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Diğer özelliklerin yanı sıra bir blog da eklenir. Bu harika, çünkü mağazanızla birlikte bir blog sahibi olmak Google’da daha hızlı büyümenizi ve daha kolay bulunmanızı sağlayacaktır. Ancak bunun gerçekleşmesi için harika içerikler oluşturmanız gerekiyor. Her neyse, bu seçeneği dahil etmeleri güzel.

 • Shopify: Bu onların orta planı, Temel ile karşılaştırıldığında bazı ekstralar elde edersiniz.

Bu planı kullanmak aylık $ 79 tutarındadır. Ama bu fiyata değer bir şey sunuyor mu? Evet öyle. İşte bazı avantajlar:

Hediye kartları bu planla birlikte sunulan harika seçeneklerdir. Her iyi çevrimiçi pazar bunları kullanır, bu yüzden daha verimli bir pazarlama kampanyası istiyorsanız bunları denemelisiniz.

Bu plan aynı zamanda arada bir kontrol edebileceğiniz profesyonel raporlarla birlikte gelir. Bu raporları kullanıyorsanız mağazanızı daha verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Raporlar, sitenizin istatistiklerini ayrıntılı olarak gösterecektir, böylece daha iyi bir üretkenlik sağlamayı planlayabilirsiniz.

Bu planla barkod tarayıcılar, perakende kameralar, nakit çekmeceleri, makbuz yazıcıları ve nakliye etiket yazıcıları gibi donanım çevre birimleri için de destek alırsınız. Shopify planı ile üçüncü taraf POS uygulamalarının kullanımına da izin verilir.

 • Gelişmiş Shopify: Premium planın orta plandan çok daha fazla maliyeti vardır: Bu seçeneği kullanarak ayda 299 $ ödersiniz. Ama fiyatına değer mi?

Bunlar, temel (sadece 2 ile) ve hatta orta (5 ile) plana kıyasla çok sayıda olan 15 personel hesabına sahip olma olasılığını içerir..

Gönderilmesi gereken bir şey (dijital ürünler değil) satıyorsanız, Gelişmiş planla teslimatlar için% 74’e varan bir indirim yapılması yararlı olacaktır. USPS, UPS, DHL ve daha fazlası gibi kuryelerden rekabetçi fiyatlar aldığınızdan emin olurlar..

Başka bir artı, gelişmiş rapor oluşturucudur. Bu, raporları profesyonel raporlar seçeneğinden (Shopify planına eklediğiniz) özelleştirmek için kullanılacak bir araçtır. Raporlarınızı özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için raporların farklı bölümlerini filtreleyebilir, ekleyebilir ve silebilirsiniz.

Shopify Payments ile birlikte diğer ödeme sağlayıcılarını kullanma ücretleri diğer katmanlardan çok daha düşüktür. Temel plan için% 2, orta plan% 1, ancak burada prim planında sadece% 0,5 ödersiniz.

Bu çok önemli olmayan bir şey gibi görünebilir, ancak bu şekilde düşünün: Maliyetli bir şeyden günde 10 satış yaparsanız, 100 $ diyelim ve ödeme PayPal ile yapıldıysa, bu toplamda 5 $ ödediğiniz anlamına gelir. Ama temel planla 20 dolar ödersiniz.

Ancak bu, mağazanızın boyutuna ve her gün aldığınız müşterilere bağlı olan bir seçenektir. Daha küçük bir mağazanız varsa, sadece orta veya hatta temel planı kullanarak iyi yapabilirsiniz.

Tüm bir yıl için maliyeti önceden ödemeyi seçerseniz, Shopify size% 10 indirim verecektir. 2 yıl boyunca% 20 indiriminiz var.

Shopify’ı seçerseniz ortaya çıkabilecek diğer maliyetler hakkında ne söyleyebiliriz? Bir hosting sağlayıcısı için ayrı olarak ödeme yapmanız gerekmez (WooCommerce gibi), çünkü 3 plandan herhangi birine dahil etmişsinizdir. Aylık ücretlerin yanı sıra, mağazanızın Shopify ile çalışmaya devam etmesinin başka maliyeti yoktur.

Artık her platform için fiyatlandırmanın ne olduğunu bildiğimize göre, bu araçların tasarımı hakkında konuşmaya devam edebiliriz. Farklılıklar ve benzerlikler de var.

WooCommerce Tasarım

WooCommerce, WooThemes’in arkasındaki geliştiriciler tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir eklentidir. Açık kaynak olması, size en ayrıntılı özelleştirilebilirliği sağlayabilir.

Tamamen kişiselleştirilmiş bir mağaza oluşturmak için bir araç arıyorsanız, WooCommerce sizin için olanıdır. Tasarımın kaynak kodunu bile değiştirebilirsiniz, bu da onu özel isteğinize uygun hale getirir. Shopify buna izin vermeyecek.

Peki mevcut temalar ne olacak? WooCommerce de burada hayal kırıklığına uğratmıyor. Olasılık miktarını gördüğünüzde mağaza temasını bulmak kolay değildir.

Size uygun olanı bulmak için Themeforest.com adresine gidebilirsiniz. Bu site yüzlerce WooCommerce temasına göz atmanıza izin verir. Bunlardan herhangi biri mağazanıza yüklemek için harika olabilir.

Ancak sizin için doğru temayı bulamazsanız, gidebileceğiniz başka bir yer daha vardır: WooCommerce’nin Storefront adlı kendi tema mağazası. Birçok yönden Themeforest’a benzer.

Ancak Storefront, WordPress ile mükemmel bir şekilde senkronize olacak şekilde üretilmiştir. 2,5 milyondan fazla indirme ile çevrimiçi olarak en çok kullanılan tema mağazalarından biridir. Storefront’u kullanmanın avantajlarından bazıları nelerdir??

 • Sitenizin performansını ve SEO’yu iyileştirerek baştan sona geliştirildi. Bu çok önemlidir, çünkü müşterilerin sizi kolayca bulmasını sağlamak için verimli SEO’ya ihtiyacınız vardır. Finansallarınız burada tehlikede.
 • Storefront’un bir başka harika özelliği de tamamen duyarlı bir eklenti olmasıdır. Nasıl kullanılırsa kullanın: bir telefonda, tablette veya masaüstünde, eldeki duruma uyum sağlar. Ekranla daha kolay etkileşime girersiniz, böylece size daha yüksek bir verimlilik sağlarsınız.
 • Güzel bir seçenek, tasarımdaki değişikliklerinizi gerçek zamanlı olarak görebilmenizdir. Bu, dükkanı geliştirmek için harcanan zamanı kısaltabilir.

WooCommerce, tasarım alanındaki Shopify’a kıyasla büyük bir avantaja sahiptir. Shopify’ın bazı harika ve güzel temaları var (bunları biraz sonra inceleyeceğiz). Ancak onları bir WooCommerce teması kadar kişiselleştiremezsiniz.

WooCommerce ile, bir temayı sevmeseniz bile, sizin için biraz ince ayar yapmak için bir geliştirici kiralayabilirsiniz. Ya da sadece mağazanız için tamamen kişisel bir tema oluşturun.

Ama devam edelim ve Shopify’ın masaya ne getirdiğini görelim.

Shopify Tasarım

WooCommerce gibi Shopify da kutudan çıktığı gibi harika temalarla geliyor. Servisleri, sitenizde kullanıma hazır 54 tema arasından seçim yapmanızı sağlar. 54 kişiden 10’u ücretsiz olarak kullanılabilir.

WooCommerce ile karşılaştırıldığında, tamamen kişiselleştirilmiş bir mağaza tasarlama konusunda büyük bir özgürlüğünüz yok. Bunun nedeni, birçok kişinin Shopify’ı kullanması ve temanızı başka bir mağazada kullanımda bulabilmenizdir. Dediğim gibi Shopify size 44’ün ücretli tasarım olduğu 54 temaya erişmenizi sağlıyor. Ancak 54 temanın birden fazla stili mevcut.

Ne anlama geliyor? Peki bunun hakkında düşün. Shopify temalarının çoğunun en az 2 stili vardır. 3 hatta 4 tarzı olan başkaları da var. 53 ile 3’ü çarparsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz 159 tema alırsınız. Gördüğümüz gibi, sadece 3 değil, 4 stille bol miktarda var.

Bu şekilde, tarzınızı hemen hemen daraltabilirsiniz, böylece oldukça kişiselleştirilmiş bir dükkan elde edersiniz.

Ne yazık ki, Shopify tarafından sağlanan temaların çoğunun yüklenmesi ücretsiz değildir. Çoğu 140 $ ve 180 $ fiyat noktaları arasında.

Sadece mağaza ile başlıyorsanız, ücretsiz bir tema seçmek en iyisidir. Mağazanız iyi kurulduğunda, premium bir tema arayabilir ve tasarımınızı daha da artırabilirsiniz. Bu şekilde pencereden para alamazsınız. Her şeyin planladığınız gibi çalışacağından emin olamazsınız.

Shopify tema mağazası, bir ziyaretçinin beğenisine en iyi tasarımı seçmesini kolaylaştırmak için çok iyi oluşturulmuştur. Bunu nasıl yapıyorlar? Bunu size yardımcı olacak yararlı bir filtre kullanarak başarırlar..

Sayfanın üst kısmında, trend olan haftaları görebilirsiniz. Diğerleri arasında çok popüler bir şeye ihtiyacınız varsa bu harika.

Ancak biraz aşağı inerseniz temaları kategorilere göre sıralanmış olarak görebilirsiniz. Belirli bir endüstri için bir şey istiyorsanız o filtreyi kullanarak arama yapabilirsiniz. Ancak, basit ve çok sayıda resim yeri olan bir tema arıyorsanız, doğrudan bu kategoriye bakabilirsiniz.

Bir geliştirici veya web tasarımcısıysanız, mağazalarına koymak için bir Shopify teması oluşturmak için bile başvurabilirsiniz. Bazı katı gereksinimleri var, ancak onlarla tanışırsanız, mağazada kendi temanıza sahip olabilirsiniz.

Hem WooCommerce hem de Shopify’ın tasarımını gördüğümüze göre, devam edelim ve her biri için kullanıcı dostu veya kullanıcı deneyimi hakkında konuşalım.

WooCommerce Kullanıcı Arayüzü

WooCommerce için UI (ve Shopify) hakkında konuşuyorsak, platformda dolaşmanın neyin kolay (veya zor) olduğunu görmemiz gerekir. Bu bölüm özellikle önemlidir. Neden?

Bu önemlidir, çünkü bir çevrimiçi mağaza oluşturursanız, muhtemelen onu yöneten siz olacaksınız. Yani, öğrenmesi kolay bir arayüze sahip olmak daha iyidir. Bu şekilde mağazayı işletmek yerine işlerin daha fazla odaklanabilirsiniz..

WooCommerce bu alanda nasıl duruyor? Eklenti ve açık kaynak kullanmanın ücretsiz olduğu düşünüldüğünde, öğrenmesi en kolay olanı değildir. Google’da hızlı bir arama yaparsanız, çoğu insan teknolojiye alışkın değilseniz yolunuzu bilmenin oldukça zor olduğunu görürsünüz..

Bu sadece WooCommerce için geçerli değildir. Diğer birçok WordPress eklentisi aynıdır. Ve WooCommerce bir istisna değildir.

Mağazanız çalışır duruma geldiğinde, tüm yönetim süreci size kalmış olacaktır. Her şey sizin elinize düşer. Kodlamayı bilmek zorunda değilsiniz, ancak WooCommerce ile gitmeyi seçerseniz öğrenmeniz gereken çok şey var.

Shopify nasıl karşılaştırılır? Bakalım!

Shopify kullanıcı arayüzü

Bu kategoride bu 2 aday arasında büyük bir fark var. Farklılıklar nedir? Bence sen zaten onlardan birini anladın. Evet, Shopify kullanıcı arayüzünün kullanımı çok daha kolay.

Daha önce de belirttiğim gibi, Shopify ücretli bir platform, kullanabileceğiniz bir hizmet. İşte bu yüzden teknik jargonun çoğuna ihtiyaç duyulmuyor. Planlarından birini seçtiğinizde, birçok mağaza sahibini korkutan şeylerle ilgileneceklerini de seçersiniz..

İlk önce, dükkanı kuran siz olmalısınız. İlk olarak, bir plan seçmeniz gerekiyor, ancak şu anda bunun için endişelenmeyin. Neden? Bu hizmetin sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü alırsınız.

Yeni hesabınızı oluşturmayı ve doğrulamayı bitirdiğinizde, sitenin ‘backoffice’ine yönlendirilirsiniz. Mağazada görüntülenmesini istediğiniz her şeyi oluşturmaya başladığınız yer burası.

Çevrimiçi mağaza oluşturmak için “Çevrimiçi mağaza ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu, önce mağaza için bir tema seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Sahip olduğunuzda, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz; ne istediğinize bağlıdır. Özelleştirme zorunlu değildir; daha sonra yapılabilir.

“Ayarlar” seçeneğinde, mağaza için birçok ayar yapılandırabilirsiniz. Örneğin, ödemelerin nasıl ele alınacağını ve kasada istemciden ne isteneceğini ayarlayabilirsiniz. Nakliye işleminin nasıl yapılacağını da ayarlayabilirsiniz.

‘Çevrimiçi Mağaza’ sekmesini seçerseniz, mağazanızın nasıl görüneceğini ve davranacağını ayarlayabileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Seçeneklerden birine “Blog gönderileri” adı verildiğini göreceksiniz. Bunun harika bir özellik olduğunu söylemiştik. İnsanların hoşlandığı bazı harika içerikler oluşturursanız, müşterilerinizi tutma olasılığınız daha yüksektir. Bu neden doğru?

Kullanıcılar genellikle sorunlarından birini çözebilecek çevrimiçi ürün veya hizmetler arar. Bu nedenle, mağazanızda listelediğiniz bir ürün hakkında bir makale yazarsanız, birisi mağazanızı daha kolay bulabilir, çünkü onun hakkında yazılmış içerikleriniz var.

Belki sadece yeni makalelerinizi okumak için geleceklerdir, ancak sitede kaldıkları sürece bir şeyler bile satın alabilirler. Her neyse, periyodik olarak yenilenen bir bloga sahip olmak sizi daha fazla ziyaretçiye ve muhtemelen daha fazla müşteriye götürecektir..

“Blog gönderileri” düğmesinin yanı sıra başka bir seçenek de “Ürünler” bölümüdür. Bunun ne olduğu açıktır: mağazaya yeni ürünler eklemek. Sonuçta, bu bir online pazar sahibi olmak ana parçasıdır. Ürünler olmadan çevrimiçi bir mağazanız olamaz.

Bu sekmede yapılması mümkün olan başka bir şey, yeni ürünler eklemek dışında, bir envanter çalıştırmaktır. Bu çok önemli. Ürünlerinizin müşterileriniz arasında nasıl performans gösterdiğini kolayca kontrol etmenize yardımcı olacaktır..

Ayrıca, bu özelliğe izin veren bir planınız varsa ‘Hediye kartları’ bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu bölümün bir sonucu olarak: Shopify ile çevrimiçi pazarınızı oluşturmayı seçerseniz, ara yüze WooCommerce’i seçtiğinizden çok daha hızlı ve daha kolay alışacaksınız. Ama iyi kişiselleştirilmiş bir mağaza hedeflediğiniz şeyse, WooCommerce sizin için olanıdır. Aklınıza gelebilecek herhangi bir özellik ile birlikte gelir, kişisel markanızı daha profesyonel bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur.

Şimdi devam edelim ve WooCommerce ve Shopify’ın size sunduğu özellikler hakkında biraz konuşalım.

WooCommerce Özellikleri

WooCommerce’ın bu alanda sahip olduğu büyük bir artı, çok çeşitli uzantılardır. Uzantı temel olarak olası bir sorunu çözmek için WooCommerce’a yükleyebileceğiniz bir programdır. WordPress’in eklentilerine çok benziyorlar. Sadece bu durumda WooCommerce için “eklentiler”.

Bu uzantılar size ne yardımcı olabilir? Bir çevrimiçi mağazanın yapması gerekebilecek her konuda yardımcı olurlar. WooCommerce ile kullanabileceğiniz 400’den fazla uzantı var. Ödemeleri işlemek, ürünleri listelemek, ürün incelemeleri ve yorumları, ödeme işlemleri (ödeme ağ geçitleri), nakliye, pazarlama ve diğer görevler için yapılan uzantılar vardır.

Bazı uzantıların kullanımı ücretsizdir ve bazıları aylık veya yıllık abonelik kullanılarak ödenir. Aşağıda, çevrimiçi mağaza için en popüler uzantılardan bazılarını görebilirsiniz:

 • PayPal – ödeme işlemleri için. Aralarından seçim yapabileceğiniz başka birçok ödeme işlemcisi var (Stripe, Square, Amazon Pay, vb.)
 • MailChimp uzantısı – e-posta pazarlaması için. WooCommerce mağazanızı MailChimp hesabınıza bağlar.
 • WooCommerce Shipping – teslimatlarla ilgilenmek için
 • WooCommerce Faturaları – işlenmiş siparişlere fatura oluşturmak ve bunlara fatura eklemek için
 • WooCommerce Abonelikleri – bu, ziyaretçilerin hizmetlerinize veya ürünlerinize abone olmasını sağlar

WooCommerce’de bulunan diğer birçok özellik var. İşte bunlardan bazıları: bir liste , entegre blog sistemi ve diğerleri.

Şimdi devam ediyoruz ve Shopify’ın hangi özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.

Shopify Özellikleri

Shopify fiyatlandırması hakkında konuştuğumuzda, bu platformla birlikte gelen bazı özellikleri kaydettik. Şimdi bu özellikleri bir mağaza için neyin önemli kıldığını görmek için daha yakından bakacağız.

Shopify, mağazanızın nasıl performans gösterdiğini görebileceğiniz bir genel bakış kontrol paneli içerir. Burada, önceden plan yapmanıza ve işinizde daha iyi olmanıza olanak tanıyacak birçok istatistik görüntülenir. Örneğin, satışları farklı zaman aralıklarında görebilirsiniz.

Ayrıca, müşterilerinizin geldiği bölgelere göre de görebilirsiniz. Bu harika bir şey çünkü burada edindiğiniz bilgiler, sitedeki tekliflerinizle daha spesifik olmanızı sağlayacaktır. Müşteriler mağazanızdan daha memnun olacaklar.

WooCommerce söz konusu olduğunda, destek en iyisi değildir. Dükkanla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, onu çözmenin bir yolunu bulmalısınız. Yapamıyorsanız, bunu sizin için yapması için bir geliştirici tutmanız gerekebilir.

Ama Shopify ile bu tamamen farklı. Müşteri desteği harika. Onlara e-posta gönderebilir, onları arayabilir ve hatta gerçek zamanlı olarak sohbet edebilirsiniz. Pazarınızla ilgili bir sorun varsa, destek ekibi sorunu çözmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Bu durumda, kaynaklarınızı ve fikirlerinizi, mağazanın işlevselliğini sürdürmemek üzere işletmeyi yönetmeye odaklayabilirsiniz.

Zaten sundukları 3 plandan herhangi birine bir SSL sertifikası eklendiğinden bahsetmiştim. WooCommerce ile bunu kendiniz satın almanız veya planlarında sunan bir barındırma sağlayıcısı aramanız gerekir. Bunu dikkate alırsanız Shopify’ı seçmek daha iyidir.

Sonuç

Shopify WooCommerce’den daha mı iyi? Yoksa tam tersi mi? Her iki platform hakkında daha önce bahsedilen her şeyi göz önünde bulundurarak güvenli bir şekilde şunu söyleyebiliriz: BT DEPENDS.

Ne için sorabilirsiniz? Kişisel ihtiyaçlarınız.

Bir yandan, WooCommerce sizin için en iyi şey olabilir. Mağazayı tasarlama özgürlüğü veren bir araç arıyorsanız, WooCommerce en iyisidir. İkisinden daha büyük tema kütüphanesine sahip olduğunu gördük. Sizin için uygun olanı bulamasanız bile, sadece mağazanız için bir tema tasarlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bir geliştirici kiralamanız yeterlidir.

Mağazaya koymak için çok çeşitli özellikler ve seçenekler istiyorsanız WooCommerce sizin için de olabilir. Uzantılar bunu başarmak için mükemmel bir çözümdür.

Öte yandan, böyle bir teknik kişi değilseniz Shopify en iyi adaydır. Daha önce konuşmuş olduğumuz gibi, Shopify çok fazla bilgi gerektirmez. Mağazayı ‘bir gecede’ yönetmeyi öğrenebilirsiniz. WooCommerce temel olarak geliştiriciler için oluşturulduğundan, kullanımı çok kolay değildir.

Shopify ayrıca bazı harika güvenlik özellikleri (SSL ve diğerleri) içerir. Bakım sorunlarını arada bir ele almak istemiyorsanız Shopify’ı seçin.

Fiyatlandırma, burada bir kazanana karar vermede çok da sorun değil. WooCommerce’a gidiyorsanız, çevrimiçi mağazayı barındırmak için biraz para harcamanız gerekecek. Yani, kesinlikle sana bir maliyeti olacak.

Shopify’ı seçerseniz, hizmeti kullanmak için kesinlikle aylık bir ücret ödemeniz gerekir. Her iki durumda da, mağazayı oluşturmak ve yönetmek için maliyetler olacak.

Bir sonraki ‘Amazon’ için mükemmel aracı seçebilmek için artıları ve eksileri dikkatlice tartmalısınız. Kişisel önceliklerinizin neler olduğunu görün.

Nasıl başarılı olmak istediğinizi ve mağaza için hedeflerinizin ne olduğunu tam olarak bildiğinizde, işiniz için güvenle bir kazanan seçebilirsiniz.

Bu makaleyi okuduktan sonra bu 2 platformun sizin için neler yapabileceği hakkında daha iyi bir fikriniz olmasını umuyoruz.

Ancak akıllıca seçin, böylece sonuç baştan sona planladığınız şey olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector