Web Hosting bulun ve Profesyonel Fotoğrafçı Web Sitesi Oluşturun

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Web Hosting bulun ve Profesyonel Fotoğrafçı Web Sitesi Oluşturun
0 7 мин.

profesyonel fotoğrafçı web sitesi kurmak


Günümüzde modern internet metin içeriği, okuyucuları bir web sitesine çeken çok önemli bir rol oynamaktadır. Videolar da çok önemlidir, çünkü düz metne kıyasla daha fazla bilgi taşıyabilir ve konuyu iletmenin daha hızlı bir yoludur. Resimler ayrıca her web sitesinin çok önemli bir öğesidir, bu yüzden onları içeriğe yerleştirmekten kaçınamayız.

Çoğu web sitesi stok fotoğrafları kullanır, diğerleri fotoğraf çekmek için fotoğrafçı kiralar. Profesyonel görüntülere olan talep artıyor, ancak profesyonel fotoğraflar üretebilen yüksek kaliteli ekipmanlara sahip birçok profesyonel fotoğrafçı da var. Eğer kendiniz bir fotoğrafçı iseniz, muhtemelen iyi bir itibar oluşturmak ve uzun vadeli bir sözleşme almak için ne kadar zor olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Belki de Flickr, Pinterest, Instagram Tumblr veya Facebook gibi sosyal ağ sitelerini kullanarak portföyünüzü oluşturmaya başladınız. Bu web sitesi, işinizi yüklemek, depolamak ve paylaşmak ve iş bulmak için iyi bir platform sağlar. Tüm bunlar belirli bir noktaya kadar işe yarayabilir, ancak gerçekten kalabalığın arasından sıyrılmak istiyorsanız, kendi fotoğrafçı web sitenizi oluşturmalı, sizi ve çalışmanızı temsil edecek bir portföy oluşturmalı, aynı zamanda fotoğraflarınız üzerinde tam kontrole sahip olmalısınız. Sosyal ağ siteleri.

Aşağıda size iyi bir barındırma sağlayıcısının nasıl bulunacağını ve profesyonel bir fotoğrafçı web sitesinin nasıl oluşturulacağını öğreteceğim.

Fotoğraf web sitenizi oluşturun

fotoğraf web sitesi bina kılavuzu

İlk adım, web sitenizdeki içeriği kolayca yönetmenizi, yüklemenizi ve güncellemenizi sağlayacak bir platform seçmektir. İhtiyaçlarınız için özel olarak geliştirilmiş bir portföy veya özel olarak oluşturulmuş bir yazılım oluşturmanıza izin veren bir fotoğraf galerisi veya cms olabilir. Hangisini seçerseniz seçin, hedef kendi kendine yeterli olmak ve kendinize yeni içerik eklemek olduğundan web sitenizin nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olun. Web sitesi oluşturma konusunda bilginiz yoksa, başlangıçta size yardımcı olabilecek bir web tasarımcısı / geliştiricisi aramalısınız..

Bir tasarımcı kiralamak için bütçeniz yoksa veya web sitenizi kendiniz oluşturmak istiyorsanız, büyük bir desteğe sahip bir platform ve farklı genel forumlarda size yardımcı olabilecek aktif bir topluluk seçmeyi düşünün. Örneğin, fotoğraf web sitenizi oluşturmak için çok iyi bir seçenek WordPress olacaktır. Bu, ücretsiz olarak sunulan ve çoğunlukla bloglar için oluşturulmuş çok popüler, açık kaynaklı bir yazılımdır, ancak temel bloglama arayüzünü profesyonel bir fotoğrafçı portföy web sitesine dönüştürecek uzantılara ve temalara sahiptir..

İyi bir fotoğrafçı barındırma planı satın alın

en iyi fotoğraf web sitesi barındırma

Barındırma işleminin başarılı bir web sitesi için anahtar faktörlerden biri olduğunu yeterince vurgulayamıyorum. Yani web siteniz için iyi bir hosting seçimi önemlidir. Peki fotoğraf portföyünüzü oluştururken ihtiyaç duyacağınız özellikler nelerdir? Açıkçası resimler yükleyeceksiniz ve muhtemelen birçoğu. Web sitenizin hızlı yüklenmesini ve görüntüleri hızlı bir şekilde görüntülemesini istiyorsunuz. Başlangıç ​​için paylaşılan bir barındırma planı almak yeterlidir. Portföyünüzü WordPress kullanarak oluşturmaya karar verirseniz, BlueHost veya InMotion hosting kullanmanızı tavsiye ederim. Bu iki şirket Wrodpress için büyük destek sunuyor ve paylaşılan sunucuları fotoğraf siteniz için iyi bir performans sağlayacak kadar hızlı.

Fotoğraf portföyünüzü düzenleyin

profesyonel fotoğrafçı portföy web sitesi

Birkaç fotoğraf oturumuna katılarak binlerce görüntü elde edebilirsiniz. Büyük olasılıkla tüm bu görüntüleri web sitenize yüklemek istemeyeceksiniz, sadece çok fazla içerik olduğu için değil, aynı zamanda potansiyel müşterilerinize en iyi çekimlerinizi göstermek istersiniz. En iyi 15-20 fotoğrafınızı seçin, Photoshop veya Gimp gibi bir fotoğraf düzenleme yazılımı kullanarak yeniden çalışın ve vurgulayın. “Daha az olan daha fazla” faktörünü koruyun ve web sitenizin ziyaretçilerini bunaltmayın. Ziyaretçilerinizi 20 fotoğrafla ikna edemiyorsanız, muhtemelen birkaç yüz kişi iş bulmanıza yardımcı olmaz, bu nedenle web sitenize yalnızca yüksek kaliteli malzemeler yükleyin.

Öneri olarak, resimlerinizi ham biçimde yüklemeyin, web için yeniden boyutlandırın ve görüntülerin dosya boyutunu küçültün, ancak kaliteyi koruyun, böylece potansiyel müşterileriniz fotoğraflarınız arasında hızlı bir şekilde gezinebilir.

Blog yazmak için zamanınız varsa, sitenizde deneyimlerinizi, düşüncelerinizi paylaştığınız ve kendiniz hakkında yazdığınız bir bölüm oluşturmaktan çekinmeyin. Bu, sizinle müşterileriniz arasında bir iletişim köprüsü oluşturacak ve aynı zamanda arama motorlarından daha fazla trafik kazanmanıza yardımcı olacaktır..

Ziyaretçileri müşterilere dönüştürün

Web siteniz uygun şekilde yapılandırılmıştır ve resimleriniz yerinde, bazı yeni müşteriler edinmek istiyorsunuz. Muhtemelen tüm ziyaretçilerinizden bir e-posta veya telefon görüşmesi almak istemezsiniz, ancak yalnızca sözleşmeyi imzalaması muhtemel olanlardan. Ne yaptığınız konusunda uygun bütçeye veya açık bir anlayışa sahip olmayan müşterilerle uğraşarak değerli zamanınızı boşa harcamaktan kaçınmak için web sitenizi verimli hale getirin: hangi hizmetleri sunduğunuzu, ücretlerinizi ve işleminizin ne olduğunu netleştirin iş. Tüm bu bilgileri web sitenizde sunarak, büyük olasılıkla bir sonraki telefon görüşmesi bir anlaşmayı kapatır..

Sonuç ve öneri

Bir fotoğraf web sitesi veya portföy oluşturmak zor değildir; kesinlikle kendiniz inşa etmeye karar verirseniz biraz zaman ve belirli bir teknik bilgi gerektirir. Web siteniz için WordPress kullanmak, süreyi ve gelişimin zorluk seviyesini önemli ölçüde azaltabilir. Bunun da ötesinde, WordPress bir temayı yüklemenize, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize ve tek bir kod satırı yazmanıza gerek kalmadan web sitenizi kişiselleştirmenize izin veren son derece esnektir. Günün sonunda, bir geliştirici değil, bir fotoğrafçısınız ve WordPress sizin gibi insanlar için oluşturuldu. Artık web sitenizi oluşturmak, Bluehost’a kaydolmak ve kaydolmak, Başlangıç ​​planlarını satın almak, alan adınızı ücretsiz olarak kaydetmek ve WordPress fotoğraf portföyünüzü hemen başlatmak için iyi ve basit bir yol bulduğunuza göre.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector