WordPress ile Online Mağaza Nasıl Oluşturulur?

wordpress ile online mağaza oluşturma


2016 yılında ABD’deki e-ticaret satışları 396 milyar dolara ulaştı ve 2020’ye kadar e-ticaret pazarının 684 milyar dolara ulaşması bekleniyor.. Açıkçası, bu her zaman arka yakıcıya koyduğunuz çevrimiçi mağaza fikrini gerçekleştirmek için her zamankinden daha iyi bir zaman.

Günümüzün çeşitli e-Ticaret çözümleri ve araçlarıyla, bir çevrimiçi mağaza açma süreci, ilk kez kullananların bile minimum çaba ile gidebileceği noktaya kadar büyük ölçüde basitleştirildi..

WordPress üzerinde derleyin

Bir çevrimiçi mağaza oluşturma yaklaşımınıza bağlı olarak, iki olasılık arasında seçim yapmakla karşılaşabilirsiniz: çoğu teknik ve barındırma yönünün zaten yinelenen bir aylık ücretle (örneğin Weebly veya Volusion) ele alındığı entegre bir e-ticaret platformu çözümü için gitmek, veya çevrimiçi mağazanızın tüm yönleri üzerinde gelişmiş esneklik ve tam kontrol için kendi kendine barındırılan bir platform seçme. Aylık taahhütlerin ve tam esnekliğin olmaması hayranı değilseniz, kendi kendine barındırılan bir e-Ticaret çözümü en iyi seçenektir.

Çok amaçlı bir içerik yönetim sistemi olarak, WordPress her tür web sitesine güç verme yeteneğine sahiptir ve e-ticaret sitelerini de içerir.

WordPress’i daha önce kullandıysanız – bir blog veya başka bir web sitesi türü için – muhtemelen birçok güçlü yönünün farkındasınızdır. WordPress, birçok web sitesinin CMS’si olan web’de her yerde bulunur. Avantajları bir SEO perspektifi, kullanılabilirlik veya esneklik açısından analiz edilse de, WordPress tüm bu kategorilerde iyi sonuç verir.

WordPress, içerik tüketimi göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur (metin, resimler, videolar, resimler vb.). Peki ya e-ticaret? WordPress, e-ticaret sitelerinin gerçekliğini ele almak için gerekenlere sahip mi??

Herhangi bir çevrimiçi mağazanın ana özelliği, sunulan ürünler / hizmetler ile tüketiciler arasında yer alan ödeme duvarıdır. Ancak, ödeme ağ geçitleri, sipariş işleme, envanter yönetimi, nakliye ücreti hesaplama, ürün katalogları, indirim kuponları, ürün incelemeleri vb. Gibi diğer özellikler de bir çevrimiçi mağaza çalıştırmak için ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklerdir..

Ne Alışveriş Sepeti Seçilecek?

WordPress, bu özelliklerle birlikte sunulmaz, ancak bu özellikleri eklentilerle elde edebilirsiniz. Burası, alışveriş sepetlerinin sitenize e-Ticaret işlevselliği eklemenize yardımcı olmak için kullanışlı olduğu yerdir..

WordPress için özel olarak oluşturulmuş ücretsiz, açık kaynaklı bir alışveriş sepeti eklentisi olarak WooCommerce, mevcut WordPress sitenizden para kazanmanıza veya özel hazırlanmış bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olacak.

Online mağaza oluşturmak için WooCommerce’i seçmenin en büyük avantajlarından bazıları:

 • Herhangi bir boyut için harika: WooCommerce, mağazanızın boyutundan bağımsız olarak sorunsuz bir satın alma deneyimi sağlayan küçük veya büyük çevrimiçi mağazalar için uygundur.
 • Mobil cihazlar için uygun: Giderek artan sayıda mobil müşteri ile, çevrimiçi mağazanızı mobil odaklı alışveriş yapan kullanıcılar için olağanüstü bir alışveriş deneyimi sunacak şekilde optimize etmek de WooCommerce’ın bir başka gücüdür ve arama motorları tarafından kesinlikle fark edilmeyecek bir özelliktir..
 • Her profil için uygun: WooCommerce, dijital veya fiziksel herhangi bir ürünün satışını kolaylaştırır. WooCommerce’in coğrafi konum desteği sayesinde gönderim ve vergi hesaplayıcı ekleyebilirsiniz.
 • SEO düşünülerek oluşturulmuştur: WordPress ile çalışan WooCommerce, SEO’nun en iyi uygulamalarından yararlanır.
 • Hazır ödeme özellikleri: Beş dahili ödeme ağ geçidi (Doğrudan Banka Havalesi, Ödemeyi Kontrol Et, Teslimatta Nakit, PayPal ve ABD için Ticareti Basitleştir) ve birkaç tane daha uzantı (Amazon Payments, Stripe, Authorize.net, vb.).
 • Birçok temel özellik ve uzantı: Uzun bir çekirdek özellik listesinden (envanter yönetimi, çeşitli ödeme seçenekleri, gönderim seçenekleri, indirimler ve kuponlar vb.) Ve uzantılardan (özel ürünler satmak için Ürün Eklentileri, abonelik ürünlerini ve hizmetlerini satmak için WooSubscription, WooCommerce Rezervasyonları) yararlanabilirsiniz. çevrimiçi randevu planlama vb. için), müşterinizin alışveriş deneyimini özelleştirmeniz için neredeyse sonsuz olanaklar sunar.
 • Tasarım bolluğu: WooCommerce sadece son derece işlevsel değil, aynı zamanda göz şeker tasarımıyla müşterilerinizi şaşırtmak için mükemmel bir platform. İster WooCommerce’ı bir WordPress temasıyla entegre etmek isteyin, ister ücretsiz veya premium bir WooTheme seçiyor olun, elde edebileceğiniz şeylerin neredeyse hiçbir sınırı yoktur.

PCI Uyumluluğu nedir? Çevrimiçi mağaza sahibi olarak PCI uyumluluğu hakkında bilmeniz gerekenler?

WooCommerce İçin Hangi Sunucu Seçilecek?

bluehost önerilen woocommerce barındırma

Çoğunlukla, bir çevrimiçi mağazanın barındırma ihtiyaçları, normal bir web sitesi veya blog’dan çok farklıdır. Seçtiğiniz barındırma türü, çevrimiçi mağazanızın boyutu, aldığı trafik ve ele aldığınız müşteri bilgilerinin doğası gibi faktörlere göre şekillenir.

E-Ticaret söz konusu olduğunda, düşüncelerinizi geleneksel paylaşılan barındırma planlarından e-Ticaret için optimize edilmiş çözümlere ve VPS planlarına kaydırmanız gerekir. (Okumalısınız: Neden çevrimiçi mağaza için paylaşılan barındırma kullanmamalısınız?)

Binlerce ürün içeren büyük bir mağaza işletiyorsanız, bir VPS barındırma planı mağazanızın sunması gereken özel gereksinimleri (yüksek kullanılabilirlik, ekstra kaynaklar, daha yüksek güvenlik, daha iyi performans, ölçeklenebilirlik vb.) Dikkate alacaktır. müşterileriniz için en iyi alışveriş deneyimi.

Bir WordPress onaylı barındırma sağlayıcısı olarak BlueHost, müşterilerine bulut teknolojisine dayanan dört VPS barındırma planı – Standart, Geliştirilmiş, Premium ve Ultimate – sunar, böylece daha fazla kontrolün, daha fazla esnekliğin ve daha fazla gücün tadını çıkarabilirsiniz. yer.

Seçtiğiniz plana bağlı olarak 4 adede kadar CPU çekirdeği, 240 GB SAN depolama alanı, 8 GB RAM, 4 TB bant genişliği, 1 boş alan adı, 2 IP adresi ve 7/24 destek alabilirsiniz. Bu VPS planları ayrıca cPanel dahil, dinamik kaynaklar (anında daha fazla kaynak ekleme imkanı), kök izniyle SSH erişimi, SSL ve gerçekten dönüştürücü bir barındırma deneyimi için diğer birçok özellik ile birlikte gelir.

BlueHost’taki VPS planları için maliyetler, giriş seviyesi VPS planı için aylık 19,99 $ ile Ultimate planı için 59,99 $ / ay arasında değişmektedir..

Daha düşük trafiğe sahip daha küçük çevrimiçi mağazalar, BlueHost’un önceden yüklenmiş WooCommerce, özel destek hattı, 1 ücretsiz alan adı, ölçülmemiş web sitesi alanı ve bant genişliği, SpamExperts, Domain Privacy ve SiteBackup Pro ile birlikte gelen bazı planlardan yararlanabilir. SSL sertifikası, özel IP ve pazarlama teklifleri tüm planlara dahildir. WooCommerce için optimize edilmiş barındırma planları ayda yalnızca 11,95 ABD dolarından başlar.

Web Mağazanızı Şimdi Oluşturun!

WooCommerce çevrimiçi mağazanızı BlueHost ile kurun ve bugün satışa başlayın!

Şimdi başla! – 13,99 ABD doları / aylık »

BlueHost tam aradığınız şey değil mi? Daha fazla alternatif için önerilen en iyi 5 WooCommerce barındırma sağlayıcıları listemize göz atın.

Sonuç

Çevrimiçi mağazanızın tüm yönlerini özelleştirme ve tam kontrol sahibi olma yeteneği, sokaktan bir şey gibi geliyorsa, WooCommerce sizin için doğru platformdur. WooCommerce, WordPress’in SEO avantajını ve işlevselliğini kullanarak, mevcut WordPress sitenize bir e-Ticaret bileşeni eklemek veya hatta sıfırdan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için bu avantajlardan kolayca yararlanabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map