WooCommerce İnceleme – Neden Online Mağaza için düşünün?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'WooCommerce İnceleme – Neden Online Mağaza için düşünün?
0 16 мин.

WooCommerce inceleme


10 yıl önce biri çevrimiçi bir mağaza oluşturmayı düşünüyorsa, WordPress’i seçmeyeceğinden emindir. Daha çok bloglar ve basit web siteleri oluşturmak için kullanıldı. Ama her şey büyük ölçüde değişti.

Bugünlerde sadece WordPress’i kullanarak kendi çevrimiçi pazarınızı oluşturabilirsiniz. Neden? Mağazanızı geliştirmenize yardımcı olacak en iyi araçlardan birini aldığınız için: WooCommerce eklentisi. Ama WooCommerce neden bu kadar yaygın olarak kullanılıyor ve bunun bir dezavantajı var mı? Hadi bulalım!

İlk olarak, bu eklentiyi kullanmanın avantajlarını göreceğiz. WooCommerce kullanmanın bazı önemli faydaları vardır:

 1. Binlerce mağaza tarafından güvenilen.
 2. WordPress ile mükemmel bir şekilde bütünleşir
 3. Açık Kaynak
 4. Bunu kullanarak her şeyi satabilirsiniz (kelimenin tam anlamıyla)
 5. Birçok uzantı
 6. Entegre bloglama (büyük artı)

WooCommerce Güvenilir

Yeni mağazanızı yapmayı düşündüğünüzde bu gerçekten önemlidir. Birçok insanın çalıştığından şüphelendiği bir şey seçer misiniz? WooCommerce’i seçerseniz harika bir başlangıç ​​yapacaksınız. Sadece bu sayıları kontrol edin:

 • % 35’ten fazla – bu, tüm dünyaya sunduğu e-ticaret sitelerinin sayısıdır
 • 7 milyondan fazla indirme
 • 2.241.106’dan fazla – Şubat 2018’de onu kullanan web sitelerinin sayısı (sayı artıyor)
 • Her ay binlerce kurulum.

WordPress ile Mükemmel Entegrasyon

WordPress’i CMS’niz olarak kullandığınız için, ona tam olarak uyan bir eklentiyi seçmelisiniz. WooCommerce şu eklentidir.

Site performansınız burada tehlikede. İnsanların% 40’ının yüklenmesi çok fazla zaman alan siteleri (3 saniyeden fazla) terk ettiğini biliyor muydunuz? Ziyaretçilerin% 47’si bir sitenin 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor.

Bu yüzden WooCommerce çok iyi. Mağazanızı yavaşlatmaz ve siteyi ziyaret eden potansiyel müşterilerin bir şey satın alma olasılığı daha yüksektir. Sonuçta, bu yüzden bu yüzden.

Ancak bir şeyi akılda tutmak önemlidir: düzenli olarak güncellenen bir eklenti şarttır. WooCommerce burada fark yok.

Bu aracın arkasındaki geliştiriciler, eklentinin kalitesini ve performansını artırmak için gece gündüz çalışıyorlar. WooCommerce’ı düzenli olarak güncellemezseniz, sitenizin acı çekmesi ve nihayetinde işiniz.

WooCommerce’ı WordPress ile kullanmanın bir başka büyük artısı daha var: her zaman güvenlik güncellemeleri alırsınız. Henüz sağladığı güvenlik uzantılarını kullanmıyorsanız, başlasanız iyi olur. Mağazanız, kilitlenebilecek bilinen tehditlerden ve diğer güvenlik açıklarından korunacaktır.

Unutmayın: WooCommerce, mağazanızın daha iyi bir performansa sahip olmasına ve korunmaya devam etmesine yardımcı olur, ancak güncelliğini koruduğunuz sürece.

WooCommerce Açık Kaynaklıdır

Başka bir büyük artı WooCommerce bir Açık Kaynak eklentisidir. Bu, ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Özelleştirme olasılığı sınırsız.

Hatta kaynak kodunu kişiselleştirebilir veya bir geliştiriciden yapmasını isteyebilirsiniz. Bu, bir çevrimiçi mağazaya sahip çoğu kişinin her ay belirli sayıda ziyaretçiyi aşması durumunda ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Mağaza daha verimli çalışacak ve zaman içinde daha iyi bir performans sağlayacaktır.

Bir Açık Kaynak aracı olarak, bunun için kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz. Bu, mağazanızın çok daha profesyonel bir görünümünü sağlar. Kalabalıktan sıyrılacak ve daha dikkat çekici olacaksınız. Kendi markanızı oluşturmak çok daha kolay olacak.

Açık kaynak, yaptığınız mağazanın belirli bir platforma bağlı olmadığı anlamına gelir. Bu, bir siteye sahip herkes için gerçekten yararlıdır.

Başlangıçta, sitenizde çok fazla ziyaretçiniz veya müşteriniz yok, bu tamamen normal. Ancak zamanla, tanıtımınız büyüdükçe daha fazla ziyaretçi ve muhtemelen müşteri alacaksınız. Seçtiğiniz barındırma, belirli bir sayıdan daha fazla ziyaretçiye izin vermeyebilir.

Ancak WooCommerce bir Açık Kaynak aracı olduğundan, mağazanızı işletmenizin daha da genişlemesine izin verecek diğer herhangi bir barındırma hizmetine kolayca taşıyabilirsiniz. Bu şekilde ödün vermiyorsunuz. Birden çok web barındırma şirketini test etmek için ay geçirdik ve en iyi WooCommerce ana bilgisayarlarının en iyi listesini yaptık.

WordPress, barındırma platformlarının çoğu tarafından desteklendiğinden, tüm ürün listenizi yeniden oluşturmanız gerekmez. Her şeyi yeni sunucuya aktarırsınız ve başlayabilirsiniz.

Açık Kaynak’ın dezavantajları olabilir, ancak bu yayının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz.

WooCommerce ile Kelimeyle Her Şeyi Sat

Evden çalışıyorsunuz, satılık bilezikler yapıyorsunuz. Siz bir grafik tasarımcısınız ve satacağınız birçok tasarımınız var. Çevrimiçi bir kurs oluşturdunuz ve satmak istiyorsunuz. Bu vakaların her birinin ortak bir yanı vardır. Evet, tahmin ettiniz: bir şey satmak istiyorlar.

Ne sattığınız önemli değil: fiziksel veya dijital ürünler. Her ikisi için WooCommerce’i kullanabilirsiniz. Bu gerçekten alanınızı genişletiyor.

WooCommerce, satış ortağı bir satıcı / pazarlamacıysanız da mükemmel bir araçtır. Bağlı kuruluş pazarlama yoluyla başkalarının ürünlerini satmak için inşa edilmiş birçok site var. Bu durumda da, her şeyi satabilirsiniz: geleneksel ürünler, dijital ürünler / hizmetler, hatta üyelikler ve abonelikler.

Birçok WooCommerce Uzantısı

Bir çevrimiçi mağaza çalıştırırken, seçilen platform tarafından izin verilen birçok farklı özelliğe sahip olmanız gerekir. WooCommerce bu bölümde harika. İçine yükleyebileceğiniz uzantılar size çok yardımcı olacak.

Eklentilerin WordPress’in kendisi için yaptıklarını yaparlar. Uzantılar WooCommerce’e ekstra işlevsellik ekler.

Ancak, mağazanızı ilk kez kurarken, ihtiyacınız olabilecek herhangi bir uzantıyı düşünmek göz korkutucu olabilir. Bu durumda, resmi WooCommerce sitesindeki her uzantıya sahip bir liste görebilirsiniz. Sadece mağazanıza en uygun olanları seçin.

Bunlar kullanarak yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçı WooCommerce uzantıları:

 • Basit ve hızlı kurulum
 • Kolayca yeni ürünler ekleyin
 • Önceden yüklenmiş ödeme yöntemleriyle çalışma
 • SEO
 • Geliştirilmiş sipariş yönetimi
 • Sepet hesaplama
 • Nakliye yönetimi

Serbest prim WooCommerce-uzantıları

Bunlardan bazılarını daha ayrıntılı olarak inceleyelim:

Bir e-ticaret eklentisi seçerken, sipariş yönetimi muhtemelen en önemli parçalardan biridir. WooCommerce bu alanda hayal kırıklığına uğratmaz. İçinde birçok özellik bulunan harika bir yöneticiye sahiptir. Bu, daha hızlı sipariş işleme sağlar ve daha iyi sonuçlara yol açar.

WooCommerce’ın harika bir özelliği, her türlü ödeme yöntemini yükleme konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Eklenti, Banka Havalesi, Teslimatta Nakit, PayPal, Kare, Şerit veya hatta Çek ödemeleri gibi önceden yüklenmiş birçok ödeme yöntemiyle birlikte gelir.

WooCommerce, sitenizde ürün incelemelerine (ücretsiz) sahip olmanızı sağlayan harika bir uzantıya sahiptir. Buna Yotpo Sosyal İncelemeleri deniyor. Q oluşturmanıza bile izin verir&Müşterilerinize yardımcı olmak için.

WooCommerce ayrıca bazı güzel nakliye / teslimat uzantılarıyla birlikte gelir. Çok popüler bir seçime Shippo denir. Kaydolmak ücretsizdir, ancak gönderim etiketi başına 0,05 ABD doları ödersiniz. DHL, UPS, FedEx ve daha fazlası dahil olmak üzere 15’ten fazla operatörle iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Çevrimiçi pazarınız müşteri aldığında, onlarla iletişim halinde olmanız büyük önem taşır. Bunu yapmanın en güvenilir yolu bir bülten veya posta listesi oluşturmaktır.

İyi bir şey WooCommerce bir Mail Chimp uzantısı ile birlikte geliyor. Zaten bir Mail Chimp hesabınız varsa, bu uzantıyı (kullanımı ücretsizdir) kullanarak kolayca mağazanıza bağlayabilirsiniz..

Sitenizdeki müşterileri edinmek iyi bir duygudur, ancak onları saklamak ve geri gelmelerini sağlamak, göründüğü kadar kolay değildir..

Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek başka bir avantaj nedir? WooCommerce’in entegre blog sistemi.

Entegre Bloglama

Nişinizde gerçek bir profesyonel olmak istiyorsanız, sitenizde bir blog bulundurmak iyidir. Ama ‘’ diye sorabilirsiniz. Neden? Ben bir yazar değilim. Bir şey satıyorum. ” Ve bu doğru olabilir.

Ancak şunu düşünün: bloglama yapan işletmelerin web sitelerine geri trafik alma olasılıkları% 55 daha fazla, bu da satış şansı anlamına geliyor. WooCommerce bir WordPress eklentisi olduğundan, yerleşik bloglama özelliklerine sahiptir.

Sitenizde görünen içerik oluşturarak Google’da daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz. Diyelim ki Bluetooth hoparlör sattığınız bir mağazanız var. Bu konuyla ilgilenen kişiler genellikle bu tür konuşmacılarla ilgili makaleler için web’de arama yapar.

Ve onlar hakkında hiçbir makaleniz yoksa ne olur? Bu potansiyel müşteriler sitenizi hiç fark etmese bile geçiyor.

Ancak, yeni Bluetooth hoparlörlerle ilgili yayınları düzenli olarak yayınlıyorsanız, diğerleri Google’da sizi daha kolay bulabilir. Ve web sitenize yeni geldiklerinden, belki sizden yeni bir konuşmacı satın alacaklar.

Sitenize gelen ziyaretçiler, neden bahsettiğinizi bildiğinizi görebildikleri için size daha fazla güveneceklerdir. Yavaş yavaş kendi markanızı geliştirecek ve nişinizde profesyonel olacaksınız.

Yani ne düşünüyorsun? Mağazanızın yanında bir blog sayfası oluşturmaya değer mi? Söylediğim gibi, zorunlu değil, ancak üzerinde biraz iş yaparsanız gerçek bir gelir akışı olabilir. Ve WooCommerce zaten yerleşik olduğundan, neden denemiyorsunuz?

Binlerce WooCommerce Teması

WooCommerce için kendi temalarınızı yapabileceğinizden bahsetmiştim. Ama ille de zorunda değilsiniz. WooCommerce, kutudan çıkar çıkmaz birçok güzel tema ile geliyor.

Belki de WordPress’den çok iyi çalışan güzel bir temanız olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak mağazanızı oluştururken bir WooCommerce temasına güncellemeyi düşünmelisiniz. Neden?

WooCommerce temaları özellikle çevrimiçi pazarlar için oluşturulduğundan, bu sizin açınızdan büyük bir adımdır. Sıfırdan itibaren, bu temalar çevrimiçi mağazanıza uyacak şekilde geliştirildi.

Temaların çoğunun belirli mağazalar için yapılması iyi bir şey. Örneğin, mağazanız elektronik (telefonlar, tabletler, kulaklıklar vb.) Satacaksa, bunun için özel olarak oluşturulmuş ürünler arasından seçim yapabilirsiniz..

Bakmaya başlamak için iyi bir yer WooCommerce tema mağazası. Burada aklınıza gelebilecek herhangi bir temayı arayabilirsiniz. Ancak biraz daha premium bir şey arıyorsanız ThemeForest’a göz atabilirsiniz..

prim WooCommerce-temalar

Web’deki en büyük WordPress tema koleksiyonuna sahipler. Bu nedenle, birçok premium WooCommerce teması onlar tarafından satılmaktadır. İşaret etmek önemli olsa da, çoğu ücretsiz değildir.

İyi bir tavsiye: Mağazanız ilk günlerinde ise ücretsiz bir tema almalısınız. WooCommerce de bunlarla iyi çalışıyor. Sitede daha fazla ziyaretçi ve alıcı alacağınız zaman, oldukça basit bir premium temaya geçebilirsiniz.

Mağazanız için en iyi temayı ararken, bir tane seçmeden önce bazı gerçekleri kontrol etmek önemlidir. Öğrenilmesi gereken en önemli şey, temanın sık sık güncellenip güncellenmediğidir. Varsa, mağazanız daha güvenli olacaktır. Ayrıca, sitenin diğer bölümleriyle çatışmanız daha az olasıdır.

Öte yandan, bu temanın derecelendirmelerine dikkat etmelisiniz. Diğer tüm ürünler gibi, temanın da yüksek bir derecesi varsa, iddia ettiği şeyi yaptığından emin olursunuz. Bununla ilgili bazı değerlendirmeleri okumak daha da iyidir.

Doğru temayı seçmek konusunda ciddi olmak, WooCommerce’nin sunduğu özelliklerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Bu noktaya kadar konuştuklarımıza devam edelim:

 1. WooCommerce’ın dünya çapında binlerce mağaza tarafından kullanılan güvenilir bir eklenti olduğunu gördük..
 2. Bir başka kolaylık da WordPress ile kusursuz bir şekilde bütünleşmesidir. Bu, güvenli ve performanslı bir çevrimiçi pazara sahip olma sürecini kolaylaştırır.
 3. WooCommerce, Açık Kaynaklı bir eklenti olmak, mağazanızı eski bir sunucuyu aştığında başka bir sunucuya veya barındırma sağlayıcısına taşımayı kolaylaştırır. Ayrıca mağazanın daha iyi kişiselleştirilmesini sağlar.
 4. WooCommerce için uzantılar, mağazayı yönetirken hayatınızı çok daha kolay hale getirecek.
 5. Entegre blog sistemi, Mail Chimp uzantısı sayesinde sizinle iletişim halinde kalacak yeni ziyaretçiler elde etmek için harika.
 6. Bir diğer olumlu, pazarınızı beklentilerinizin ötesine taşıyacak temayı bulmak için WooCommerce tema mağazası (alternatif olarak ThemeForest).

Ancak yazının başında, olumsuz tarafları da kapsayacağımı söyledim. Şimdi onlara ulaşalım:

Teknolojiyi seven bir kişi misiniz? Bir bakıma herkes yapar. Ancak, kendi başına bir web sitesi oluşturan biri ile bir kişiye onun için yapması için ödeme yapan biri arasındaki fark nedir? Fark web sitesi geliştirme bilgisidir.

Buradaki sorunlardan biri bu. Teknolojiye o kadar fazla değilseniz, WooCommerce’in tüm giriş ve çıkışlarını öğrenmek biraz zaman alabilir. Daha önce söylediğim gibi, bu tamamen mümkündür. Ancak kendiniz böyle bir şey yapmaya alışkın değilseniz, yardım isteyebilirsiniz.

Ve mağaza kurulduğunda ve çalışırken, onu yönetmelisiniz. WooCommerce bir Açık Kaynak eklentisi olduğundan, tüm arka uç işlerini yapmanız gerekir. Ücretli platformlarla bu farklı.

Örneğin, Shopify gibi başka bir platforma giderseniz, her şeyle ilgilenirler. Sitenin bozulması veya hatalı çalıştığı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Herhangi bir sorun varsa, personel buna bakar ve düzeltmenin bir yolunu bulur.

Ancak WooCommerce ile bir sorun varsa, sorunu kendiniz çözmeniz gerekir. Daha şanslı bir durumda, cevabı bir topluluk sitesinde bulabilirsiniz. Ya da işi sizin için yapmak için bir geliştirici tutmanız gerekebilir. Ancak bu durumların herhangi biri piyasadan değerli zaman alabilir.

Bir diğer dezavantaj, güncellemelerin sıklığıdır. WordPress sık sık güncelleme alır. Ancak bazen eklentiler, bu durumda WooCommerce, yeni standartlara çok hızlı adapte olmuyor. Ama bu zaman içinde kendini çözecek.

WooCommerce size biraz paraya mal olabilir. Bu, birçok insanın olumsuz olduğunu düşündüğü bir şeydir. WooCommerce tarafından kullanılan çok sayıda temanın bir fiyatı var. Mağazanızı yeni ve daha iyi bir temayla yükseltmek istiyorsanız, bunun için biraz para harcayabilirsiniz.

WooCommerce tarafından kullanılan uzantılar çok kullanışlıdır. Ama bunların çoğu da bir bedel. Mağazanızı planlarken bu hususları göz önünde bulundurmalısınız..

Sonuç

Sonuç olarak, WooCommerce bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü ve modern bir eklentidir. Gördüğümüz gibi, mağazanızı kullanarak geliştirmeyi seçerseniz birçok profesyonel var. En göze çarpanlarından biri, kişiselleştirme için büyük olasılık ve en son güncellemelerle gelen güçlü güvenlik..

Her şey gibi, bazı eksileri de var. Teknolojiyi gerçekten tanımıyorsanız, bu aracı kullanarak mağazanızı oluşturmanın ve yönetmenin biraz zor olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda, ücretli bir platform sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Ancak, güçlü, performans gösteren ve modern görünümlü bir çevrimiçi mağaza istiyorsanız ve aşağıdan yukarıya nasıl yapılacağını bile öğrenmek için biraz iş yapmaya istekli iseniz, WooCommerce’ı denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

WooCommerce hakkında konuşuyorsak profesyoneller gerçekten eksilerini aşabilir.

Açılışta söylediğim gibi, 10 yıl önce, pek çok insan WordPress kullanarak bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı düşünmezdi. Ancak bu makalede gördüğünüz gibi, WooCommerce bunu başarmanıza yardımcı olacak harika bir araç olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector