WooCommerce vs Magento – Online Alışveriş için en iyisi hangisidir?

magento-vs-WooCommerce


Bu sefer, Magento ve WooCommerce gibi en popüler e-ticaret platformlarından ikisini karşılaştıracağız. Her birinin sağladığı liste özelliklerini kontrol ederseniz, hangisinin daha iyi olduğuna karar vermenin kolay olmayacağını hemen anlayacaksınız. Aslında, ikisini de seçerek neredeyse yanlış gidebilirsiniz, ancak işleri için mükemmel bir seçim arayanlar için, farklılıklar hakkında ayrıntılı bir fikir edinmek önemli olabilir..

Her platformun artılarını ve eksilerini kendiniz belirlemek zor olabileceğinden, bu makalede tüm konuyu sizin için ayıracağız. Hangi platformun işletmeniz ve hedef kitleniz için en iyi şekilde çalışacağını netleştirmek için elimizden geleni yapacağız. İnsanlar çevrimiçi satış yapmaya başlamak istediklerinde, genellikle ne yazık ki mevcut olmayan çok yönlü bir çözüm ararlar. Yapmanız gereken şu soruyu sormak: İşletmemdeki benzersiz ihtiyaçlar nelerdir??

Açıkçası, hem WooCommerce hem de Magento, platformlarının herkes için en iyisi olduğunu iddia eden çok sayıda destekçiye sahip. Bunun nedeni, yalnızca kullandıkları platformun iş modellerine mükemmel bir şekilde uyması ve onlar için en iyisi olmasıdır. Hangisinin sizin için en iyi olduğunu bulmak için farklı bir yaklaşım izleyeceğiz ve her iki platformu objektif olarak araştıracağız. Magento ve WooCommerce’ın sunduğu özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, güvenliği ve genel iş fırsatlarını inceleyeceğiz.

Hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Okumaya devam edin ve bu makalenin sonunda karar vermeye hazır olacaksınız. Daha fazla uzatmadan başlayalım!

WooCommerce ve Magento – Ne Sunmalılar?

WooCommerce, diğer herhangi bir WordPress eklentisi olarak başladı ve popülerlik kazandıkça çok daha büyük bir şeye dönüştü. Bugün WooCommerce, yeni başlayanlar ve daha deneyimli kullanıcılar için çevrimiçi satış yapmaya yardımcı olacak tonlarca özellik sunan en yaygın kullanılan eklentilerden biridir. Magento ise sadece e-Ticaret amacıyla oluşturulmuş eksiksiz bir platformdur. Hedef kitleleri çoğunlukla orta ölçekli ve büyük işletmelerdir.

Magento yeni başlayanlar için tavsiye edilmez, daha çok teknoloji meraklıları için tavsiye edilir. Esas olarak e-ticaret alanındaki en güçlü özellikleri sağlamaktır. Bu, onu geleceğe yönelik büyük hedefler belirleyen işletmeler için çekici bir platform haline getiriyor. Bu platformların her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır. Şimdi, size WooCommerce ve Magento’yu tanımlayan ana özellikleri tanıtacağız. Daha sonra, tüm ayrıntılar ortaya konduktan sonra, hangisinin ikisinden daha iyi bir platform olduğuna karar vermek için bilgileri kullanacağız.

WooCommerce

WooCommerce o kadar popüler bir eklentidir ki, WordPress kullanıcıları platformu eklentiyi denemeden veya çalışmalarının bir parçası olarak okumadan neredeyse kullanamazlar. WooCommerce ayrıca en özelleştirme seçeneklerine sahip bir e-ticaret platformu olarak reklamını yapıyor ve gerçekten de birçoğu sunuyor. Bugün platformda 400.000’den fazla çevrimiçi mağaza çalışıyor ve birçok kişi her geçen gün bunu kullanmaya başlıyor.

WooCommerce’in başlıca özellikleri:

 • Mağazanıza istediğiniz kadar ürün ekleyebilirsiniz
 • Bir WordPress kullanıcısı olarak, binlerce yararlı eklenti arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ödeme işleme için çok çeşitli eklentiler mevcuttur
 • Birçok kategoride sınıflandırılan premium ve ücretsiz temalar

Profesyoneller:

 • Çevrimiçi mağazanızı ücretsiz olarak ayarlayabilirsiniz ve daha sonra ücretsiz veya premium bir barındırma seçeneği seçmeniz size bağlıdır.
 • WordPress’te herhangi bir deneyiminiz varsa, hızla WooCommerce’ye alışacaksınız
 • Sıkışmanız durumunda, sorununuzu çözmenize yardımcı olacak bir makale bulabileceğiniz kapsamlı bir bilgi tabanı vardır.
 • WooCommerce, bir eklenti aracılığıyla web sitenizin trafiğini Google Analytics ile analiz etmenizi sağlar
 • Zaten bir SSL satın aldıysanız, sitenize sorunsuz bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Eksiler:

 • Platform, WordPress’e aşina olmayanlar için ideal değil, çünkü sıfırdan başlaması gerekiyor
 • Birçok ucuz tema ve eklenti olmasına rağmen, fiyatlar hızla artıyor ve dikkatli değilseniz bütçenizi çok fazla harcayabilirsiniz.

WooCommerce Yeni Başlayanlar İçin İyi mi?

WooCommerce’i e-ticarete veya hatta çevrimiçi dünyaya aşina olmayan herkes için tavsiye ediyoruz. Bugünün standardı, insanların zamandan tasarruf etmesini sağlayan ve web geliştirme veya diğer teknik özellikleri bilmelerini gerektirmeyen çevrimiçi hizmetler ve yazılımlar geliştirmektir..

WordPress ile birlikte WooCommerce kesinlikle bu standarda uyuyor. Bloglama veya daha önce başka bir web sitesi için WordPress kullandıysanız, WooCommerce’in nasıl kullanılacağını öğrenmek sizin için çok kolay olacaktır. Eklenti zaten oldukça kullanıcı dostu, ancak WooCommerce Docs adlı bilgi tabanını ziyaret ederek bu konuda çok şey öğrenebilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi olarak platform hakkında başka birçok video ve makale de var..

WooCommerce’ın Maliyeti?

WordPress gibi, WooCommerce de herkes tarafından ücretsiz olarak kurulabilen açık kaynaklı bir platformdur. Ayrıca herhangi bir hosting şirketi seçebilir ve sunucularında online mağazanızı kurabilirsiniz. Bununla birlikte, WooCommerce’nin ödeyeceği tonlarca ekstra var. Çok sayıda premium uzantı arasından seçim yapabilirsiniz ve bunların bazıları çok maliyetlidir. Çoğu zaman, tek seçeneğiniz yıllık bir plana kaydolmaktır çünkü birçok uzantı sadece bir aylık ödeme seçeneği sunmaz. Uzantılara ek olarak, bir web barındırma aboneliği için ödeme yapmanız gerekecek.

Web hosting paketi seçiminiz sadece online mağazanızın genel gereksinimlerine bağlı olacaktır. Bunlar, sitede çalışan trafik, içerik ve uzantıların miktarını içerir. Biraz araştırma yapın ve toplists en önde gelen bir web hosting şirketi seçin. Endüstrideki en büyük isimler bile uygun fiyatlar için paketler sunar ve en azından olumlu eleştirilerin bolluğuna dayanan hizmetlerine kesinlikle güvenebilirsiniz. Sadece e-Ticaret için veya özellikle WooCommerce için optimize edilmiş bir barındırma paketi aradığınızdan emin olun..

Magento

Şimdiye kadarki incelememize dayanarak, WooCommerce’ın oldukça topluluk çözümü olduğu ortaya çıkıyor, Magento ise daha zorlu işletmeler için mükemmel bir seçim. Ancak bu, küçük işletmelerin başka yerlere bakması gerektiği anlamına gelmez. Aslında, Magento’nun sunduğu özellikler genellikle bu müşterilerin dikkatini çekiyor. Online mağazalarını platformda kurarak, büyümelerine yardımcı olabilecek birçok kaynağa erişebilirler..

Magento’nun en güzel yanı, Topluluk Sürümü’ne kaydolarak platformu ücretsiz olarak kullanabilmeniz. Premium Enterprise Edition kadar güçlü olmasa da, küçük işletmeler için kesinlikle yeterince güçlü. Enterprise Edition için binlerce dolar ödemeniz gerekeceğini söylerken, diğeri tamamen ücretsizdir. Bu makale uğruna, esas olarak Topluluk Sürümü’ndeki özellikler hakkında konuşacağız.

Magento’in başlıca özellikleri:

 • Mağazanıza sınırsız sayıda ürün eklemenize izin verir
 • Tema ve düzen söz konusu olduğunda bir çok varyasyon
 • API aracılığıyla üçüncü taraf yazılımlarla veri gönderip alabilirsiniz
 • Ürün eklemenize yardımcı olabilecek kullanıcı dostu arayüzler ve güçlü araçlar

Profesyoneller:

 • Güçlü bir barındırma alternatifi tercih ettiğiniz sürece, Magento’nun ölçeklenebilirliğinden faydalanabilir ve mağazanızı sınırsız genişletebilirsiniz
 • Magento ile hızlı müşteri kontrolü garanti edilir. Süreci olabildiğince basit hale getirmek için süreci çok geliştirdiler
 • Son derece popüler üç ödeme ağ geçidi mevcuttur: Braintree, PayPal ve Authorize.net

Eksiler:

 • Platform, geliştiriciler gibi daha deneyimli kullanıcılar için sunacak çok şey var, bu da yeni başlayanlar için daha kafa karıştırıcı hale getiriyor
 • Hedef pazarları büyük işletmeler olduğundan, Enterprise Edition’ları on binlerce dolara mal olabilir

Magento Yeni Başlayanlar İçin İyi mi?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Magento daha deneyimli kullanıcılar için önerebileceğimiz platformlardan biridir. Tamamen başlangıç ​​dostu bir platform olan WordPress’e (bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri) dayalı olduğu için WooCommerce ile karşılaştırdığınızda bu daha da gerçek oluyor. Ancak, Magento’da yeniyseniz, geniş bilgi tabanlarının yardımıyla çok şey öğrenebileceğinizi ve hatta kısa bir süre sonra platform üzerinde çalışmaya başlayabileceğinizi düşünüyoruz..

Ancak Magento’nun temellerini öğrenmenin WordPress’in temellerinden daha fazla zaman alacağını inkar edemeyiz. Büyük işletmeleri platformlarına çekmeye odaklandıklarından, en kaliteli müşteri desteği sağlamaya büyük yatırım yapmışlardır. Bu, takıldığınızda yardım için ekibiyle iletişime geçebileceğiniz anlamına gelir. Ana hedeflerinden biri, insanların güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmasına ve satışları artırmasına yardımcı olmaktır. Sonuç olarak, Magento yeni başlayanlar için öğrenmek için boş zamanları varsa harika bir seçenek.

Magento Fiyatları ve Maliyeti

Açık kaynak Topluluk Sürümü tamamen ücretsiz olduğu için Magento ile kendi e-Ticaret web sitenizi başlatmak için herhangi bir bütçeye ihtiyacınız yoktur. Başlamadan önce, diğer herhangi bir web sitesi sahibi gibi güvenilir bir barındırma sağlayıcısına kaydolmanız gerekir. Şimdi ücretsiz bir hosting seçeneğine gitmek ve tüm projeyi bütçesiz tutmak cazip gelebilir, ancak kesinlikle bunu yapmanızı önermeyiz. İşletmenizin gerçekten büyümesini istiyorsanız, premium bir barındırma planına kaydolmalısınız.

Ayda sadece birkaç dolar karşılığında, birçok yararlı özellik de elde edersiniz. Magento Topluluk Sürümü ile para harcayacağınız tek şey budur. Ayrıca premium bir paket olan Enterprise Edition adlı daha büyük işletmeler için bir alternatifleri var. Oldukça pahalı ve hizmet için belirli bir fiyat bile belirlemediler. Şirketiniz için Enterprise Edition’a ihtiyacınız varsa, önce Magento’ya danışmanız ve size bir teklif vermeniz gerekir. Fiyat yıllık 15.000 $ ile 50.000 $ arasında değişebilir.

WooCommerce ve Magento Performansı

Kullanıcılar, her web sayfasının yüklenmesinin uzun sürdüğü web sitelerinde takılmaktan nefret eder. Bugün, sayfalarınızın 2 saniyeden daha kısa sürede yüklendiğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, potansiyel müşterileriniz başka bir yerde benzer bir ürün bırakacak ve bulacaktır. Web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız, yeterli kaynak sağlayan bir sunucuya yatırım yapmalısınız ve içeriğinizin de uygun şekilde optimize edilmesi gerekir.

Yüksek performans özellikle e-ticaret web siteleri için önemlidir. WooCommerce veya Magento’nun burada daha güçlü rakip olup olmadığı açık değil. Bu sistemler birbirinden çok farklıdır ve performans söz konusu olduğunda çok fazla faktör vardır. Boyutları ve işlevleri farklı olan çevrimiçi mağazalardan bahsediyoruz, yani her birinin farklı gereksinimleri var. Buna ek olarak, internette seçim için web hosting paketleri çok çeşitli var.

Ayrıca, bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanabilir ve web sitenize, performansı üzerinde etkisi olan çok sayıda içerik optimizasyonu uygulaması uygulayabilirsiniz. Bu nedenle, sayfa yükleme hızları söz konusu olduğunda mağazanız için hangi e-Ticaret platformunun daha iyi olduğunu söylemek zor. Anlayabildiğimiz kadarıyla, önemli bir fark yok. E-Ticaret sitenizin performansı oldukça dükkan ve seçtiğiniz web barındırma paketi oluşturma şekline bağlıdır.

WooCommerce ve Magento Güvenliği Karşılaştırıldı

Her tür web sitesi için gerekli güvenlik önlemlerini almak önemlidir. Bir e-ticaret web sitesi açarsanız, sonunda birçok kişi her satın aldıklarında ödeme ayrıntılarını ve özel bilgilerini paylaşır. Uygun bir güvenlik olmadığında, bu veriler kolayca çalınabilir. Öte yandan, bu günlerde daha fazla insan bu konuda akıllı. Ayrıntılarını web sitenizde güvenli bir şekilde paylaşıp paylaşamayacaklarını kontrol edecekler. Değilse, asla çevrimiçi mağazanızdan bir şey satın almayacaklar.

Güvenlik, seçtiğiniz e-Ticaret platformuna bağlı olmayacak faktörlerden biridir. En son güvenlik uzantılarını Magento ve WooCommerce’e uygulayabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler vardır ve web sitenizin güvenlik düzeyi yalnızca size bağlıdır. Ancak, Magento ileri düzey kullanıcılar için kullanışlı olabilecek bir şey sunar. Çevrimiçi mağazanızın güvenliğini daha da artırabilecek platform üzerinden özel güvenlik yamaları alabilirsiniz.

Sadece ileri düzey kullanıcılar için olmasının nedeni, bu yamaları uygulamak oldukça zordur. Yeni başlayanlar onlarla gerçekten zor zamanlar geçireceklerdi ve muhtemelen sonunda başarılı olamayacaklardı. Magento tabanlı çevrimiçi mağazaların çoğunun internette modası geçmiş olmasının nedeni de budur. Yamaları kendileri için uygulayabilecek personele sahip değiller. Deneyimli bir Magento kullanıcısıysanız veya profesyonel yardım için ödeme yapmak isteyen biriyseniz, mağazanız için WooCommerce’den daha yüksek bir güvenlik düzeyi elde edebileceğinizi söyleyebiliriz..

Ürün Yönetimi Karar Verici Faktör mü?

Bir e-ticaret platformu iyi bir ürün yönetimi sağlıyorsa, çalışmanız çok daha kolay olacaktır. Daha iyi ürün yönetimi seçenekleri, ziyaretçilere hitap eden iyi organize edilmiş ürün sayfalarına yol açar. WooCommerce, hem dijital hem de fiziksel ürünler ekleyebilmenizi sağlayan kapsamlı çözümleri hakkında bilinir. Çevrimiçi mağazanıza yeni ürünler eklemek tamamen akıcı bir süreçtir; bunu nasıl başaracağınızı düşünmenize bile gerek yok.

Daha önce bir WordPress sitesinde çalışmışsanız, sizin için daha da kolay olacaktır. WooCommerce’a entegre edilen varsayılan işlevler yeterli değilse, platformu her zaman çok yönlü hale getirebilecek Ürün Eklentilerini her zaman indirebilirsiniz. Bir Magento kullanıcısı olarak, bir WooCommerce kullanıcısının aksi takdirde indirmesi gereken çok sayıda kullanışlı özellik vardır. Varsayılan olarak ürün grupları oluşturabilir, ürün incelemeleri yayınlayabilir, belirli fiyatlandırma kuralları uygulayabilir ve ürünleri kişiselleştirebilirsiniz..

Bu özellikleri WooCommerce’e eklemek için fazladan zaman ve çaba harcamanız gerektiğinden, Magento işlevsellik konusunda açıkça kazanır. Ancak unutmayalım ki Magento’da neredeyse her şeyin öğrenilmesi daha fazla zaman alır. Gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayan dükkan sahiplerinden biriyseniz, kesinlikle WooCommerce’a gitmelisiniz. Magento ileri düzey kullanıcılar için çok yönlü bir çözüm olmak isterken, WooCommerce küçük işletmelere hitap eden hızlı, basit ama tamamen güvenilir olmaya çalışır. Basit bir şeyle başlayabilir ve daha sonra gelecekte ihtiyaçlarına göre genişletebilirler.

Fiyatları Karşılayalım

Tabii ki, bir e-Ticaret alternatifini yalnızca başlamak için gerekli bütçeniz varsa kullanmayı düşünebilirsiniz. Hangisi daha uygun fiyatlı, Magento veya WooCommerce? Bazı premium uzantıları satın almadığınız sürece WooCommerce size tek bir kuruşa mal olmaz. Magento, çeşitli paketler arasından seçim yapabileceğiniz bir Enterprise Edition’a sahiptir, ancak yine de satın almak için saçma bir miktar para ödemeniz gerekir. Büyük işletmeler için bu kadar olmayabilir, ancak daha küçük işletmeler için kesinlikle.

Magento’yu yine de kullanmak istiyorsanız, tamamen ücretsiz olan Topluluk Sürümü’ne kaydolabilirsiniz. Premium paketleri çok daha güçlüdür, ancak kullanıcıların Topluluk Sürümü ile elde ettikleri küçük işletmeler için fazlasıyla yeterlidir. Sonuç olarak, hem WooCommerce hem de Magento ile ücretsiz olarak iyi bir çevrimiçi mağaza kurabilirsiniz. Ödemenizi tavsiye ettiğimiz tek şey güvenilir bir barındırma hizmetidir, ancak ayda sadece birkaç dolara mal olur, bu yüzden büyük bir anlaşma değildir.

Ancak, uzantılara dikkat etmeniz gerekir, aksi takdirde kısa sürede çok para harcayabilirsiniz. Mağazanızı ücretsiz olarak çalışır durumda tutabilir ve hatta birkaç yararlı ücretsiz uzantı bulabilirsiniz, ancak primler genellikle oldukça pahalıdır. En iyi fikir, bu iki platformdan hangisini kullanmak istediğinize karar vermeden önce biraz araştırma yapmaktır. Her şeyi önceden planlamanız ve her iki platform için yüklemek istediğiniz uzantıların bir listesini oluşturmanız gerekir.

Ardından, herhangi bir premium uzantı varsa, iki fiyatı karşılaştırabilir ve hangi e-Ticaret platformunun sizin için daha ucuz olacağına karar verebilirsiniz. Listeyi oluşturmak çok fazla zaman ve çaba gerektirmez, ancak kesinlikle biraz para kazandırabilir. Sonuç olarak, hem Magento hem de WooCommerce’in kendi tam özellikli çevrimiçi mağazanızı yaratmanız için harika seçenekler olduğunu söyleyebiliriz. WooCommerce kullanıcıları için daha iyi olabilecek tek şey, işleri büyüdükçe herhangi bir sürüme yükseltmeleri gerekmemesidir..

Magento ile platformlar arasında geçiş yapmanız ya da Enterprise Edition sürümüne geçmeniz gerekecektir. Bu nedenle, WooCommerce birçok durumda daha ucuz bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. WooCommerce veya WordPress için optimize edilmiş birçok web barındırma paketi de vardır. En büyük sağlayıcılardan birini seçseniz bile bu çözümler oldukça ucuzdur, yani biraz daha tasarruf edebilirsiniz.

Hangisi daha iyi? WooCommerce veya Magento?

Bu noktaya kadar, acemi dostu WooCommerce’in ne olduğu hakkında çok konuştuk. Bu, deneyimsiz kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Hızla çevrimiçi olmak isteyen küçük işletmeler için hızlı, etkili ve uygun fiyatlı bir çözümdür. Ne tür bir e-ticaret web sitesi başlatmak istediğiniz önemli değil, WooCommerce kesinlikle sizin için bir çözüm sunuyor. Ev girişimciliğinden bilet satışına kadar, platform ile hemen hemen her şeyi ayarlayabilirsiniz.

Magento’da, bir e-Ticaret web sitesinin büyümesine yardımcı olabilecek tüm özellikleri bulabilirsiniz. Sağlam, ölçeklenebilir ve ihtiyacınız olan güçlü özelliklerin çoğu varsayılan olarak platformda zaten mevcuttur. Bir süredir gelir elde eden ve e-ticarete yatırım yapmak isteyen her şirket için platformu öneriyoruz. Magento’dan aldığınız fiyat teklifi sizin için uygunsa, kesinlikle kararınızdan pişman olmayacaksınız..

Aslında, platform gelecekte çok daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Ancak deneyimsiz bir kullanıcı için hangi platformun daha iyi başlayacağını incelersek, kazanan kesinlikle WooCommerce olur. Bir acemi olarak Magento’ya atlamaya karar verirseniz, zor zamanlar geçireceksiniz.

Özetle

Bir e-Ticaret web sitesini başlatmak isteyen her kullanıcının farklı ihtiyaçları vardır. Bu platformlar söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir çözüm yoktur. WooCommerce’i Magento ile karşılaştırmanın zor bir görev olmasının ana nedenlerinden biri budur. Yaklaşımımıza göre, yukarıda cevapladığımız tüm farklı soruları özetlerseniz WooCommerce daha iyi bir seçim olarak ortaya çıktı. Muhtemelen herkes bu sonuca katılmayacak, ancak Magento hakkında da tamamen olumluyduk.

Magento’nun sunabileceği birçok güçlü özelliği var ve şu anda son derece gelişmiş bir platform. Magento kullanmayı tercih eden insanlardan biriyseniz, muhtemelen aldığınız şeyden memnun kalacaksınız. Gerçekten düşünmeniz gereken şey, çevrimiçi mağazanızın temel gereksinimleridir. Performans, uzantılar, güvenlik önlemleri ve diğer benzersiz ihtiyaçlar hakkında düşünmeniz gerekir. Ayrıca, her platformun zorluk seviyesini de düşünün. Yani ne düşünüyorsun? Bu makale doğru kararı vermenize yardımcı oldu mu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map