Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 6 En İyi Yolu

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 6 En İyi Yolu
0 7 мин.

web sitesi trafiğini artırmanın en iyi yolları


Bir web sitesi ilk oluşturup içerik eklemeye başladığınızda, web sitesi trafiğinin de doğal olarak geleceğini düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, bu nadiren küçük bir optimizasyon olmadan gerçekleşir.

Web sitesi trafiği, tasarım, kullanıcı deneyimi ve içerik kalitesi gibi diğer faktörlerle birlikte bir web sitesinin başarısını belirleyebilen bir parametredir. Bir web sitesi ne kadar trafik alırsa, hizmetleriniz ve ürünleriniz o kadar fazla gösterim alır.

Ancak, sitenize gelen ziyaretçi sayısından memnun olmadığınız zaman web sitesi trafiğini nasıl artırabilirsiniz? Ticaret ya da artan web sitesi trafiğinin kanıtlanmış hileleri var mı??

Aslında, web sitenize daha fazla trafik almak zaman zaman biraz zor olabilir ve belirli niş için hangisinin en iyi olduğunu bulana kadar web trafiğini artırmak için birkaç farklı yöntemle denemek zorunda. Öte yandan, ne olursa olsun web sitenize ziyaretçi akışını artırabilir bazı kanıtlanmış web trafiğini güçlendirici yöntemleri vardır.

Web trafiğini artırmak için atabileceğiniz 6 adım:

1. Hedefinizi tanımlayın

Hedef belirlemek, aşağıdakileri yapmanıza yardımcı olacaktır:

 • Hedef müşterilerinizi tanımlayın (Kim bunlar? Zamanlarını çevrimiçi olarak nerede geçiriyorlar?);
 • sitenizi ziyaret ettiklerinde gerçekleştirmelerini istediğiniz işlemleri belirleyin (Neden web sitenize çekiyorsunuz? Belirli ürünleri / hizmetleri satın almalarını mı istiyorsunuz? Belki bir şey indiriyorsunuz?);
 • ve bu eylemleri gerçekleştirmek için onları nasıl sürece dahil edebilirsiniz (İstediğiniz eylemleri gerçekleştirmeleri için sitenizde ne kadar kalmaları gerekir?).

Bu hedefleri tanımlamak, doğru müşterileri hedefleyip hedeflemediğinizi, hedeflerinizin herhangi birini gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi ve içeriğinizi nasıl hedeflediğiniz konusunda ayarlama yapmanız gerekip gerekmediğini değerlendirmenize yardımcı olacaktır..

2. Mevcut trafik istatistiklerini analiz edin

Trafik istatistiklerinin ölçülmesi, şu anda sahip olduğunuz ziyaretçi sayısı, en çok ilgilendikleri içerik türü, sitenizin belirli sayfalarında geçirdikleri süre, nereden geldikleri, ortalama kaç sayfa ziyaret ettikleri, ve diğer birkaç parametre.

Herhangi bir web trafiği analiz aracını kullanabilirsiniz, ancak Google Analytics bu amaç için en popüler araçtır. Farklı parametreleri ölçmek için Google Analytics Gösterge Tablosu’nu kullanabilir veya web sitenize Google Analytics eklentisini yükleyebilirsiniz.

Site istatistiklerini düzenli olarak kontrol etmek, ziyaretçilerinizin en çok ilgilendikleri içerik, ziyaret etme olasılığı en yüksek olduğu saat, vb. Açısından davranışlarında meydana gelen değişikliklerden haberdar olmanıza yardımcı olur. oluşturmanız gereken içerik türü hakkında bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur.

3. İçeriğinizi değiştirin

Mümkün olan en göz alıcı tasarıma sahip olabilirsiniz, içeriğiniz boktan ise, hiç kimse sitenizle etkileşime girmeyecek veya ilk ziyaretten sonra geri dönmeyecektir. İçeriği geliştirirken aşağıdakilere odaklanmalısınız:

Başlıklar & haber başlıkları

Okuyucularınızın ilgisini çeken ilginç başlıklar ve başlıklar bulun. İlginç bir başlığa sahip bir makalenin sosyal medya kanallarında yayınlandığında tıklanma olasılığı daha yüksektir.

Makaleniz için uygun bir başlık hazırlarken aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • yayınları listele (ör. Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 5 En İyi Yolu) genellikle daha fazla tıklama alır ve Google sıralamalarında daha iyi performans gösterir;
 • soru soran başlıklar muhtemelen okuyucularınızın ilgisini arttırabilir;
 • duygu uyandıran mesajlar ayrıca okuyucular tarafından tıklanma olasılığı daha yüksektir.

Makalenizin ana odağını her zaman başlığa ekleyin. Bu, hem arama motorları hem de okuyucularınız için yararlıdır.

Dikkat çekici

İçeriğinizin ilk paragrafı içeriğinizi yapar veya frenler. Ziyaretçilerinizi en başından itibaren meşgul edemezseniz, onları sonsuza kadar kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, ilk paragrafınızı biraz mizah, dokunaklı bir soru ile renklendirin veya okuyucularınızı cesur bir ifadeyle şok edin.

Biçimlendirme & Okunabilirlik

Uzun paragrafların okunması ve sıkıcı olması zordur. Paragraf başına bir fikir içeren kısa paragraflar oluşturun. Önemli fikirleri ön plana çıkarmak için alt başlıkları, madde işaretleri, italik ve kalın biçimlendirmeleri kullanın.

uzunluk

Makalenizin uzunluğu tartıştığınız konuya bağlıdır. Kısa makalelerin okunması ve iletinin çok daha hızlı bir şekilde iletilmesi daha kolaydır. Bununla birlikte, daha uzun makalelerin daha fazla otoriteye sahip olduğu kabul edilir ve madde içermeyen kısa makalelerden daha sık paylaşılır.

Kaynaklar

Kaynaklara atıfta bulunduğunuzda, okuyucularınıza makalenizi araştırdığınızı gösterir ve hatta arama motorları bu yönü fark eder ve makalenize daha fazla yetki verir.

Göz alıcı görsel görüntüler kullanın

İçeriğinizi yalnızca metinle sınırlamayın, makalenizi alakalı, yüksek kaliteli fotoğraflar, Infographics veya videolarla renklendirin. Çeşitli içerik türlerini birleştirmek okuyucularınıza daha ilgi çekici bir okuma deneyimi sunacaktır.

Hem dahili hem de harici bağlantıları kullanın

Eski makalelere bağlantı vermek ve onları tanıtmak için dahili bağlantıları kullanabilirsiniz. Otorite web sitelerine veya kaynaklara atıfta bulunmak için harici bağlantıları kullanabilirsiniz. Bağlantı oluşturmayı abartmayın, aksi takdirde Google sizi sevmez.

4. Sosyal Medyaya Ulaşın

Makalelerinizi sosyal medyada tanıtmak, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin en kolay yollarından biridir. İster güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturun, ister içeriğinizi reklamlar yoluyla tanıtın, sosyal medya maruz kalmak için iyi bir platformdur.

Sosyal paylaşım düğmeleri ekleyerek içeriğinizi sosyal medya için optimize edin ve tüm büyük kanallarda sosyal medya profilleri oluşturun, böylece içeriğinizden zevk alan okuyucular bu platformlardaki etkinliğinizi takip edebilir.

5. Nişinizdeki Etki Alanlarına ve Başlıca Sitelere Ulaşın

Etkileyenlerin veya büyük sitelerin içeriğinizi paylaşmasını veya yeniden yayınlamasını sağlamak zordur, ancak daha fazla okuyucu ve takipçi almanın da kesin bir yoludur. Sektörünüzdeki önemli faktörleri belirleyin ve içeriğinizi onlara sunun.

6. Bir E-posta Listesi Oluşturun

MailChimp veya Sürekli İletişim gibi bir e-posta pazarlama hizmeti kullanmak, daha önce ürün veya hizmet satın almış veya blogunuzu ziyaret etmiş kişilerle iletişim kurmanıza yardımcı olur..

Bu okuyucular, e-posta listenize kaydolarak ürünleriniz veya içeriğinizle ilgi göstermiş olsa da, e-postalarla bombardıman yapmaktan kaçınmalısınız, ancak zaman zaman tekrar sipariş vermelerini veya ziyaret etmelerini sağlamak için iyi bir fikir olabilir. tekrar site.

Sonuç olarak

Web sitesi trafiğini artırmanın anahtarı tutarlılık ve çeşitliliktir. Web sitenize düzenli olarak harika içerikler eklemek ve sitenize daha fazla trafik çekmek için birden fazla yöntem uygulamak biraz zaman alır, ancak okuyucu kitlenizi veya müşteri tabanınızı artıracaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector