WordPress ile Tarifler Web Sitesi Nasıl Başlatılır?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'WordPress ile Tarifler Web Sitesi Nasıl Başlatılır?
0 9 мин.

wordpress ile yemek tarifleri web sitesi nasıl


WordPress ile iyi ve seçkin yemek tarifleri web sitesi yapmak için çok fazla iş ve yaratıcılığa ihtiyacınız var. Ayrıca bu durumda iyi bir tat duygusuna sahip olmanız gerekir. WordPress ile bir yemek tarifleri web sitesi gibi mükemmel bir niş web sitesi oluşturmak, aşağıdaki gibi farklı uzmanlık alanlarında bilgi gerektirir:

 • Bazı BT bilgisi
 • Gazetecilik, yazma becerileri
 • fotoğrafçılık
 • Gastronomi

1. Minimum BT bilgisi ihtiyacı

Herhangi bir web sitesi oluşturmak için bazı BT bilgilerine ihtiyacınız vardır. Bu derste, hiçbir veya çok az BT bilgisine sahip bir WordPress tarifleri web sitesi oluşturmayı göstereceğim.

Her şeyden önce, güvenilir bir hosting şirketi bulmanız ve iyi bir alan adı kaydetmeniz gerekir. Bu proje için en popüler içerik yönetim sistemini kullanacağız: WordPress. Kurulumu ve başlaması çok kolaydır. Ancak, sitenizi ayarlamak konusunda rahat değilseniz, sizin için yapacak bir web geliştiricisi kiralayabilirsiniz..

Web Barındırma ve Alan Adı Alma

Başlangıç ​​için pahalı bir barındırma planına ihtiyacınız olmayacak. Size% 99,9 kesintisiz çalışma süresi, mükemmel web sitesi hızı ve müşteri desteği sunan bir bütçe web barındırma ile gidebilirsiniz. Alan adınızı web barındırıcınıza da kaydedebilirsiniz. Onlardan hosting satın alırsanız bazı hosting sağlayıcıları ücretsiz bir alan adı sunar. Bir alan adı seçerken biraz yaratıcılık gerekir. Bir anahtar kelime alan adı seçebilirsiniz, ancak kendi markanızla da gidebilirsiniz. İsminiz Danny ise, Danny’nin Mutfağı ile gidebilirsiniz. Böylece dannys-kitchen.com etki alanını kaydedeceksiniz.

İşte size ücretsiz bir alan adı sunacak 3 güvenilir ve ucuz hosting sağlayıcısı:

şirket
Promosyon Fiyatı

1en iyi çoklu alan adı barındırma1,99 ABD doları / ay
2birden çok alan için en iyi barındırma3,95 $ / aylık
3birden fazla web sitesi için en ucuz hosting3,49 $ / aylık

WordPress’i yükleme ve ayarlama

Uygun barındırma ve etki alanı adını seçtikten sonra WordPress’i yüklemeniz gerekir. Yukarıda belirtilen web barındırıcıları tek tıklamayla WordPress yükleme aracı sunar, yani sunucunuza manuel olarak dosya yüklemenize ve veritabanı oluşturmanıza gerek yoktur. Her adım otomatiktir, yalnızca siteniz için giriş bilgilerini ve e-posta adresini sağlarsınız ve sistem sizin için WordPress’i yükler.

Ayrıca okuyun: WordPress ile bir web sitesi oluşturma ve ilk makalenizi yayınlama hakkında ayrıntılı kılavuzumuz.

WordPress sitenize yüklendikten sonra, bazı ayarlamalar yapmanız gerekecektir. Yukarıda belirtilen makalede, yapmanız gereken her düzenleme hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Temel olarak WordPress sitenizin kontrol paneline erişmeniz ve URL yapısını yapılandırmanız, çift eklenti yüklemeniz, temayı değiştirmeniz, tartışma ve okuma ayarlarını yapılandırmanız vb..

Tema ve Gerekli Eklentileri Yükleme

Yemek tarifleri web sitenizi tamamen özelleştirmek için güzel bir temaya ve bazı yararlı eklentilere ihtiyacınız var.

Bazı gurme temalarını görmek için şu adresteki resmi WordPress web sitesine gidebilirsiniz: https://wordpress.org/themes/search/food/ temayı nerede bulacağın Yemek tarifleri tavsiye ederim. Bu tema bir gurme web sitesi için uygun tasarıma ve ayrıca kullanışlı özelliklere sahiptir: özel arka plan, özel başlık, özel menü, editör tarzı, öne çıkan resimler, sıvı düzeni, tam genişlik şablonu, sol kenar çubuğu, bir sütun, yazı biçimleri, duyarlı düzen, sağ kenar çubuğu, yapışkan yazı, tema seçenekleri, çeviriye hazır, iki sütun.

Hem performansı hem de kullanıcı sayısını artırmak için gereken eklentilerden bazıları ve bu nedenle web sitesine girme zevkleri şunlardır: Akismet – spam’ı engellemek için, Hepsi bir arada Seo Paketi – SEO için, Google Xml Site Haritaları – Google için, WordPress.com tarafından Jetpack – istatistikler, benzer makaleler ve diğer makaleler için, Son Gönderiler Kaydırıcısı – son gönderilerden resimler içeren slayt gösterisi için, İletişim Formu 7 + Flamingo – iletişim formu ve iletişim defteri ve Düğmeleri AddToAny ile Paylaş sosyal medya düğmeleri için.

Sitenizi oluşturmak için daha büyük bir bütçeniz varsa, premium bir WordPress teması kullanmanızı öneririz. Bu şekilde, çok sayıda özellik içeren düzgün kodlanmış ve yüksek kaliteli bir tema alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ticari bir tema kullanarak, çok sayıda üçüncü taraf eklentisi kullanmanız gerekmeyecektir, çünkü bir tarif web sitesi için gerekli tüm özellikler zaten temanın bir parçasıdır. İşte WordPress için sevdiğim ve tavsiye ettiğim 3 tarif ve yemek teması:

gıda yemek tarifi wordpress tema

Demo / İndir

sosyal şef yemek tarifi gıda wordpress tema

Demo / İndir

yemek pişirme basın gıda tarifi wordpress tema

Demo / İndir

Web Sitenizin Bakımı?

Bu kategorideki son adım, yemek tarifleri web sitesinin bakımıdır. Düzenli olarak yeni özelliklerle, ayrıca zaten sahip olduğunuz eklentilerin, temaların ve WordPress’in yeni sürümleriyle güncellemeniz gerekir. Wp Updates Notifier eklentisi, e-postanız aracılığıyla WordPress’in yeni tema sürümleri, eklentileri ve çekirdeği hakkında sizi bilgilendirir. Bakım herkes tarafından yapılabilir, ancak ayrıntılı bir özelleştirmeye ihtiyacınız varsa bir web programcısı kiralayabilirsiniz.

2. Gazetecilik Bilgi ve Yazma Becerileri

• gazetecilik içeriği ve yemek tarifleri yazma becerileriİçerik yazmak için çok fazla hayal gücüne, beceriye ve bazı gazetecilik bilgilerine ihtiyacınız var. Zaman içinde daha fazla içerik oluşturarak yazma becerilerinizi geliştireceksiniz.

Bir makale yazarken basit kelimeler kullanın ve makaleyi mümkün olduğunca orijinal yapmaya çalışın. Ayrıca web sitenizi ve makalenizi tanımlayan anahtar kelimeler kullanmaya çalışın. Bazı malzemelerle bir yemek hakkında yazıyorsanız, bunları farklı bağlamlarda kullanan bu malzemeler hakkında daha sık yazın. İyi bir fikir, malzemeleri belirli miktarlarla birlikte yazmak ve sonra yemeğin nasıl hazırlandığını açıkladığınız tarifleri yazmaktır..

Kendiniz olmanız ve yaratıcı olmanız gerekir. Kutunun dışında düşünmeye çalışın. Örneğin birden fazla makale türü kullanın: kılavuzlar, farklı restoranlarda yediğiniz yiyeceklerin gözden geçirilmesi, diyetler, nasıl yapılır, ipuçları ve püf noktaları ve elbette tarifler. Fikir, olabildiğince yaratıcı olmaktır, böylece daha fazla yazabilirsiniz ve daha sonra çok daha fazla ziyaretçiniz olacak.

Doğru yazmayı, dost canlısı ve saygılı olmayı unutmayın. Bazı şakalar yapabilir ve farklı ifadeler ve konuşma figürleri kullanabilirsiniz. WordPress editörünün düzeltmesi vardır ve Word’de olduğu gibi kendinizi düzeltmek için kullanabilirsiniz.

3. Fotoğraf bilgisi

Fotoğraf kelimesinin kökeninde Yunancadan iki kelime vardır. Birincisi: “yazmak” fiili anlamına gelen “ışığı” ve “γραφις (graphis)” yi çeviren “φῶς (phōs)”. Yani tam çeviri “ışıkta yazmak” olabilir.

WordPress ile fotoğraf efektleri için farklı eklentiler yükleyebilirsiniz. Duyarlı Işık Kutusu Lite. Ayrıca, bir slayda birden çok fotoğraf koymak veya bir ızgarada gruplandırmak için galeri seçeneklerini kullanabilirsiniz. Her yayında bir fotoğrafı öne çıkan resim olarak koyabilirsiniz.

• Yemek ve tarif fotoğrafçılığı için dijital kamera

Pahalı bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız yoktur, ancak harika görüntüler yakalamak için iyi bir ışık kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Görüntüleri yeniden boyutlandırmak ve ayarlamak için bir fotoğraf düzenleme yazılımına da ihtiyacınız olacaktır. Profesyonel veya yarı profesyonel kameranızla çekilen görüntüler 2MB-15MB arasında herhangi bir yere sahip olabilir. Bu boyuttaki resimleri web sitenize yüklemek istemezsiniz. Sadece bu görüntüler sonsuza kadar yükleneceği için değil, aynı zamanda çok fazla bant genişliği ve sunucu kaynağı tüketeceksiniz. Ayrıca fotoğraflarınızın yüklenmesini bekleyerek okuyucularınızı rahatsız edeceksiniz.

Bir fotoğraf bin kelimeye benziyor, özellikle de şaşırtıcı görünen son derece lezzetli yemekler pişirirseniz ve buhar yükselmesini görebilirsiniz..

4. Gastronomi bilgisi

Gastronomi, kültür ve yemek arasındaki ilişkinin incelenmesidir. Gastronomi teriminin sadece yemek pişirme sanatına atıfta bulunduğu düşünüldüğünde genellikle yanlıştır..

“Gastronomi” kelimesi Yunanca ““ mide ”ve“ ν (μος (nómos) ”-“ bilgi ”anlamına gelen“ γαστήρ (gastér).

Hangi yemeği pişirdiğiniz hakkında yorum yazmıyorsanız, bu adıma gerçekten ihtiyacınız yoktur. Başka ne zaman tuz koyacağınızı, ne kadar malzeme kullanacağınızı vb. Bilmeniz gerekir. Gastronomi bilginiz varsa, ayrıntılı bir makale yazabilir ve mutfağınızda yaptığınız her şeyde kendi ve orijinal yolunuzda fotoğraflar yapabilirsiniz. Unutmayın ki insanlar yemeğini kendi yolunda yapma eğilimindedir, bu yüzden lütfen yemek pişirirken dikkatli ol.

WordPress Tariflerimi Hazırlama Web Sitesi Oluşturma Eğitimi

Yaratıcılık gerçekten sizi vuruyorsa, onu doğru bir şekilde kullanmalısınız. Böylece yemek pişirmeyi şarkı söyleyerek veya sahip olduğunuz diğer hobilerle birleştirebilirsiniz. Güzel bir fikir, yazdığınız her makalede, hakkında yazdığınız yiyeceklerin fotoğraflarıyla birlikte bir videoya sahip olmaktır..

Sonunda sadece Bon Appetite diyebilirim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector