SSL.com İncelemesi – Web Sitenizi SSL Sertifikası ile Koruyun

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'SSL.com İncelemesi – Web Sitenizi SSL Sertifikası ile Koruyun
0 10 мин.

ssl com incelemesi


Kredi kartı bilgileri, şifreler, kullanıcı adları ve diğer özel bilgiler gibi hassas bilgiler internet üzerinden gönderildiğinde, özel verileri korumak ve şifrelemek için bir yöntem olarak bir SSL (Güvenli Yuva Katmanı) kullanılır. SSL sertifikaları kullanan web sitelerinde, web sitesi URL’lerinde HTTPS ve bir asma kilit simgesi bulunur.

SSL.com, SSL sertifikalarında lider bir otoritedir ve bu SSL.com incelemesi, onlardan satın alabileceğiniz dijital sertifikalar, bu sertifikalarla birlikte gelen özellikler ve müşteri destek yeterliliği dahil hizmetlerinin diğer yönleri hakkında yararlı bir genel bakış sağlayacaktır..

Web sitenizi SSL.com ile koruyun!

SSL.com Şirketine Genel Bakış

SSL.com’un merkezi Houston, Texas, ABD’de bulunmaktadır ve 2002 yılında kurulmuştur. 120’den fazla ülkedeki kuruluşlar ve hükümetler tarafından güvenilmektedir. SSL.com, SSL / TSL sunucu sertifikaları, belge imzalama kodu imzalama ve S / MIME e-posta sertifikaları gibi çok çeşitli kullanım durumları için dijital sertifikalar sağlar. Kurulum ve yapılandırmayla ilgili desteği de içerecek şekilde sertifika verilmesinin ötesine geçen olağanüstü desteğe sahip 5 yıldızlı derecelendirilmiş bir sertifika yetkilisidir..

Bu SSL.com incelemesinde, bu şirket tarafından sunulan SSL sertifikalarının türlerine ve bu ürünlerle standart olarak gelen özelliklere odaklanacağız.

SSL.com Planları & Fiyatlandırma

SSL sertifikaları için pazardakiler, seçebilecekleri 7 SSL sertifikası yinelemesine sahiptir. Her bir sertifikanın hangi kullanım senaryosunu sunmak için tasarlandığını ve daha uzun süreli yıllık planlar veya planlar için ne kadar ödemenizin beklendiğini görelim.

ssl com planları fiyatlandırma

Temel SSL

Temel SSL sertifikası, özel bir IP adresi kullanılarak tek, tam nitelikli bir alan adı (ör. Domain.com veya mail.domain.com) için verilir. Aynı anda birden fazla sunucuda kullanılabilir. Başarılı bir doğrulamadan sonra, SSL sertifikası 5 dakika içinde verilir. Temel SSL ayrıca www. sürümünü (www.domain.com veya www.mail.domain.com) satın alabilirsiniz ve 5 yıla kadar bir süre boyunca satın alabilirsiniz; bu durumda 183,75 ABD Doları (36,75 ABD Doları / yıl) ödemeniz gerekir. Temel SSL’yi 1 yıl boyunca satın alırsanız, fiyat 49 $ / yıl’dır. Temel SSL sertifikası, ömrü boyunca SSL sertifikanıza herhangi bir şey olursa sınırsız sayıda yeniden düzenleme de içerir.

Sertifika 10.000 $ garanti ile geliyor, 2048+ Bit sertifikalarının imzalanmasını destekliyor ve SHA2 karma algoritmasını kullanıyor.

Premium SSL

SSL.com’un Premium SSL’si, daha küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturuldu, birincil alan adını paylaşan, Microsoft Exchange’in Otomatik Bulma hizmetini destekleyen 3 adede kadar alt alan adını güvence altına alacak, aynı anda birden çok sunucuda kullanılabilecek ve sınırsız özelliklere sahip olacak yeniden düzenlemeler ve özel anahtarlar. Premium SSL sertifikası 10.000 ABD Doları garantilidir.

5 yıla kadar bir süre için satın alma fiyatı, yalnızca bir yıl boyunca satın alırsanız 99 $ / yıl fiyatına kıyasla% 25 tasarruf sağlayan toplam 371.25 $ (74.25 $ / yıl) olarak çıkıyor..

Yüksek Güvence SSL

Bu Yüksek Güvenlikte SSL sertifikası, şirket adınızın SSL sertifikanızın ayrıntılarında görünmesini sağlar. Www varyantı da dahil olmak üzere tam bir alan adı için koruma sağlar ve Premium SSL ile aynı özelliklerle birlikte gelir.

Sertifika 5 yıl için 242 $ (yıllık 48.40 $) veya yıldan yıla satın alırsanız 69 $ tutarındadır..

Joker karakter SSL

Wildcard SSL, kök etki alanını ve istediğiniz sayıda alt etki alanını tek bir çözümle korumak için tasarlanmıştır ve kuruluş doğrulaması gerektirir.

Bu sertifika, birden çok eşzamanlı özel anahtarla sınırsız IP adresinde kullanılabileceği ve Temel SSL sertifikası gibi barındırma ve sanal ana bilgisayarlar için mükemmeldir, aynı anda birden çok sunucuda kullanılabilir.

Bu sertifika ile birlikte verilen garanti 1,250,000 $ ‘dır. Bu sertifika 5 yıla kadar satın alınabilir, maliyeti 1.121.25 $ (224.25 $ / yıl), bu da yalnızca 1 yıl boyunca satın almanın aksine% 25 tasarruf etmenizi sağlar, bu da 299 $.

SAN / UCC SSL

Bu sertifika, kurumsal müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuştur ve çeşitli Microsoft Exchange hizmetleriyle birlikte çalışır.

Tek bir UCC / SAN sertifikası, paylaşılan bir IP adresindeki birden fazla alan için (2.000 benzersiz alan ve / veya alt alan adı) güvenlik sağlar.

SAN / UCC sertifikası sınırsız sunucu lisansı, sınırsız yeniden düzenleme ve anahtar çifti ile birlikte gelir. Bu plan için sigorta garantisi 1.250.000 $.

UCC / SAN sertifikasının 5 yıl boyunca satın alınması yılda 141.60 $ (veya seçilen süre 1 yıl ise 177 $) veya 5 yılda bir 708 $ faturada satılır. Bu, joker karakter olmayan 3 alan için bir SAN sertifikası içerir. Her ek joker olmayan alan adı sizi 196 ABD Doları ile geri alır. Bir joker alan adı eklemeye karar verirseniz 645 dolara mal olur.

EV SSL

Mevcut en yüksek doğrulamayı arıyorsanız, SSL.com’un kurumsal Genişletilmiş Doğrulama (EV) sertifikası sektör lideri kimlik güvencesi sağlar. Bir EV SSL verilebilmesi için şirketiniz standart alan adı doğrulama yöntemlerinin ötesinde ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Bu SSL sertifikası türü otomatik olarak yeşil bir adres çubuğunu etkinleştirir ve sertifika ayrıntıları kuruluş bilgilerinizi görüntüler.

EV SSL sertifikası, söz konusu alanın www varyantı da dahil olmak üzere tam bir alan adını korur, aynı anda birden fazla sunucuda kullanılabilir, kullanım ömrü boyunca sınırsız yeniden düzenleme yapabilirsiniz ve 2.000.000 dolar garanti ile gelir.

Bu sertifikayı toplamda 479 $ (239.50 $ / yıl) olan 2 yıla kadar satın alabilir veya 1 yıl boyunca satın alabilirsiniz, bu da 299 $ ‘dır..

EV UCC / SAN SSL

EV UCC / SAN SSL, Yeşil Çubuğu ve şirket adınızı adres çubuğunda görünmesini sağlayacak en yüksek güvenceli çoklu site SSL korumasını sunar. Birden çok siteyi ve etki alanını güvence altına almak isteyen işletmeler için uygundur.

Bu sertifika, tam etki alanı adlarını güvence altına almak için uygundur ve 2 yıl boyunca satın alırsanız ilk 3 etki alanı için 638,40 ABD doları (3. alandan sonra her etki alanı 206,40 ABD doları) (1 yıl ilk 3 etki alanı için 399 ABD doları / yıl, 3. alan adından sonra her etki alanı 129 ABD dolarıdır) ).

Ücretsiz SSL

SSL.com, temel SSL sertifikasının 90 günlük deneme sürümü olan ücretsiz bir SSL sertifikasına da sahiptir. Bu, bir SSL sertifikasının eylemdeki avantajlarını görmek için size bolca zaman verecektir (daha iyi SEO, daha yüksek dönüşüm oranları, daha iyi güvenlik, iş güvenilirliği, vb.).

SSL.com Özellikleri & değer

SSL.com, tüm SSL.com sertifikalarında standart olan bir dizi özellik sunar:

 • Tüm tarayıcıların% 99’u ile uyumluluk;
 • Asma kilit simgesi ve “https” alanı;
 • 256 bit SHA2 https AES şifrelemesi;
 • HIPAA ve PCI uyumluluk gereksinimlerini karşılama;
 • Sertifikanın kullanım süresi boyunca ücretsiz sınırsız sertifika yeniden gönderilmesi;
 • Tam mobil destek;
 • 30 günlük karışmayan para iade garantisi;
 • Ücretsiz SSL.com Site Mührü;
 • 7/24 e-posta, telefon ve sohbet desteği;
 • Kullanıcı dostu Hesap Yöneticisi.

Tüm SSL sertifikalarıyla etkinleştirilen bir SSL.com Site Mührü, müşterilerinize veya ziyaretçilerinize sitenizin güvenli olduğunu bildirerek ziyaretçilerin elde tutma oranını ve dönüşüm oranlarını artırır. Bir SSL sertifikası, sitenizin arama motoru sıralamalarını da iyileştirir.

Tüm dijital sertifika sağlayıcıları sınırsız ömür boyu sertifika yeniden düzenlemelerini desteklemez veya sertifika yükleme veya yapılandırma desteği sunmaz. SSL.com ayrıca saygın ve tanınabilir bir marka olma avantajına da sahiptir..

SSL.com’da Müşteri Desteği

ssl com çevrimiçi müşteri desteği

Müşteri desteği ile üç kanaldan iletişim kurulabilir: telefon, bilet sistemi ve canlı sohbet. Tüm kanallar 7/24 açık.

SSL.com müşterileri, şirketin müşteri desteğine olağanüstü, bilgili ve çok yardımcı olduğunu bildirdiler.

Şirketin web sitesi, kullanıcıların SSL sertifikaları, kurulumları ve yapılandırmaları ile ilgili temel ve gelişmiş soruların cevaplarını bulmasına yardımcı olan bir Bilgi Bankası da barındırmaktadır..

Ayrıca, kullanıcıların SSL.com IT Security Q’da soru veya çözüm gönderme seçeneği de vardır&Herhangi bir ziyaretçi için ücretsiz olan bir topluluk sitesi.

Artıları & SSL.com için eksileri

SSL.com dijital sertifika ortamında böyle bir otorite olduğundan, ona karşı rekabet etmek veya hizmetlerinde hata bulmak zordur. Yine de, SSL.com’un artılarını ve eksilerini görelim:

Artıları

 • Hızlı ve etkili destek;
 • Birden çok SSL sertifika türü;
 • 30 günlük soru sorulmaması halinde para iade garantisi;
 • Kullanımı kolay arayüz.

Eksileri

 • Bazı rakiplerin ücretlendirdiklerinden daha yüksek fiyatlar.

SSL.com, bazı rakiplerinden biraz daha pahalıdır, ancak SSL.com, müşterileri tarafından şiddetle tavsiye edilen sınıfının en iyisi destek de dahil olmak üzere hizmetleriyle birçok çan ve ıslık sunmaktadır. Ticari faaliyetlerinde rakiplerinden çok daha uzun süredir faaliyet gösterdikleri için SSL.com da daha köklü ve güvenilir bir marka.

SSL.com İnceleme Sonucu

SSL.com “https” ye geçmeyi birkaç kolay adımda gerçekleştirir. Tek bir tam nitelikli etki alanı adını çok siteli SSL korumasına ihtiyaç duyan büyük kuruluşlara güvence altına alması gereken küçük işletmelerden çeşitli müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için çok çeşitli SSL sertifikaları sıralarlar. Seçilen sertifikanın verilmesi başarılı bir doğrulama veya doğrulamanın ardından birkaç dakika içinde gerçekleşir.

“Her yerde HTTPS” mantrasına sahip olan Google, güvenli bir şekilde HTTP üzerinden şifreleri ve kredi kartı bilgilerini hala kabul eden siteleri etiketlemek için güvenli İnternet iletişimi çağına doğru kayıyor. Google tarafından sunulan güvenlik değişiklikleriyle aynı çizgide olmak istiyorsanız, SSL.com’un dijital sertifikalarından biriyle HTTPS kullanılması, alanlarınızın güvenliğinin sağlanmasını sağlar.

SSL / TSL Sertifikanızı Şimdi Alın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector