VDeck nedir? İyi bir Web Hosting Kontrol Paneli mi?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'VDeck nedir? İyi bir Web Hosting Kontrol Paneli mi?
0 7 мин.

vdeck nedir


Çoğunlukla, web hosting paketleri, web tabanlı kontrol paneli dahil bir çeşit ile gelir. vDeck, web yöneticilerinin barındırılan tüm hizmetlerini web tabanlı bir arayüzde kolayca yönetmelerini sağlayan böyle bir kontrol panelidir. Bazı hosting şirketlerinin kendi özel kontrol panelleri olacaktır; ancak, çoğu barındırma sağlayıcısı genellikle kendi markalarını yansıtacak şekilde özelleştirilmiş üçüncü taraf kontrol panelleri sunar.

vDeck, iPage, FatCow, PowWeb, StartLogic ve iPower gibi hosting şirketleri tarafından benimsenen popüler bir kontrol panelidir. vDeck şimdi 4. baskısında ve daha verimli olmak ve yeni başlayanlara daha iyi hitap etmek için tamamen yenilendi. Önceki sürümleri, en son vDeck sürümü kadar tam özellikli veya görsel olarak çekici değildi. Yine de, vDeck esas olarak paylaşılan barındırma paketleri sunma konusunda uzmanlaşmış birkaç web barındırmalarının dikkatini çekmeyi başardı.

vdeck 4 web hosting kontrol paneli

VDeck hakkındaki görüşler karışık – bazı kullanıcılar bunu piyasaya eklenen en iyi ve en sezgisel kontrol paneli olarak görüyor, diğerleri ise lider kontrol panelleriyle rekabet edebilmek için daha fazla gelişime ihtiyaç duyduğunu düşünüyor. hosting sektörü şimdiye kadar favori. Peki, vDeck sizin için iyi bir seçim mi? VDeck ile keyfini çıkarabileceğiniz özelliklerin neler olduğunu ve bu kontrol panelinin artıları ve eksileri neler olduğunu görelim.

vDeck Özellikleri

vDeck, web sitesi yönetim araçları, e-posta yönetimi, e-ticaret araçları ve yerleşik pazarlama hizmetleriyle kullanımı kolay bir arayüze sahip, sitenizi başlatmak ve devam ettirmek için araçlar sunar. İşte vDeck kontrol panelinin özellikleri bir bakışta:

 • Alan adı yönetimi – alan adı eklemek veya aktarmak, alt alan adlarını ve alan işaretçileri yönetmek için “Alan” sekmesini kullanın;
 • FTP yönetim araçları;
 • Web tabanlı dosya yöneticisi – beklediğiniz tüm temel paketleme / açma / düzenleme işlevlerine izin verir;
 • E-posta yönetimi – web posta erişimi, spam ve virüs önleme, e-posta iletme, otomatik yanıtlayıcılar vb .;
 • Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu – kullanıcılar herhangi bir kodlama bilgisi olmadan bir web sitesi oluşturmak için profesyonelce tasarlanmış yüzlerce şablon arasından seçim yapabilir;
 • e-Ticaret özellikleri – “e-Ticaret” sekmesi altında, çevrimiçi satış yapmaya başlamanıza yardımcı olabilecek bir dizi e-Ticaret aracı bulacaksınız;
 • Pazarlama araçları – sitenizi Google, Facebook ve Yahoo / Bing’de tanıtmanıza izin veren arama motoru optimizasyonu, ücretsiz arama motoru reklam kredisi, ücretsiz tıklama başına ödeme reklam kredisi de dahil olmak üzere doğrudan vDeck’e entegre site tanıtım ve gönderme araçları;
 • Site yedekleme ve geri yükleme – kendi yerel yedeklemelerinizi oluşturun veya verilerinizi sistem tarafından oluşturulan yedeklemelerden geri yükleyin;
 • Güvenlik araçları – hotlink koruması, parola korumalı dizinler, belirli IP adreslerinin sitenize erişmesini engelleyin, vb .;
 • Uygulama yükleyici – vDeck komut dosyaları yükleyicisiyle popüler uygulamaları yükleyin;
 • Veritabanları – Veritabanı güdümlü siteler için MS SQL ve MySQL;
 • Hesap yönetimi – fatura bilgilerini değiştirin, ödeme yapın, şifreleri değiştirin;
 • Site analizi araçları – sitenizin ziyaretçileriyle ilgili istatistikleri görüntüleyin.

Barındırma sağlayıcılarının, özellikle paylaşılan barındırma planlarında barındırma paketinin bir parçası olarak kontrol panelini ücretsiz olarak dahil etmesi gelenekseldir. Bazı barındırma sağlayıcıları kontrol paneli için ekstra ücret alır, ancak bu çoğunlukla size birden fazla kontrol panelinden (örneğin, cPanel, DirectAdmin, vDeck, vb.).

Bazı barındırma sağlayıcıları üçüncü taraf kontrol panellerine kendi lezzetlerini ekleyecektir, bu nedenle aynı kontrol panelinin farklı sürümlerini farklı barındırma sağlayıcılarında görmek olağandışı değildir. Sundukları web sitesi yönetim araçlarında küçük değişiklikler bulabilirsiniz veya web ana bilgisayarları ekstra hizmetler içerebilir, ancak genellikle vDeck yukarıda listelenen özelliklerle birlikte gelir.

vdeck kontrol paneli ekran görüntüsü

VDeck’in artıları ve eksileri

vDeck, günlük web sitesi yönetimi görevlerinizi basitleştirmede iyi bir iş çıkarır, ancak cPanel ile rekabet edebilir mi? İşte vDeck’in iyiliği ve kötüsü:

Artıları

 • Açılır navigasyon, iyi organize edilmiş, verimli;
 • Özelleştirilebilir (örneğin kenar çubuğunda görüntülenecek widget’ları seçebilirsiniz);
 • Zengin özelliklere sahip web sitesi yönetim araçları ve e-Ticaret özellikleri;
 • Site oluşturucuyu sürükleyip bırakın;
 • SSS, öğreticiler, herhangi bir sayfadaki açılır kutu ile kolayca erişilebilir yardım.

4. sürümünde aldığı tasarım yenilemesine ve özellik genişlemesine rağmen, vDeck, cPanel’e kıyasla kullanılabilirlikteki eksiklikleri nedeniyle hala eleştiriliyor; tüm özellikleri ve fonksiyonları ile kolayca hızlanabiliyor. Tabii ki, vDeck’in eksiklikleri her zaman, en yaygın olarak kullanılan kontrol paneli olan cPanel ile karşılaştırıldığında her zaman analiz edilir. CPanel’in aksine, vDeck’in sınırlamaları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Eksileri

 • Yerleşik eklentilerin sayısı sınırlıdır, eklentilerin manuel olarak eklenmesi gerekebilir;
 • vDeck, cPanel kadar popüler ve yaygın olarak kullanılmaz;
 • İdari erişim ve FPT erişimi belirli bir IP aralığıyla sınırlandırılamaz;
 • Güvenlik özellikleri cPanel tarafından sunulan özellikler kadar karmaşık değildir.

Barındırılan web sitelerinizi ve e-postalarınızı kontrol etmek ve yönetmek için gerekli tüm özelliklere sahip olmasına ve cPanel özellikleri ve kullanılabilirliği ile karşılaştırılabilir olmasına rağmen, vDeck cPanel ile karşılaştırıldığında yeni gelen olarak nitelendirilir ve yakın zamanda cPanel’in durumunu sarsmıyor gibi görünmüyor.

Sonuç: vDeck sizin için iyi bir kontrol paneli midir??

VDeck nispeten yeni bir kontrol paneli olsa da, cPanel 1996 yılından beri var olmuştur ve web sağlayıcıları arasında güçlü bir üne sahiptir. Web barındırma endüstrisinde cPanel için belirgin bir önyargı vardır ve genellikle etrafındaki en iyi kontrol paneli, ardından Plesk ve DirectAdmin’i ikinci olarak taçlandırır. Önde gelen web barındırıcıları kesinlikle kontrol paneli olarak cPanel’i sunacaktır, bu nedenle bir web barındırma ararken cDanel ile karşılaşma olasılığınız daha fazladır.

Bununla birlikte, vDeck, genellikle popüler paylaşılan barındırma sağlayıcılarının barındırma planlarına dahil olan çok yönlü bir web tabanlı kontrol panelidir, bu nedenle yeni başlayanlar için daha uygun olmakla birlikte, ileri düzey kullanıcıların ihtiyaçlarını da karşılaması muhtemeldir. Bu nedenle, potansiyel web barındırıcınızın barındırma paketleri gereksinimlerinizi karşılıyorsa, vDeck sundukları gerçeğinden caydırılmamalısınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector