Sınırsız Web Hosting Hakkında Truth – Bu Gerçekten Nasıl Çalışır?

sınırsız web hosting hakkında


Birkaç yıl önce, web hosting planları sınırlıydı. Kullanıcılar tam olarak ne kadar disk alanı elde ettiklerini, ne kadar bant genişliği, RAM, CPU ve web barındırma planının diğer ölçülebilir yönlerini biliyorlardı. Bugün, birçok web hosting firmaları ne sınırsız paylaşılan hosting planları denir sunuyoruz. Olanlar çok iyi gerçekten sınırsız gerçekten web barındırma bağlamında ne anlama geldiğini bilmek sınırsız planları fikrinin düşündüm web cringe hosting ile bilgili. Bununla birlikte, uzman olmayanlar, sınırsız barındırma işleminin tam olarak şu anlama geldiğine inanabilir: sınırsız kaynak sunan barındırma. Ne yazık ki, terim sınırsız web hosting sektöründe tamamen farklı bir anlamı vardır.

Barındırma şirketleri, paylaşılan barındırma planları ile sınırsız planlar sunar; bu, paylaşılan barındırma, sunucu kaynaklarının aynı fiziksel sunucunun birkaç kullanıcısı arasında paylaşılması anlamına gelir – muhtemelen sonsuz kaynaklara sahip olmayan bir sunucu. Hem VPS hem de adanmış sunucular, sundukları kaynaklar açısından paylaşılan barındırma planlarından daha üstün olduğu düşünülse de, web barındırma endüstrisinde herhangi bir yerde sınırsız VPS veya özel barındırma bulamazsınız. Yani, sınırsız barındırma sınırsız kaynak anlamına gelmiyorsa, o zaman gerçekten ne anlama gelir??

Sınırsız Web Hosting Arkasındaki Gerçek – İnce Baskı atlamayın!

Şeytan ayrıntılarda, söylemeye gider ve gerçekten de, barındırma şirketinin Hizmet Şartları’nın ince baskısını okumak konuya biraz ışık tutuyor.

Sınırsız barındırma bir ifade web bu sektörde diğer sanayi daha farklı bir anlamı var gibi görünüyor şirketleri barındıran ifade edilir. Sınırsız kelimesi bir yanlış addır, sınırsız olarak ilan edilen planların türünü tanımlayabilen daha doğru bir terim ölçülmez ve BlueHost gibi bazı barındırma sağlayıcıları, paylaşılan barındırma planlarını tanımlamak için sınırsız yerine bu terimi kullanırlar. Aslında, BlueHost, Hizmet Şartlarında, bu ölçülmemiş planlar için sınırlamaların olmadığını ve kullandığınız bant genişliği veya disk alanı miktarına göre faturalandırılmamanızı ve “… elbette bu kaynaklar sonsuz değil ”.

Doğası gereği, paylaşılan barındırma planları, küçük ve orta ölçekli statik ve düşük trafikli web sitelerinin ve blogların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır, yani, web sitenizin barındırma şirketi tarafından tanımlanan normal kullanım aralığında olması gerekir. Bu nedenle, multimedya dosya depolama veya dosya paylaşım etkinlikleri gibi daha kaynak yoğun olan etkinlikler bu planlarda desteklenmez. Bu nitelikteki veya barındırma şirketinin adil kullanım politikasını ihlal eden etkinliklerle uğraşıyorsanız, hesabınız askıya alınabilir ve / veya feshedilebilir.

Sınırsız barındırma, aynı zamanda, kaynakların ortalama kullanımı ile maksimum kullanılabilir kaynaklar arasındaki boşluktan kaynak satarak, yatırım getirisini en üst düzeye çıkaran pratik olan barındırma şirketleri ile uğraşan hosting şirketleri için yararlı bir pazarlama stratejisidir. . Bu, “sınırsız” müstehcenlikte barındırma planlarını örterek barındırma sağlayıcıları tarafından kolayca elde edilir, ancak barındırma şirketleri tüketiciler için fiyatları düşük tutabilir.

Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği Neleri Gerektirir?

Kaynaklar sınırsız değilse, depolama ve bant genişliği açısından ne kadar kazandığınızı nasıl anlarsınız? Ne yazık ki, barındırma şirketiniz tarafından normal kullanım olarak kabul edilen tavana çarpana kadar bilmiyorsunuz ve bu bile aydan aya değişebilir. Barındırma şirketleri, müşterilerinin depolama ve bant genişliği kullanımını sürekli olarak izler ve normal aralıkta nelerin olduğunu tanımlamak için analizlerinin sonuçlarını kullanır.

Depolama ve bant genişliği, barındırma şirketleri tarafından sınırsız olarak bildirilen iki temel öğedir, ancak bu planlara dosya türü ve boyut kısıtlamalarından CPU, RAM’e kadar çok sayıda sınırlama getirmektedir., düğüm, MySQL veritabanları ve bağlantı sınırlamaları, vb. Özünde, doğal veya normal kullanım sınırları dahilinde kalmazsanız daha yüksek katman planlarına geçmenizi belirler..

Web siteniz çok fazla trafik alıyorsa, tüm bu istekleri işlemek için işlemci işlem gücü sunucu tarafından alınır. Barındırma şirketi her hesap için CPU kullanımını sınırlarsa, web siteniz yavaşlar ve hatalar oluşturur. Barındırma planının nerede olduğunu bilmediğiniz başka bir yönü olan bellek kullanımı için de aynı şey geçerlidir. Bir sunucunun RAM’i sabittir ve aynı sunucudaki yüzlerce web sitesi tarafından birden fazla işlem yürütüldüğünde, RAM sorunlarıyla karşılaşmanız gerekir ve ziyaretçileriniz hata mesajları veya sıkıcı yavaş bir web sitesi ile karşılanır. Barındırma sağlayıcısı tarafından uygulanabilecek eşit derecede sinir bozucu bir sınırlama veritabanı bağlantılarıdır ve veritabanı sunucusunun işleyebileceğinden daha fazla eşzamanlı veritabanı bağlantı isteği olduğunda, “MySQL sunucusuna bağlanılamıyor” hata türleri oluşabilir.

Sınırsız planlar genellikle sınırsız e-posta hesabı da içerir, bu da istediğiniz kadar e-posta adresi oluşturabileceğiniz anlamına gelir, ancak bunlar da hosting hesabınızın depolama alanı ile ilişkilidir..

Sınırsız Paylaşılan Plan – Onlardan Kaçının?

Tüm bunlar, veba gibi sınırsız paylaşılan barındırma planlarından kaçınmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, onlardan kaçınmanıza gerek yok, sadece gerçekten ne anlama geldiğini anlamanız gerekiyor – sınırsız web hosting onlar düşünmek için yol açabilir ne daha farklı bir anlamı vardır. Küçük kişisel blogunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak büyük sınırsız paylaşılan barındırma planlarına (örneğin, sınırsız planları endüstrideki en karmaşık ve bol miktarda paylaşılan planlardan bazıları olan InMotion Hosting) sahip olan bütçeye uygun ve güvenilir hosting şirketleri var. veya çok fazla trafik çekmeyen işletme web siteleri. BlueHost ve HostGator gibi bazı şirketler planlarını sınırsız olarak adlandırmaktan kaçınır ve diğer şirketler tarafından övülen sınırsız barındırma planlarının eşdeğerini tanımlamak için ölçülmemiş terimi kullanmayı tercih eder. A Small Orange gibi diğer barındırma sağlayıcılarının, açıkça tanımlanmış depolama ve bant genişliği tahsisleri ile sınırlı planları vardır.

Web sitenizin hızlı bir şekilde gelişeceğini ve çok fazla gelen trafik alacağınızı önceden biliyorsanız, sınırsız bir paylaşılan planın, ucuz olsa da, gereksinimlerinize uygun olup olmadığını veya bir VPS’yi tercih edip etmeyeceğinizi analiz etmelisiniz. bunun yerine barındırma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map