WordPress Kullanarak Sınıflandırılmış Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'WordPress Kullanarak Sınıflandırılmış Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?
0 14 мин.

sınıflandırılmış web sitesi oluşturmak wordpress


Yalnızca gazetelerde bulunan sınıflandırılmış reklamlar veya listeler artık kendi başlarına web sitelerine aktarılmıştır. Craigslist, işlere, personele, hizmetlere ayrılmış birçok bölümde ücretsiz reklam yayınlamaya izin veren en popüler sınıflandırılmış web sitelerinden biridir..

Kendi ücretsiz veya ücretli seri reklam web sitenizi başlatmak ve alıcıların ve satıcıların buluşabileceği heyecan verici yeni bir pazar oluşturmak istiyorsanız, kendi sınıflandırılmış web sitenizi oluşturma kılavuzumuz sizi gerekli adımlardan geçirecek ve para kazanma ve pazarlama konusunda bazı ipuçlarını vurgulayacaktır. web sitesi uzun vadeli başarısını sağlamak için.

Bir web sitesi oluşturmanın tüm olası yollarından, reklam yayınlama web siteniz için platform olarak hizmet etmek için WordPress’i seçtik.

Hızlı bir genel bakış olarak, sınıflandırılmış reklamlara adanmış bir web sitesi oluşturmak için gereken temel adımlar şunlardır:

 1. Alan Adı Seçme
 2. Web Host Seçme
 3. Doğru İçerik Yönetim Sistemini Seçme
 4. Doğru Tasarımı Seçmek
 5. Web Sitenizi Yapılandırma
 6. İlan Ekleme
 7. İlan Reklamınızdan Para Kazanma Web Sitesi
 8. İlanlarınızın Reklamını Yapın Web Sitesi

İlk olarak, reklam yayınlama sitenizin oluşturulmasına ilişkin adımlar bunaltıcı görünebilir, ancak bizimle birlikte durabilir ve bir saatten kısa bir sürede ilanlar için yeni sitenizle tamamlanırsınız!

1. Alan Adı ile başlayın

İlk adım olarak, web siteniz için bir alan adı düşünün. Markanızı en iyi tanımladığını düşündüğünüz bir alan adı seçebilirsiniz. Kısa, yazımı kolay ve hatırlaması kolay bir şey seçtiğinizden emin olun.

Ardından, sınıflandırılmış web siteleriniz belirli bir ülkeyle sınırlı olacaksa “.com” gibi popüler bir uzantı veya ülkeye özgü bir uzantı seçin (örneğin, İtalya için “.it”).

Alan adınızı seçtikten sonra kaydetme zamanı geldi. Namecheap veya GoDaddy gibi popüler alan adı kayıt sitelerini kullanabilirsiniz, ancak alan adınızı web barındırıcınıza da kaydedebilirsiniz..

BlueHost gibi bazı web barındırıcıları, tüm barındırma planlarıyla bir yıl boyunca ücretsiz alan adı sunar, böylece hem alanınızı hem de aynı plandan barındırma planınızı seçebilirsiniz.

2. Bir Web Sunucusu bulun & Hosting Planı

Güvenilir bir web barındırma seçimi herhangi bir web sitesi oluşturmak için önemli bir adımdır. Web sitenizin performansının seçtiğiniz web barındırıcısından doğrudan etkilendiği göz önüne alındığında, mükemmel çalışma süresi, çoklu barındırma planları ve 7/24 destek ile gelen birini seçmenizi öneririz..

Barındırma planına gelince, WordPress siteleri için en iyi barındırma olan BlueHost’tan bir WordPress optimize planı (bu makalede daha sonra WordPress’in siteniz için en iyi seçim olduğunu göreceksiniz) seçmenizi öneririz..

WordPress için optimize edilmiş bir BlueHost barındırma planı seçmek, hesabın WordPress ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi, hız ve güvenlik için optimize edilmiş olması ve otomatik yedeklemelerle birlikte gelmesi anlamına gelir. Bu planlar daha iyi performans, garantili kaynaklar ve tam güvenlik anlamına gelen VPS teknolojisi üzerine inşa edilmiştir..

3. Platformunuz olarak WordPress kullanın

Bir içerik yönetim sistemi olarak, WordPress açık ara en popüler platformdur. Bu platformun çok yönlülüğü ve uyarlanabilirliği, gizli bir web sitesi oluşturmak için WordPress’i seçmelisiniz. WordPress’in diğer avantajları şunlardır:

 • Ücretsiz & açık kaynaklı yazılım – Ücretsiz olarak indirebilir veya barındırma hesabınıza yükleyebilirsiniz;
 • Kullanımı kolaydır – WordPress çok yönlü olabilir, ancak nasıl kullanılacağını kolayca öğrenebilirsiniz;
 • Son derece özelleştirilebilir – Eklentilerin ve temaların bolluğu sayesinde, sitenize çeşitli işlevler ve tasarımlar ekleyebilirsiniz;
 • Kutudan çıktığı gibi SEO dostu – WordPress, arama motorlarıyla iyi oynamak için yaratılmıştır ve çeşitli SEO eklentileri, arama motoru dostu doğasını daha da geliştirebilir;
 • Çoğu web barındırıcısı, WordPress için tamamen optimize edilmiş barındırma planları sunar.

WordPress, sınıflandırılmış bir reklam web sitesi için önerdiğimiz en iyi platform olsa da, barındırma sağlayan ve birkaç dakika içinde bir web sitesi başlatmanıza izin veren kendi kendine barındırılan gizli web sitesi seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Ancak, siteniz üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız ve web sitesinden para kazanma konusunda size kısıtlamalar getirilmediyse bunun yerine WordPress ile gitmenizi öneririz.

4. Bir Tema Seçin & Tasarımı Özelleştir

Etki alanı adınız, barındırma planınız ve platformunuz artık halledildiğine göre, web sitenizin tasarım açısından nasıl görünmesini istediğinize dair ayrıntılara girebilirsiniz..

WordPress sınıflandırılmış web sitenizi kişiselleştirmek için, renk düzenini değiştirerek, ana sayfanızın nasıl görünmesi gerektiğini düzenleyerek, özellikler ekleyerek / kaldırarak vb.İle beğeninize göre daha fazla özelleştirebileceğiniz bir WordPress teması seçmelisiniz..

Themeforest’ta MyListing teması gibi yüzlerce premium tema arasından seçim yapabilirsiniz, bu da herhangi bir kodlama yapmadan istediğiniz her tür dizini oluşturmanıza olanak tanır. Sayfalarınızı ön uçta tasarlayabilir ve sayfalarınızda yaptığınız değişikliklerin gerçek zamanlı bir önizlemesini alabilirsiniz.

MyListing dizin teması tamamen duyarlı, sürükle ve bırak ön uç sayfa oluşturucu (Elementor) ile birlikte geliyor, web siteniz için 50’den fazla derlemeye hazır öğe içeriyor ve WooCommerce entegrasyonunu destekliyor.

Bu tema, reklam noktaları satarak ve farklı paketlerde listelenen gönderimlerden para kazanmanıza olanak tanıyarak sitenizden kolayca para kazanmanıza olanak tanır.

Alternatif olarak, kolayca bir reklam gönderme web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan AdForest temasını kullanabilirsiniz. Bu tema sınırsız reklam gönderme paketleri oluşturmanıza, AdSense veya banner reklamlar görüntülemenize, öne çıkan reklamlar için ücretlendirmenize veya çok dilli bir ilanlar reklam sayfası yayınlamanıza olanak tanır.

Premium temalar, bunları kullanma, destek, güvenlik yamaları, güncellemeler, kullanıma hazır şablonlar, diğer ürün entegrasyonları vb. Hakkında ayrıntılı kılavuzlarla birlikte gelir. Bu nedenle, web siteniz için ücretsiz temalar kullanmanızı önermiyoruz..

Esnek ve sitenizden para kazanmanız için size birçok seçenek sağlayacak bir premium premium tema seçin.

Harika bir tasarıma sahip bir tema bulmak için zaman ayırmaya değer, çünkü şık bir tasarıma sahip bir sitenin ziyaretçilerinizi yakalama olasılığı daha yüksektir ve ziyaretçilerinizin sitenizi hatırlama şansını artırırsınız.

5. Sitenize Bazı Yapılar Verin

Artık sitenizin nasıl göründüğünden memnun olduğunuza göre, bir sonraki adımda, web sitenize bir yapı kazandırmak için sayfalar, menüler ve son olarak reklamlar eklemelisiniz.

Temanız, sitenizin içermesi gereken önemli sayfalar için birkaç şablonla birlikte gelir, böylece bu sayfaları gösterilmesini istediğiniz verilerle kolayca düzenleyebilirsiniz. Veya kendi sayfalarınızı oluşturun.

Tüm sayfalarınız hazırsa, onlara farklı giriş kategorilerini yansıtan menüler ve alt menülerle bağlantı verebilirsiniz. Bu kategorileri (ör. İşler, personel, eğlence vb.) Oluşturmak sitenizi iyi organize eder ve kullanıcıların ilgi duydukları kategori veya kategorilerdeki listeleri zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde aramasına olanak tanır.

Ana sayfanızda, kullanıcıların sınıflandırılmış reklamlarını göndermelerine veya bir hesap oluşturmalarına olanak tanıyan bir sayfaya bağlantı da bulunmalıdır. Bu genellikle ana sayfanızda belirgin bir yere yerleştirilmiş bir harekete geçirici mesaj düğmesi olarak görüntülenir.

Kullanıcıların sitenizde hızlı ve kolay bir şekilde gezinmesine yardımcı olmak için ana sayfanızdaki tüm önemli bağlantılara ve CTA’lara maruz kaldığınızdan emin olun.

6. Sınıflandırılmış Ürün / Hizmet Ekleme

Farklı kategoriler ve alt kategoriler oluşturduysanız ve ziyaretçilerin alakalı kategorilerde aramalarını kolaylaştırdıysanız, gerçek ilan listeleri eklemeye başlayabilirsiniz. Ürünleri listeliyorsanız, ziyaretçilerin sattığınız ürünler hakkında daha iyi bir fikir edinebilmeleri için birden çok yüksek çözünürlüklü resim ekleyin.

Resimlerin ve ürünün açıklamasının yanı sıra, diğer önemli ayrıntılar fiyat, ürünün veya hizmetin yeri, ürünün satıcısıyla veya bir reklamın listeleyicisiyle (ör. Telefon numarası, e-posta adresi veya bir kişi) iletişim kurma yolları olmalıdır. satıcı düğmesi).

Girişin türüne bağlı olarak, alakalı olabileceğini düşündüğünüz başka bilgiler de ekleyebilirsiniz..

Sınıflandırılmış reklamlar eklemeyle ilgili son bir not olarak, “reklam sonrası” harekete geçirici mesaj düğmesinin iyi tasarlandığından, görünür ve kolayca erişilebilir bir yere yerleştirildiğinden emin olun.

6. Adım, ilan edilmiş bir web sitesinin oluşturulmasıyla ilgili kısmı sonuçlandırır. Sonraki iki adım, WordPress dizininizin para kazanma, pazarlama ve bakımına odaklanacak.

7. Sınıflandırılmış Reklamlar Sitenizden Nasıl Para Kazanabileceğinize İlişkin İpuçları

Kısa bir süre içinde sınıflandırılmış bir reklamlar dizini web sitesi oluşturulması ile teknik olarak yapılabilir, ancak bu siteler tarafından bakım ve yönetim zaman önemli bir yığın alabilir. Bu nedenle, sitenizden para kazanmanın en iyi ve en kolay yollarını bulmak önemlidir, böylece güvenilir bir pasif gelir kaynağına dönüşür.

Sınıflandırılmış web sitenizden para kazanmanın en kolay yolu, reklam banner’ları ve ücretli ilanlar reklam listeleridir..

Reklam banner’ları web sitenizin herhangi bir yerine yerleştirilebilir, ancak doğal olarak ana sayfaya yerleştirilen reklamlar en çok görüntülenecek reklamlardır. Bununla birlikte, başlık sayfası reklamlarını kategori sayfalarına veya ürün ayrıntı sayfalarına yerleştirebilir ve bunlar için farklı fiyatlandırma seçenekleri sunabilirsiniz.

MyListing teması veya AdForest teması gibi premium sınıflandırılmış temalar, web sitenizde banner reklamları göstermenin genellikle basit bir yoluna sahip olacaktır.

Reklam listeleme siteniz hala başlangıç ​​aşamasındayken, reklamverenlere kendiniz ulaşmak zorunda kalabilirsiniz, ancak siteniz arama motorlarında biraz daha fazla yer edinir ve daha fazla trafik alır almaz, reklam vermek isteyen reklamverenleri çekmek çok daha kolay olacaktır sitenizdeki ürün veya hizmetleri.

Başka bir para kazanma seçeneği, reklamlarını sitenize göndermek isteyenler için farklı katmanlara sahip olmaktır. Bazı standart özelliklerle birlikte gelen ücretsiz bir katmanınız olabilir (örneğin, 15 gün boyunca ücretsiz reklam listesi, birden çok yüksek çözünürlüklü resim ekleme imkanı vb.), Ancak ilan gönderimleri için ücret alabilir ve tanıtılan veya 30 gün boyunca öne çıkan ilanlar, birden fazla ilan vb..

Farklı fiyat paketlerine sahip olmak, reklam gelirinizi artırmanın hızlı bir yoludur, ancak ücretli gönderimleri ve farklı gönderim planlarını uygulayacaksanız, ödemeleri kabul edebilmeniz gerekir. İlan temanız muhtemelen bu amaçla PayPal entegrasyonuna sahip olacaktır, ancak diğer ödeme işlemcilerini de destekleyebilir.

8. Sınıflandırılmış Reklamlar Sitenizi Tanıtmaya İlişkin İpuçları

Bir WordPress ilan web sitesi başlatmak yeterli değildir, aynı zamanda onu tanıtmanız ve siteye trafik çekmeniz gerekir..

Sitenizi tanıtmanın bir yolu üzerinden, Google reklamları. Bu, sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin kolay bir yoludur, ancak maliyeti yüksektir. Aynı şey radyo veya TV’deki ücretli reklamlar için de geçerlidir.

Reklam sitenizi tanıtmak için çok fazla para yatırmak istemiyorsanız, biraz zaman ve çaba harcamanız gerekir. Sitenizi sosyal medya platformlarında tanıtabilir, sitenize bir blog ekleyebilir ve nişinizde ilginç makaleler yazmaya başlayabilir veya bir YouTube kanalı oluşturabilir ve ilan siteniz için komik veya esprili bir videoyla viral olmayı hedefleyebilirsiniz.

Sitenizi tanıtmanın yanı sıra, sitenin bakımını da üstlenmeniz gerekir. İşlerin sorunsuz çalışması için eklenen içeriğin sekmelerini ve sitenizi güncel tutun.

Ziyaretçilerinizle ilgili bazı istatistikler almak için, sitenize gelen ziyaretçilerin sayısına (organik trafik, ücretli trafik, sosyal medya, vb.) Nereden geldiğini açık bir şekilde gösteren Google Analytics’e kaydolmalısınız. ), böylece pazarlama çabalarınızı nasıl ayarlayacağınızı bileceksiniz..

Sonuç

WordPress ile sınıflandırılmış bir web sitesi oluşturmak için temel adımlar, diğer herhangi bir WordPress web sitesini oluşturmak için gereken adımları hemen hemen takip eder..

Sitenizi çalışır duruma getirmek kısa bir süre içinde gerçekleştirilebiliyorsa, sitenizi tanıtmak ve sitenize trafik çekmek, özellikle tanıtımlarınızı parayla sınırlı bir bütçeyle yayınlıyorsanız daha fazla çaba gerektirebilir. Yine de, diğer siteler için çalışan çoğu ücretsiz pazarlama yöntemi genellikle sınıflandırılmış web siteleri için de çalışır.

Bir reklam yayınlama web sitesi düşündüğünüz bir şeyse, 8 adımlı kılavuzumuz her zaman hayal ettiğiniz WordPress ilan web sitesini başlatmanıza yardımcı olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector