Web Siteniz İçin Bir CMS Seçmeniz İçin En Önemli 10 Neden

web sitesi oluşturmak için cms'yi seçmelisiniz


İçerik yönetim sistemleri (CMS), insanların bugün web siteleri oluşturma şekline hakim olmaya başlıyor. Statik sayfaların sunuculara yüklenmesinin geleneksel yolu eski hale geliyor ve bazı işletmeler hala bu yönteme güveniyor olsa da, insanların çoğu sınırlarını kabul ediyor ve bunun yerine bir CMS’yi tercih ediyor. Bir içerik yönetim sistemi, dijital içeriğin oluşturulmasını ve yönetimini destekleyen araçlar, uygulamalar ve yazılım paketidir. İçerik oluşturma, değiştirme ve web sitesi yönetimi, örneğin bir web yöneticisinin geniş teknik uzmanlığına sahip olmayan kullanıcılar tarafından bile kolayca elde edilebilir. bir CMS bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen bir sunucu tarafı yazılımıdır, bu nedenle istemci yazılımı yüklemesine gerek yoktur.

Web sitesi oluşturma konusunda zaten deneyiminiz varsa, muhtemelen bir CMS’nin birçok avantajının farkındasınızdır ve zaten bir tane kullanıyorsunuzdur. Bununla birlikte, bir acemi olarak, muhtemelen web siteniz için neden bir CMS kullanmanız gerektiğini merak ediyorsunuz? Bir içerik yönetim sisteminin neden bir web sitesi oluşturmak için en iyi seçim olduğunu görmek için web siteniz için bir CMS seçmeniz gereken en önemli 10 nedeni okuyun:

1. Zaman kazandıran şablonlar & temalar

İçeriği sıfırdan oluşturmak yerine, içerik yönetim sistemleri WordPress veya Drupal daha fazla özelleştirebileceğiniz ve gerektiğinde sayfalar oluşturmak için işlevsellik ekleyebileceğiniz ve web siteniz geliştikçe tutarlılığı koruyabileceğiniz kullanıma hazır sayfa şablonları ile birlikte gelir. Geliştirme ve dağıtım süreleri kısaltarak web sitenizin, blogunuzun, forumunuzun veya e-Ticaret sitenizin hiçbir zaman çalışmaya başlamasına izin verilmez. Temalar, web siteniz için bir tasarım hazırlarken size zaman kazandıracağından CMS’lerin de bir avantajıdır. Denkleme eklentiler eklediğinizde, geleneksel web sitesi oluşturma yöntemlerine bir daha dönmek istemeyeceksiniz..

2. Kullanıcı dostu

Bir CMS’yi tercih etmenizin bir başka nedeni, teknik zekası olmayanlara bir CMS kullanımıyla ilgili know-how’ı hızlı bir şekilde yakalama imkanı vermesidir. En çok özellikli ve kullanıcı dostu içerik yönetim sistemlerinden biri, web sitenizin yönetimini ve bakımını kodsuz bir çabaya dönüştürdüğü göz önüne alındığında, profesyonel ve profesyonel olmayanlar tarafından kullanılan WordPress’dir. WordPress ayrıca açık kaynaklı ve ücretsiz bir yazılımdır, böylece herkes onu özgürce kullanabilir.

3. İçerik odaklı

Teknik beceriler ve tasarım oluşturma süreçten kaldırıldığında, anında içerik oluşturmaya ve yayınlamaya odaklanabilirsiniz. Bu, kaliteli içerik oluşturmaya odaklanmanıza, SEO’yu geliştirmenize, web sitenize daha fazla trafik çekmenize ve daha iyi dönüşümler elde etmenize olanak tanır.

4. Birden fazla düzenleyiciyi destekler

Blogunuzu yönetmek için birine, ürün ve ürün açıklamaları yüklemek için başka bir kişiye ihtiyacınız varsa, bir CMS, web sitenizin belirli alanlarına odaklanmış ve sınırlı bir şekilde erişme riski olmadan farklı kişilere farklı izinler vermenize izin verir. yetkisiz kullanıcılar tarafından yapılan değişikliklerde tüm web sitesi.

5. Küresel değişiklikleri destekler

Bir CMS kullanırken, tek tek dosyaları güncellemek veya değiştirmek zorunda kalmadan web sitenizde genel değişiklikler yapmak mümkündür. Başlıkları, logoyu veya bu gibi diğer özellikleri değiştirmeniz gerekip gerekmediği, bunu tüm web sitenizde yapabilirsiniz, bu nedenle içeriğinizin bakımını ve güncellemesini hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, bir iletişim formunun tasarımını değiştirme veya harekete geçirici mesaj düğmesinin bazı yönlerini değiştirme veya web sitenize yepyeni bir tasarım ekleme gibi hızlı değişiklikleri uygulamada çok fazla esneklik sağlar. Tüm bunlar, web sitenize belirli bir akışkanlık kazandıran müşterilerinizin taleplerine daha iyi yanıt verebileceğiniz anlamına gelir..

6. Gelişmiş özellikleri destekler

Eklentiler veya yerleşik öğeler kullanarak, web sitenize formlar veya etkinlik takvimleri gibi bir CMS sınırları dışında uygulanması zor olan işlevler ekleyebilirsiniz. Bu işlevleri uygulama yeteneği, web sitenizde, aksi takdirde son derece zaman alıcı ve oluşturmak mümkün olmayan şeyler elde edebileceğiniz anlamına gelir.

7. Artan güvenlik

CMS ortamları, özellikle güvenilir eklentilerle kullanıldığında ve düzenli olarak güncellendiğinde oldukça güvenli olabilir. Çok sayıda eklenti yüklemeyi seçerseniz, WAF (Web Uygulaması Güvenlik Duvarı) kullanmak güvenilmeyen eklentilerin getirdiği güvenlik açıklarına karşı koruma sağlar.

8. Azalan maliyetler

CMS’nin kendisi ve temaları ve eklentileri şeklinde gelen uzantıları gibi hazır çözümler, özel bir CMS oluşturma veya eski şekilde web sitesi oluşturma maliyetlerini azaltır. Zamanla, web sitesi sahipleri bir içerik yönetim sisteminin iç işleyişinde daha ustalaştıkça, dış teknik yardıma olan ihtiyaç da azalır ve bununla birlikte maliyetler de azalır.

9. Analiz araçları

CMS’ler, içeriğinizin kullanıcılarınız üzerindeki etkisi hakkında size fikir verebilecek üçüncü taraf SEO ve analiz araçlarının entegrasyonuna izin verir. Bu araçlar, metin tabanlı içeriğinizin, açılış sayfalarınızın, iletişim formlarınızın, harekete geçirici mesaj düğmelerinin, videoların ve web sitenizin kitlenizle etkileşim kurması ve güçlü ve aktif bir müşteri tabanı oluşturması amaçlanan diğer performanslarını izlemenize olanak tanır . Bu bilgiler, web sitenizin veya çevrimiçi mağazanızın müşteri desteği, müşteri ödeme işlemi, iletişim formu vb. Öğelerinin çoğunu optimize etmenize ve hangi değişikliklerin daha iyi dönüşüm sağladığını görmenize yardımcı olabilir..

10. Tam kontrol

Aslında kısa bir süre içinde tasarımdan içeriğine web sitenizin her yönünü kontrol edebilirsiniz belki de web siteniz için bir CMS seçmelisiniz en büyük nedenidir. CMS, size görev atama, denetleme, ilerlemeyi kontrol etme ve içeriği en verimli ve kolay bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için gerekli tüm araçları sağlayan bir iş aracıdır..

CMS’lerin web sitesi oluşturmak için kullanılmasının birçok nedeni vardır. Ölçeklenebilirlikleri, uyarlanabilirlikleri ve özelleştirilebilirlikleri ve bunların yakınlıkları, bugünün web sitesi tasarım trendlerine, kullanıcı deneyimi trendlerine, arama motoru kalite yönergelerine ve endüstri yönergelerine ayak uydurmanıza yardımcı olabilecek öğelerdir. Bir CMS ile işiniz çok daha kolay olacak ve zamanınız daha verimli bir iş yürütmek için gerekli diğer görevlere daha iyi harcanacak. Bir web sitesini içerik yönetim sistemi olmadan çalıştırabilirsiniz, ancak neden?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map