WordPress Kullanarak Emlak Sitesi Nasıl Yapılır?

wordpress ile emlak web sitesi kurmak


Çoğu insan WordPress’in bloglar için basit bir İçerik Yönetim Sistemi olduğuna inanır. Bazı programcılar ve web tasarımcıları onu emlak web siteleri oluşturmak için kullandığından, kullanıcılar klasik WordPress’in ne kadar yararlı olduğunu gözlemlediler. Bir emlak sitesi de dahil olmak üzere her türlü web sitesi oluşturmak için WordPress’i kullanabilirsiniz.

Bu yazıda size WordPress kullanarak bir emlak web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz üç yol göstereceğim:

 • tema kullanma
 • eklenti kullanma
 • tema ve eklenti kullanma (önerilmez)

Bir Temayla Web Sitesi Oluşturma

İnternette, emlak web siteleri için değil, aynı zamanda emlak amaçlı kullanılabilen genel sınıflandırılmış reklamlar için belirli WordPress temaları bulabilirsiniz. Emlak WordPress web siteniz için bir tema kullanmak istiyorsanız, bir tane satın almanızı tavsiye ederim. Ücretsiz temaları kullanmamalısınız, çünkü bunlar bir emlak web sitesi için yeterince gelişmiş veya karmaşık değildir ve hatalarla doludur. Tabii ki, onların da uygun bir desteği yok. Ancak, emlak web sitelerinin pazarını test etmek istiyorsanız, ücretsiz bir tema kullanabilirsiniz WordPress İnternet sitesi.

İyi bir tema seçmek için diğer kullanıcıların yorumlarını, satış sayısını, notları ve temanın en son güncellendiğini görebilirsiniz..

Bir tema yüklemek için WordPress Kontrol Panelinize, Görünüm ve ardından Temalar’a gitmeniz yeterlidir. Burada, yüklemek istediğiniz temayı aramak için Yeni Ekle düğmesine basın, Yükle seçeneğini ve Dosya seç’i seçin. Temayı seçtikten sonra Enter ve Şimdi Yükle düğmesine basmanız gerekir. Dikkat: Temanın zip biçiminde arşivlenmesi gerekiyor, aksi takdirde hatalar meydana gelebilir.

wp konut emlak teması

WP Konutu sadece 54 $ maliyeti ve profesyonel bir emlak web sitesi oluşturmak için gereken tüm özelliklere sahip harika bir temadır. Bu tema ThemeForest’ta 4800’den fazla satıldı. Aşağıdaki özelliklere sahiptir: Tembel yüklemeli Özellik Birimi kaydırıcısı, aracılar için taksonomiler, aracı listesi kısa kodu, resim ve içerik içeren özelleştirilebilir taksonomiler sayfaları, şehirler / alanlar listesi için kısa kod, grafiklerle sayfa görüntüleme istatistikleri, tamamen duyarlı, retina hazır, bu bilinen tüm cihazlarda çalışır, Google haritaları, GEO konumu, AJAX filtreleme & harita üzerinde arama, özel iğneler, spidery, girişlerin ön uç gönderimi, PayPal veya Stripe Payments, gelişmiş üyelik sistemi, banka havalesi yoluyla doğrudan ödeme, İletişim Formu 7 entegrasyonu, güçlü yönetici paneli, sınırsız özellik ayrıntıları, kat planları ekleyin, PDF’yi ekleyin özellik, pin yönetimi, özel özellik alanları, özel gelişmiş arama, kutulu veya geniş düzen, aramayı kaydet & e-posta uyarısı, RTL’ye hazır, özelliklere ve olanaklara göre arama yapın, özel widget’lar ve sınırsız kenar çubukları. Ayrıca bazı yararlı eklentilerle birlikte gelir: Görsel Besteci, sayfaları tasarlamak için ve Kaydırıcı Devrimi profesyonel bir slayt gösterisi için. Her iki eklenti de premium ve ayrı olarak satın alırsanız ekstra ücret alıyorlar, ancak bu temaya ücretsiz olarak dahil edildi.

emlakçı wordpress emlak teması

Premium Basın Emlak teması 79 $ maliyeti ve 100+ yönetici seçenekleri gibi birden fazla özelliği vardır, tamamen duyarlı ve retina hazır, ajan ve üye profilleri, özel Alanlar, açık kaynak, kurulumu kolay, ek eklenti gerekmez, 20’den fazla ödeme ağ geçitleri, özelleştirilebilir, çevrimiçi ödemeler, SEO dostu, iletişim formları, Google haritaları, coğrafi konum & mesafeler, özel arama alanları & yere göre arama, özelleştirilebilir liste paketleri, üye alanı ve yönetim araçları, kullanıcı favorileri & bağlantı düğmelerini paylaş, video, resimler, müzik & diğer dosya yüklemeleri, sürükleyin & ana sayfa düzenlerini bırak ve metni kolaylaştır & renk değişiklikleri.

classipress emlak wordpress teması

Bir emlak web sitesinde kullanabileceğiniz bir WordPress genel sınıflandırılmış reklam teması Classipress. Bu tema çok popüler ve maliyeti 99 $. Farklı türde sınıflandırılmış reklamlarda kullanılabilir ve aşağıdaki premium özelliklerle birlikte gelir: çoklu fiyatlandırma modelleri, özel alanlar & formlar, üyelik paketleri, müşteri reklam yönetimi, tamamen özelleştirilebilir ön sayfa, otomatik tamamlama & arama önerisi, sosyal ağlara giriş, gelişmiş arama, kolay yönetim, Facebook arkadaş widget’ı, özel blog, reklam listeleme ziyaretçi istatistikleri, SEO dostu, çocuk Temaları & eklentileri, AppThemes API, WPML ile uyumlu, çoklu renk şemaları, temalı giriş & kayıt sayfaları, Google Analytics, Twitter desteği, ShareThis desteği, özel bir logo yükleme, çok dilli destek ve daha fazlası.

Eklentiyle Siteyi Oluşturma

Birkaç eklenti ile entegre olarak gelen emlak web siteleri için bir tema kullanabiliyorsanız, gayrimenkul için uygun bir tema olmadan eklentileri de kullanabilirsiniz. Bir emlak WordPress web sitesi oluşturmak için en iyi çözüm değildir, özellikle de bu durumda web siteniz için birden fazla ekip çalışacaktır: bir takım web sitenizde zaten bulunan temayı yaptı ve başka bir tema seçilen emlak için çalışacak. eklenti. Bu durumda, özellikle de aynı düşünceyi yapan birden fazla eklenti yüklerseniz, birçok hata veya uyarı görünebilir. Eklentiler aynı PHP işlevini paylaşabilir ve bir çakışma oluştuğu için bazılarının çalışmadığını görürsünüz. Eklentileri neredeyse temaları yüklediğiniz şekilde yükleyebilirsiniz. WordPress Panonuzda Eklentiler’i seçersiniz ve ardından bilgisayarınızdan bir tane yüklemeniz ve yüklemeniz gerekir. Bunların da zip formatında arşivlenmesi gerekir.

Resmi eklentilerin ücretsiz sürümlerini resmi olarak bulabilirsiniz WordPress ancak bunların çoğu hatalıdır ve çok popüler değildir.

Gerçekten ücretsiz bir emlak / ilanlar reklam eklentisine ihtiyacınız varsa deneyebilirsiniz Başka bir WordPress İlan Eklentisi (AWCP). AWCP, 10.000’den fazla etkin web sitesinde kullanılmaktadır ve şehir, eyalet, ülke, kullanıcı adı veya anahtar kelimeye göre arama ağı reklamları, AdSense reklamları, reklamlarda HTML kullanımı üzerinde kontrol, reklam gönderilerinin metin boyutunu sınırlama, otomatik sona erme gibi ilginç ve kullanışlı özellikler sunar reklamlar, AdSense yerleşimi için yapılandırılabilir reklam görüntüleme, reklamlar CSV dosyaları yoluyla içe aktarılabilir, reklamlar Facebook’ta Paylaş düğmesine sahip olabilir, reklamlar ön uçtan düzenlenebilir, posterlerin süresi dolmuş reklamlardan haberdar edilmesine izin verir, ücretli veya ücretsiz reklamlara izin verir, PayPal, PayPal Pro, PayFast, Authorize.net ve 2Checkout’u destekler, bir kredi sistemi, reklam abonelikleri için destek, reklam yayınlama kontrolleri, çoklu görüntü özellikleri vb..

Premium eklentiler kullanmanızı öneririm. AWCP aşağıdaki özellikleri içeren premium bir sürüme sahiptir: kategori simgeleri, ekstra alanlar, bölge kontrolü, RSS yayınları, öne çıkan reklamlar, kategori başına ücret, kuponlar / indirimler, abonelikler, yorumlar / derecelendirmeler, ekler, BuddyPress, satıldığı gibi işaretle, kısıtlanmış kategoriler , reklam kampanyası yöneticisi ve diğer.

wordpress için emlak eklentisi

İkinci premium tavsiyem Web 2.0 Dizini temanıza çeşitli özellikler ekleyebilir. Eklenti 34 $ maliyet ve reklamları liste düzeyine, Stripe ve PayPal ödeme hizmetine, kullanıcılar için ön uç gösterge tablosuna, fatura yönetimine, yapışkan ve özellikli listeleme seçeneklerine, listeleri yükseltme, yenileme veya yükseltme / eski sürüme geçirme, derecelendirmeye göre sınırlama olanağına sahiptir. , içerik alanları, gelişmiş arama, kategori simgeleri, SEO dostu, konum yarıçapında arama, Google haritaları, özel harita işaretleri, yazdırma seçeneği, yer imleri, İletişim Formu 7 ile entegrasyon, YouTube ve AJAX ekleri, duyarlı tasarım, 5 widget türü, 12 çeşit kısa kod vb..

İkisinin Birleşimi ile: Tema + Eklenti

Bu, gayrimenkul temanızla emlak eklentileriniz arasında ortaya çıkabilecek PHP çakışmaları nedeniyle bir emlak WordPress web sitesi oluşturmanın en kötü yoludur. Biraz kalın ve düşünürseniz, hem temanız hem de eklentiniz neredeyse aynı özelliklere sahip olacak, böylece aynı PHP işlevi kullanılarak aynı şekilde oluşturulacaklar. Bir PHP işlevi yalnızca bir kez çağrılabilir, ancak aynı ada sahip en az iki tane varsa eklenti / tema hangi PHP işlevini hatırlar? Hiçbiri. Bu durumda çok sayıda ölümcül hata olsa bile, bazı kişiler bir emlak teması ve aynı zamanda dedikleri gibi web sitelerinin “işlevselliğini iyileştirmek” için bir veya daha fazla gayrimenkul eklentisi kurarlar..

Bazı olası kombinasyonlar var, ama onları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yüklemeyi deneyebilirsiniz Başka bir WordPress İlan Eklentisi (AWCP) ve Classipress. Bu durumda tema, size bir emlak web sitesi ve bazı özellikler için uygun tasarımı sunacaktır. Ek olarak, eklenti başka özellikler de sunacak, ancak her iki yazılımın da neredeyse aynı özelliklere sahip olduğunu unutmayın..

Sonunda, pahalı olsa bile size ilk çözümü tavsiye etmek istiyorum, ancak tek bir pakette çok sayıda özellik ve bazı premium eklentilere sahip bir iş teması alabilirsiniz..

Gerçekten bir emlak WordPress web sitesi başlatmak istiyorsanız, web sitenizle ilgili liste eklemek ve ek bilgiler için bazı öğreticiler oluşturmayı düşünmelisiniz. Paranız varsa, gayrimenkullere fotoğraf çekmek ve sahipleriyle reklam listelemeleri hakkında konuşmak için aracılar kiralayabilirsiniz. Emlak web sitenizle birlikte çalışan bir emlak ajansı yapabilirsiniz.

Web sitesini emlak ajansı için değil, aynı zamanda basit sahipler için de yapmayı unutmayın. Bu durumda daha fazla içerik elde edersiniz, böylece daha fazla trafik ve daha büyük bir sayfa sırası elde edersiniz.

Paketleme

WordPress kullanarak bir emlak web sitesi oluşturmak için bir tema veya eklenti seçerseniz seçin, en iyi yazılımı seçmenin yeterli olmadığını unutmayın. Ayrıca güvenilir bir WordPress barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Bu amaçla 3 tavsiyem var:

# 1 BlueHost

$ 3.95 / ay, herhangi bir WordPress web sitesini (gayrimenkul dahil) barındırmak için mükemmel bir seçimdir

şimdi başla! »

# 2 InMotion Barındırma

4,19 $ / ay’dan başlayan fiyatlarla, herhangi bir WordPress sitesine ev sahipliği yapmak için harika bir barındırma sağlayıcısı

şimdi başla! »

# 3 HostGator

$ 3.96 / ay’dan; küçük ve orta ölçekli WordPress web sitelerini barındırmak için harika

şimdi başla! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map