Sitejet vs WordPress – Web Sitenizi Oluşturmak İçin En İyisi Hangisi?

wordpress-vs-sitejet


Yeni web sitenizi tasarlamanın bir yolunu arıyorsanız, kullanabileceğiniz birçok olasılık vardır. Örneğin, HTML ve CSS kullanarak kendiniz kodlayabilir (veya birini işe alabilir) veya Wix veya Sitejet gibi bir web sitesi oluşturucu platformu kullanarak oluşturabilirsiniz; başka bir olasılık kendinize bir web sitesi oluşturmak ve WordPress bina için platform.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, bu makalede, yukarıda listelenen 2 yönteme göz atacağız: Sitejet site oluşturma aracı ve WordPress İçerik Yönetim Sistemi (CMS). Bunlar, modern web siteleri tarafından kullanılan en popüler yöntemlerden 2 tanesidir..

Bugün tüm web sitelerinin% 25’inden fazlası WordPress tarafından desteklenmektedir. Ve bugün kelimenin tam anlamıyla milyonlarca web sitesi olduğunu düşünün. Mesele şu ki, WordPress her tür web sitesi için her tür insan tarafından yaygın olarak kullanılan bir platformdur..

Peki ya Sitejet? Bu, şimdiye kadar oluşturulan en popüler site yönetimi araçlarından biri olarak WordPress’i almayı amaçlayan bir hizmettir. Bunu başarmak küçük bir hedef değil. Ancak, basitliği ve modern özellikleri sayesinde hizmet hızla daha popüler hale geliyor. Yani, değerli bir rakip.

Her iki platformda da ne konuşacağız? Ele alacağımız ilk şey işlevsellik. Bundan sonra, kullanıcı dostu olma durumuna da bakacağız ve son olarak, fiyatlandırmadan da bahsedeceğiz. İçeri girelim!

WordPress ile başlayacağım:

WordPress – İşlevsellik

İşlevsellik hakkında konuştuğumuzda, platformu kullanarak yapabileceğiniz şeylerden bahsetmek zorundayız. WordPress durumunda, yalnızca bir kelime kullanarak özetleyebiliriz: her şey. WordPress’i çok iyi göstermiyorum. Gerçekten herhangi bir web sitesi ile ilgili hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Bunun çoğu, WordPress şablonu bölümünde kullanılabilen çok sayıda temadan kaynaklanmaktadır. Beğenmek için binlerce ücretsiz ve premium tema arasından seçim yapabilirsiniz.

Hemen hemen hepsiyle ilgili en iyi şey, duyarlı olmalarıdır. Dolayısıyla, web sitenizin tüm cihazlarda iyi görünmesini sağlamakla uğraşmanıza gerek yok. Bu, WordPress ile birlikte gelen bir standarttır.

Yeni bir tema yüklediğinizde, işlem sorunsuz ve hızlıdır. Tek yapmanız gereken temalar bölümünü tıklamak, ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmek ve yükle’yi tıklamak. İsterseniz, sitenizin nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz, böylece sonunda işe yaramayacak bir şablonu özelleştirmek için zaman kaybetmezsiniz.

WordPress’i kullanmanın bir diğer önemli özelliği de çok sayıda önceden oluşturulmuş eklentidir. Temel olarak, bunlar bir web sitesinin ihtiyaç duyabileceği belirli görevlerle ilgilenmek için oluşturulan küçük programlardır..

Örneğin, e-posta gönderme, satış (e-ticaret siteleri), giriş formları, SEO, yazma, video ve görüntü işleme ve diğerleri için tasarlanmış eklentiler vardır.

Eklentiler hakkında aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var: yalnızca web sitenizin düzgün çalışması için gerekli olanları yüklemelisiniz. Çok fazla yüklerseniz, web sitenizi önemli ölçüde yavaşlatabilirler. Bu nedenle, WordPress ile bir site oluştururken bunu göz önünde bulundurun.

Sitejet – İşlevsellik

sitejet-özellikler

Sitejet Özellikleri & İşlevsellik

Şimdi, Sitejet hakkında işlevsellik konusunda da biraz konuşalım. Başlangıç ​​olarak, Sitejet’in bir WYSIWYG CMS olduğunu belirtmeliyiz. Ne anlama geliyor?

Kısaltma, “Gördüğünüz şey elde ettiğinizdir” anlamına gelir. Fikir oldukça açıklayıcıdır: tüm site oluşturma süreci canlı olarak gerçekleşmektedir. Herhangi bir değişiklik veya değişiklik doğrudan tarayıcıda görülebilir. Bu, tüm süreci daha hızlı ve daha verimli hale getirebilir.

WordPress gibi, Sitejet de kolayca kurulabilen ve isteğe göre değiştirilebilen önceden oluşturulmuş birçok şablonla birlikte gelir. İyi haber şu ki, hepsi duyarlı. Aslında, bu özellik bugünlerde giderek daha fazla standart hale geliyor. Ama yine de, bu pakete memnuniyetle eklenmiş.

Sitejet aynı zamanda elinizdeki web sitesinin arkasındaki kaynak kodunu tamamen özelleştirmenizi sağlar. Daha spesifik olarak, web sitenize yeni HTML, CSS ve JavaScript kodu değiştirebilir veya ekleyebilirsiniz. Bu, çok daha iyi bir kişiselleştirmeye izin verir, çünkü yalnızca kullanımdaki web sitenize özgü öğeler oluşturabilirsiniz.

Sitejet’te yerleşik çok ilginç ve modern bir özellik var: buna Kurumsal Kimlik Tespiti deniyor. Bu tam olarak nedir? Zaten bir şirketiniz varsa, logosunu Sitejet hesabınıza yükleyebilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra, önceden yüklediğiniz logodan sonra web sitesinin tasarımına otomatik olarak adapte olmayı seçebilirsiniz..

Basitçe söylemek gerekirse, tüm kurumsal kimliğiniz (web sitenizi içeren) ana logonuzdan sonra uyarlanacaktır. Ne kadar harika? Kısa sürede kendi markanızı kuracaksınız!

WordPress – Kullanım Kolaylığı

Şimdi her iki platform için başka bir konu hakkında konuşma zamanı: kullanıcı dostu olma. Ya da başka bir deyişle: platformu kullanmak ne kadar kolay.

Bu aslında çok önemli bir özellik. Sonuçta, bir web sitesi oluşturucu kullanmak, çok fazla teknik bilgiye sahip olmanız gerekmediği anlamına gelir. Bu, site oluşturucuların ilk etapta oluşturulmasının ana nedenlerinden biridir; teknik olmayan insanlar bile kodlamaya gerek olmadan kendi web sitelerini tasarlayabilir ve geliştirebilirler.

Peki, WordPress hakkında ne söyleyebiliriz? Bir kez asıldıktan sonra, web sitenizi formda tutmak oldukça kolay ve basittir. Tabii ki, tüm giriş ve çıkışları bilmek biraz zaman alıyor, ama tamamen zaman ayırmaya değer.

WordPress, sadece blogları değil, her türlü web sitesini destekleyen karmaşık bir platformdur. Ancak buna rağmen, işleyişi hakkında her şeyi nispeten hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Nispeten hızlı bir şekilde söylüyorum, çünkü emrinizde çok fazla özellik ve seçeneğe sahip olmak, alışmak biraz zaman alabilir. Örneğin, yalnızca ana menü çubuğunda (solda) bulunan bazı özellikler şunlardır: ana gösterge tablosu, yazılar, sayfalar, medya (resimler, videolar, ses), yorumlar, görünüm, eklentiler, araçlar ve ayarlar. Elbette, tüm bu seçeneklerin başka özellikleri de var.

Sitejet – Kullanım Kolaylığı

Kullanım kolaylığı hakkında konuştuğumuzda, Sitejet listede en üst sırada yer alan bir platformdur. Yukarıda WordPress’in öğrenmesi ve ustalaşması oldukça kolay olduğunu belirttim, ancak Sitejet daha da kolay. Tüm özellikler ve oluşturma araçları basitlik göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

Örneğin, düzenleyici web sitenizi oluşturmak için sürükleyip bırakma aracı olarak kullanılır. Kullanıma hazır onlarca önceden oluşturulmuş öğe arasından seçim yapabilirsiniz. Tabii ki, onları daha fazla özelleştirebilirsiniz, eğer istediğiniz buysa.

Ancak, mağazalarından bir şablon istediğiniz şeyse, işiniz daha da kolaylaşır. Sadece beğeninize uygun olanı seçin ve web sitenizde etkinleştirin. Herhangi bir tema değişikliklere açıktır. Yani, bir şeyin daha fazla kişiselleştirilmesi gerekiyorsa, bu sürükle ve bırak özelliği kullanılarak kolayca halledilebilir..

Editördeki her şey açıkça işaretlenmiştir ve amacı belirtilmiştir, bu yüzden platformda yolunuzu çok zorlanmadan bilirsiniz..

Şimdi, bu site oluşturucu platformlarının her ikisinin de fiyatlandırması hakkında konuşmanın zamanı geldi:

WordPress – Fiyatlandırma

Bu platformun kullanımı tamamen ücretsizdir. Doğru okudunuz. WordPress’i WordPress.org’dan indirirseniz, tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sonuçta, bu açık kaynaklı bir araçtır, yani istediğiniz gibi özgürce kullanabilir ve değiştirebilirsiniz.

Sizin için ödemek zorunda tek hizmet, web üzerinde çevrimiçi olmak için her web sitesi olması gereken web hosting olduğunu. WordPress web siteleri oluşturmak ve barındırmak için HostGator’u tavsiye ederim.

Sitejet – Fiyatlandırma

sitejet fiyatlandırma

Sitejet Fiyatlandırması

Çoğu web sitesi üreticisi ücretsiz bir plan sunarken, Sitejet’in ücretsiz planı yoktur. Şirketi olmayan biri için en iyi ve en makul olan, Profesyonel olarak adlandırılan ilk plan.

Bu, aylık 7 $ veya 1 yıl önceden ödeme yaparsanız ayda 5 $ tutarındadır. Sitejet’in sunduğu her özellik bu pakete dahildir + 1 web sitesi için ücretsiz hosting.

Web sitesi oluşturma projeniz için ücretsiz bir platform kullanmak istiyorsanız, WordPress sizin için olanıdır. Ama böyle bile, hala yeni web siteleri için (paylaşılan barındırma ile) 3 $ – 10 $ / ay arasında maliyeti web hosting için ödemek zorunda. Yukarıda belirtildiği gibi, WordPress siteleri için ayda 2,75 $ ‘dan başlayan HostGator’u öneriyorum.

Yani, fiyatlandırma açısından, her iki araç için de neredeyse aynı miktarda harcama yaparsınız. Tek fark, o parayı farklı şirketlere ödemeniz.

Sonuç

Sonuç olarak, hem WordPress hem de Sitejet birinci sınıf site oluşturuculardır. Birini diğerinin üzerine seçmek gerçekten kişisel ihtiyaçlarınıza ve beğeninize bağlıdır.

WordPress ile, Sitejet daha fazla yerleşik özelliklere sahip bir sürükle ve bırak site oluşturucusuysa, ancak WordPress ile karşılaştırıldığında sınırlı olduğunuzda, site yönetimi için kullanılacak karmaşık bir CMS’niz var.

Onları akıllıca kullanırsanız, her ikisinden biri web sitenizi kendi markası haline getirebilir. Seçiminiz gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Blog türü web siteleri için WordPress’i ve küçük şirket web siteleri için Sitejet’i öneriyorum. Web sitenizi WordPress’te çalıştırıyorsanız, güncellemeleri ve güvenliği sürekli takip etmeniz gerekir. Sitejet ile tüm bunlar için endişelenmenize gerek yok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map