WooCommerce Mağazaları için Web Hosting Gereksinimleri

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'WooCommerce Mağazaları için Web Hosting Gereksinimleri
0 13 мин.

WooCommerce-hosting-gereksinimlerini


Bir çevrimiçi işletme için iyi bir fikriniz varsa, bunu mümkün olan en kısa sürede başlatmanız gerekir. Ancak, acele edemezsiniz, çünkü hatalar genellikle burada gerçekleşir. Bir çok insan WordPress’i kullanmak son derece basit olsa da, düşük performans göstermesine neden olabilecek birçok küçük şey olduğunu fark edemiyor. WooCommerce gibi büyük bir eklenti eklerseniz bu özellikle doğrudur.

Dolayısıyla, yeni WooCommerce tabanlı web sitenizi başlatmak için daha mantıklı bir yaklaşım izlemek istiyorsanız kesinlikle akıllısınız. Yeni çevrimiçi girişiminizi olabildiğince sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için tam olarak ne tür bir barındırma ve desteğe ihtiyacınız olacağını bilmek en iyisidir..

Şimdi, tam olarak ihtiyaç duyacağınız sistem gereksinimlerini ve WooCommerce tabanlı web sitenizi barındıracak bir sunucu bulurken dikkat etmeniz gereken şeyleri görelim.

WordPress için Minimum Sunucu Gereksinimleri

Değirmen barındırma sunucusunun herhangi bir çalışması, bu gereksinimleri karşılarsa WordPress için çalışır:

 • PHP sürüm 7 veya üstü
 • MySQL sürüm 5.6 veya üstü VEYA MariaDB sürüm 10.0 veya üstü
 • HTTPS desteği

Aslında, WordPress, PHP’nin “PHP 5.2.4+ ve MySQL 5.0+” gibi herhangi bir eski sürümü üzerinde çalışacaktır, ancak bu iyi bir fikir değildir. Bu sürümler kullanım ömrünün sonuna gelmiştir, ancak asıl sorun bu değildir. Ana sorun, web sitenizi birçok güvenlik açığına maruz bırakabilmeleridir. Bu en önemli kısım.

WordPress ve WooCommerce kullanıyorsanız, para ve üzerinden geçen birçok kişisel bilgi içeren bir e-Ticaret sitesi kullanıyorsanız, yapmak istediğiniz son şey siteyi güvenlik açıklarına maruz bırakmaktır.

Güvenliği destekleyebilmenize rağmen, PHP7’nin 5.2 sürümüyle erişemediğiniz önemli avantajları vardır. Çok daha hızlı ve daha güvenli olduğundan bahsetmiyorum bile. PHP7’ye yükseltmenin başka bir avantajı görmüyorsanız, ek hız ve kararlılık var.

WooCommerce İçin Resmi Minimum Sunucu Gereksinimleri

WooCommerce’ın resmi minimum gereksinimleri şunlardır:

 • WP Bellek sınırı 64 MB veya daha fazla (128 MB veya daha yüksek)
 • MySQL 5.6 veya üstü
 • PHP 5.6 veya üstü
 • WooCommerce 2.5, WordPress 4.1 gerektirir+
 • WooCommerce 2.6, WordPress 4.4 gerektirir+

Web’deki barındırma sağlayıcılarının yaklaşık% 90’ı bu özellikleri karşılamaktadır, ancak WooCommerce olması gerektiği gibi çalışması için biraz daha fazlasını gerektirir.

WooCommerce için Resmi Optimal Sunucu Gereksinimleri

Barındırma sunucusu, WooCommerce’in “en iyi şekilde” çalışmasını sağlamak için bu gereksinimleri karşılamalıdır. Ancak, birçok kullanıcı sadece bu ortak özellikleri gerektirecektir.

 • PayPal IPN için CURL veya fsockopen desteği
 • Doğrudan ödeme ağ geçitleri yüklemek için bir SSL sertifikası
 • SOAP desteği, çünkü çok sayıda uzantı gerektiriyor
 • İngilizce olmayan bir mağaza işletmek istiyorsanız Çokbaytlı Dize desteği.
 • Güzel WordPress kalıcı bağlantıları için mod_rewrite (veya benzer bir nginx / IIS uzantısı) ile apache’ye ihtiyacınız olacak

WooCommerce için Sağlam Bir Kurulum

İlk olarak, en iyi seçeneğiniz web sitenizi çalıştırmak için PHP 7+ ve MySQL 5.6+ çalıştıran LAMP yığınını kullanmaktır.

İstikrar için Apache ve Hız için Nginx kullanın

Bu teknolojilerin birleşik gücü, sitenize aradığınız en iyi performansı verecektir. Ayrıca, hızı yapılandırmak için Vernik kullanabilirsiniz, ancak bunu dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz. Optimizasyon, “minimum gereksinimler” sınırlarının çok dışındadır, ancak kesinlikle.

Mümkün olduğunca Önbellek

WordPress için WP3 Total Cache, WP SuperCache veya WP Rocket gibi iyi bir önbellek eklentisi yapılandırın. Kurulumu kolay olacak ve sisteminizi mümkün olan en iyi performansa yaklaştıracaktır..

Mod_rewrite ile İyi Görünümlü Kalıcı Bağlantılar Alın

İyi görünümlü kalıcı bağlantılar SEO amaçları için önemlidir. Mod_rewrite yazılımını kurup çalıştırabilirsiniz. Hemen hemen her eklenti bunu Apache ana bilgisayarlarında yapmak için .htaccess dosyalarını kullanacak şekilde ayarlanmıştır. Bu nedenle, yönetim kolaylığı için bunu yapmak en iyisidir. Ancak, bunu bir httpd.conf dosyasına taşırsanız ve .htaccess dosyalarına izin vermezseniz daha fazla kazanç elde edebilirsiniz..

HTTPS’ye En Başından Git

HTTPS hem SEO hem de güvenlik açısından önemlidir. Bu nedenle SSL sertifikasına sahip bir barındırma seçeneğine gitmeli ve sitenizin her yerinde çalıştırmalısınız. Web sitenize gittiğiniz her yerde kırık asma kilit simgesinin olmadığından emin olmanız gerekir. Bu nedenle, web sitenizin hiçbiri HTTP üzerinden yalnızca HTTPS aracılığıyla kullanılamaz. HTTP sürümü, sitenizin tüm ziyaretçilerini sessizce HTTPS sürümüne yönlendirmelidir.

En Kolay Rotaya gidin ve Yönetilen WordPress Hosting’i kullanın

Eğer optimizasyon güçlük çekmek istiyorsanız, memnuniyetle sizin için yapacak hosting şirketleri bol vardır. Yönetim hizmetlerini aylık ücretle ödeyebilirsiniz ve yukarıda bahsettiğimiz şeyler hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü bunlar sizin için ilgilenir.

Yönetilen WordPress barındırma temel hizmetlerinden biri olduğundan ve gerçekten çok iyi olduklarından WP Engine, CloudWays veya Kinsta’yı öneriyoruz. Onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulacaksınız.

En İyi Yönetilen WordPress Barındırma Sağlayıcıları

Gerçekten, sunucu ayarları ve WordPress ile oturacak ve tamir edecek türden değilseniz, bu şirketler hakkında bilgi sahibi olmaktan mutluluk duyacaksınız. Sitenizin olabildiğince sorunsuz çalışmasını sağlayan tam yönetilen WordPress barındırma planları sağlamada en iyisidir. Parmağınızı hareket ettirmenize gerek yok, sadece bazı temel yönetim ve içerik yönetimini yönetin.

WP Motoru

wpengine-WooCommerce

WP Engine, Teksas’ta bulunan bir premium yönetilen barındırma hizmetidir. Kurucuları, WordPress’in World Wide Web’i doldurmaya geldiği ve oldukça başarılı bir iş yarattığı önemli yerin farkındaydı. WP motorunun 120 ülkede 500.000 müşterisi var ve bu oldukça şaşırtıcı. Hizmetleri, BT projeleri yürüten ve profesyonellerin web sitelerine makul bir fiyata bakmaları için ihtiyaç duyan herkes için deli bir zaman harcar. Bu şekilde, hiç kimsenin gereksiz bir baş ağrısı olmaz ve tüm personel tüm enerjisini işi yürütmeye koyabilir.

WP motoru çok şey yapıyor.

 • WordPress sitenizi güvenli hale getiriyorlar.
 • Hızlı yükleme sürelerine ulaşmak için sunucu ayarlarını optimize edin.
 • Hiçbir şeyi kaybetmediğinizden emin olmak için günlük yedeklemeler yapın.
 • Yeni bir sürüm çıktığında tüm WP eklentilerinizi güncelleyin.

Zaten mevcut olan ve en iyi performansı göstermeyen bir WordPress web siteniz varsa, bunları sizin için taşımasını sağlayabilirsiniz. Oradan, doğru evreleme ortamını ayarlayacak, üçüncü taraf destekli SSL, CDN entegrasyonu ve çok daha fazlasını sunacaklar. Bunu 60 gün cömert para iade garantisi sundukları için risksiz yapabilirsiniz. En ucuz planları 35,00 dolar. Basit bir paylaşılan barındırma planı için ödeyeceğinizden altı kat daha fazla olabilir, ancak çok daha fazla değer sunar. Ayrıca, en iyi performansla çalışan tam olarak optimize edilmiş bir siteden çok daha fazla yatırım getirisi elde edersiniz.

Ancak WordPress için optimize edilmiş bir barındırma planının ana faydaları şunlardır:

 • hız: Siteniz normal bir sunucuda olduğundan 10 kat daha hızlı performans gösterecektir.
 • Güvenlik: Karşılaştığınız güvenlik sorunları bir güvenlik uzmanı tarafından düzeltilecektir.
 • Araçlar: Bir WordPress sitesini yönetmeyi kolaylaştıran birçok araca erişiminiz olacak.
 • Destek: Normal barındırma sağlayıcılarında bulunmayan WordPress’e özgü destek seçenekleriniz var.
 • Uygun Bir Evreleme Ortamı: Hataları web sitenizin ziyaretçilerine göre daha hızlı tespit edin.

Web sitenizi en iyi şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi hemen alabilirsiniz. WP Engine, hosting endüstrisi tarafından yönetilen WordPress hosting sağlama konusunda en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla, hizmetlerini kullanma veya denemede hiçbir risk yoktur.

WP Engine hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitelerine göz atın!

CloudWays

cloudways-WooCommerce

CloudWays, uygun fiyata yüksek performans sundukları için WordPress kullanıcıları için bir başka harikadır. Aslında, uygun fiyat ve mükemmel işlevsellik arasında mükemmel bir denge kurarlar. Sitenizin olabildiğince hızlı olmasını sağlayan tam yönetilen, bulut tabanlı barındırma hizmetleri sunarlar. Altyapıları hız, güvenlik ve güvenilir performans için optimize edilmiştir. Hizmetlerini 30 günlük para iade garantisi süresince deneyebilir ve kendiniz görebilirsiniz. Sahip olduklarınızdan tamamen memnunsanız, hizmet için aylık ücret sadece 5 $ ‘dır. Kolayca piyasada alabileceğiniz en iyi anlaşma, ama gerçekten güvenilir bir hizmet mi?

CludWays 2009’dan beri var ve o zamandan beri iyi iş yapıyorlar. 43 farklı ülkede hizmetlerini kullanan 30+ personeli ve 8000 müşterisi var. CloudWays, küçük bir şirket için oldukça şaşırtıcı olan 12.000 sunucuda 25.000’den fazla web uygulamasının başlatılmasına yardımcı oldu. WP Engine kadar popüler olmasa da, oraya varıyorlar.

CludWays birçok yönden geleneksel barındırma yener. Yeni başlayanlar için, web siteniz yalnızca bir sunucuda değil, birden çok sunucuda depolanacak. Bu, yılın% 100’ünün kullanılabilir olmasını sağlayacak ve aynı zamanda tutarlı bir hız sağlayacaktır. Bu, fiziksel olayların bile web sitenize zarar veremeyeceği ve bir şeyler yanlış gitse bile çevrimiçi olacağı anlamına gelir.

Geleneksel barındırma işleminden daha hızlı yapan şey, müşterilerinizin konumunu algılaması ve içeriği en yakın sunucudan iletmesidir. Ayrıca, sitenin performansını artırmak için SSD kullanırlar. Ancak hizmetlerini daha da iyi hale getiren şey, WordPress, Drupal, Magento, Joomla ve Moodle için de yönetilen hizmetler sunmalarıdır. Web sitenizin uzmanların elinde güvenli ve sağlam olduğundan emin olabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturmak, sitenizi başlatmak ve en üst düzey performansıyla keyfini çıkarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. CloudWays’in hizmetlerini çekici buluyorsanız, resmi web sitelerine bakın!

Kinsta

kinsta-WooCommerce

Kinsta, insan gücünden tasarruf etmek isteyen ve web sitelerini başka birisinin yönetmesini isteyen küçük işletmeler için tasarlanmış başka bir bulut tabanlı WordPress çözümüdür. Ubisoft, General Electric ve Intuit gibi evlere de ev sahipliği yapıyorlar..

Ancak, Kinsta yalnızca WordPress için seçtiğiniz sürece olağanüstü bir seçenektir. Başka herhangi bir içerik yönetimi sistemiyle çalışıyorsanız, CloudWays’i veya seçtiğiniz CMS’niz için yönetilen barındırma hizmeti sunan başka bir şirketi kullanmanız daha iyi olur. Aksi takdirde, Kinsta WordPress kullanıcıları için kolayca mükemmel bir seçimdir.

Bir kez daha söyleyeceğim, Kinsta tek bir amaç için inşa edilmiştir, ultra hızlı ve güvenli WordPress barındırma ve tam olarak sundukları budur. Tüm özellikleri hız ve güvenliğe yöneliktir ve Kinsta kadar uzman bir barındırma sağlayıcısına rastlamak zordur. Bulut barındırma mimarileri, sunucularının en son çerçeve sürümleriyle güncel tutulmasını ve maksimum desteğe sahip olmasını sağlayan Google Cloud üzerinden oluşturulmuştur..

Kinsta’nın hizmetlerinden satın almayı düşünüyorsanız üç seçeneğiniz vardır:

 • Başlangıç ​​30 TL – 20.000 ziyaret için uygun ve 3 GB depolama alanına sahip tek bir WordPress yüklemesi için barındırma
 • Pro $ 60 – İki WordPress yüklemesi ve 6 GB disk alanı ile 40 bin ziyaret için barındırma sunar.
 • İşyeri 100 $ – 100K ila 1.5M ziyaretler için uygun ve 10GB ila 120GB depolama alanına sahip üç WordPress yüklemesi için barındırma sağlar.

Söylemeye gerek yok, Kinsta pahalıdır, ancak endüstri lideri bir hizmet için ücret ödemeniz gerekir. Dolayısıyla, WordPress sitenizi yönetmeyi seçerseniz, yanlış gitmezsiniz, bu kesinlikle.

Sonuç

WordPress kullanılabilirliğe yönelik olmasına rağmen, kaputun altında karmaşık bir sistemdir. Optimum hız ve verimlilikte çalışmak için iyi yönetilmelidir. Bunu kendiniz yapmanız, bir web geliştiricisi kiralamanız veya sitenizi idare etmek için yönetilen bir barındırma hizmeti satın almanız gerekir. Ancak WordPress ve işinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, her şeyi optimize etmeye devam etmeniz en iyisidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector