Softaculous İçin Komple Kılavuz – Favori Komut Dosyalarınızı Kolayca Yükleme

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Softaculous İçin Komple Kılavuz – Favori Komut Dosyalarınızı Kolayca Yükleme
0 8 мин.

softaculous otomatik yükleyici için tam rehber


Softaculous cPanel aracılığıyla kullanılan ve bir veritabanı ve web alanı kullanarak web sitenize otomatik komut dosyaları, içerik yönetimi ve diğer faydalı araçları yükleyen ticari bir betiktir. Softaculous’i Softaculous Apps Installer sekmesinde veya Yazılım sekmesinde görebilirsiniz ve ayrıca Plesk, H-Sphere, DirectAdmin ve InterWorx aracılığıyla erişilebilir, bu arada WordPress, Joomla, PrestaShop, phpBB, SMF, WHMCS, Magento ve daha fazlası.

Softaculous gibi diğer benzer yazılımlar, neredeyse aynı komut dosyalarını ve CMS’yi otomatik olarak yükleyen Installatron ve Fantastico’dur, ancak Softaculous, 380’den fazla araca ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan en popüler yazılımdır. Ayrıca Softaculous, Açık Blog, Serendipity, Dotclear, Zikula, Geeklog, SMF, PrestaShop, Moodle 2.6 ve diğer araçlar gibi 55 komut dosyası içeren ücretsiz bir sürüme sahiptir..

Softaculous, Fantastico ve Installatron Karşılaştırması

Softaculous’de 387 komut dosyası mevcut, bunlar için kullanıcı yorumları ve demoları var, ayrıca PHP komut dosyaları, Javascripts, Perl komut dosyaları ve Çok Dilde uygulamalar var. Fantastico derecelendirmeleri, incelemeleri, demoları, Javascripts, Perl betikleri ve yalnızca Installatron yalnızca demolarda 83 komut dosyası var ve bunların çoğu PHP komut dosyaları veya Perl olanlar ve yalnızca Installatron’un da çok dilli uygulamaları var.

Softaculous ile, https veya IP kullanarak uygulamalar yükleyebilirsiniz, Fantastico bu özelliğe sahip değildir ve Installatron IP kurulumunu kullanmaz, ancak https özelliğini kullanır. Diğer otomatik yükleyicilerden veya manuel olarak yüklenen uygulamalardan içe aktarma işlemleri Softaculous ile kolay ve hızlı işlemlerdir, Fantastico bu işlemlere izin vermezken, Installatron uygulamaları içe aktarmanıza izin verir. Uluslararası etki alanlarına uygulama yüklemek Softaculous ve Installatron için kullanılabilirken Fantastico bunu bir görev listesi, hata günlüğü ve komut satırı arayüzü ile birlikte yapmanıza izin vermez ve hem Softaculous hem de Installatron’un sunduğu özellikler için özel uygulamalar oluşturup yükler. kullanıcılar.

Kancalar Softaculous’da da mevcuttur, hem Fantastico’da hem de Installatron’da kullanıcılar için planlar oluşturma imkanı ile birlikte kullanılamazlar. Bununla birlikte, her üç yazılımdaki uygulamaları kaldırabilirken, tek tıkla uygulama yükseltme ve yedekleme / geri yükleme uygulamalarını yalnızca Softaculous ve Installatron’da yapabilirsiniz..

Yeniden markalama seçeneği, tek adımda yükleme ve WHMCS faturalandırma entegrasyonu, Softaculous ve Installatron için komut dosyası eklenmesi ile birlikte kullanılabilirken, e-posta şablonlarını değiştirmek yalnızca Softaculous’da erişilebilir bir özelliktir.

Bayi kontrol paneli, otomatik API’ler, çok dilli arayüz Softaculous’de kullanılabilirken, Fantastico’da kullanılamaz ve Installatron’da sadece bayi kontrol paneli ve çok dilli arayüz mevcuttur.

Yıllık Softaculous fiyatı 24 $, VPS fiyatı 12 $, Fantastico’nun aşağıdaki fiyatları 90 $ ve 24 $, Installatron’un fiyatı 50 $ ve 25 $.

Softaculous İnceleme

İngilizce olmayan konuşmacılar için Softaculous kullanılabilir, tüm dünya tarafından erişilebilir, tek bir tıklamayla tüm web uygulamalarını birkaç dakika içinde dağıtan karmaşık işlevler gerçekleştirebilir ve örneğin, WordPress özel veritabanınızı, tablonuzu, dizin, kullanıcı adı, şifre ve yönetici e-postası.

Softaculous, tercih ettiğiniz araçları bulabileceğiniz bir aramaya sahiptir ve en az ayda bir düzenli olarak güncellenerek yeni kullanıcılar için olduğu kadar eski kullanıcılar için de kapsamlı belgeler sunar..

Softaculous, sadece yeni araçlarla güncelleme yapmakla kalmaz, aynı zamanda daha hızlı, daha güvenli ve daha kullanıcı dostu hale getiren eski araçları da günceller, ayrıca komut dosyalarını içe aktarma ve bunları herhangi bir dilde hızlı, güvenli, güvenli ve akıllı yükleme ve yüklemeden önce diğer Softaculous kullanıcılarının derecelendirmelerini, demolarını veya yorumlarını okuyabilirsiniz.

Softaculous’e güvenebilirsiniz, çünkü sadece dünya çapında milyonlarca kullanıcı olduğu için değil, aynı zamanda Softaculous’i kendi kullanıcıları için sunan binlerce web barındırma şirketi de var..

Softaculous, test etmek için ücretsiz olarak kullanılabilir ve daha sonra, normal olanları kullanmazsanız, neredeyse tüm Panellerle özel entegrasyon sunmaktan memnunsanız, WHMCS için bile kolay otomasyona sahipseniz satın alınabilir.

Softaculous, kullanıcılara yardımcı olan, kullanıcıların kendi logosunu koymasına ve bakım gerektirmeden izin vermesine izin veren, ancak tam kontrole sahip olan ve aynı zamanda farklı izinlere sahip birden fazla kullanıcıya sahip olma olanağına sahip, kullanıcılara yardımcı olan basit ve sezgisel tasarım ile birlikte kullanıcı dostu bir arayüze ve harika görsellere sahiptir.

Softaculous nasıl kullanılır?

CPanel adresinize genellikle example.com/cpanel gibi bir şey girdikten sonra, Softaculous’e gitmeniz ve girmeniz yeterlidir..

en beğenilen komut dosyaları softaculous

Burada PHP, Javascripts ve Sınıflardan sonra sıralanan blogların yanı sıra bloglar, mikro bloglar, portallar, CMS, forumlar, resim galerileri, wikiler, sosyal ağ, reklam yönetimi, takvimler, oyun, e-postalar, anketler, anketler, proje yönetimleri, e-ticaret, ERP, ziyaretçi defterleri, müşteri desteği, çerçeveler, eğitim, DB araçları, müzik ve video.

Bir kategori, bir komut dosyası türü veya yüklenecek en iyi komut dosyalarından birini seçerken, altbilgide Softaculous için son güncellemeleri göreceksiniz. “I” düğmesine basarak, canlı olarak deneyimleyebileceğiniz, web sitelerini daha hızlı ve daha iyi oluşturabileceğiniz ve derecelendirmeleri ve incelemeleri görebileceğiniz anında yükleme özelliğine erişeceksiniz..

Yüklemek için bir komut dosyası seçtikten sonra, WordPress gibi doğrudan yükleyebilir veya belirli komut dosyasıyla bir genel bakış veya bir demo görebilirsiniz, bir sonraki adım özellikleri, ekran görüntülerini ve yorumları görmek veya hatta uzak bir sunucudan içe aktarmak veya bir protokol, bir etki alanı ve isteğe bağlı bir dizin kullanarak WordPress’i yüklediğinizden.

Genel bakış sekmesinde, son sürüm, son sürümün son tarihi, komut dosyasının açıklaması, gerekli ve kullanılabilir alan, ekran görüntüsü, yazılım destek sitesi bağlantısı, mevcut yüklemeler ve ilgili komut dosyaları gibi seçili komut dosyası hakkındaki bilgileri görebilirsiniz..

Geçerli kurulumda, uygulamayı silebilir, düzenleyebilir, çoğaltabilir veya taşıyabilirsiniz, kurulum sekmesinde protokolü seçebilir, etki alanı seçebilir, kurulum dizinini ve site adını site açıklamasının yanı sıra yazabilirsiniz, ayrıca çoklu siteyi etkinleştirebilirsiniz ( WPMU), yönetici hesabı seçebilirsiniz: kullanıcı adı, şifre ve e-posta, dil seçebilir ve eklentileri seçebilirsiniz.

Veritabanı adı, tablo öneki, otomatik yedeklemeler, yedekleme döndürme, otomatik yükseltme, güncelleme bildirimini devre dışı bırakma, WordPress eklentilerini otomatik yükseltme ve WordPress Temalarını otomatik yükseltme gibi gelişmiş seçenekler de mevcuttur. Ayrıca, varsayılan bir tema ve e-posta yükleme ayrıntılarını da seçebilirsiniz. Softaculous ile, sadece normal bir yükleyiciniz yok, yüklü WordPress sürümünüzü varsayılan olarak seçtiğiniz bir tema ve bir veya daha fazla eklenti ile doğrudan özelleştirebileceğiniz gelişmiş bir sürümünüz bile var.

Softaculous’ın üst kısmında, her biri cPanel, ana sayfa, komut dosyaları demo sayfası, komut dosyası derecelendirmeleri, tüm yüklemeler, görev listesi, düzenleme ayarları, Yedekleme ve geri yükleme, e-posta ayarları, diğer Otomatik yükleyicilerle senkronize etme, yardım ve destek, oturum kapatma düğmesi.

Hepsini sarmak!

Sonunda, Softaculous’ı bir komut dosyasını veya CMS’yi test etmek veya zamanlanmış yedeklemeler gibi otomatik bakımı kullanarak baştan itibaren harika bir tema ve içerik yönetimi ile doğrudan web sitenizi oluşturmak gibi birçok amaç için kullanabilirsiniz. InMotion Hosting veya WebHostingHub gibi web barındırma sağlayıcıları, müşterilerinin favori komut dosyalarını web sitelerine kolayca yüklemelerini sağlamak için Softaculous kullanıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector