SSD Barındırma Nedir? SSD Hosting’in Avantajları Nelerdir?

ssd hosting avantajları


Bilişim teknolojileri hızlandırılmış bir hızla ilerliyor, herkes bunu gördü ve bir çift gözü ve kulağı olan herkes bunu biliyor. Ancak gelişmeyi engelleyen bazı önemli faktörler var. Bunlardan biri mekanik HDD’lerin kullanılmasıdır. Bununla ilgili sorun mekanik kısım.

HDD’ler hareketli parçalara güvenirken, SSD’ler (Katı Hal Diski) yalnızca hareketli parça içermeyen elektronik sistemlere güvenerek çok daha güvenilir ve çok daha hızlı hale getirir. USB sürücülere benzer şekilde çalışırlar.

SSD Diskler bilgi depolamak için kalıcı bellek kullanır. RAM’den farklı olarak, güç kapatıldıktan sonra söz konusu bilgileri kaybetmezler. Verileri mikroçiplerde saklarlar, bu nedenle onları sarsıntılara karşı daha dirençli hale getiren ve veri okurken / yazarken çok daha az gecikmeye sahip hareketli parçaları yoktur..

İşlevsellik açısından, normal HDD’lerden farklı değildirler, ancak önemli ölçüde daha fazla hız sunarlar. HDD’nin hızı 15-20 milisaniye olabilirken, SSD’lerin 0.2 milisaniye okuma / yazma hızları vardır. Bu, SSD’lerin çok daha iyi bir işlevsellik sunacağını açıkça ortaya koyuyor.

Bu avantajlar web barındırma performansı için de geçerlidir. Hız, modern veri odaklı web sitelerinin önemli bir parçasıdır. Kullanıcılar web sayfalarının üç saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekler. Bir web sitesini sakladığınız ortamın kullanıcılara aktarılma hızını etkilediği açıktır.

SSD sürücüler HDD’lerden yaklaşık 3 kat daha hızlıdır, bu yüzden onları seçmek için açık bir nedeniniz vardır, ancak yaklaşık 4 kat daha pahalıdırlar. 2 TB SSD disk yaklaşık 4.000 $ ‘a mal olabilir.

500GB’lık klasik bir HDD’nin fiyatı yaklaşık 80 $, 500GB’lık bir SSD’nin fiyatı ise yaklaşık 200 $.

Daha açık bir şekilde bakıldığında, HDD’ler ile kullanıcılar web sitenizi dönen diskten okuyor olacaklar. Elektronik hareketin hızıyla kıyaslanamayan fiziksel harekete dayanan bir süreçtir. HDD’ler hala bilgisayarlarda ve sunucularda yaygın olarak kullanılsa da, bir web barındırıcısı seçerken HDD’leri kullanmaya hayır demelisiniz.

SSD sürücüler HDD’lerden yaklaşık 3 kat daha hızlıdır, bu yüzden onları seçmek için açık bir nedeniniz vardır, ancak yaklaşık 4 kat daha pahalıdırlar. 2 TB SSD disk yaklaşık 4.000 $ ‘a mal olabilir. Klasik 500GB HDD’lerin maliyeti yaklaşık 80 $, bütçe 500GB SSD’lerinin maliyeti yaklaşık 200 $.

Neyse ki, ellerinizi 128 GB’lık bir SSD’ye 100 dolardan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz.

HDD’ler ve SSD’ler

SSD’lerin icadı, en son teknolojik yenilikler arasında önemli bir yere sahiptir. Sabit disklerin son 10 yıldır sahip olduğu geleneksel mimariden ayrıldılar. HDD ve SSD sürücüler arasındaki temel fark, HDD’lerin mekanik cihaz olması, SSD’lerin ise tamamen elektronik olmasıdır.

HDD (Sabit Disk Sürücüsü)

Bir sabit disk veri depolamak ve okumak için manyetik depolama kullanır. Manyetik malzeme ile kaplanmış bir veya daha fazla hızlı dönen diske sahiptir. Bu disklerden gelen bilgiler hareketli bir aktüatör koluna monte edilmiş manyetik bir kafa ile okunur.

İçindeki diskin dönme hızı verilerin ne kadar hızlı okunabileceğini / yazılabileceğini belirler. Veri merkezlerindeki ve büyük işletmelerdeki HDD’lerin okuma hızı genellikle dakikada 7,2 bin ila 15 bin devirdir.

Toplam hızları IOPS (Saniyede Giriş / Çıkış İşlemleri) ile ölçülür. Yukarıda belirtilen ölçümler yaklaşık 80 ila 180 IOPS anlamına gelir.

Sabit diskler son yıllarda fiziksel olarak daha küçük hale geldi. Bazı yeni modeller helyum ile doldurulmuştur. Bu şekilde manyetik kafalar hareket ederken oksijenle olduğu gibi daha az çevresel dirence sahip olur.

Şirketler sadece mevcut teknolojiyle uğraşıyorlar, ancak çıkış yolu var. Disk plakalarındaki verileri okuyabilme, üzerine ciddi sınırlamalar getirir.

Artıları:

 • 100 GB’tan 4 TB’a kadar inanılmaz miktarda kullanılabilir disk alanı.
 • Ucuz. 50 $ ‘dan 500 $’ a kadar bir tane satın alabilirsiniz

Eksileri:

 • Çok fazla harekete karşı savunmasız.
 • SSD’ye kıyasla çok düşük okuma / yazma hızları.

SSD (Katı Hal Sürücüsü)

Disklere dayanan HDD’lerin aksine, SSD’ler mikroçiplerde veri depolar. Herhangi bir hareketli parça kullanmaz, bu nedenle bir veri parçasının yerini bulmak ve okumak teorik olarak hiçbir gecikmeye neden olmaz. Aynı şey yazma için de geçerlidir. Bu onları öncekilerden çok daha hızlı ve daha güvenilir hale getirir.

SSD’nin hızı HDD’lerden farklı olarak ölçülür, çünkü farklı amaçlar için üretilirler. Yoğun okuma veya yazma yoğun olabilir, ancak performansları IOPS’ta da ölçülür.

 • Okuma yoğun bir SSD yaklaşık 4600 ila 15 500 IOPS ile çalışır.
 • Yazma yoğun bir SSD yaklaşık 65 000 ila 75 000 IOPS ile çalışır.

Artıları:

 • Normal bir HDD’den 100 kat daha hızlı rastgele verilere erişirken yüksek hız performansı.
 • HDD’den 4 kat daha hızlı, yüksek hızlı veri aktarımı.

Eksileri:

 • Çok daha pahalı.

Yani, SSD Web Hosting Gerçekten Bu Kadar Hızlı?

WordPress, Magento veya Durpal gibi içerik yönetim sistemleriyle yapılan web siteleri, bir kullanıcı web sitesini ziyaret ettiğinde her şeyi yüklemesi ve yapması gereken binlerce tema ve eklenti ile birlikte gelir. Ayrıca, bir ziyaretçi böyle dinamik bir web sitesine girdiğinde, sayfa içeriğine erişirken birçok veritabanı sorgusunu tetikler.

Çok sayıda veritabanı sorgusu ve görüntülenecek çok fazla içerikle, dönen disklerin kullanılması web sitesinin genel hızını önemli ölçüde yavaşlatır.

Hız, hem kullanıcı arayüzü hem de SEO açısından önemli bir faktördür. Kullanıcılarınız için yükleyecek çok şey olması, mümkün olduğunca verimli bir şekilde yapabilen donanım gerektiren zorlu bir görevdir..

Katı hal sürücüler bunu yapar. Tüm bu verileri aynı anda okurlar, böylece daha kısa yükleme süreleri sayesinde tarama hızı çok daha iyi olur. Daha önce de belirtildiği gibi, HDD’ler 15-20 milisaniyelik erişim süresine sahip verileri okur / yazar, SSD’ler bunu 0,2 erişim süresiyle yapar.

Geleneksel Web Hosting planları bilgilerinizi dönen disklerle birlikte saklarken, daha modern olanları SSD sürücülerini hemen sizin için hazırlar.

SSD Hosting’in Avantajları

Basitçe söylemek gerekirse, SSD barındırma, HDD kullananlardan çok daha hızlı ve çok daha güvenilirdir. SSD sürücüler daha darbelere karşı dayanıklıdır, çok daha az gecikme süresi ve erişim süresine sahiptir. İşte SSD barındırma kullanmanın en büyük avantajlarından bazıları.

4x Daha Hızlı Hosting Hızı

Bir web barındırıcısı verilerinizi saklamak için HDD kullanıyorsa, diski dönecek ve mıknatıs kafası, her ziyaretçisi olduğunda sitenizi yüklemek için gerekli bilgileri bulmak için hareket etmelidir. Muhtemelen fark etmeyeceğiniz yalnızca milisaniye farklılıklar vardır, ancak pahalı web tabanlı görevler söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratırlar.

SSD barındırma hizmeti için birçok SSD sürücüsü vardır. SSD hosting kullanmak hızlı bir web sitesi oluşturmayı hedeflediğinizde yapılacak en önemli seçimlerden biridir.

Bu, SSD’lerin verileri çok daha hızlı yüklemelerini ve çok düşük tepki sürelerine sahip olmalarını sağlayan hareketli mekanik parçalara sahip olmamalarıdır..

Daha güvenilir

Bir HDD’yi yere düşürürseniz, verilerinizde geri dönüşü olmayan hasara neden olmuş olabilirsiniz. Bir kez daha, hareketli mekanik parçalara sahip olmak HDD’leri fiziksel travmaya karşı çok daha savunmasız hale getirir. Hafif yanlış kullanımlar bile veri kaybına neden olabilir.

SSD’lerin hareketli parçası yoktur, bu nedenle içinde bir SSD sürücüsü çalışırken dizüstü bilgisayarınızı temelde atabilirsiniz. Bu, SSD’lerin hasara karşı çok daha az savunmasız olduğu anlamına gelir.

Kararlı

Bir sabit disk veri işlenirken hareket ederse, içindeki küçük mekanizmalar çok hassas olduğundan işlemi bozabilir. Bu bir operasyonu bozabilir veya gecikmesine neden olabilir. Sanki sabit disk kalp atışını atlıyor.

SSD’lerin dengesiz dönen diskleri yoktur, bu nedenle bu sorumluluğu yoktur. Web sitenizdeki her veri parçası güvenli bir şekilde saklanacak ve ziyaretçileriniz için sorunsuz bir tarama deneyimi sağlayacaktır.

Çevre dostu

Enerjinin daha verimli ve sorumlu bir şekilde kullanılması, teknolojik gereksinimlerimiz arttıkça daha da önem kazanmaktadır. Güç tüketimini mümkün olan yerlerde kesmeli ve bu gücü doğru yerlerde kullanmalıyız.

Buna inanmayabilirsiniz, ancak SSD barındırma seçimi çevre dostu bir karardır. Bu bir pazarlama hattı değil.

SSD’ler, HDD’lerden% 80 daha az enerji tüketir, bu da dizüstü bilgisayarınızda bir tane çalıştırıyorsanız çok fazla değildir, ancak burada veri merkezlerinden bahsediyoruz. Bunlar, içinde çok sayıda sabit sürücüye sahip dolaplarla dolu büyük hangarlardır. Bu veri merkezlerinin, donanımlarını optimum sıcaklıkta tutabilmek için güçlü soğutma sistemlerine sahip olmaları gerekir.

İşletmeler için Daha İyi

Daha iyi hız ve güvenilirlik, web sayfaları ve içerik için çok daha iyi yükleme hızı sağlar. Web siteniz hızlıysa, akıcı bir deneyime sahip kullanıcıları memnun etmek çok daha kolaydır. Web sitenizden memnun olduklarında, işlem sırasında satın alma olasılıkları çok daha yüksektir!

En İyi 3 SSD Barındırma Sağlayıcısı

InMotion Barındırma

inmotion hosting ssdInMotion hız konusunda en iyisidir. Çoğu web barındırıcısı 1000 ms + yükleme süresine sahipken, InMotion konutlarında çalışan web siteleri yaklaşık 500 ms yükleme süresine sahiptir.

Ayrıca mükemmel geliştirici araçları ve esnek bir ödeme sistemi sunar. Her zaman daha yüksek bir pakete yükseltebilir veya memnun kalmazsanız paranızı geri alabilirsiniz. Mümkün olan her şekilde güvenli ve güvenilirdir, bu yüzden InMotion’ın milyonlarca kullanıcısı vardır.

Sitenizi oluşturmak için yardıma ihtiyacınız varsa, yardımcı olmak için her zaman güvenilir müşteri desteğine sahip olabilirsiniz.

HostGator Bulut

hostgator bulut ssdHostGator, rakiplerinin çoğunun henüz kullanmadığı bir barındırma ortamı sunuyor, bu da CloudHosting.

Bu hizmet% 100 çalışma süresini garanti eder. Bir çok ev sahibi sadece% 99 çalışma süresi sunuyor, bazıları sadece% 95 teklif veriyor. % 5 ver veya al çok fazla görünmeyebilir, ama gerçekten öyle. Web sitenizin bir saniyeliğine bile çevrimdışı olmasını istemezsiniz, şimdi?

Ayrıca inanılmaz hızlı olan 300ms + yükleme süreleri sunuyorlar! SSD diskleri bu konuda elbette büyük bir rol oynuyor.

Bu hizmet için fiyatlandırma çok iyi, sunduğu en üst düzey performans göz önüne alındığında, ayda yaklaşık 3 $ ‘a başlayabilir ve isterseniz paketinizi daha sonra yükseltebilirsiniz..

Çok kullanıcı dostudur ve hesabınızı birkaç dakika içinde ayarlayabilirsiniz. Onlara bakın, iyi bir teklif.

WebHostingHub

webhostinghub ssdWebHostingHub, kullandıkları en son teknoloji sayesinde inanılmaz yükleme hızları sunduğu biliniyor. Yaklaşık 20 kat daha hızlı şeyler yaptıkları için katı hal sürücülerini kullanmaktan gurur duyuyorlar. SSD’lerin bir süredir sistemlerinin bir parçası olduğunu söylemekten gurur duyuyorlar.

600ms + yükleme süreleri var, bu oldukça makul.

Bir web sitesi veya blog oluşturmak çok kolaydır, çünkü içerik yönetimi sisteminiz olarak WordPress’in kurulmasını seçebilirsiniz. Bununla başa çıkmak için teknik bir geçmişe sahip olmanız gerekmez.

Daha da iyi yapan şey, ücretsiz alan adı ve site geçişi sunmaları ve diğerlerinin aynı hizmet için yaklaşık 150 dolar ücret almasıdır..

Hizmetlerinden birine kaydolursanız, dost temsilcilerinden biri sizi birkaç dakika içinde arayacak ve bilmeniz gereken tüm şeyleri size gösterecektir..

Hizmetlerinden memnun olmasanız bile, paranızı sorunsuz talep etmek için 90 gününüz var.

Kontrol etmeye ve uğraşmaya değerler, bu kesinlikle!

Sonuç

Biraz öğretirseniz, SSD’lerin yarının depolamasını yarattığı tahmini doğal olarak gelir. Gerçekleşip gerçekleşmediği belirsiz olsa da, bir şey kesin, her teknik açıdan geleneksel veri depolamadan çok daha iyi.

 • SSD’ler çok daha yüksek hız sunar
 • İş için daha iyi
 • HDD’lerden daha güvenilir
 • Daha az elektrik tüketir ve çok fazla ısı üretmez
 • Yüksek hızlar daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar

Web sitenizi SSD barındırma ile ayarlamak için birçok seçeneğiniz vardır. Önerilerimize göz atın veya kendinize biraz araştırma yapın.

Umarım bu makaleyi okumaktan keyif almışsınızdır ve SSD barındırma konusundaki merakınızı tatmin etmiştir.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map