WordPress WooCommerce Shop için Paylaşımlı Hosting ve VPS

wordpress için web hosting woocommerce


Son zamanlarda, birisinin bir web sitesi projesi için bir barındırma planı seçmek, daha spesifik olmak için WordPress ve WooCommerce ile inşa edilmiş bir çevrimiçi mağaza için yardım aradığı popüler bir web barındırma portalında bir tartışma buldum. Farklı görüşler bir sürü okudum ve bazı insanlar hala barındırma web sitesinin kendisi kadar önemli olduğu gerçeğini anlamıyorum. Bu yüzden bu makaleyi oluşturmaya ve WordPress ile bir e-ticaret sitesi kurmak isteyen uygun barındırma planlarını seçmeye yardımcı olan tüm web yöneticilerine yardımcı olmaya karar verdim..

WooCommerce için Barındırma Gerekiyor?

WooCommerce daha yüksek sunucu kaynakları gerektirir, bu nedenle paylaşılan barındırma bir çevrimiçi mağaza çalıştırmak için ideal değildir. VPS iyi bir seçenek olabilir, ancak pahalıdır. BlueHost, uygun fiyatlı ve WooCommerce mağazalarını desteklemek için oluşturulmuş WooCommerce için optimize edilmiş planlar sunar.

Şimdi başla “

Planlama, planlama ve planlama

Projenizi önceden planlamak, ne inşa etmek istediğinizi ve web sitesini nasıl sonuçlandıracağınızı bilmek önemlidir. WordPress ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı seçerseniz, yapılacak ilk şey bir araştırma yapmak ve bir alışveriş sepeti için hangi seçeneklere sahip olduğunuzu bulmaktır. Sizin için iyi olabilecek birçok alışveriş sepeti eklentisi var, ancak daha derine inelim. Ayrıca, bir eklentinin birlikte geldiği eklentileri de kontrol etmeniz gerekecektir, çünkü birçoğunuz sadece sepete basit bir eklenti – çıkış fonksiyonu değil, aynı zamanda ürün arama, özellikli ve promosyon ürünleri, çeşitli ödeme gibi bazı gelişmiş seçenekler de ile ve nakliye seçenekleri. Bu tür eklentileri kendiniz geliştirme bilginiz varsa, o zaman sıfırdan bir alışveriş sepeti oluşturmaya başlayabilirsiniz, ancak zaman kazanmak istiyorsanız, muhtemelen ücretsiz olarak mevcut olan bir uzantıyla gideceksiniz veya bir satın almanız gerekir. lisans.

Muhtemelen çoğunuz Woocommerce, WP E-ticaret, Ithemes Exchange, Cart66 Lite veya benzeri ücretsiz bir alışveriş sepeti eklentisi seçersiniz. Diyelim ki en popüler olanla gidiyoruz ve Woocommerce’i seçiyoruz, çünkü ücretsiz, bunu kullanan birçok web sitesi var, iyi belgelenmiş, çok aktif ve yararlı bir topluluğa sahip ve bunu genişletmek için birçok premium eklenti var. dilediğiniz zaman çevrimiçi mağazanızın işlevselliği.

Başka hangi eklentilere ihtiyacınız var??

Çok uzun zaman önce, WordPress ile bir arkadaşımın çevrimiçi bir mağaza inşa etmesine yardımcı olma şansım oldu. Önceden planlanan tüm ayrıntıları tartıştık ve bu, web sitesine yüklemeye karar verdiğimiz eklentilerin listesi:

 • İletişim Formu 7
 • W3 Toplam Önbellek
 • Yoast SEO
 • WooCommerce
 • Addtoany paylaş düğmesi
 • FV Üst düzey Kategoriler

Ayrıca, duyarlı ve Woocommerce için önceden tasarlanmış bir tema seçtik. Aklındaki tasarım konseptinin gereksinimlerini karşılamak için tema üzerinde bazı değişiklikler yaptım ve ürünleri yüklemeye başladım. Başlangıçta her biri iki resim ile yaklaşık 100 ürün vardı, bu yüzden bu web sitesi için paylaşılan bir hosting planı yeterli olacağını düşündüm. Tamamen yanılmışım! Web sitesi, reklam kampanyasıyla başlayana kadar iyi çalışıyordu. Sadece 200 günlük ziyaretçi ve 800 sayfa görüntülemeyle, web sitesi ücretsiz bir web sunucusunda olduğu gibi yükleniyordu. Kodun bir kısmının yeniden işlenmesi yardımcı olmadı, temayı değiştirmek de yardımcı olmadı; biz sorunun ne olduğunu anlayana kadar o Web sitesi reklam durdurmak zorunda kaldı. Muhtemelen bu, içine girmek istemediğiniz bir durumdur. Sorun neydi?

Paylaşılan veya vps’yi seçmek için hangi barındırma türü?

WordPress ile oluşturulmuş, 500 günlük ziyaretçi alan bir web sitesi paylaşılan bir barındırmada harika çalışacaktır. Tabii, bu da barındırma sağlayıcısına bağlıdır, ancak iyi bir wordpress barındırma planı seçerseniz, siteniz iyi olacaktır. WordPress sitenizin işlevselliğini genişletmek, farklı eklentiler yüklemek ve karmaşık temalar kullanmak web sitenizi yavaşlatacaktır. Daha fazla trafik almak, trafiği yavaşlatmaya da “yardımcı olacaktır”. Web siteniz daha büyük görüntü dosyaları (bizim durumumuzda ürün resimleri) saklıyorsa ve kullanıcılar bunlara aynı anda erişiyorsa, hızı büyük ölçüde yavaşlatır ve performansa zarar verir.

Hosting planının dükkanın yavaş performansına neden olduğunu anladım; paylaşılan plan beklediğimiz performansı garanti etmek için yeterli değildi. Sitenin özel RAM ve CPU’ya sahip olduğu sanal bir sunucuya taşınması sorunu çözdü.

Ayrıca VPS planlarından çok daha ucuz olan WooCommerce optimize barındırma planlarını da arayabilirsiniz..

Sonuç ve öneri

Basit bir blog veya bir şirket tanıtım web sitesi uzun süre paylaşılan barındırma yaşayabilir. Woocommerce veya diğer alışveriş sepeti eklentisi ile oluşturulmuş bir çevrimiçi mağazada, doğrudan sanal bir özel sunucu için gitmenizi tavsiye ederim. Daha fazla maliyeti ve başlangıçta web sitesi geliştirme yanı sıra hosting maliyetini sürdürmek zor olabilir, ancak uzun vadede bu işiniz için daha yararlıdır. İlk izlenim her zaman çok önemlidir: ziyaretçileriniz web sitenizde yavaş performans yaşarsa, muhtemelen gelecekte geri dönmeyecek ve sahip olduğunuz uygunsuz barındırma planı nedeniyle işinizi kaybedeceksiniz. Çevrimiçi mağazanız konusunda ciddi iseniz, barındırma konusunda ucuz olmayın, web siteniz için en iyi performansı verecek uygun bir barındırma hesabı edinin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map