WordPress Web Sitesine SSL Sertifikası Nasıl Yüklenir?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'WordPress Web Sitesine SSL Sertifikası Nasıl Yüklenir?
0 7 мин.

ssl sertifikası wordpress web sitesi nasıl kurulur


Yeni Google ve diğer arama motoru sıralama faktörlerine göre, web sitesi güvenliği giderek daha öncelikli bir sıralama sinyali haline geldi. Bu, web siteniz “HTTPS:” önekiyle başlamıyorsa, güvenli bir soket katmanı (SSL) şifrelemesi olan web sitelerinden daha arama motorları tarafından daha az derecelendirileceği anlamına gelir.

SSL sertifikası kurmanın amacı, bir web sunucusu ile tarayıcı arasında şifreli bir bağlantı kurarak veri iletiminin bütünlüğünü ve gizliliğini korumak ve böylece suç unsurlarının olası müdahalesini ortadan kaldırmaktır. HTTPS, şifreleme yoluyla veri bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamanın ötesinde, site kimlik doğrulaması da sağlar, yani ziyaretçiye ziyaret ettikleri sitenin gerçekten ziyaret etmeyi amaçladıkları site olduğuna işaret eder..

Bir e-Ticaret öğesine sahip bir WordPress web siteniz veya gizli verileri, hassas kişisel bilgileri saklayan veya veri yüklemeleri veya indirmeleri içeren bir WordPress siteniz varsa, WordPress web sitenize nasıl SSL sertifikası yükleyeceğinizi bilmek, güvenliği güçlendirmede tüm farkı yaratacaktır. ve hatta arama motoru sıralamalarını pekiştirmek.

WordPress Web Sitesine SSL Sertifikası Yükleme

Belirli web sitesi türleri için SSL sertifikası isteğe bağlı bir ek olabilir (örn. Kişisel bloglar), diğer durumlarda (örneğin e-Ticaret siteleri, bankacılık siteleri, çevrimiçi ödeme işlemcileri vb.) SSL sertifikası bir endüstri gereksinimidir..

WordPress web sitenize nasıl SSL sertifikası ekleyeceğinize ilişkin ayrıntılara girmeden önce, bir SSL sertifikasının yıllık maliyetlerini düşünelim.

SSL Sertifikası Satın Alma

Her şeyde olduğu gibi, SSL sertifikasının maliyeti de, bunu sunan barındırma sağlayıcısı, güvence altına alınması gereken site sayısı ve güvence altına alınması gereken sitelerin doğası (kişisel web sitesi veya e-ticaret web sitesi) gibi bazı faktörlerden etkilenecektir. ). Örneğin, tek bir alan için temel SSL SSL.com’da yıllık 36,75 ABD Doları, çok alanlı SSL paketlerinin maliyeti yıllık 140 ABD Doları ile 320 ABD Doları / yıl arasında değişmektedir..

Bazı barındırma sağlayıcıları, barındırma planlarından bazılarıyla ücretsiz SSL sertifikaları sunabilir (ör. InMotion Hosting, İş barındırma planlarıyla ücretsiz bir SSL sertifikası sunar), bu nedenle WordPress siteniz için bir SSL sertifikası satın almak için acele etmeden önce, sunucunuz sizi zaten bir tane ile kurmadı.

Web barındırıcınız tarafından ücretsiz olarak bir SSL sertifikası sağlanmıyorsa veya barındırıcınız tarafından sunulandan farklı türde bir SSL sertifikası gerekiyorsa (örneğin, barındırıcınız ücretsiz olarak alan adı onaylı bir SSL sunuyor olabilir, ancak genişletilmiş doğrulama SSL), bir üçüncü taraf sağlayıcıdan bir tane satın alıp içe aktarabilirsiniz.

Birçok ana bilgisayar sizin için SSL sertifikasını sunucunuza yükleyeceğinden, web sunucunuzdan SSL sertifikasının yüklenmesi konusunda yardım isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, bir SSL sertifikasının yüklenmesine yardımcı olması için bir WordPress eklentisi kullanabilirsiniz.

SSL Sertifikası Ekleme

Birden fazla alan adına sahip bir barındırma paketiniz varsa, SSL sertifikası alacak alan adını seçmeniz gerekir. WordPress sitenize bir SSL sertifikası yüklemenin en kolay yollarından biri eklentileri kullanmaktır.

Sizin için herhangi bir girdi olmadan sizin için gerekli değişiklikleri yapacak çeşitli SSL eklentileri vardır. SSL’yi satın almanız ve eklentiyi etkinleştirmeniz yeterlidir.

Bir SSL sertifikasının kurulumunu büyük ölçüde kolaylaştırabilecek bazı WordPress SSL eklentileri:

WP Force SSL

WordPress web sitenize bir SSL sertifikası yüklerken herhangi bir koda dokunmak istemiyorsanız, WP Force SSL, HTTP trafiğini HTTPS’ye yönlendirmeye yardımcı olacaktır. Böylece, sitenizin tüm trafiği güvenli HTTPS ile otomatik olarak yönlendirilecektir..

Gerçekten Basit SSL

Gerçekten Basit SSL eklentisi yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, sitenizdeki SSL’nizi otomatik olarak algılar ve .htaccess dosyasında gerekli değişiklikleri otomatik olarak yapar ve web sitenizi HTTPS üzerinden çalışacak şekilde yapılandırır.

Cloudflare için CTW SSL

Bu eklenti, CloudFlare Esnek SSL’yi WordPress web sitenizle kullanıma hazır hale getirmek ve yönlendirme döngülerinden kaçınmak için tasarlanmıştır. Yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, CTW SSL sizin için otomatik olarak gerekli değişiklikleri yapacak.

WordPress Ayarlarını Değiştirme

SSL sertifikasını satın aldıktan ve seçtiğiniz SSL eklentisini yükleyip etkinleştirdikten sonra, yeni WordPress sitenizi SSL için hazırlama zamanı geldi. Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin -> Genel -> WordPress ve site URL adresi alanları ile URL’lerinizi güncelleyerek “HTTPS” önekini gösterdiğinden emin olun.

Mevcut bir siteye SSL ekliyorsanız, WordPress SSL’yi HTTP’den HTTPS’ye yönlendirmek için .htaccess dosyasını manuel olarak değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, .htaccess dosyasına aşağıdaki satırları ekleyebilirsiniz:

Motor Açık
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yoursite.com/$1 [R, L]

WordPress web sitenize bir SSL sertifikası eklemek, hem müşterilerinizin hem de arama motorlarının sitenizin güvenliğini ve güvenilirliğini artıracak değerli bir yatırımdır..

WordPress web sitenize bir SSL sertifikası yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız, barındırma sağlayıcınızdan yardım isteyebilirsiniz. Çoğu ana bilgisayar rutin olarak SSL kurulum yardımı veya müşteri hizmetleri etkinliklerinin bir parçası olarak üçüncü taraf SSL sertifikalarını içe aktarma konusunda yardım sunacak.

Sonuç

HTTP’nin güvenlik sonuçları önemli olduğundan, dinleyiciler ve korsanların veri aktarımlarının güvenliğini tehlikeye atmalarını sağlamak için WordPress web sitenizi HTTPS’ye geçirmek sadece güvenlik açısından önemli bir gelişme değil, aynı zamanda SEO sıralamalarında bir artış anlamına da gelebilir.

Bir SSL sertifikası internette bilgi alışverişi için güvenli bir protokol sağlar ve henüz WordPress web siteniz için bir tane yüklemek istemeyebilirken, Google’ın “her yerde HTTPS” yönergesi HTTPS’yi sadece bankalar için önemli hale getirme çalışmalarındadır. ve çevrimiçi mağazalar.

Sitenize bir SSL sertifikası yüklemek yalnızca birkaç adımda yapılabilir ve sitenizin ve ziyaretçilerinizin güvenliğini güçlendirmek, yetkili bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza ve arama motorları tarafından cezalandırılmamaktan çok şey yapabilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector