Web Hosting Endüstrisinin Geleceği Nedir?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Web Hosting Endüstrisinin Geleceği Nedir?
0 7 мин.

gelecekteki web hosting endüstrisi


Web hosting mütevazı başlangıcından beri olgun bir BT pazarına büyüdü. Web hosting planları çeşitlendi, kaynaklar ve özellikler tüm zamanların en düşük seviyelerine düşerken daha bol hale geldi ve daha fazla uzmanlaşmış barındırma hizmetleri ortaya çıktı (örneğin WordPress barındırma, yönetilen barındırma vb.). Web hosting bugün rekabetçi bir iş ve bir blog, web sitesi veya çevrimiçi mağaza başlatan herkes için olmazsa olmaz bir hizmet olarak kalır. Ama nasıl şeyler web hosting geleceği arıyor? Genişlemesi devam edecek mi? Yeni teknolojiler daha iyi ve daha uygun fiyatlı hosting çözümleri getirecek web bildiğimiz gibi barındırma bugün eski?

Şüphesiz, web ve uygulama barındırma hizmetlerine olan ihtiyaç artmaya devam edecek ve yeni müşteri segmentleri ortaya çıktıkça, hizmetler bu ihtiyaçları ele alma konusunda uzmanlaşmaya devam edecektir..

Bugün Bildiğimiz Web Hosting

Paylaşılan ve özel barındırma çözümlerinin geleneksel eşleştirilmesi, yönetilen barındırma, WordPress için optimize edilmiş barındırma, VPS barındırma ve şimdi bulut barındırma da dahil olmak üzere genişletildi. Paylaşımlı barındırma fiyatları hiç olmadığı kadar düşük olsa da (belki de yeni teknolojilerin yararına barındırma bu tür yavaş yavaş işaretleme), özel barındırma hala fiyatlandırma ölçeğinin yüksek ucunda. Ancak trendler nasıl adanmış ve yönetilen barındırma arıyor ve yeni teknolojiler geleneksel barındırma altyapısı ürünlerinin sonunu getirecek?

Gelecek Tahminleri – Sayılarla

bir Araştırma Bir BT araştırma ve danışmanlık şirketi olan 451 Research, farklı web barındırma hizmetlerinin büyüme dinamiklerinin farklı bir desen göstereceğini ve odaklanmanın geleneksel barındırma altyapısından IaaS (Hizmet Altyapısı gibi daha özel altyapı ortamlarına kaydırılacağını) bulmuştur. ) ve SaaS (Hizmet Olarak Yazılım). Araştırmaya göre, barındırma hizmetleri için yıllık% 15,5’lik bir gelir artışı oranı bekleniyor ve gelir sürücülerinin yılda yaklaşık% 18,7 büyümesi ve ardından% 10,4 ile paylaşımlı barındırma hizmeti verilecek. yıllık% 5.7 büyüme ile ev sahipliği yapıyor. Pazar payı açısından, web ve uygulama barındırma bir düşüş kaydederken, yönetilen barındırma şaşırtıcı bir% 71.5 artış görecektir. Araştırma ayrıca, barındırma için en büyük pazarları da oluşturan Kuzey Amerika ve EMEA pazarlarının büyümeye devam ederken, barındırma pazarındaki paylarının daralacağını ve APAC ile Latin Amerika pazarlarının önemli ölçüde daha yüksek oranlarda (% 12 ve 2019’a kadar APAC ve Latin Amerika’da sırasıyla% 29 ve% 30 bileşik yıllık büyüme oranlarının aksine,% 14 bileşik yıllık büyüme oranı).

Peki, tüm bunlar hosting endüstrisi için ne anlama geliyor? Geleneksel web ve uygulama barındırma kaynaklarının genel büyümesinin yavaşlaması, iş yüklerinin giderek daha fazla uzmanlaşacak olan IaaS ve SaaS hizmetlerine doğru ilerleyeceği ve altyapı hizmetlerinin modüler bileşen olarak yönetilen hizmetleri içereceği anlamına geliyor. Bu değişim ve müşteri segmentasyonu, mevcut sağlayıcılar için ortaya çıkan bu talepleri karşılamak ve potansiyel müşterilere bulut hizmetlerinin işletmeleri için nasıl değerli olabileceğini göstermek için bir fırsattır.

Özellikle belirli uygulamalar ve platformlar, üçüncü taraf uygulamaları ve genel bulut altyapısı için tasarlanmış yönetilen hizmetler, barındırma pazarının yeni itici güçleri olacaktır.

Bulutun Yükselişi

Geleneksel sanallaştırılmış, adanmış veya paylaşılan altyapı ürünleri, geniş hizmet yelpazesi geliştiricilerin, küçük işletme kullanıcılarının ve büyük işletmelerin ölçeklenebilirlik ve esneklik gereksinimlerine giren bir alan olan bulut bilişim tarafından gölgede kalmaya başlıyor..

Kullanıcıların bulut bilişimden yararlanabileceği en büyük avantajlar, hızlı provizyon ile karakterize edilen bir dizi yapılandırılabilir bilişim kaynağına (hizmetler, uygulamalar, depolama, ağlar, sunucular vb.) Hızlı ve isteğe bağlı erişimin sağlandığı, minimum servis sağlayıcı etkileşimi ve minimum yönetim çabası. Bulut hizmetlerinin SaaS, IaaS veya PaaS (Hizmet Olarak Platform) olarak anlaşılmasının bir başka özelliği esneklikleri ve değişen taleplere cevap verme kabiliyetleridir. Diğer bir özellik, kullanıcıların tüketime dayalı hizmet satın almalarına olanak tanıyan çoğunlukla kullandıkça öde yöntemidir..

Bulut bilişim olarak adlandırılan üç bileşen – SaaS (web üzerinden sunulan ve son kullanıcılar için tasarlanmış uygulamalar), PaaS (uygulamaların hızlı ve verimli kodlanması ve dağıtımı için tasarlanmış bir araç ve hizmet grubu) ve IaaS (yazılım ve diğer tüm hizmetlere, ağlara, işletim sistemlerine, depolama alanlarına, sunuculara güç sağlamakla yüklenen donanım) ayrı kategoriler olarak görülse de, aralarındaki çizgiler giderek bulanıklaşmakta ve önümüzdeki yıllarda da bu şekilde olmaya devam edecektir..

Bu bağlamda, bulut barındırma, kullanıcıların geleneksel barındırma ürünlerinin getirdiği kısıtlamalardan nasıl kurtulmak istediklerini görmeye ve bulut barındırma ortamını oluşturan iç içe sunucu ağının sunduğu esneklik, güç ve güvenilirliği benimsemeye devam edecektir. Küçük işletmeler de bulut barındırma ortamından ve bulut hizmetlerinin tüm yönlerinden yararlanabilecek, çünkü maliyetler daha uygun hale gelecek ve işletmeler küçük ve orta vadeli projeleri gereksiz yatırımlar yapmadan düzene sokup tamamlayabilecektir. Bulut bilişim hizmetleri sayesinde zaman, uzmanlık ve parasal kısıtlamalar artık belirleyici bir faktör olmayacaktır çünkü bulut altyapı hizmetlerinin hazır bileşenleri bu engellerin üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır.

SaaS, IaaS ve PaaS bileşenlerinin toplamı olarak anlaşılan bulut, bulut tabanlı hizmetleri aracılığıyla Amazon, Microsoft ve Google gibi yenilik ve teknoloji devlerinin yolunu açtı – Amazon Web Servisleri, Microsoft Azure ve Google Cloud Platformu – bulut hizmetlerinin ve bulut bilişimin web ve uygulama barındırma alanında getireceği yeni değişimin yolunu açıyorlar.

Sonuç

Tüketiciler, işletmeleri için bulut barındırma hizmetleri ve bulut bilişim kullanmanın yararlarının farkına vardıkça, çevrimiçi iş yapmanın yolu ve müşterilerin işleyiş şekli değişecektir. Özel ve VPS ortamlarında var olan iş yükleri, bugün IaaS tipi çözümlerin kapsadığı genişleyen altyapı ve uygulama türlerine doğru ilerleyecektir. Bu yeni web ve uygulama barındırma dünyasında gelişmeye devam etmek isteyen işletmeler kendi ayakları üzerinde çevik olmalı ve teknolojik ve tüketici yanıt eğilimlerini anlamak ve tanımlamak bu süreçte kritik bir rol oynayacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector