Ücretsiz Web Hosting İş İçin İyi mi?

ücretsiz hosting iş siteleri için iyi


Web sitesi geliştirme herhangi bir işletme için büyük bir masraf olabilir. Bu nedenle, birçok küçük işletme sahibi, web tasarımı ve geliştirme maliyetinden tasarruf etmek için bir web sitesi oluşturma aracı veya WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanarak kendi web sitelerini oluşturmayı seçti. Bir web sitesi oluşturma maliyeti yanında gerçek web geliştirme maliyetinin bir parçası olan alan adı ve web hosting gibi diğer masraflar vardır. Örneğin, bir .com alan adı yıllık yaklaşık 10 ABD dolarıdır ve profesyonel bir barındırma hesabı aylık yaklaşık 5 ABD dolarıdır ve bir yıl boyunca önceden ödenir. Bununla birlikte, barındırma konusunda ucuz olan ve sadece bir alan adı satın alarak dolaşabileceklerini umarak ücretsiz bir barındırma almayı seçen birçok site sahibi vardır. Bu kulağa hoş geliyor, çok para biriktirebilirsiniz, ama ne pahasına? Bu yazıda size neden ücretsiz web iş web sitesi için barındırma kullanmaktan kaçınmalısınız birçok nedeni göstereceğim.

Neden ücretsiz bir ev sahibi seçmemelisiniz??

Her şeyden önce, bir web sunucusu çalıştırmanın aylık 100 dolardan fazla olduğunu unutmayın. Neden bu hizmeti birisine ücretsiz veresiniz ki? Hizmeti ücretsiz sunan şirketler için birçok avantaj var, ancak kullanıcı bundan çok acı çekebilir. Ücretsiz barındırma sağlayıcıları, ücretsiz hizmetlerini kullanmak ve sonunda ücretli bir aboneliğe yükseltmek için mümkün olduğunca çok sayıda web yöneticisini çekmeye çalışır. Bu iyi bir pazarlama stratejisidir, ancak her zaman ödeme yapmaz.

Ücretsiz barındırma ile ilgili önemli güvenlik sorunları

Sunucuların kiralanması ve bakımı çok pahalı olduğundan, ücretsiz yatırım planları sağlayan barındırma sağlayıcısı, ücretsiz hesapların güvenliğine daha az dikkat eder, çünkü bunlar gelir üretmez, bunun yerine sadece bir para kaybıdır. Sunucunun düşük güvenlik seviyesi nedeniyle, bilgisayar korsanlarının sunucuyu tehlikeye atacağı, web sitesini sileceği ve sonunda kullanıcıların kimliğini çalacağı çok sık görülür..

Ücretsiz web barındırma sınırlamaları

Sağlayıcı alan adınızı eklemenize izin veriyorsa, büyük olasılıkla çok iyi bir ücretsiz ana bilgisayar buldunuz, çünkü bunların çoğu yalnızca alt alanların kullanılmasına izin veriyor. Web alanı ve bant genişliği üzerinde de ciddi sınırlamalar vardır. Çok sayıda dosya türü de hariç tutulabilir, bu nedenle bir iletişim formu ile bir php web sitesi oluşturmayı veya bazı görüntüleri yüklemeyi planlıyorsanız, bunu ücretsiz bir barındırma hesabında yapamayabilirsiniz..

Ücretsiz ana bilgisayarlar kötü hizmet ve destekle birlikte gelir

Aynı sunucuda barındırılan çok sayıda kullanıcı hesabı nedeniyle, yavaş web sitesi yüklemesine ve düşük performansa neden olacaktır. Yoğun çalışma saatlerinde web sitenize bile erişemeyebilirsiniz, siteniz üzerinden potansiyel müşterilerden nasıl bir araştırma almayı beklersiniz? Ücretsiz barındırma durumunda, destek çok profesyonelce veya mevcut değil, bu yüzden sadece bir sistem yöneticisinin yapabileceği sorunu çözmek için yalnız bırakılırsınız.

Ücretsiz hosting hesaplarında zorunlu reklamcılık

Ücretsiz barındırma sağlayıcıları arasında en yaygın uygulama, kullanıcının web sitelerinde reklam yayınlamaktır. Ücretli sürüme geçmediğiniz sürece bu reklamlardan kurtulmak imkansızdır. İlgisiz bannerlar, web sitesi trafiğine ve iş kaybına neden olabilir ve aynı zamanda profesyonellik dışı bir işarettir. Bunun da ötesinde, arama motoru sıralamalarına da zarar verebilir.

Web sitenizi ve hesabınızı kaybetme

Yukarıda belirtilen sorunlar ücretsiz barındırma önlemek için bir neden değilse, muhtemelen web sitenizi kaybetmek size bir uyarı verecektir. Evet, şirketin önceden haber vermeksizin ücretsiz hizmeti vermeyi bırakması mümkündür. Bu durumda sitenizin dosyalarını kurtarmak imkansızdır. Belki bir yedeğiniz vardı, ancak yeni bir barındırma sağlayıcısı edinip sitenizi tekrar ayarlamanız zaman alacaktır.

Ücretsiz barındırma alternatifi

Ben her zaman, web hosting başarılı bir web sitesinin temelini söylüyor. İyi ve güvenilir bir barındırma hizmeti seçerseniz, online iş kurma ve web barındırma arkasında teknik şeyler hakkında endişelenmeyin. Eğer iş umurumda ve başarılı olmak istiyorsanız, web hosting cimri almamalısınız. Bunun yerine ücretsiz bir gidiş için ucuz bir ücretli hosting seçin. Bir arkadaşınızla takım kurun ve mümkünse barındırma maliyetini paylaşın, ancak ücretsiz ana bilgisayara güvenmeyin. Örneğin iPage.com hosting’de ayda sadece 2 $ sınırsız hosting alabilirsiniz; en az 12 ay boyunca peşin ödemek zorunda kalacaksınız, ancak karşılığında profesyonel destek, harika performans, her türlü web sitesini barındırma yeteneği, web sitesi oluşturucu ve ücretsiz bir alan adı da alacaksınız..

Eğer web siteniz hakkında ciddi ve işiniz için güçlü bir çevrimiçi varlığı oluşturmak istiyorsanız, ücretli bir web hosting planı ile gidin. İyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map