Yayıncılar için Media.net İncelemesi – Media.net İyi Bir AdSense Alternatifi mi?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Yayıncılar için Media.net İncelemesi – Media.net İyi Bir AdSense Alternatifi mi?
0 11 мин.

Medya-net-yorum


Adsense, içerik pazarlaması için mükemmel bir araçtır, ancak bunun için birkaç seçime sahip olmak en fazla değeri elde etmenize yardımcı olabilir. Bir reklam ağı seçerken karar sizin nişiniz, yeriniz, kitlenizin türü ve diğer faktörler tarafından bildirilmelidir.

Pop-up’lar, banner’lar ve mobil reklamlar da dahil olmak üzere sayısız formatta reklam sunan birçok farklı reklam ağı türü olsa da, bazı yönlerden Adsense’e yaklaşan veya hatta daha iyi performans gösteren tek sağlayıcı Media.net’tir..

İçeriğe Dayalı Reklam Platformu nedir?

Bu terim, içeriğin içeriğine bağlı olarak Sayfanıza reklam veren reklam ağlarını ifade eder. Örneğin, seyahat hedefleri hakkında bir yazı yazar veya yayınlarsanız, ziyaretçilerinize otel fırsatları, uçuş fırsatları ve seyahat acenteleriyle ilgili reklamlar gösterilir. Dijital girişimciler genellikle içeriğe dayalı reklamları diğer tüm reklam türlerinden daha etkili bulurlar. Alakalı ve alakalı olmayan içeriğe rastgele yerleştirilen reklamlardan daha iyi performans gösteriyorlar.

Media.net nedir?

Media.Net, içeriğe dayalı reklamcılıkta Adsense’den ikinci olur. Birincisi Yahoo! -Bing’in reklamveren havuzuna VIP erişimine sahiptir. Bu, Media.Net kullanan yayıncıların 6 milyar doların üzerinde arama talebinde bulunmayı bekleyebileceği anlamına geliyor. Nişiniz küçük olsa bile, Media.net içerik sayfalarınızı kullanmak isteyen büyük bütçeli reklamverenlere sahip olacak.

Medya-net-yayıncı pano

media.net Yayıncı Kontrol Paneli

Media.net’in Artıları

 • Yahoo ve Bing’den geniş bir reklamveren havuzu

Reuters, Forbes, Kiplinger, Elle ve Cosmopolitan gibi üst düzey yayıncılar Media.Net ile çalışır. İçerik oluşturucular, içeriğe dayalı reklamcılıktaki büyük çekimlerin Yahoo-Bing, Facebook ve Google olduğunu yeterince iyi biliyorlar. Bu konuda girişimci içerik yaratıcısı veya blog yazarı olarak başarınız, bu platformlardan biriyle çalışmanıza bağlıdır. Media.Net, müşterilerinize tek bir ortakla çalışan iki arama motorundan.

 • Daha iyi ödeme

Yüksek standartları korumak ve beklentileri karşılamak için, media.net’in titiz bir süreci vardır ve premium içeriğe sahip tek web sitesinin kabul edilmesini sağlar. Yolun sonunda bekleyebileceğiniz getiriler talep edilen kaliteyi haklı çıkarır. Adsense’in yayıncılara ödediği ücrete kabaca eşit ve bazen daha yüksektir. Bu nedenle, Media.net’in Google Adsense için mükemmel bir alternatif olduğunu söylemek güvenlidir.

 • Alakalı Reklamlar

Bir blogcu olarak, ışıkları açık tutmak için her türlü reklamla yapabilseniz de, alakasız reklamlar, bir atılım yapma şansınızı mahvedebilir. Kullanıcılar, önem vermedikleri şeyler hakkında zorla beslenen reklamlar içeriyorsa, içeriğinizden bile kopuk hissedeceklerdir. Media.net, içeriğinizle senkronize olan son derece alakalı reklamlar görüntüler. Bu, sitenizdeki kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur.

 • Yerel biçimler

Medya-net-yerli-reklamlar

media.net Yerel Reklamlar

Birçok reklam ağıyla çalışırken karşılaşılan sorun, içeriğinizin görünürlüğünü ve kullanılabilirliğini kesintiye uğratan reklamlar yerleştirmeleridir. Blogcular için bu durum bir kariyer katili olabilir. Media.net’i kullanmanın en iyi yanı, reklamlarını web sitenizin biçimine uyacak şekilde tasarlamalarıdır. Duyurular, sitenizin mobil cihazlara uygunluğu için de yapılmıştır..

 • Kolay özelleştirme

Bir reklam platformu olarak Media.net, blog yazarlarına ve yayıncılara reklamların gösterilme biçimini özelleştirme özgürlüğü verir. Kullanıcılar, yalnızca bu reklam ağıyla mümkün olan özel reklam şekilleri oluşturabilir. Renkleri ve şekilleri değiştirmenin ötesinde, mobil yerleşik, içerik veya geçiş reklamları gibi sayısız seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Diğer reklam ağlarıyla uyumlu

Media.net ile çalışırken, diğer reklam ağlarıyla da çalışmayı seçebilirsiniz. Media.net’in uyumluluğu, cihazları bir yayıncı olarak gelirinizi ikiye katlamaya yardımcı olabilecek bir faktör olan diğer sistemleri kapsayacak şekilde aşar. Bu özgürlüğü diğer sistemlerde bulmak nadirdir.

 • Çağrı üzerine hesap yöneticisi

Reklam optimizasyonu ve hesap kurulumu söz konusu olduğunda yayıncıların genellikle kişisel desteğe ihtiyaçları vardır. Doğru rehberlikle, yeni bir blogcu bile markaların değerli bulabileceği ilgi çekici içerikler oluşturmaya hemen başlayabilir. Bu tür bir desteği media.net ile istediğiniz zaman yalnızca bir e-posta bırakarak alabilirsiniz. Tüm yayıncılara, her şeyin düzgün çalışmasını sağlamak için kendi yolundan çıkan bir hesap yöneticisi atanır.

 • Viral trafik gerekmez

Media.net, diğer reklam ağlarına kıyasla farklı bir işletme modelinde (1000 gösterim başına maliyet) çalışır. Yayıncılara düşük miktarda trafikle bile ödeme yapılabilir. Giriş seviyesi blogcular için bu iyi bir haber çünkü trafik çoğu zaman Google Adsense’e katılmaya çalışan çoğu kişi için diskalifiye.

Media.net’ın Eksileri

 • Tek para biriminde ödemeler

Dünyanın neresinden olursanız olun, media.net ödemelerinizi ABD doları olarak kabul etmenizi sağlayacaktır. ABD’deki yayıncılar için sorun değil. Bununla birlikte, dünyanın diğer bölgelerinden gelen blogcular kolayca düşmanca döviz kurlarından muzdarip olabilirler.

 • Seviye 1 ülkeler içindir

Platform, tek bir para birimi kullanmanın yanı sıra, ağırlıklı olarak 1. seviye ülkelerde yoğunlaşıyor. Bu terim genellikle daha yüksek satın alma gücüne sahip ülkeleri ifade eder. Bu, içeriğiniz ekonomik olarak güçlü ülkelerdeki kitleleri hedeflemiyorsa, düşük gelirli bir akış yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

 • Statik reklamlar

Media.net reklamları canlı değil, yani yanıt vermiyor. Adsense gibi ağlarda, kullanıcı web sitesi ile etkileşime girdikçe reklamlarının şekli ve konumu değişir. Bu genellikle reklamların görünürlüğünü ve etkileşimini artırmaya yardımcı olur. Statik reklamlar biçimi, mobil platformlarda en iyi sonuçları vermeyebilir.

Media.net Blogcular için İyi mi?

Medya-net-iyi-için-blogcular

Google’ın Adsense’ine kıyasla, Yahoo-Bing’in media.net blog yazarları için daha iyi bir platformdur. Bloglamadan ekstra para kazanmanın yollarını arıyorsanız, media.net sektördeki tüm engelleri sizin için yıkıyor. Sadece harika içerikler yazmanız ve siteyi temiz ve taze tutmanız gerekir.

Daha sonra, media.net reklamcılığından elde edilen gelir Adsense kazançlarından daha yüksektir. Nişinize ve media.net reklamının web sitenizde gösterdiği gösterim sayısına bağlı olarak ödeme alırsınız. Trafik oranları burada sayılmaz. Ağ net-30 bazında 100 ABD Doları kazanç eşiğiyle ödeme yapar. Paraları Paypal ve Banka Havalesi ile alabilirsiniz..
Yayıncılar ayrıca ödemelerin hızlı bir şekilde yapılmasını da sever. 24 saat destek ve reklam özelleştirmeyle birlikte, media.net, blog yazarları için en iyi reklam ağı olarak ortaya çıkıyor.

Media.net İyi Bir AdSense Alternatifi mi?

Web siteniz içerik ve trafik açısından mükemmel olabilir, ancak yine de Google Adsense başvurunuzu reddedebilir. Bu bloglamadan para kazanma hayalinizin sonu olmamalı. Google Adsense için başka birçok alternatif var ve Media.net en iyi alternatif. Ardından, gelir akışınızı artırmak için hem Google Adsense hem de Media.net’i kullanabilirsiniz. Her ikisi de son derece uyumlu.

Media.net, Bing ve Yahoo reklamveren veritabanındaki reklamlar için hangi anahtar kelimelerin hedeflenmesi gerektiğine karar vermek için web sitenizi tarar. Zaman içinde ağ, en çok gösterim oluşturmak için içerik türünüz için en iyi sonucu hangi reklamların çalıştığını öğrenir. Program genellikle reklamlarının en az 15 gün boyunca web sitenizde yayınlanmasını önerir. O zaman ağ algoritmaları içeriğinizi optimize etmek ve size en fazla gelir sağlayacak sezgisel reklamlar oluşturmak için kazanacaktır.

Media.net Reklam Ağı için en iyi trafik hangisidir??

Google’ın Adsense’inden farklı olarak, media.net trafik yoğunluğuna meraklı değildir. Mil başına maliyet ödeme şekli, blog yazarlarının gösterim başına ödeme alabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, bu ağlar küçük süreli blog yazarları için Adsense’ye işlevsel bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Gelişmiş ülkelerden trafiğiniz olduğu sürece, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun ve mükemmel bir blog siteniz varsa, ağ için onay alabilirsiniz. Media.net, performans reklam ağı başına ödeme değildir, bu nedenle yayıncıların, reklamların içerik sayfalarında yaptıkları gösterimlere göre para kazanmalarına olanak tanır.

Media.net için uygunluk için belirli bir minimum trafik gereksinimi yoktur, ancak sitenizde çoğunlukla gelişmiş ülkelerden günde 100 ila 200 ziyaretçi alırsanız genellikle daha iyi bir konumda olursunuz.

İçerik kalitesi ve web sitesi tasarımı

Medya-net-görüntülü-reklamlar

media.net Görüntülü Reklamlar

Media.net, üstün performansa sahip daha iyi ödeme yapan bir bağlamsal reklam ağıdır. Media.net, yayıncıların web sitelerinde en yüksek kalitede içerik yayınlamalarını gerektirir. Düşük kaliteli bir blogdan hızlı bir para kazanmak isteyenler için bir platform değildir.

Ağ, programa kabul edilmek için tüm yayıncıların izlemesi gereken açık kurallara sahiptir. Ağa uygunluk için bazı içerik gereksinimlerine bir bakış aşağıda.

 • Web sitenizin içeriğinin İngilizce olması gerekir
 • Trafiğinizin büyük ölçüde ABD, İngiltere ve Kanada’dan olması gerekiyor
 • İçerik intihal içermemelidir
 • İçeriğin düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor
 • Web sitesi fikri mülkiyet haklarını ihlal eden hiçbir şey içermemelidir
 • Her gün siteyi takip eden düzenli sayıda ziyaretçiye ihtiyacınız var
 • Web sitesi tasarımı kullanıcı dostu ve gezinmesi kolay olmalıdır

Götürmek

Blogcuların para kazanmasının birincil yolu, bloglarından para kazanarak onlardan bir gelir akışı oluşturmaktır. Genellikle, el işlerinizle kazandığınız kazanç, doğru reklam ağlarıyla çalışıp çalışmadığınıza bağlıdır. Google Adsense en iyi reklam ağı olmaya devam etse de; birçok yayıncının gelir hedeflerinden çıkmasını engelleyen birçok kırmızı bant vardır. Media.net, deneyebileceğiniz eşit derecede sezgisel ve yüksek performanslı bir platformdur. Katılmak ücretsiz ve kolaydır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector