Web sitem için Cloud Hosting’i düşünmeli miyim – Güvenli mi?

barındırma web sitesi barındırma için güvenli mi?


Web hosting için talep gittikçe büyüyor ve web hosting şirketleri farklı özellikler ve seçenekler ile farklı paketler sunuyor, ancak bir bakışta, sunulan kaynakların çok düşkün veya çok zengin olduğunu görebilirsiniz. Şu anda, ihtiyaçlarınıza uyarlanmış mükemmel bir barındırma elde etmek zordur. Şirketler ve müşteriler bunu finansal açığı getiren büyük bir dezavantaj olarak görüyor.

Bulut Barındırma Nedir?

bulut barındırma nedirCloud Hosting, bir veya daha fazla web sitesini optimize etmek için alan, trafik, bant genişliği, işlemci, RAM gibi tam sayıdaki kaynağı isteyen müşteriler için mükemmel bir çözümdür, aynı zamanda maksimum olarak kendi teknolojilerini ve sunucularını kullanmak isteyen web barındırma şirketleri için verim.

Şu anda, bulut bilgi işlem kavramı web barındırma hizmeti teslimatı ile ilgili her şeyi kapsar. Bu hizmetler üç kategoriye ayrılır: altyapı hizmetleri (IaaS), platformlar (PaaS) ve yazılım (SaaS).

Bulut daha az teknik barındıran, gökyüzünün daha fazla bulut olduğu için baktığımızda, bir veri merkezinde daha fazla sunucu vardır. Her bulutun (bizim durumumuzdaki sunucu) kendine has özellikleri vardır ve birkaç sunucunun bir sunucu gibi davranma prensibine Bulut Hosting denir. Bulut yazılımı ve eldeki düzinelerce sunucu nedeniyle, her veri merkezi bilgi işlem gücünü optimize edebilir, ancak geliri ve müşterileri gerçekten istedikleri kaynakları alabilir.

Bulut barındırma için “bulut” terimi, sembolün bir bulut şekline sahip olması nedeniyle, sık sık internetteki akış diyagramlarını ve diğer istatistikleri temsil etmek için kullanılmıştır..

“Bulutlar” genel veya özel olabilir. Public Cloud hizmetleri İnternet’teki herkese satılabilir, örneğin EBay, Amazon, Facebook, Steam ve benzeri.

Bunun yerine özel hizmetler, bir şirketin şahsi gibi yalnızca az sayıda istemci tarafından kullanılan veri merkezleri veya ağlardır..

Altyapı (IaaS) sağlayan Bulut hizmetleri, sunuculara veya veri depolama alanlarına erişim satın almaya izin veren hizmetlerle aynıdır. Aynı zamanda kamu hizmetleri adı vardır ve elektrik veya gaz gibi diğer kamu hizmetleri gibi davranırlar. IaaS çoğu zaman sanallaştırmaya izin verir, yani kullanıcıların istedikleri işletim sistemlerini ve yazılımlarını seçebilecekleri kendi sanal bilgisayarlarını oluşturma olanağına sahiptir..

Bulut hizmetleri, geleneksel web barındırmalarından farklı kılan üç ana özelliğe sahiptir: yalnızca müşterilerin isteği üzerine satılırlar, esnektirler (kullanıcı ihtiyaç duyduğu kaynak düzeyinde istediği zaman kullanabilir) ve tamamen hizmet tarafından yönetilir Sağlayıcı.

Cloud Hosting kullanmanın avantajları

Cloud Hosting’in birincil avantajı, kullanıcıların sınırlı kaynaklar veya web sitelerinin gereksinimlerine uyarlanmış özelleştirilmiş bir fiyat için sabit bir fiyat ödeyebilmesidir. Herkes web hosting için aynı fiyatları ödüyor zaman bitti; Şimdi herkes bulut barındırma kullanımı ile kullandıkları kadar ödeme seçebilirsiniz. Bu, herkesin istediği şeyle kolayca bir istekte bulunabilmesi ve birkaç tıklamayla, istediği gibi baş ağrısı olmadan kısa sürede, yani kaynak düzeyinde esneklik anlamına gelen siparişi değiştirebilmeleri nedeniyle gerçekleşiyor..

Bulut barındırma ile daha iyi bir çalışma süresi elde edebilirsiniz! Normal sunucularda, tüm hizmetler (apache, mysql, imap) aynı makinede çalışıyorsa, Cloud Hosting istemcilerin ihtiyacına bağlı olarak bu hizmetleri her sunucuda ayrı ayrı atar. Bu durumda, hizmetlerin hızı artar. Örneğin, Cloud’a bağlı 50 sunucu varsa, bunlar belirli hizmetleri çalıştıracak şekilde programlanacaktır. 2-3 sunucu e-posta hizmetini çalıştırır, 30 sunucu apache hizmetini çalıştırır, böylece sonunda her sunucu iyi tanımlanmış görevlere sahip olur ve bazı iç problemler durumunda birlikte kapanmayacak, hizmetleri etkin tutacaktır. Bulut barındırmada bağlantı iyi yapılır.

Diğer bir avantaj, güç hesaplamasının ayrılmış ve garanti edilmiş olmasıdır. Web hosting firmalarının çoğu bulut hosting için özel paketler sunar ve bir yıl önceden ödeme yaparsanız fiyatlar 3 $ ‘dan başlar. Bulut barındırma için iyi bir paket örneği: 5 GB SSD, 3 GB RAM, özel IP, CloudLinux, CageFS, Cpanel, Softaculous, PHP Seçici, RV Site Oluşturucu Pro, SEO Çekme Araçları, CloudFlare CDN, Railgun, Antivirüs, Antispam, Yedekleme, APC, Memcache, sınırsız trafik, barındırılan bir alan, sınırsız veritabanı, sınırsız e-posta adresi .

bulut barındırma güvenliğiEn önemli avantajlar güvenlik ve gelişmiş güvenliktir. İyi bir web hosting şirketi size eXploit Tarayıcı, ModSecurity, Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, Antivirüs, Antispam, Yedekleme, ConfigServer Güvenliği sunar & Güvenlik Duvarı, CloudLinux, CageFs Hacker Koruması sizin için Bulut Hosting paketi. Burada bulut güvenlik kontrollerini hatırlatabilirim. Bunlar, bir bulut sistemine yapılan saldırıları azaltmaya yönelik aşağıdaki caydırıcı kontroller, genellikle güvenlik açıklarını azaltarak veya hatta ortadan kaldırarak sistemi olaylara karşı güçlendiren önleyici kontroller, meydana gelen olayları tespit edip uygun şekilde tepki vermeyi amaçlayan dedektif kontroller ve Hasarı sınırlandırarak bir olayın sonuçlarını azaltan düzeltici kontroller. Ayrıca, bilgiye ve bilgi işlem kaynaklarına erişimi denetleyen kimlik yönetimi gibi bir bulut barındırma için alınan farklı güvenlik önlemleri vardır; yönlendiriciler, sunucular ve kablolar gibi BT donanımını yetkisiz erişime, hırsızlık yangınlarına, sellere, parazitlere karşı koruyan fiziksel güvenlik; güvenlik taraması potansiyel işe alımları, güvenlik bilinci ve eğitim programları gibi para ve istihdam sonrası faaliyetler sağlayan personel güvenliği; her seferinde buluta erişim sağlayan kullanılabilirlik, bulut (SaaS) aracılığıyla hizmet olarak sunulan uygulamaların güvenli ve gizliliğini sağlayan tüm kritik verilerin (sosyal numara, kimlik kartı, kredi kartı numaraları) maskelenmesini sağlayan gizlilik veya yetkisiz kullanıcılar için şifreli.

Cloud Hosting Güvenli mi??

Ve şu soruya cevap vermek için: Cloud hosting güvenli mi, cevaplar evet. Verilerinizi güvenli ve gizli tutmak için yukarıdaki farklı bulut güvenlik kontrolleri ve güvenlik önlemleri listelerini görebilirsiniz..

Sonunda, size son zamanlarda birkaç ucuz bulut barındırma paketi başlatan BlueHost ve CloudFlare web sitenizi daha da hızlandırmak için bulutları kullanarak bir içerik dağıtım ağı (CDN) ve dağıtılmış alan adı sunucuları hizmetleri sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map