VPS Hosting Avantajları – Sanal Özel Sunucu Kim Kullanmalı

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'VPS Hosting Avantajları – Sanal Özel Sunucu Kim Kullanmalı
0 8 мин.

sanal özel sunucu barındırma avantajları


Sanal bir özel sunucu (VPS), işletmeniz o kadar büyük olduğunda paylaşılan barındırma yeterli olmadığında ve daha fazla sunucu kaynağına ihtiyacınız olduğunda mükemmel bir çözümdür. VPS aslında normal sunucu veya bulut sunucusu kullanan, özel sunucu kaynaklarına ve özel yazılıma sahip sanal bir makinedir.

Hosting şirketleri, istediğiniz kaynağa bağlı olarak 20 ila 80 $ veya daha fazla farklı VPS paketleri sunar ve ihtiyacınız olan 1 GB RAM Burst, 512 Mb RAM Garantili, 1 CPU Core 2.1 GHz, 25 GB HDD, 1 özel IP, sınırsız aylık trafik ve ücretsiz bir panel genellikle Webuzo, ZPanelCp veya 8 GB RAM BURST, 4 GB RAM Garantili, 8 CPU çekirdeği 2.1 GHZ, 150 GB HDD ve 2 özel IP.

Ofis e-postaları veya toplu e-posta, özel kurulumlar, daha düşük fiyatlar (adanmışla karşılaştırıldığında), tam kontrol ve yüksek güvenlik gibi özel e-posta özellikleri istiyorsanız kesinlikle bir VPS Hosting kullanmalısınız..

Çok Sayıda E-posta Göndermeniz Gerekiyor?

Aynı konumda e-postaları olan ve bunları kullanan birkaç çalışanın olduğu ofis e-postaları gibi özel e-postalar göndermeniz gerekiyorsa, paylaşılan barındırmada sınırlı olan POP ve IMAP bağlantılarını atlamak için gerçekten bir VPS’ye ihtiyacınız vardır. Saatte 30 ve bu sınırları aşmak için diğer bir çözüm birden fazla internet servis sağlayıcıya sahip olmak ama çok pahalı.

Toplu e-postaya da ihtiyacınız varsa, VPS çözümdür, böylece bülten gönderebilir veya saatte 500 e-posta sınırını geçerek birden fazla e-posta hesabını doğrulamaya çalışabilirsiniz. E-posta adreslerine sahip büyük bir veritabanınız varsa, sanal özel sunucunuzdan kolayca e-posta gönderebilirsiniz.

Genellikle e-posta göndermek için adanmış özel sanal sunucular vardır, barındırma şirketleri bu VPS’ye 2 özel IP adresi, toplu e-posta listesi yönetim aracı, izleme aracı, düzenleme yazılımı, 7/24 MMS monitörleri farklı performans seviyelerine sahip donanım ve yazılımlar sağlar, güvenlik, yedekleme, yazılım optimizasyonu ve yazılım güncellemeleri.

Özel Kurulum ve Kurulum Gerekiyor?

Sanal özel sunucularla, çok fazla kaynak kullandıkları veya farklı özelliklere ihtiyaç duydukları paylaşılan barındırma üzerine kurulamayacak özel yazılımlar bile yükleyebilirsiniz. Bir VPS’niz olduğundan, barındırma donanımını ve yazılımını paylaşılan sürüme göre değiştirebilirsiniz, böylece Linux dağıtımları, Facebook Mesajlarını Planla (PHPSFP), cPanel + WHM, farklı oyunlar ve yakında.

Bu özel kurulumları kendiniz veya ana bilgisayarın destek ekibinin yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz, ancak maliyetler çok düşüktür ve kurulumlarınız üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz..

Uygun Fiyat (daha az fiyata daha fazlasını alın)

VPS fiyatları, özel bir sunucunun ve hatta birden fazla web sitesini veya büyük bir web sitesini barındıran paylaşılan bir barındırma fiyatından daha düşüktür ve bu durumda bir VPS maliyetini aşan paylaşılan barındırma sürümünüzü yükseltmeniz gerekir..

Uygun fiyatlarla optimum performans ile Ceph, Stack, KVM, OVH API, basitleştirilmiş kontrol paneli ve çok daha fazlasını içeren bir SSD veya Cloud VPS alabilirsiniz..

Genellikle VPS Cloud’da çalıştığından, yalnızca sizin için özel bir destek ekibine ihtiyacınız yoktur, her zaman web sitenizi saklar ve donanım Buluttaki yazılımdan etkilenmez, neredeyse bağımsız olarak çalışırlar, böylece para kaybetmek.

Genellikle, paylaşılan barındırma alanınıza ek alan adları, daha fazla alan, özel IP vb. Gibi ek özellikler satın alabilirsiniz, ancak bunlar zaten VPS ana bilgisayarında bulunur ve ayrı olarak satın alma özellikleri yerine VPS paketi satın alırsanız daha ucuzdur. paylaşılan paketinize.

Sanal Sunucunuz Üzerinde Tam Denetim

Sanal sunucularınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz çünkü sahibi sizsiniz ve root erişimi, özel kurulumlar, donanım değişiklikleri vb. Yapabilmeniz için bunları başkalarıyla paylaşmıyorsunuz..

Genellikle, hosting şirketleri size bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınız OVH, Bhost, Eezpal, Virtualizor, Web AppZ Live, Virtuozzo gibi bir Kontrol Paneli sağlar ve daha sonra teknik bilgiye ihtiyaç duymadan seçenekleri kolayca değiştirebilir ve gruplayabilirsiniz kaynakları proje ile birlikte, hakları yönetme, temsilci seçme, aktarma, görevleri paylaşma, araçları uyarlama, istatistikler, başlatma, önyükleme, yeniden başlatma, yükleme, ana bilgisayar adını düzenleme, DNS düzenleme, API ayarları vb..

VPS ile bir kontrol paneli yükleyebilir, aynı zamanda sizden paylaşılan barındırma satın alan kendi müşterilerinizi yönetebileceğiniz cPanel veya Plesk gibi bir barındırma kontrol paneli yükleyebilirsiniz. Bu durumda, web sitelerinin içeriğini, DNS’sini, Linux tabanlı sunucudaki veya Windows tabanlı sunucudaki e-postaları yönetebilirsiniz..

Yazılımı yükseltebilir, eski sürüme geçirebilir ve güncelleyebilir, toplu dosyaları çalıştırabilir, yedeklemeler yapabilir ve özel güvenlik duvarı yapılandırmaları veya kullanıcı bölümü oluşturabilirsiniz.

Uygun bir Kontrol Paneli ile tüm sanallaştırma çözümlerinizi bellek ve IOPS veri tekilleştirme, yeniden başlatmayan güncellemeler, tek görüntü dosyası depolama, önceden yüklenmiş uygulama şablonları, SSD önbellekleme ve çok daha fazlasına sahip tek bir esnek platformdan yönetebilirsiniz..

Yüksek Güvenlik ve Trafik Filtreleme

Bir VPS’de, seçtiğiniz barındırma şirketi tarafından zaten uygulanan güvenlik önlemleriyle birlikte kendi güvenliğinizi sağlarsınız, böylece otomatik olarak otomatik kurtarma, veri koruma vb..

Sunucunuza istenmeyen erişimi engellemek için Güvenlik Duvarları ve UFW, IPTable’lar ve NFTable’lar gibi kara listeleri kullanabilirsiniz ve trafiği istediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz. Diğer güvenlik seçenekleri, Tripwire, Bro veya Psad gibi yetkisiz erişimi tespit etmek için şifre ve kullanıcı adı erişimi, SSH, İzinsiz Giriş Tespit Sistemi; Otomatik Yedekleme, SFTP, izin ve kullanıcı rolleri ayarları, kötü amaçlı yazılımdan koruma ve virüsten koruma.

Kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin yanı sıra, formmail, kök kitleri ve kaba kuvvetten sonra Kontrol Paneli Araçları’nın yardımıyla periyodik olarak kontrol etmelisiniz. Ayrıca Apache sürüm numarası gibi hassas bilgileri gizlemeli, dizin taramayı kapatmalı, Zaman Aşımı Değerini düşürmeli, büyük istekleri sınırlamalı ve gereksiz modülleri devre dışı bırakmalısınız. Tüm bunlar VPS’nizde daha yüksek bir güvenliğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kimler VPS Hosting Planını Seçmeli?

Bir çevrimiçi mağaza, web tasarım ve geliştirme şirketleri, forumlar, yüksek trafikli bloglar ve web sitelerinin sahibi olan orta ve büyük ölçekli işletmeler, paylaşılan bir barındırmada uzun süre dayanmayacak, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı er ya da geç bir VPS’ye ihtiyaç duyacaktır (daha iyi kontrol) , daha yüksek güvenlik, daha fazla esneklik).

Küçük bloglar veya şirket tanıtım web siteleri için paylaşılan bir plan yeterli olurken, daha büyük web siteleri (binlerce günlük ziyaretçiyle) için özel bir sunucu veya bulut barındırma planı gerekecektir..

Güvenilir bir Sanal Özel Sunucu sağlayıcısı arıyorsanız, lütfen bu paragraftaki bağlantılı sayfaya göz atın.

InMotionHosting VPS Planları

Sanal Özel Sunucular başlangıç ​​fiyatı 29.99 $ / ay

Daha fazla bilgi edin “

Simge https://www.iconfinder.com/iconsets/picol-vector tarafından

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector